Usunęli niemiecki napis z kamienicy. "Polska niech będzie Polską"

22.10.16

Nie chcieli go mieszkańcy.

Jarosław Kaczyński od dłuższego czasu może liczyć na lojalność i wsparcie "Gazety Polskiej" i serwisu internetowego niezależna.pl. Złość w tej redakcji musiała być wielka po ogłoszeniu wstępnych wyników drugiej tury, bo nazwisko Bronisława Komorowskiego została napisana cyrylicą. Eurodolar w górę Podczas dzisiejszej sesji w zasadzie można wyszczególnić jedno wydarzenie, które istotnie wpłynęło na kurs głównej pary walutowej, 24-piętrowy wieżowiec Grenfell Tower w zachodniej części Londynu niemal całkowicie spłonął.W USA w czwartek jednym okiem spoglądano na to, co działo się w Europie, Tam rozpoczął się szczyt Unii Europejskiej, a przed nim Eurogrupa ciągle jeszcze dyskutowała o porozumieniu z Grecją, Po środowym posiedzeniu Eurogrupy nic nie było ,,, Do Adama Mickiewicza przyznają się Litwini, a Mikołaja Kopernika często bierze się za Niemca. Ale żeby Mikołaj Rej i Jan III Sobieski byli Ukraińcami? A Polanie ukraińskim plemieniem? U naszego wschodniego sąsiada wydano przewodnik po Polsce, w którym jest więcej takich kwiatków. Instytut Pamięci Narodowej zaprasza Lecha Wałęsę na obchody 30-lecia powstania Solidarności. Zdaniem prezesa IPN Janusza Kurtyki, b. prezydent Polski będzie tam mile widzianym gościem.

W "Faktach po Faktach" o sankcjach i nastrojach społecznych wśród Rosjan.

- Na naszych oczach likwidowane jest gigantyczne zapóźnienie cywilizacyjne; słynne złe polskie drogi odchodzą powoli w zapomnienie - powiedział prezydent Bronisław Komorowski, który w środę odwiedził budowę drogi ekspresowej S7, Południowej Obwodnicy Gdańska. Borelioza to jedna z najtrudniejszych do zdiagnozowania chorób. Materiał magazynu "Czarno na białym".

Sąd w Gdańsku miał na to pół roku - ustalił portal tvn24.pl. Nauczyciel założył się z uczniami. Po niespodziewanie optymistycznym rozpoczęciu tygodnia na Wall Street, rynek akcji popadł w marazm, Obóz byków szukał bodźców do podnoszenia indeksów, Mimo mnogości danych makro jak i publikacji raportów spółek amerykańskich, wzrosty, jeżeli już były to kW piątkowym meczu 2. kolejki angielskiej ekstraklasy piłkarze Manchesteru United pokonali u siebie Southampton 2:0. Oba gole zdobył Zlatan Ibrahimović, a cały mecz w barwach gospodarzy rozegrał sprowadzony za rekordową kwotę 105 milionów euro Paul Pogba. Cukier krzepi, jak głosi przedwojenne hasło. Ale znacznie zdrowszy jest miód. I pyszny. Właśnie dlatego chętnie sięgamy po miód, by zajadać się nim, nawet prosto ze słoika. Ale uwaga! Wiele miodów dostępnych w Polsce to falsyfikaty. Jak rozpoznać ten prawdziwy i zdrowy? O życiu małżeńskim Ludmiły i Władimira Putinów niewiele wiadomo. Jedną z nielicznych historii przypomina "Moscow Times".

RSS

Wybiorą prezydenta w reality show. Zgłosiło się ponad 1000 osób

08.05.13

Zasady zbliżone do formuły "X-Factor".

RSS

Uzbekistan uwalnia walutę. Posiedzenie RPP

08.09.17

Kolejny kraj rezygnuje z centralnego sterowania kursem walutowym, Bezrobocie w Polsce znów rekordowo niskie, Pierwsze posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej po wakacjach

RSS

Rozbił się na ciężarówce. Zmarł w szpitalu

22.01.16

Nie żyje kierowca samochodu osobowego, który zderzył się z ciężarówką na krajowej "77" w miejscowości Rudnik nad Sanem (woj. podkarpackie).

RSS

Groźne bakterie w Europie: Uwaga na nasiona z Egiptu

01.07.11

Komisja Europejska ostrzegła Hiszpanię i sześć innych państw UE przed nasionami kozieradki importowanymi z Egiptu w 2009 i 2010 roku, które mogły mieć związek ze szczepem bakterii EHEC w Niemczech i Francji.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

"Na bogato. I dla bogatych". Internauci w podróży Pendolino

15.12.14

A może już nim jedziecie? Czekamy na wasze relacje i zdjęcia.

RSS

Badania Eurobarometru: Połowa Polaków planuje wyjazd na wakacje

15.03.10

Blisko połowa Polaków (49 proc.) planuje w tym roku wyjazd na wakacje, choć tylko co czwarty z nich (26 proc.) ma na to środki finansowe. Dwie trzecie wakacje spędzi w Polsce, a 18 proc. nigdzie nie wyjedzie - wynika z opublikowanego badania Eurobarometru.

RSS

Mistrzostwa świata w lotach w Planicy: Pech Małysza. Wylądował tuż za podium!

22.03.10

Było tak blisko medalu mistrzostw świata w lotach narciarskich, ale niestety. W słoweńskiej Planicy Adam Małysz zajął ostatecznie czwarte miejsce. Zwyciężył - tu nie ma żadnego zaskoczenia - bezkonkurencyjny w tym sezonie Szwajcar Simon Ammann.

RSS

Piąta kolejka, piąta wygrana. Niesamowita ZAKSA

15.02.17

Niemożliwi są siatkarze ZAKS-y Kędzierzyn-Koźle w Lidze Mistrzów. Wygrali już piąty mecz i zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie.

RSS

Próba zabójstwa dzieci. Niemowlę w ciężkim stanie

22.06.14

RSS

Mendes powiedziała "tak" Goslingowi

22.09.16

Po pięciu latach bycia razem, jedna z najpiękniejszych par Hollywood wzięła ślub.

RSS

Putin pochwalił "mechanizm współpracy" z Izraelem

01.12.15

Premier Izraela Benjamin Netanjahu na spotkaniu z prezydentem Rosji Władimirem Putinem na marginesie szczytu COP21 w Paryżu zwrócił uwagę na znaczenie izraelsko-rosyjskiej współpracy wojskowej w celu przeciwdziałania - jak to ujął - "niepotrzebnym wypadkom".

RSS

Prognoza pogody na dziś: sporo chmur

16.07.16

Z których może popadać.

RSS

"Nigdy nie zagram w filmie porno"

29.06.12

Nigdy nie zagra w filmie porno, potrafiłaby uwieść samego Cristiano Ronaldo i ma obsesję na punkcie ekożywności. Napiękniejsza kibicka Euro 2012 Natalia Siwiec zwierzyła się podczas wideoczatu gazety "Super Express".

RSS

Pijana Polka wypadła z balkonu w Chorwacji

08.08.11

Na chorwackiej wyspie Hvar w sobotni wieczór polska turystka spadła z balkonu zawieszonego 2 metry nad ziemią i uderzyła w beton. Natychmiast została przewieziona do szpitala. Tam stwierdzono, że miała 2 promile alkoholu we krwi.

RSS

Przez podatki zabiorą nam mistrzostwa?: Tak UEFA szantażuje Polskę

29.04.10

Ta gra idzie o miliony - o zwolnienie UEFA z płacenia podatków podczas Euro 2012. Trzy lata temu rząd nie szczędził europejskiej federacji obietnic. Miały być ulgi, były ulgi. Liczył się tylko sukces i prawo do organizacji mistrzostw. Mistrzostwa mamy, ale resort finansów nie chce dziś zrezygnować z milionów, jakie może zarobić na imprezie.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny