Gdańsk odzyskał lidera. Odwagi Górnikowi starczyło na chwilę

29.11.16

Niespodzianki nie było. Lechia odprawiła przyklejony do dna Górnik Łęczna z bagażem trzech bramek i po krótkiej nieobecności wróciła na fotel lidera.

„Nikomu z naszych Ludzi Roku nie trzęsły się portki ani spódnice, kiedy wiatr historii zmieniał oblicze Polski i Europy” – napisał pięć lat temu ówczesny naczelny „Wprost” Marek Król. Ogłosił wtedy Człowiekiem Roku 2004 Wiktora Juszczenkę.
Naukowcy badający kwestię, czy słonie poruszające się z dużą szybkością biegną, czy idą, ustalili, że wykonują obie czynności jednocześnie - biegną przednimi nogami, a idą tylnymi. O odkryciu badaczy z Belgii, Włoch i Tajlandii pisze dzisiaj portal BBC News. Po zwycięstwie w niedzielę w pierwszym wyścigu tryptyku ardeńskiego - Amstel Gold Race, kolarski mistrz świata Michał Kwiatkowski wystartuje w środę w drugim - Strzale Walońskiej. Przed rokiem w belgijskim Huy stanął na trzecim stopniu podium.W Europie indeksy otworzyły się na plusach co z pewnością wynika z dobrych wieści płynących z Wielkiej Brytanii, W Warszawie po wczorajszej korekcie indeksy także rozpoczęły sesje od wzrostów, Pozytywnym nastrojom na rynkach powinien ,,, Kolejny tydzień główna para walutowa rozpoczęła od wysokich poziomów, co było spowodowane weekendową decyzją Ludowego Banku Chin, który zdecydował o częściowym uwolnieniu juana, Jednak nie było to na tyle silnym impulsem, aby inwestorom udało się przebić Cała populacja Liechtensteinu zmieściłaby się np. na stadionie warszawskiej Legii. Maleńki kraj ma jednak na koncie aż dziewięć medali zimowych igrzsyk olimpijskich. Większość zdobyła... jedna rodzina.

Debata czterech najważniejszych kandydatów na prezydenta za nami. Ale to nie oznacza, że marszałek Sejmu więcej nie pojawi się w TVP. Zgodnie z planem Tomasza Lisa, Bronisław Komorowski ma być gościem jego dzisiejszego programu. Ale TVP nie chce Komorowskiego u Lisa.

Międzynarodowa telewizja informacyjna France 24 rozpoczyna cykl "Europejskie Debaty"; pierwsze dwie dyskusje zostały utrwalone we wtorek w Warszawie. Prezes stacji przekonuje, że Polska w czasie prezydencji może dać lekcję UE, a France 24 to pokaże. Opowiadał przed warszawskim sądem.

Czwartek przyniósł kontynuację środowego trendu, Dolar zyskiwał, euro i pozostałe waluty traciły na wartości, Dane z Europy nieco słabsze, co nie pomagało bykom, Posiedzenie Banku Anglii nie przyniosło niespodzianek, Eurodolar zniżkował drugi tydzień z rzędu, Kurs EUR/USD ustanowił minimum na 1,31, czyli najniższym poziomie od połowy lipca bieżącego roku, Nienotowane od połowy lipca poziomy ustanowiły również pary złotowe, Poznaliśmy dzisiaj wstępne wyniki referendum separacyjnego Szkocji, Wynika z nich, że Wielka Brytania nie zmieni składu, natomiast skromna większość zwolenników unii daje z pewnością do myślenia, Dzisiaj poznamy skład nowego rządu, Nie ,,,Podczas prac przy bulwarach wiślanych archeolodzy natknęli się na wyjątkowe znalezisko. Wciąż nie udało się odnaleźć 26-letniego turysty, który w sobotę rano opuścił pensjonat w Zakopanem, udał się w góry i do dzisiaj nie wrócił. W poszukiwania zaangażowani są ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (TOPR) oraz policjanci. Dwa lata w zawieszeniu na cztery za rozpowszechnianie pornografii.

RSS

"W Brukseli oceniane jest to jako desperacka próba". Rozmowa z autorem artykułu o Saryusz-Wolskim

01.03.17

W "Faktach z Zagranicy" w TVN24 BiS.

RSS

Prognoza pogody na jutro: deszcze, burze, silny wiatr

08.08.14

W całej Polsce piątek ma być ciepły, ale bez męczącego upału.

RSS

Komorowski i Obama nacisnęli Janukowycza?

29.05.11

"Polskie media krytykowały Janukowycza, a tymczasem podczas obiadu z Obamą siedział on obok Komorowskiego" – pisze ukraińska gazeta "Siegodnia" podkreślając, że kolejny szczyt głów państw Europy Wschodniej odbędzie się w Kijowie. Gazeta zastanawia się, czy podczas spotkania w Pałacu Prezydenckim przywódcy Polski i USA rozmawiali z Janukowyczem o represjach jego rządu wobec opozycji na Ukrainie. Przy okazji pisze o "niedemokratycznym" zamykaniu centrum Warszawy w związku z przyjazdem Obamy.

RSS

Zegarek naszego prezydenta 130 razy tańszy

22.09.12

O zegarkach Bronisława Komorowskiego i prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza pisze "Ukraińska Prawda".

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

"W butach były gwoździe. Okaleczyły stopę mojego dziecka"

01.11.13

Wyjaśnieniem sprawy zajmuje się Inspekcja Handlowa.

RSS

Małkowski powraca?

29.11.10

Niemal bez plakatów i spotkań z wyborcami Czesław Małkowski, bohater seksafery w olsztyńskim Ratuszu, dostał największe poparcie w wyścigu o fotel prezydenta. W Polskę poszła wieść, że wybory w Olsztynie wygrał gwałciciel. W miasto – że Małkowski wraca, by się zemścić.
Fot. B. Hrywniak/Forum

RSS

Wypadek w kopalni "Krupiński": Nie żyją górnik i ratownik

08.05.11

Nie udało się uratować jednego z czterech górników, którzy od czwartku byli uwięzieni 820 m pod ziemią w kopalni "Krupiński". Trzej inni w dobrym stanie trafili do szpitala. Nie żyje też jeden z dwóch ratowników, którzy zaginęli podczas akcji. Los drugiego pozostaje nieznany.

RSS

Pojechali na targi i zmienili się w superbohaterów

22.03.14

Wszystko to na Festiwalu Fantastyki "Pyrkon".

RSS

Stan wyjątkowy na Wyspach. Potrwa do piątku

15.01.13

Po kraju jeździ się fatalnie, na drogach tworzą się gigantyczne korki.

RSS

Potrącenie w Al. Jerozolimskich. "Mężczyzna zmarł mimo reanimacji"

15.12.15

Kierowca volvo potrącił pieszego w Al. Jerozolimskich na wysokości ul. Ryżowej. Pomimo reanimacji mężczyzna zmarł. Są duże utrudnienia w ruchu w kierunku Pruszkowa.

RSS

Rozpędzone audi wjechało na przejazd. Kierowca nie żyje

01.09.13

RSS

"To był nieszczęśliwy wypadek". James Nolan utonął

22.06.12

Bezpośrednią przyczyną śmierci 21-letniego Jamesa Nolana było utonięcie - wynika ze wstępnych wyników sekcji zwłok, do których dotarł reporter TVN24. Wykluczono udział osób trzecich.

RSS

Dudek jeszcze lepszy. Co za strzał!

08.03.14

Zawisza Bydgoszcz - Górnik Zabrze 3:1. Goście na kolanach - najpierw za faul z boiska wylatuje Wełnicki, a sprawiedliwość wymierza Dudek. Piękne uderzenie!

RSS

Spadkowa seria powstrzymana

15.07.12

WYDARZENIE DNIA Piątek przyniósł wytchnienie po kilku dniach spadku, Trudno mówić o trwałym przezwyciężeniu złych nastrojów, Niepokój związany ze stanem globalnej gospodarki i europejskim kryzysem wciąż jest obecny,

RSS

Wybory prezydenckie w USA w centrum uwagi

08.11.16

Wydarzeniem tego tygodnia będą wybory prezydenckie w USA, gdzie głównymi kandydatami do prezydentury pozostaje Hilary Clinton i Donald Trump, Uwaga rynków skupi się na ostatnich sondażach, w których jak dotąd szanse na wygraną kandydatki z ,,,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny