Jeśli umrze, zastąpi go żona. "Rodzinna dyktatura" świętuje

08.11.16

Daniel Ortega, przywódca Frontu Narodowego im. Sandino został ponownie wybrany na prezydenta Nikaragui, uzyskując 72,5 proc. głosów - ogłosiła w poniedziałek wstępne wyniki wyborów Najwyższa Rada Wyborcza. Wiceprezydentem ma być żona Ortegi, Rosario Murillo.

Wszystkie 84 ofiary śmiertelne ataku terrorystycznego w Nicei z 14 lipca zostały zidentyfikowane - poinformowały władze francuskie. Bilans zabitych nie zmienił się od zamachu, ale kilkanaście osób pozostaje w stanie krytycznym. Varoufakis odsunięty od negocjacji z wierzycielami, a Tsipras optymistyczny na temat przegłosowania planu reform, Interesująca decyzja w sprawie stóp procentowych i rozszerzenia skupu aktywów przez Riksbank, Prognoza pogody na wtorek.Żołnierze, policjanci, strażacy, pogranicznicy, służba więzienna, funkcjonariusze służb specjalnych i BOR dostaną 80 proc. zasiłek, a nie tak jak dotąd 100 proc. Informacji jakie dzisiaj napłynęły na rynki było sporo, ale żadna z nich nie uzasadniała lawiny pesymizmu jaka przetoczyła się przez europejskie parkiety, Publikowane dane do złych nie należały, a głośne ostatnimi czasy aukcje rządowych obligacji wcale ni Oryginał miał zaginąć w 1918 roku.

Aby uniknąć zderzenia, jedna z maszyn musiała przelecieć niemal nad samym Kremlem.

Rosyjskie ministerstwo spraw zagranicznych w opublikowanym raporcie ostro skrytykowało Stany Zjednoczone za nieprzestrzeganie praw człowieka. W dokumencie przywołano takie przykłady, jak więzienie Guantanamo i niesłuszne wyroki śmierci oraz zarzucono USA hipokryzję w pouczaniu innych. Ma to wzmocnić wojskową ochronę granic przed niekontrolowanym napływem uchodźców.

Przygotowana przez resort finansów nowelizacja ustawy o podatku dochodowym zakłada m.in. wprowadzenie od 2018 roku podatku dochodowego od nieruchomości komercyjnych czy zaliczanie do kosztów uzyskania przychodów usług niematerialnych. Zmiany oznaczają de facto podniesienie podatków - nie poprzez zmianę stawki podatku, ale poprzez zwiększenie podstawy opodatkowania - oceniają eksperci MDDP. To uderzy w przedsiębiorców i branżę nieruchomości. Przedstawiciele resortu zapowiadają, że trwają prace nad zmianami w projekcie. Prof. Jadwiga Staniszkis w "Faktach po Faktach". Atletico Madryt, bez trenera Diego Simeone na ławce, pokonało Rayo Vallecano 1:0. Antoine Griezmann zaczął mecz na ławce, a chwilę po wejściu na boisko załatwił sobie i kolegom zwycięstwo.Zanim Barack Obama w swym ostatnim orędziu o stanie państwa doszedł do finalnych słów, suknia Michelle stała się na rynku praktycznie niedostępna. Jej uwagę wygłoszoną podczas spotkania przedwyborczego w miasteczku Rendsburg przyjęto z aplauzem.

RSS

Duchowni będą promować odpis na Kościół

22.02.13

Abp Stanisław Budzik zapowiada apele w mediach i na mszach.

RSS

Śnieżne tunele na Słowacji. Zaspy sięgają nawet czterech metrów

29.03.13

Podczas gdy u nas słońce powoli topi śnieg, na Słowacji zima trwa w najlepsze.

RSS

Książę William zatrudnił się w pogotowiu. Na zmiany, wypłata na cele dobroczynne

08.08.14

Będzie pilotem śmigłowca ratunkowego.

RSS

Kurski: W sprawie Amber Gold prezydent też zawiódł

08.09.12

Jacek Kurski w "Piaskiem po oczach" mówił, że "w tej sprawie zawiodło sześć struktur państwa".

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Komody z Ikei będą wycofane w kolejnym kraju. Po przypadkach śmierci dzieci

12.07.16

Donosi CNBC.

RSS

Izraelska armia pokazuje filmy z ataku na konwój

01.06.10

Według ostatnich danych izraelskiej armii dziewięć osób zginęło w ataku izraelskich sił specjalnych i marynarki wojennej na konwój sześciu statków próbujących przerwać blokadę Strefy Gazy. Do ataku doszło w poniedziałek nad ranem. Izraelskie wojsko twierdzi, że komandosi zostali ostrzelani i brutalne zaatakowani przez "agresywnych aktywistów". "Na dowód" pokazuje filmy z akcji. Członkowie załogi konwoju mają zupełnie inną wersję wydarzeń.

RSS

Wzrostowy tydzień na głównej parze

01.12.13

Euro do góry Rzut oka na wykres pary EUR/USD pokazuje, że w tym tygodniu euro zyskiwało na wartości, Na wykresie o interwale dziennym dobrze widać, że taka tendencja zasadniczo obowiązuje już od 7-8 listopada, w tych dniach notowano nawet ,,,

RSS

Czeka nas stagnacja w notowaniach?

22.08.10

Cena baryłki ropy naftowej na międzynarodowych rynkach zaczyna się stabilizować w rejonie 75-76 USD i jest bardzo możliwe, że będzie on obowiązywał również w najbliższym tygodniu, Gdyby tak było, dla polskiego rynku decydującym czynnikiem dla akcji cenowe

RSS

Kradła serca w latach 80. Nie żyje Amanda Peterson

08.07.15

Aktorka zdobyła sławę pod koniec lat 80. dzięki roli Cindy w popularnej komedii dla nastolatków "Nie kupisz miłości".

RSS

Rozprawa spadła z wokandy: Oskarżony o zabójstwo Papały pobity

08.05.10

Zaplanowana na dziś kolejna rozprawa w procesie o zabójstwo generała Marka Papały spadła z wokandy. Powód? Oskarżony o współudział w tym morderstwie jeden z najgroźniejszych przestępców w Polsce, Ryszard Bogucki, został pobity w areszcie i nie mógł się stawić w sądzie.

RSS

Posiedzenie FOMC pchnęło wartość dolara wyżej

01.11.13

Euro (EUR) nie pomogło wczorajsze zobowiązanie FED dotyczące dalszego luzowania polityki pieniężnej (Quantitative Easing), Wspólna waluta spadła z poziomu 1,3811 do poziomu 1,3702, Patrząc w przyszłość dzisiejsza publikacja dotycząca ,,,

RSS

Po referendum w Wielkiej Brytanii

29.06.16

Pisanie normalnego komentarza tygodniowego nie ma najmniejszego sensu (chociaż wykresy zamieszczę) w sytuacji, kiedy jeden dzień ma większe znaczenie niż wcześniejsze tygodnie, nie mówiąc już o dniach, Referendum w Wielkiej Brytanii ,,,

RSS

Podaż się wyczerpała

29.01.14

W trakcie dzisiejszej sesji WIG20 oscylował ponad wczorajszym dołkiem, Początek był obiecujący, lecz po otwarciu na plusie około 0,7 proc, wzrost nie był kontynuowany, Po 13-tej, wskutek schłodzenia, indeks niemal ?wyzerował?, Wrócił ,,,

RSS

Harcmistrz oskarżony o pedofilię

08.10.11

Prokuratura oskarżyła 36-letniego podharcmistrza z jednej z podkrakowskich miejscowości o zmuszenie do stosunków seksualnych dwóch dziewczynek, w tym jednej poniżej 15. roku życia. Policja twierdzi jednak, że pokrzywdzonych dzieci może być więcej. Mężczyzna przyznał się do stawianych zarzutów. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu Szymona P. na trzy miesiące.

RSS

Ewakuowano 10 osób: Dwie osoby ranne po wybuchu gazu

22.01.10

Dwie osoby - mężczyzna i dziecko - trafiły do szpitala w poniedziałek wieczorem po wybuchu gazu w budynku socjalnym w Kielcach - poinformował Grzegorz Dudek z zespołu prasowego świętokrzyskiej policji.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny