Czarnoskóry muzułmanin następcą Hillary Clinton?

15.11.16

Po porażce Hillary Clinton w wyborach prezydenckich demokraci szukają przyczyny klęski i nowego lidera. Wśród kandydatów na szefa Krajowego Komitetu Partii Demokratycznej (DNC) jest czarnoskóry Keith Ellison, pierwszy muzułmanin wybrany do Kongresu.

Chodzi o losy wielomilionowego kontraktu, podpisanego w 2011 roku pomiędzy Moskwą a Paryżem. MF chce zawiesić podatek od sprzedaży detalicznej do 1 stycznia 2018 - poinformował rzecznik resortu finansów Waldemar Grzegorczyk. Ma to być czas dla Komisji Europejskiej na wydanie ostatecznej decyzji w tej sprawie. Projektem we wtorek ma się zająć rząd. Tragiczny wypadek między Raciborzem a Pietrowicami Wielkimi (Śląskie).73-letni Sergio Mattarella został wybrany w sobotę przez parlament Włoch na prezydenta kraju. Kandydaturę sędziego Trybunału Konstytucyjnego i byłego deputowanego oraz byłego ministra wysunęła centrolewicowa Partia Demokratyczna premiera Matteo Renziego. Minister sprawiedliwości powołał specjalny zespół, który ma zbadać przyczyny śmierci gangstera Artura Zirajewskiego, ps. Iwan. Szef Służby Więziennej potwierdził, że "Iwan" przed śmiercią dostał w więzieniu gryps, a potem zatruł się lekami nasennymi. Zirajewski był kluczowym świadkiem w sprawie śmierci gen. Papały. Mimo zapewnień głównych partii, przedsiębiorcy boją się, że po wyborach nowy rząd - niezależnie od tego, które ugrupowania go stworzą - podniesie im podatki i opłaty związane z prowadzeniem działalności - informuje "Puls Biznesu".

Tłum kobiet zaatakował w środę dwóch wysłanników Specjalnego Trybunału ONZ dla Libanu, prowadzących dochodzenie ws. zamachu na byłego libańskiego premiera Rafika Haririego; zajście ukazuje napięcia panujące w tym kraju wokół śledztwa - poinformowała agencja AP.

W ubiegłym tygodniu, dyplomaci donosili, iż porozumienie w sprawie programu nuklearnego Iranu miało zostać osiągnięte do zeszłej niedzieli, Weekend nie przyniósł przełomu w rozmowach, a wczoraj mogliśmy się spotkać z opiniami, iż ,,, Pierwszy globalny temat to kartel OPEC, który dziś zbiera się, by ustalić szczegóły operacji ograniczenia produkcji ropy naftowej, Jaki sens ma ta operacja? Ma być ona lekiem na niskie ceny ropy i zjawisko, które polega na tym, że kraje ,,,

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew przyłączył się w piątek do głosów zachodnich uczestników szczytu G8 w Deauville, domagających się odejścia przywódcy Libii Muammara Kadafiego. Wcześniej Moskwa ostro krytykowała naloty NATO na ten kraj. Zamiast jechać na wakacje, francuscy ministrowie wciąż ciężko pracują. Wszystko przez Carlę Bruni i kręcony Woody'ego Allena film z jej udziałem - donosi tygodnik "Le Canard Enchaine". Novak Djoković awansował do finału turnieju Masters 1000 w Indian Wells. W sobotę rozstawiony z numerem pierwszym Serb pokonał czwartego w drabince Brytyjczyka Andy'ego Murraya 6:2, 6:3.Szef Fed w swoim dzisiejszym wystąpieniu w Kongresie, w większości powtórzył dobrze znane tezy, gdyż od tygodni lansowane przez przedstawicieli władz monetarnych, odnośnie sytuacji amerykańskiej gospodarki, Zabrakło natomiast odniesienia do zmiany stóp pr Wypompowywanie wody z rozlewisk i zalanych budynków oraz zabezpieczanie i naprawa uszkodzonych dróg, wałów i infrastruktury - to obecnie najważniejsze zadania strażaków, żołnierzy i innych służb, walczących ze skutkami powodzi w woj. śląskim.

RSS

Trump przebija Powella

08.08.19

Jeśli decyzja FOMC miała być najważniejszym wydarzeniem tego tygodnia, to prezydent USA Trump szybko chciał zaznaczyć swoją wyższość i raczej mu się to udało,

RSS

Premier z Ikei

22.06.11

Ikea otworzyła w Polsce nową fabrykę, a Donald Tusk wyraził swoje zadowolenie i ogłosił to wydarzenie sukcesem Polski. Premier wie co mówi - sam ma bowiem wiele wspólnego z meblami z Ikei.

RSS

Nowe zasady udzielania kredytów hipotecznych. Banki zadowolone

29.03.17

RSS

Tu rządzą internauci, nie politycy: Gra o prezydenturę toczy się w sieci

15.05.10

Gdyby kampania prezydencka toczyła się tylko w internecie, można by nazwać ją wręcz emocjonującą. Zwolennicy i przeciwnicy głównych kandydatów prowadzą walkę na strony internetowe i grupy dyskusyjne. Są dużo aktywniejsi i spisują się lepiej niż sami pretendenci do prezydentury.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Wielka precyzja obrońcy. Szkoda, że strzelił do własnej bramki

15.08.17

Obrońca gospodarzy zupełnie stracił głowę.

RSS

Książka duchownego o romansie byłego premiera: Ksiądz do Marcinkiewicza: Nie gorsz ludzi!

29.03.10

"Nie wolno gorszyć innych ludzi" - to apel księdza Henryka Łuczaka do Kazimierza Marcinkiewicza. Zawarł go w swej książce "Dziczeją dusze Polaków". "Pan postąpił w sposób niegodny katolika, porzucając żonę, by zająć miejsce u boku kochanki w łożnicy pieszczot" - napisał ksiądz.

RSS

Świat huczy o wpadce, a Rosjanie jej nie zobaczyli

08.02.14

Wpadka z kołem olimpijskim nie została pokazana w transmisji rosyjskiej telewizji państwowej Kanał 1 - poinformowała agencja AFP.

RSS

"Informacja o odszkodowaniach ma przykryć kompromitację"

22.01.11

Informacja o odszkodowaniach dla rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej ma przykryć kompromitację, jaką była reakcja rządu Donalda Tuska na raport MAK - stwierdził w programie "Piaskiem po oczach" Joachim Brudziński z PiS. I podkreślił, iż ma za złe prezydentowi, premierowi i szefowi MON, że nie stanęli na wysokości zadania i po raporcie MAK nie zadbali o prestiż i interesy państwa, tak jak to mają w zwyczaju Rosjanie

RSS

Narasta negatywna presja na euro

15.12.18

WIELKA BRYTANIA / BREXIT: Po spotkaniu z unijnymi liderami podczas czwartkowego szczytu, premier May nie otrzymała wiążących prawnie deklaracji dotyczących dodatkowych gwarancji do wynegocjowanego porozumienia ws, Brexitu

RSS

Komentarz walutowy , RPP nie zmieni stóp

08.09.16

Dziś rozpoczyna się posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej, na którym prawdopodobnie nie dojdzie do zmiany kosztu pieniądza, Rynkowy konsensus zakłada ponownie, Decyzja zostanie opublikowana dnia jutrzejszego

RSS

Prichodźko: Suwerenność Rosji nad Kurylami nie podlega rewizji

08.02.11

Suwerenność Rosji nad Kurylami nie podlega żadnej rewizji ani dziś, ani jutro - oświadczył doradca Kremla ds. polityki zagranicznej Siergiej Prichodźko w związku z wypowiedzią premiera Japonii Naoto Kana na temat spornych wysp.

RSS

Rosyjski miliarder wycofuje się z Krymu. Zamyka Alfa Bank Ukraine

15.04.14

Alfa Bank Ukraine, który należy do rosyjskiego miliardera Michaiła Fridmana, zaprzestaje działalności na Krymie, tłumacząc to brakiem podstaw prawnych do jej prowadzenia obecnie w tym miejscu - podał Reuters.

RSS

Catalyst: większe bezpieczeństwo za mniejszy zysk

22.12.11

Spółki, których akcje notowane są na giełdzie pożyczają taniej, Widać to po oprocentowaniu obligacji, Co nie znaczy, że nie dają one dobrze zarobić,,,

RSS

MSZ ostrzega, biura podróży sprzedają wycieczki

29.01.11

Mimo napiętej sytuacji politycznej w Egipcie, Polacy nie chcą przerywać urlopów i wracać do kraju. Biura podróży też nie planują na razie ewakuacji swoich klientów, a ich przedstawiciele zapewniają, że "to, co się dzieje w miastach, nie ma żadnego wpływu na egipskie ośrodki turystyczne". Nasze MSZ apeluje tymczasem, by Polacy "zachowali szczególną ostrożność". Tymczasem amerykański Departament Stanu zalecił obywatelom USA odłożyć wyjazdy do Egiptu.

RSS

Lubuskie: Wojewoda Helena Hatka kandydatką PO do Senatu

22.08.11

Platforma Obywatelska wskazała już wszystkich kandydatów do Sejmu i Senatu w województwie lubuskim. Ostatnią niewiadomą była kandydatura na senatora z okręgu gorzowskiego. Rekomendację zarządu partii otrzymała wojewoda lubuska Helena Hatka.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny