Wicekanclerz Niemiec znów u Putina. Wezwał do znoszenia sankcji

22.09.16

Sankcje nałożone na Rosję po aneksji Krymu należy cofnąć, jeśli tylko uspokoi się sytuacja w Donbasie - mówił w środę wicekanclerz Niemiec Sigmar Gabriel. W ten sposób po raz kolejny w ostatnich miesiącach, podczas podróży do Moskwy, przeciwstawił się oficjalnej opinii rządu Angeli Merkel.

Kolejny polski piłkarz zagra w Bundeslidze. Jak podaje oficjalna strona Legii, stołeczny klub porozumiał się z Kaiserslautern w sprawie transferu Ariela Borysiuka. "Borysa" czeka już tylko formalność - testy medyczne - a potem podpis na umowie. Zastosowanie split paymentu zgodnie z ustawą będzie dobrowolne. Przy dłuższym łańcuchu dostaw, jeśli znajdzie się ktoś, kto zdecyduje się podzielić płatność, czyli zastosować split payment, to wówczas może "wymusić" wprowadzenie tego mechanizmu przez innych kontrahentów - mówi Tomasz Pabiański, dyrektor w dziale podatkowo-prawnym PwC. Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego, na polecenie wrocławskiej prokuratury, zabezpieczają w kilku urzędach na Dolnym Śląsku dokumenty dotyczące budowy wyciągu narciarskiego przez firmę Winterpol w Zieleńcu. Właścicielem firmy i wyciągu jest biznesmen Ryszard Sobiesiak, którego nazwisko pojawia się w kontekście tzw. afery hazardowej.Talibowie chcą zdestabilizować sytuację w prowincji i mieście Ghazni, za które odpowiedzialność Polacy mają w przyszłym roku przekazać Afgańczykom - powiedział były minister obrony narodowej, senator PO Bogdan Klich. Początek nowego tygodnia na rynku walutowym przynosi lekkie osłabienie złotego w ślad za mocniejszym dolarem, Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2068 PLN za euro, 3,7189 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8340 PLN ,,, Takie obrotu sprawy nikt się nie spodziewał. Koszykarze Stelmetu Zielona Góra wygrali drugi mecz z Turowem w Zgorzelcu i są blisko tytułu mistrzów Polski. Finałowa rywalizacja toczy się do czterech zwycięstw, a kolejne dwa mecze odbędą się w Zielonej Górze.

Wtorkowe spotkanie z Anglikami będzie dla polskiej kadry już tylko meczem o honor.

W "Faktach po Faktach" o demonstracjach w Kijowie i negocjacjach Ukrainy z UE. Nietypowy urodzinowy tort.

Złoty w najbliższych tygodniach, a nawet miesięcach pozostanie słaby. Zdaniem Jakuba Borowskiego, głównego ekonomisty Invest-Banku, euro będzie kosztować około 4 zł do końca roku. Wczoraj złoty stracił prawie 10 groszy do euro, dolar drożał w ciągu dnia o nawet 13 groszy. Wizyta prezydenta Obamy nie przyniesie żadnego przełomu w polsko-amerykańskich stosunkach. Ten przełom jednak krok po kroku się dokonuje. Nie na niebie, gdzie latają F-16, ale pod polską ziemią, gdzie trwają poszukiwania gazu łupkowego.
Tomasz Lis (fot. WhiteSmoke Studio) Maska wielkości lądowiska dla helikopterów, a pod nią V8. Napęd na tylną oś zwija asfalt przy każdym kopnięciu gazu. Oto maszyna dla prawdziwych mężczyzn. Panowie, amerykański muscle car w nowym wcieleniu już gotowy do drogi. Polska na trasie? Zobacz tajny plan podróży tego auta.O sukcesie Bieguna: To nie jest przypadek, on w lecie też już dobrze skakał. Rynki nadal ?trawią" wczorajsze minutes z marcowego posiedzenia amerykańskiego banku centralnego, Publikacja mogła nieco rozczarować, stąd też dolar jest słabszy, Pod presją znajduje się złoty, aczkolwiek wciąż mocno trzyma się zysków ,,, Ostatnie trzy tygodnie przebiegały pod znakiem odreagowania spadków wywołanych niepokojami na Ukrainie, W weekend niestety one powróciły, a wraz z nimi pogorszenie nastrojów na giełdach, Niestabilność na wschodzie to jednak nie jedyna ,,,

RSS

Światowa mapa spożycia alkoholu. Polska z wysoką pozycją

15.01.17

Ponad 17 litrów czystego alkoholu na głowę piją rekordziści w pewnym kraju. Michał Sznajder z TVN24 BiS przyjrzał się statystykom.

RSS

e-petrol.pl: sezon jesiennych obniżek rozpoczęty

29.09.13

Jesień kojarzy się przede wszystkim ze spadającymi liśćmi, W tym roku w pamięci kierowców może zapisać się też jako czas spadających cen paliw, Na stacjach odnotowaliśmy w mijającym tygodniu obniżki, które w najbliższych dniach ,,,

RSS

"Negatywna postawa rządu w Polsce zwiększyła szanse Donalda Tuska"

08.03.17

Były ambasador w USA Ryszard Schnepf w "Kropce na i".

RSS

Amerykański senator: sankcje dotkną mocno samego prezydenta Putina

29.12.16

Republikański senator Lindsey Graham powiedział w środę w Rydze, że Rosja musi zrozumieć, iż przeprowadzając ataki hakerskie w czasie amerykańskiej kampanii wyborczej, posunęła się o krok za daleko i może się spodziewać poważnych konsekwencji.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Zaginął 74-letni taksówkarz. Znaleźli tylko samochód

29.04.14

RSS

Chiński entuzjazm wobec złota

01.12.10

Chińczycy, największa populacja świata już od kilku lat przejawiają wzrost zainteresowania inwestycjami w złoto, Jeżeli każdy statystyczny mieszkaniec Państwa Środka chciałby kupić jeden gram złota to należałoby zapewnić dostawę 1300 ton tego ,,,

RSS

Na taki miesiąc jak lipiec czekaliśmy wiele kwartałów

08.08.13

W końcu dane z polskiej gospodarki zaczynają zaskakiwać pozytywnie, a oznaki ożywienia gospodarczego stają się coraz bardziej widoczne, Produkcja przemysłowa wzrosła w czerwcu o 3,0% r/r (przy konsensusie rynkowym na poziomie 1,5%),

RSS

Ukraina zwraca obrazy do Włoch. Właściciel doniósł na Poroszenkę

22.12.16

Władze Ukrainy zwróciły w środę 17 obrazów.

RSS

Polska zapłaci za zaśmiecanie?

29.06.10

Urzędnicy samorządowi w niemal wszystkich polskich gminach łamią przepisy dotyczące gospodarowania śmieciami – wynika z protokołu NIK, do którego dotarł Wprost24. Z tego powodu Unii Europejskiej może nałożyć na Polskę dotkliwe kary finansowe.
Fot. Stock xchng.hu

RSS

Tydzień pod znakiem zmienności na rynku walutowym

22.08.10

Na przestrzeni mijającego tygodnia złoty zyskał na wartości względem euro, a notowania EUR/PLN zniżkowały z okolica 4,0100 aż do 3,9300, Pod koniec tygodnia kurs odbił o około 5 gr w górę, złoty zdołał jednak zachować część zysków, Zdecydowanie bardziej d

RSS

"Na temat słów kolegi..." Witold Waszczykowski o wypowiedzi szefa MON

15.03.16

Minister spraw zagranicznych uczestniczył w poniedziałek w Brukseli w spotkaniu szefów dyplomacji państw UE.

RSS

Dokument o śmierci księżnej Diany wywołał kontrowersje w Cannes

15.05.11

Kontrowersje na festiwalu w Cannes wzbudziła projekcja filmu dokumentalnego "Unlawful Killing" na temat śmierci księżnej Diany. W dokumencie powtarzane są spiskowe sugestie, jakoby za tę śmierć mogły odpowiadać brytyjskie elity. Pokazane zostało ponadto zdjęcie umierającej księżnej.

RSS

Przeżył, bo jadł ciało zmarłej właścicielki. "Amstaff Albiś może znaleźć nowy dom"

01.05.15

Żeby nie budzić "niezdrowej sensacji", nie chcą mówić, gdzie teraz pies przebywa.

RSS

Inny zarzut za atak na Miecugowa. Prokuratura ściga z urzędu

08.08.13

Zarzuty zakłócenia imprezy masowej i naruszenia nietykalności cielesnej usłyszał Oskar W.

RSS

Prokuratura sprawdza zegarek Palikota. W ciągu miesiąca decyzja o śledztwie

08.05.14

Ustalenia dziennikarza śledczego portalu tvn24.pl.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny