Korupcja przy zakupie wagonów?: CBA bada przetarg na wagony metra

15.01.10

Funkcjonariusze CBA przeglądają dokumentację przetargu z 1998 roku na wagony dla Metra Warszawskiego. O ich udostępnienie poproszony został prezes spółki Jerzy Lejk, który miał także złożyć wyjaśnienia w tej sprawie - poinformował rzecznik metra Krzysztof Malawko.

Od ponad dwóch lat rośnie skłonność właścicieli mieszkań używanych do ustępstw w trakcie negocjacji, Najłatwiej negocjować w przypadku mieszkań wymagających remontu lub odświeżenia, a najtrudniej pertraktować z właścicielem lokalu nadającego się od zaraz W górach może dopadać i 10 cm białego puchu. W zaparkowanym na uboczu samochodzie dostawczym w północnoirlandzkim mieście Newry znaleziono największą bombę w historii wyspy. Ładunek miał masę 250 kilogramów i był gotowy do użycia. - Gdyby ta bomba wybuchła, spowodowałaby wielkie straty wśród ludzi i masowe zniszczenia - powiedział szef policji Alasdair Robinson.Codziennie roznosił przesyłki na warszawskim Mokotowie. Kilka dni zniknął. Miał wtedy przy sobie około 30 tysięcy złotych. Kierownik poczty zawiadomił policję. Dziś mundurowi odnaleźli ciało zaginionego listonosza. Pod klucz trafiło pięć osób, które mogą być zamieszane w jego śmierć. Bez wody pozostaje 12 budynków mieszkalnych. Chińczycy kupili producenta znanych szwedzkich samochodów osobowych - Volvo Car Corporation. Chińska firma Geely odkupiła Volvo od dotychczasowego właściciela spółki i marki - Amerykanów z Ford Motor Company.
Umowa sprzedaży zakłada, że Volvo zmieni właściciela, jednak zachowa samodzielność w ramach chińskiego koncernu. Za firmę, o której mówiono "to co jest dobre dla Volvo, jest dobre dla Szwecji" Chińczycy wyłożyli miliard i trzysta tysięcy euro, czyli około pięciu miliardów złotych.
Suma, za którą Ford sprzedał posiadane od jedenastu lat Volvo jest niemal pięciokrotnie niższa od ceny którą sam za nie zapłacił. Dowodzi to determinacji Amerykanów w jak najszybszym pozbyciu się szwedzkiej marki.
Decyzja wywołała zaniepokojenie dwudziestotysięcznej załogi fabryki Volvo. Pracowników uspokoiły zapewnienia, że produkcja pozostanie w Szwecji, a dotychczasowe przepisy pracy będą nadal obowiązywać. Volvo ma też zachować samodzielność w ramach chińskiego koncernu.
Transakcja dotyczy jedynie producenta samochodów osobowych marki Volvo. Wytwórcą pojazdów ciężarowych tej samej marki jest koncern Volvo AB będący nadal w dużej części własnością szwedzką.


Pierwsza połowa tego roku była wyjątkowo ciepła, z rekordowymi temperaturami.

W wieku 89 lat w Brukseli zmarł we wtorek wieczorem po ciężkiej chorobie znany dziennikarz i publicysta Leopold Unger - poinformował w środę PAP zastępca redaktora naczelnego dziennika "Le Soir" Jerzy Kuczkiewicz. Nie dalej, jak wczoraj gruchnęła wieść, że Watykan odpuszcza winy arcybiskupowi Juliuszowi Paetzowi, który został odsunięty za molestowanie seksualne kleryków. Dziś ciąg dalszy tej historii. Na znak protestu przeciw decyzji Stolicy Apostolskiej, rezygnację złożył metropolita poznański.

WIG20 pokonując w poniedziałek poziom 2830 pkt, znalazł się najwyżej od połowy 2008 r, Za granicą główne indeksy do podobnych osiągnięć mają jeszcze kilka kroków, W związku z bardzo dużym zainteresowaniem Komenda Stołeczna Policji uruchomiła drugi numer telefonu, pod którym warszawiacy mogą uzyskać informacje o bieżących utrudnieniach w ruchu drogowym w związku z sytuacją powodziową. Z bezpłatną pomocą prawną dla powodzian rusza Okręgowa Rada Adwokacka w Katowicach. W lochach porywaczy spędzili 15 dni, w kajdanach, opaskach na oczach, przykuci do ścian jak w średniowieczu. Polscy żołnierze w Afganistanie odbili dwóch tamtejszych policjantów, porwanych przez talibów w dystrykcie Andar, prowincji Ghazni.Hiszpania - Holandia. Taki będzie finał mundialu w RPA. W pasjonującym półfinale lepsi okazali się podopieczni Vincente del Bosque, którzy strzelili Niemcom jedynego gola, jaki padł w tym spotkaniu. Teraz pokonanym pozostaje przygotować się solidnie do meczu o trzecie miejsce. A zwycięzcom - do starcia z "Pomarańczowymi". Zestawienie "Economista". Powodzianie z zalanej części Sandomierza głosują w lokalu wyborczym w Przedszkolu Samorządowym nr 5. "Dzięki temu, że są wybory, to mogłem się spotkać z żoną" - mówi jeden z powodzian. "Mieszkamy kątem u rodziców, nie da rady inaczej - on u swoich, ja u swoich. Syn nocuje kolegi" - wyjaśnia jego żona.

RSS

"Dominatorzy" uszkodzili ster, ale potwierdzili klasę

29.07.12

RSS

Z lodu wydobyto 100-letnią whisky i brandy

08.02.10

Naukowcy wydobyli spod grubej warstwy lodu trzy skrzynki whisky i dwie skrzynki brandy, które 100 lat temu pozostawił na Antarktydzie słynny polarnik Ernest Shackleton. Dzięki temu będzie można odtworzyć recepturę trunków - donosi internetowy serwis BBC.

RSS

Pojechali na targi i zmienili się w superbohaterów

22.03.14

Wszystko to na Festiwalu Fantastyki "Pyrkon".

RSS

Trzęsienie ziemi nie uszkodziło toru. F1 pojedzie w Meksyku

22.09.17

Po potężnych zniszczeniach i ponad 230 ofiarach trzęsienia ziemi, które nawiedziło ostatnio Meksyk, pod znakiem zapytania stanęło październikowe Grand Prix Formuły 1. Organizatorzy zapewnili jednak, że tor wyścigowy nie ucierpiał.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

"Nie stać nas na wyrzucanie żywności na śmietnik"

29.07.15

Projekt ustawy ograniczającej marnowanie żywności i ułatwiającej supermarketom przekazywanie zdatnych do spożycia produktów organizacjom społecznym trafi jeszcze we wtorek do laski marszałkowskiej - zapowiedziała wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka.

RSS

Gruzja: Aresztowano 13 osób za szpiegostwo

08.11.10

Poczekajmy i zobaczymy, w jakim stopniu wiarygodna będzie ta polityczna farsa - tak wiceszef rosyjskiej dyplomacji Grigorij Karasin komentuje zatrzymanie rosyjskich szpiegów w Gruzji. Ministerstwo spraw wewnętrznych rządu w Tibilisi poinformowało, że zatrzymało 13 szpiegów, czworo z nich to obywatele Rosji.

RSS

"Super Express" musi przeprosić Kaczyńskiego

01.01.12

"Super Express" ma przeprosić Jarosława Kaczyńskiego m.in. za sugerowanie jego "możliwych dysfunkcji psychicznych" i naruszenie prawa do prywatności - orzekł w piątek Sąd Okręgowy w Warszawie. Adwokat "SE" mówi o cenzurze i zapowiada apelację.

RSS

"Wybiegali" ponad 700 tysięcy zł na protezy

15.09.14

RSS

Dobry wynik nacjonalistów. "To dla Polski może być niepokojący sygnał"

29.10.12

Goście "Faktów po Faktach" oceniali przebieg i wynik wyborów na Ukrainie.

RSS

Modlin ma czas na naprawę pasa startowego do końca marca

29.12.12

Nadzór budowlany wydał w piątek wytyczne dotyczące napraw.

RSS

E. Klich: Stres w wieży jak w kabinie pilotów

15.01.11

Kierownik lotów nie chciał, żeby nasz samolot otrzymał zgodę na podejście do lądowania. Było mnóstwo telefonów do Moskwy i z Moskwy. Wszystko to powinno być w raporcie - mówi w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Edmund Klich, polski przedstawiciel akredytowanym przy MAK.

RSS

Coś dla każdego

01.08.18

To możemy być interesujący tydzień, który przynajmniej na chwilę wyrwie rynki z wakacyjnego marazmu, Swoje posiedzenia odbywają Bank Japonii, Fed i Bank Anglii, po drodze kilka ważnych odczytów dotyczących inflacji i aktywności biznesu (w ,,,

RSS

Złoty najmocniejszy do euro od września

29.02.12

We wtorek kurs europejskiej waluty względem polskiej spadł do najniższego poziomu od 1 września ubiegłego roku, tj, do 4,1400, Do 3,0770, czyli do swojego minimum od 28 października zniżkował także kurs dolara względem złotego, Choć na warszawskim,,,

RSS

Oettinger: Rosja i Ukraina uzgodniły cenę gazu

22.10.14

385 dolarów za 1 tys. m sześc.

RSS

Pewien problem z 2500 pkt.

01.10.14

Wczorajszy spadek między godziną 13-tą, a 15-tą został w połowie odrobiony jeszcze wczoraj, a w drugiej połowie luką po otwarciu dzisiejszego handlu, WIG20 znalazł się od rana w okolicy 2500 pkt, i zablokował się na tym poziomie do 15:30,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny