Pięć ciosów nożem, żeby ukraść torebkę. Brutalny atak

15.11.16

Przeżyła tylko dlatego, że szybko trafiła na stół operacyjny.

Chińska gospodarka rozwija się już o zaledwie 6,5% w skali roku, co ciekawe to najgorszy wynik w tej dekadzie, Po słabych danych z rynku pracy i przemysłu dzisiaj nadeszły słabsze odczyty ze sprzedaży detalicznej w Polsce Do kraju z obozu w Austrii piłkarze polskiej reprezentacji wracają w garniturach. Do nałożenia eleganckiego stroju dał się namówić również selekcjoner Franciszek Smuda, który nigdy nie ukrywał swojej niechęci do wytwornych spodni, koszuli i marynarki. Szkoleniowiec zrobił wyjątek, ale na Euro 2012 postawi na swoim. - Garnitur na meczu mnie paraliżuje - tłumaczy.

Frank-Walter Steinmeier onie zajął konkretnego stanowiska w sprawie zaostrzenia sankcji.Decyzja, czy pojedzie z kadrą na wtorkowy mecz z San Marino ma zapaść w niedzielę. Osoby wyceniające i zarządzające nieruchomościami oraz pośredniczące w ich obrocie osiągają miesięczne zarobki nawet kilkanaście razy przewyższające średnią krajową, Uzyskanie licencji na wykonywanie tych zawodów wymaga czasu, nauki i jest kosztowne, - Jeśli będziesz potrzebować pomocy ze strony Białorusi, powiedz tylko, a w ciągu doby wszystko zorganizujemy - zapewnił Łukaszenka Poroszenkę.

Prognoza pogody na niedzielę.

Sprawą zainteresowała się organizacja badająca zjawiska nadprzyrodzone.       W procesie oskarżonego o zbrodnie wojenne Johna Demjaniuka zeznania złożył były więzień obozu koncentracyjnego w Sobiborze Filip Białowicz. Przed sądem w Monachium Białowicz mówił o warunkach panujących w obozie i okrucieństwie ukraińskich strażników pomagających hitlerowcom.
      84-letni mężczyzna wspominał, że zmuszano go do pomocy przy rozładunku transportów więźniów i zapędzaniu ich do komór gazowych. Musiał między innymi asystować przy egzekucji w komorze gazowej, podczas której zamordowano jego rodzinę.
      Białowicz, podobnie jak Tomasz Blatt, który zeznawał w tym tygodniu, występuje w procesie jako oskarżyciel posiłkowy. Obaj urodzeni w polskiej Izbicy byli więźniami obozu zagłady w Sobiborze i stracili w nim swoich bliskich. Obu udało się uciec z obozu podczas powstania więźniów w 1943 r.
       Ani Białowicz, ani Blatt nie są w stanie rozpoznać Demjaniuka jako strażnika obozu. „Jestem tu po to, aby przedstawić prawdę o Sobiborze” - mówił przed sądem Białowicz.
       John Demjaniuk jest oskarżony o zamordowanie w obozie Sobiborze prawie 28 tysięcy osób. Nie przyznaje się do winy. Dziś po raz kolejny śledził przebieg rozprawy, leżąc na łóżku inwalidzkim.


- Robi się w Europie moda na bicie w Ukrainę bez żadnego pomyślunku - powiedział w "Faktach po Faktach" eurodeputowany Paweł Kowal. Polityk PJN przyznał jednak, że są powody, aby krytykować władze Ukrainy np. w kwestii Juli Tymoszenko. Na przestrzeni ostatnich kilku lat, rynek akcji amerykańskich, jest nie kwestionowanym liderem, Na przestrzeni bieżącego roku 2013, do 3 grudnia, indeks SP 500 [SPX] zyskał na wartości 25,87%, Tym samym indeks amerykański zanotował większe ,,, Sąd jak twierdza.Czerwony chevrolet aveo, którym jechały córka i wnuczka Janusza Korwina-Mikke, wpadł w poślizg, zjechał na sąsiedni pas ruchu i wbił się w inne auto. Na szczęście obie przeżyły zdarzenie. Córka polityka ma złamaną nogę, wnuczka lekkie obrażenia - ujawnia "Fakt". Obecny tydzień na głównej parze walutowej kończymy niemal na identycznym poziomie na jakim go zaczynaliśmy, Obecnie wartość pary EUR/USD wynosi 1,3734, Miniony tydzień nie obfitował w wydarzenia makroekonomiczne, Protestujący zorganizowali przemarsz sprzed Pałacu Prezydenckiego na pl. Powstańców Warszawy.

RSS

Cracovia rządzi w Grodzie Kraka. Zadecydowały ostatnie sekundy

29.09.14

188. piłkarskie derby Krakowa za nami. Do następnego starcia Wisły z Cracovią pod Wawelem będą rządzić Pasy. Wszystko dzięki jednej bramce, zdobytej w ostatniej akcji meczu. Do pierwsze derbowe zwycięstwo Cracovii od prawie trzech lat.

RSS

Wymienią koła w warszawskim metrze. Zużywają się zbyt szybko

22.08.15

Naprawa zostania sfinansowana z funduszu gwarancyjnego.

RSS

Karty zbliżeniowe niebezpieczne? Telefon, aplikacja, skanowanie

22.10.13

Dziennikarze TVN Turbo pokazali, jak łatwo można paść ofiarą złodzieja.

RSS

Stan rzeczy się przedłuża

22.01.18

Główna para walutowa nie wyszła poza swój ustalony parę dni temu zakres wahań, Nadal to 1,22 ? 1,23, To znaczy: wczoraj ta górna linia została trochę naruszona, ale potem wróciliśmy do dolnej, a dziś wieczorem mamy ok, 1,2215-20,

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

W sukni znajdzie się część skrzydła: Fragment tupolewa w obrazie Matki Boskiej

29.04.10

Kawałek metalu pokryty białą farbą i przebity śrubką - taki fragment skrzydła prezydenckiego samolotu, który 10 kwietnia rozbił się pod Smoleńskiem, zostanie umieszczony na obrazie matki Boskiej na Jasnej Górze. Ma być "niemym świadkiem głośnej wielkiej tragedii".

RSS

Korekta wzrostowa na USD trwa

22.02.18

Japonia: Indeks PMI dla przemysłu Japonii w lutym znalazł się na poziomie 54 pkt,, niższym od oczekiwań zakładających 55,2 pkt, oraz od poprzedniej wartości na poziomie 54,8 pkt, Australia: Indeks wynagrodzeń w Australii w IV kwartale 2017 ,,,

RSS

Niemiecka nerwówka

29.04.15

Dzisiejsza korekta na parkietach Europy Zachodniej to kolejna z słabych sesji, które pokazują, że brak sentymentu do akcji oraz niepewność w sprawie Grecji ciążą bykom na europejskich parkietach,

RSS

"Caryca tyczki" będzie walczyć z dopingiem

08.12.16

Dwukrotna mistrzyni olimpijska w skoku o tyczce Jelena Isinbajewa wybrana została w środę w Moskwie na przewodniczącą rady nadzorczej Rosyjskiej Agencji Antydopingowej (RUSADA).

RSS

KRRiT nie spodobała się audycja: Chcą ukarać radio TOK FM

22.02.10

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji upoważniła przewodniczącego rady Witolda Kołodziejskiego do nałożenia kary na radio TOK FM. Chodzi o audycję z udziałem Andrzeja Czeczota, podczas której rysownik żartował, nawiązując do informacji o pedofilii wśród księży.

RSS

Książe Harry już może sobie polatać

01.05.10

Książe Harry, poza arystokratycznym tytułem, ma odznakę pilota. Na początku tygodnia pretendent do brytyjskiego tronu, zdał egzaminy końcowe i tym samym ukończył kurs pilotażu śmigłowców wojskowych.

RSS

Dobre dane z amerykańskiego rynku pracy umacniają dolara

08.08.16

Dolar amerykański zyskuje na wartości do innych walut po tym jak okazało się, iż na amerykańskim rynku w lipcu przybyło aż 255 tys, nowych miejsc pracy, Jest to znacznie powyżej oczekiwanych przez analityków 188 tys, Do tego majowe i ,,,

RSS

Wskaźniki inflacyjne zdominują handel

29.11.13

Kurs EUR/USD rośnie w okolice wczorajszego szczytu (1,3610), Od rana umacnia się również polska waluta, EUR/PLN zniżkuje do 4,2020, a do USD/PLN 3,0880, Ze względu na Święto Dziękczynienia dziś Wall Street nie pracuje, a sesja będzie ,,,

RSS

Wywiad kandydata PO na prezydenta: Komorowski: Nie życzę Kaczyńskiego

29.06.10

Czy Bronisław Komorowski jest strachliwym człowiekiem? On sam zapewnia, że nie i dlatego wcale nie boi się prezydentury Jarosława Kaczyńskiego. Jednak kandydat Platformy Obywatelskiej i konkurent szefa PiS mówi otwarcie, że nie życzy Polakom, by wybory 4 lipca wygrał były premier.

RSS

"No wiesz, ale graj tak normalnie, nie pod Oscara". Film "Ida" spróbuje sił w 6 kategoriach

15.10.14

"Ida" Pawla Pawlikowskiego jest już zaliczana do faworytów do Oscara za film nieanglojęzyczny.

RSS

Maxima. Jak książę-hulaka zdobył miłość ognistej Latynoski

01.05.13

Córka ministra w rządzie dyktatora żoną nowego króla Holandii.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny