Jeśli umrze, zastąpi go żona. "Rodzinna dyktatura" świętuje

08.11.16

Daniel Ortega, przywódca Frontu Narodowego im. Sandino został ponownie wybrany na prezydenta Nikaragui, uzyskując 72,5 proc. głosów - ogłosiła w poniedziałek wstępne wyniki wyborów Najwyższa Rada Wyborcza. Wiceprezydentem ma być żona Ortegi, Rosario Murillo.

Ucieczka inwestorów spowodowała spadek rentowności obligacji skarbowych, Spready kredytowe rozszerzają się do poziomów sprzed kryzysu , Obserwujemy szybkie pogorszenie kredytów, Wyprzedaż Tesli może zapoczątkować przeszacowanie na rynku Cena baryłki ropy naftowej na międzynarodowych rynkach zaczyna się stabilizować w rejonie 75-76 USD i jest bardzo możliwe, że będzie on obowiązywał również w najbliższym tygodniu, Gdyby tak było, dla polskiego rynku decydującym czynnikiem dla akcji cenoweChiny: Ludowy Bank Chin ustalił średni kurs USD/CNY na poziomie 6,4707 wobec 6,4754 wczoraj, Opublikowane zostały dane nt, stanu rezerw walutowych w marcu, które wyniosły 3,21 bln CNY wobec 3,20 bln CNY w lutym, Nieoczekiwana obniżka stóp procentowych o 50 pkt bazowych przez Radę Polityki Pieniężnej początkowo wprawiła inwestorów w sporą konfuzję, Skalę zaskoczenia takim ruchem najlepiej było widać na złotym, który błyskawicznie osłabił się, W górę poszły ceny ob Okres świąteczno-noworoczny mija stosunkowo spokojnie, Handel na rynkach powoli zanika, Ubiegły tydzień zakończył się wzrostem wartości polskiego złotego, W nowy rok niestety wchodzimy z niewyjaśnioną jeszcze kwestią klifu fiskalnego,

W "Faktach po Faktach" dyskusja o największym transferze polskiego piłkarza od przeszło 20 lat.

Przez większą część wczorajszej sesji amerykańskie giełdy pozostawały tuż poniżej poziomu poprzedniego zamknięcia, Wzrost zmienności na rynku nastąpił wraz z rozpoczęciem konferencji po posiedzeniu Federalnego Komitetu Otwartego Rynku, Ostatecznie udało s Historycznie bardzo długi okres skompresowanej, niskiej zmienności, tradycyjnie kończy się jej potężnym wybuchem, W obliczu silnych przetasowań sentymentu i załamania na Wall Street, które nie miało wiele wspólnego z sytuacją ,,,

Telewizja publiczna to duża firma. Ma wiele stanowisk do obsadzenia. I rónie dużo chętnych na nie. Nie ma tygodnia, a ostatnio nawet dnia bez informacji o przetasowaniach na szczytach włądzy w TVP. Oto kolejne. Były redaktor naczelny "Wprost" będzie szefem publicystyki w Jedynce. Sześć nieznanych dotąd szerszej publiczności sztuk Sławomira Mrożka znalazło się w tomie "Sztuki odnalezione. Małe i mniejsze", który właśnie trafia do księgarń. Większość z nich to krótkie utwory z początków twórczości Mrożka. Jedna osoba zginęła w centrum stolicy Liberii, Monrowii, podczas starć, które wybuchły w poniedziałek w siedzibie partii opozycyjnej - podał Reuters. Protest zwolenników kandydata na szefa państwa odbył się w przeddzień drugiej tury wyborów prezydenckich.Sąd podważył odwołanie przez Antoniego Macierewicza szefów Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO i wejście Bartłomieja Misiewicza na jego teren w nocy rok temu. Dostać się na lotnisko w podwarszawskim Modlinie można na wiele sposobów. Chalid Szejk Mohammed, uważany za architekta zamachów terrorystycznych z 11 września 2001 roku w USA, był więziony i torturowany w Polsce na kilkanaście miesięcy przed przystąpieniem Polski do UE w 2004 roku - twierdzi brytyjska telewizja BBC.

RSS

Igrzyska bez polskich siatkarek. Nie wykorzystały ostatniej szansy

08.01.16

W starciu z Włoszkami Polki mogły sobie pozwolić na stratę jednego, jedynego seta.

RSS

Peso na czołówkach agencyjnych

08.06.19

USA / DANE (Z WCZORAJ): Indeks ISM dla usług odbił w maju do 56,9 pkt, z 55,5 pkt, (szacowano, że utrzyma poziom z przed miesiąca), Mocno w górę poszedł subindeks zatrudnienia (58,1 pkt,), co może przykrywać słabość odczytu indeksu ADP ,,,

RSS

Strzelecka niemoc trwa. Lechia z GKS-em na zero

01.10.11

Bezbramkowym remisem skończyło się spotkanie Lechii Gdańsk z PGE GKS Bełchatów. Oznacza to, że strzelecka niemoc gdańszczan w lidze trwa już 288, a bełchatowian aż 439 minut.

RSS

Prokuratura nie mówi "nie" ekshumacjom. Ale czeka

15.04.11

Wojskowa Prokuratura przyznaje, że wie o zastrzeżeniach rodzin katastrofy TU-154 dotyczących treści materiałów sekcyjnych ich bliskich, ale na razie nie będzie rozstrzygać wniosków o ekshumację. Dlaczego? Prokuratorzy nie znają jeszcze treści wszystkich dokumentów, bo są one tłumaczone. - Do kwestii ekshumacji odniesiemy się po uzyskaniu wszelkich niezbędnych danych - tłumaczy płk Zbigniew Rzepa.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Ryszard Petru: Grecja powinna zbankrutować

08.11.11

- Jestem zwolennikiem bankructwa Grecji bez jej wychodzenia ze strefy euro - mówi w rozmowie z Ryszardem Holzerem Ryszard Petru, przewodniczący Towarzystwa Ekonomistów Polskich. Jego zdaniem taki scenariusz - po zredukowaniu o połowę greckich zobowiązań wynikających z wyemitowanych przez ten kraj obligacji - jest coraz bardziej realny.
Jeorjos Papandreu ma o czym myśleć - od przyszłości jego Grecji zależy przyszłość całej UE

RSS

Ludwik Dorn chce dymisji szefa MON: "Klich poświęcił się utrzymaniu fikcji"

29.04.10

Ludwik Dorn apeluje do premiera Donalda Tuska o odwołanie ze staniska szefa MON Bogdana Klicha. To pierwsze ostrzeżenie - jeśli sugestia nie zostanie wysłuchana, szef koła parlamentarnego Polska Plus sam podejmie polityczne kroki. "Klich poświęcił się utrzymaniu fikcji, że wszystko jest w należytym porządku" - mówił Dorn.

RSS

Najwięcej wódki piją Rosjanie. Polacy tuż za podium

01.01.14

Zestawienie "Economista".

RSS

Rynki czekają na ECB

22.04.16

Wydarzeniem czwartku jest posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego (ECB), Zmiana polityki monetarnej nie jest oczekiwania, Istotne będzie jednak to, co na konferencji prasowej po posiedzeniu powie Mario Draghi,

RSS

Nie zdążyła wyhamować. Ranni

29.08.16

Chwila nieuwagi.

RSS

Kolejna kolizja amerykańskiego niszczyciela. Będzie "szersze śledztwo"

22.08.17

Minister obrony USA James Mattis zapowiedział szersze śledztwo w związku z poniedziałkową kolizją amerykańskiego niszczyciela z tankowcem na wschód od Singapuru. To drugi taki incydent z udziałem okrętu wojennego USA w ciągu nieco ponad dwóch miesięcy.

RSS

Orban przyjeżdża do Krakowa. W planach spotkanie z Szydło

08.12.16

Prawdopodobnie z Orbanem spotka się również prezes PiS Jarosław Kaczyński.

RSS

Antypolskie pocztówki z Wilna: Prowokacja? Piłsudski jak Hitler i Stalin

29.03.10

Po dwóch latach w Wilnie pojawiły się na nowo antypolskie pocztówki, przyrównujące Józefa Piłsudskiego do Hitlera i Stalina - ujawnia "Nasz Dziennik". Według gazety, to powtórka z prowokacji sprzed dwóch lat. Tego typu kłamstwa mają mieć poparcie w kołach rządowych Litwy.

RSS

Udoskonalili metodę "na wnuczka". Udają agentów CBŚ

15.03.14

RSS

Szefowie MSZ Niemiec i Francji: mamy jasne stanowisko ws. sankcji wobec Rosji

29.01.17

Ewentualne zniesienie sankcji nałożonych na Rosję musi być powiązane z realizacją porozumień z Mińska.

RSS

"Szef Rady Europejskiej to nie jest facet od załatwiania spraw dla Polski"

01.09.14

Leszek Miller w "Faktach po Faktach".

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny