Sędzia cofnięta z sądu. Proces oskarżonego o szpiegostwo dla Rosji ruszy od nowa

01.10.16

To efekt decyzji Zbigniewa Ziobro, ministra sprawiedliwości.

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych ostrzega przed złodziejami tożsamości, którzy wykorzystują wakacje do kradzieży danych osobowych. Nie informujmy o wyjeździe z domu w mediach społecznościowych, nie zamieszczajmy w sieci zdjęć dzieci, bo to pożywka dla pedofilów. A nade wszystko, nie zostawiajmy dowodu w zastaw za sprzęt – apeluje GIODO. Polscy przedsiębiorcy kupujący towary w krajach należących do Unii Europejskiej podlegają co do zasady opodatkowaniu unijnemu VAT. Z rozliczenia wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów wyłączeni są jednak podatnicy zwolnieni w Polsce podmiotowo z VAT, ale pod warunkiem, że wartość transakcji nie przekroczyła wyznaczonego przez ustawę limitu. Europejski Bank Centralny ogłosił, że najstarszy bank na świecie potrzebuje aż 8,8 mld euro (9,2 mld USD) aby poprawić swój bilans, Obliczenia oparte są na wynikach stress testu 2016 ? podał bank w komunikacie w poniedziałek powołując ,,,Informację i zdjęcia z Przyłubia (woj. kujawsko-pomorskie) na krajowej "10" otrzymaliśmy na Kontakt 24. Brytyjska firma 3Legs Resources dowierciła się do gazu łupkowego w Polsce w okolicach Łebienia (pomorskie). Po wywierceniu pionowego otworu o głębokości ponad czterech km zaczęli wiercić poziomo i natrafili na surowiec. Polscy piłkarze ręczni przegrali z Islandią 26:29 i nie zdobyli brązowego medalu mistrzostw Europy.
"Biało-czerwoni" zajęli ostatecznie w rozgrywanym w Austrii turnieju czwarte miejsce, co daje im przepustkę do przyszłorocznych mistrzostw świata.
W meczu o 3. miejsce Islandczycy okazali się lepsi od "biało-czerwonych" szczególnie w pierwszej połowie. W tej części gry wręcz zdeklasowali Polaków - zagrali skuteczniej i z większą determinacją zarówno w ataku, jak i obronie, dzięki czemu prowadzili 18:10. W drugiej części gry "biało-czerwoni" zagrali o wiele lepiej, momentami dochodząc rywali na jeden punkt. Islandczycy nie dali sobie jednak wydrzeć zwycięstwa, mimo iż przegrali drugą połowę 11:16.
Najwięcej bramek dla polskiego zespołu zdobył Bartosz Jurecki, Michał Jurecki i Tomasz Tłuczyński - po 4. Dla Islandii 7 goli strzelił Gudjon Valur Sigurdsson.
Polacy rozpoczęli mecz dobrze - od skutecznie wykonanego rzutu karnego przez Tomasza Tłuczyńskiego. Potem było coraz gorzej - Islandczycy konsekwentnie powiększali przewagę, dochodząc aż do ośmiu bramek przewagi.
W drugiej połowie "biało-czerwoni" rozpoczęli odrabianie strat. Po ośmiu minutach mieli już tylko cztery bramki mniej od rywali (16:20). Znakomicie w tym okresie gry bronił Sławomir Szmal. W 41. minucie zespół Bogdana Wenty zmniejszył stratę do dwóch bramek, ale rywale przetrwali kryzys i zdobyli trzy gole z rzędu (23:18). Na sześć minut przed końcem, po golu Bartosza Jureckiego, Polacy znów zbliżyli się na dwie bramki, a chwilę później Tomasz Tłuczyński zdobył bramkę kontaktową. Odpowiedź Islandczyków była jednak zdecydowana - dwa gole z rzędu. W nerwowej końcówce "biało-czerwoni" mieli jeszcze szanse na odwrócenie losów meczu, ale rywale na to nie pozwolili.
W wielkim finale, o godz. 17.30, zagrają w Wiedniu Francja i Chorwacja.


To były żołnierz.

Po kilku dniach niepewności i rysowania się widoków na korektę kilkutygodniowej już fali wzrostów, inwestorzy przystąpili dziś nieco śmielej do zakupów, Trudno było jednak wskazać wyraźne przyczyny tego optymizmu, Informacje o aktywności europejskiego prz Mijający tydzień przyniósł wprawdzie na światowych rynkach naftowych całkiem dynamiczne zmiany cen z dnia na dzień, jednak notowania przebiegają cały czas w przedziale 70-80 USD za baryłkę, Dziś ważny dla najbliższej przyszłości raport o sytuacji na,,,,,,

Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi kontynuację stabilizacji kwotowań złotego, pomimo narastającej presji ze strony Grecji, Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1660 PLN za euro, 3,7276 PLN wobec dolara ,,, Eksperci ostrzegają przed chaosem w komunikacji lądowej i powietrznej. Wokół kontrowersyjnej inwestycji przy ulicy Podwale 1 staje potężne rusztowanie.61-letni Pierre-Etienne Albert, były zakonnik i członek katolickiej Wspólnoty Błogosławieństw (Communaute des Beatitudes) stanął w środę przed sądem we Francji oskarżony o napastowanie seksualne dzieci i nieletnich nastolatków. Przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Od 10 do 15 tys. zagranicznych żołnierzy mogłoby pozostać w Afganistanie po wycofaniu się NATO do końca 2014 r., o ile zostanie podpisane porozumienie o bezpieczeństwie z USA - powiedział afgański prezydent Hamid Karzaj. Karzaj przemawiał w czwartek na otwarciu spotkania Loi Dżirgi, afgańskiego zgromadzenia plemiennego i politycznego, które będzie obradować w Kabulu do niedzieli na temat układu z USA. Morawiecki rusza do pracy.

RSS

Zginęło tam 66 górników: Polska pomoże Rosji po wypadku w kopalni

22.05.10

Polska pomoże Rosji w likwidacji skutków katastrofy w kopalni węgla kamiennego Raspadskaja na Syberii, gdzie w nocy z 8 na 9 maja doszło do dwóch wybuchów metanu, w wyniku których 66 górników poniosło śmierć, 24 zaginęło, a ponad 100 zostało rannych.

RSS

Posłanka PO chciała uderzyć w ministra i zaliczyła wpadkę. "Przepraszam za błąd"

29.07.17

Zdjęcie użyte do zilustrowania historii pochodzi nie z Białegostoku, a z Syrii.

RSS

Prognoza pogody na czwartek: temperatura rośnie, ciśnienie spada

29.09.16

Ciepłe powietrze z południowego zachodu przyniesie nam piękną pogodę.e.

RSS

Śpiewająca wiceprezydent, spacer bańką przez Atlantyk czy spotkanie z "diabłem"?

01.05.16

Wybierz wideo tygodnia na tvn24.pl.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Prawdziwa polska wieś jest w Sierpcu: Tutaj wciąż orzą w sukmanach

01.02.10

Skoro już mamy prawdziwą polską zimę, warto odwiedzić prawdziwą polską wieś. W Sierpcu są nie tylko stare domy i płoty. Z nadejściem wiosny tutaj wciąż wychodzi się w sukmanach na orkę. Wszystko wygląda tak prawdziwie, że Andrzej Wajda kręcił tu "Pana Tadeusza".

RSS

"Dotrzymują słowa" vs. "dobry rok, dobra ściema"

15.11.16

Komentujecie rok rządu Beaty Szydło.

RSS

Inflacja niska, złoty mocny

15.06.13

Obecny tydzień przynosi wyraźne umocnienie złotego względem głównych walut, Złoty zyskuje przede wszystkim względem dolara, co jest spowodowane ogólną słabością amerykańskiej waluty na rynku światowym, Stosunkowo pozytywnie zachowuje ,,,

RSS

Skarbówka sprawdzi oświadczenie majątkowe Kaczyńskiego

22.06.13

Lider PiS nie ujawnił w tym oświadczeniu ponad 400 tys. zł darowizny od partii na koszty adwokackie.

RSS

Plan urzędników nie wypalił. Chcieli nowych autobusów, dostali stare bez siedzeń

15.03.14

Urzędnicy ze Zgierza (woj. łódzkie) chcieli, aby mieszkańcy ich miasta jeździli nowymi autobusami. Ogłaszając przetarg na przewoźnika zapisali w jego warunkach, ile miejsc stojących mają mieć pojazdy. Liczyli, że zmusi to firmy walczące o kontrakt do odświeżenia floty.

RSS

Dwu- i trzylatka stały na parapecie, zareagował nastolatek. "Mówiły, że mamusia robi aaa"

08.04.17

Dwie małe dziewczynki, stojące na zewnętrznym parapecie w bloku – taki widok ujrzał 18-letni Patryk, który przechodził przez Osiedle Chemików w Oświęcimiu (Małopolska).

RSS

Konwojent zniknął z 8 milionami. Nie wiadomo, kim jest, zatrudnił się pod fałszywym nazwiskiem

08.08.15

Mężczyzna ukradł pieniądze w lipcu i zniknął. Policja prosi o pomoc w jego poszukiwaniach.

RSS

Azja dyryguje rynkiem złota

15.12.10

Przyszły rok może przynieść dalsze wzrosty cen na rynkach towarowych, będą drożeć również metale szlachetne, Wiele zależy od sytuacji w Azji, gdzie tempo wzrostu ekonomicznego jest bardzo wysokie, W Korei Południowej rośnie popyt na złoto, ludność kupuje

RSS

Kuźmiuk: Zmiany w prawie i kontrole zlikwidowały szlak paliwowy

08.09.17

Głębokie zmiany prawne, wprowadzone przez rząd oraz nasilone kontrole administracji skarbowej i innych służb, doprowadziły do likwidacji tzw. szlaku paliwowego w Polsce - uważa europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk.

RSS

Krychowiak nie był potrzebny, Sevilla pewnie przyklepała awans

29.01.16

RSS

Spotkanie ze studentami w Białymstoku. : Bartoszewski: Takie to wszystko wrażliwe

29.05.10

Władysław Bartoszewski wciąż tłumaczy się z wypowiedzi o tym, że lepszym prezydentem będzie ojciec pięciorga dzieci niż ktoś mający "doświadczenie w hodowli zwierząt futerkowych". "Wyraziłem się bardzo elegancko, bo mogłem powiedzieć, że kota" - powiedział Bartoszewski studentom w Białymstoku. "Takie wrażliwe wszystko" - dodał.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny