"Kultura gwałtu i przywilej bycia białym". Trzy miesiące i sportowiec jest wolny

01.09.16

Zgwałcił nieprzytomną dziewczynę.

Szef MSZ Ukrainy zaapelował o pomoc wojskową ze względu na groźbę rosyjskiej ofensywy. Za oknem sroga zima, a do lata daleko. I jak tu w takich warunkach nie myśleć tylko o kurtkach i szalikach? Pomoc nadchodzi! Oto Catrinel Menghia w seksownej bieliźnie. Gorąca Rumunka sprawi, że na chwilę zapomnicie o mrozach i śnieżnych zaspach. Miłego oglądania! Koalicja PO-PSL to tylko przykrywka dla prawdziwej koalicji rządzącej niepodzielnie Polską. Koalicję tę tworzą PO i PiS. Role w koalicji są precyzyjnie rozpisane – Platforma po cichu administruje Polską, a PiS głośno odciąga uwagę opinii publicznej od jej błędów.To nie afront, ale wprowadzenie protokołu w życie - tak Watykan wyjaśnił w piątek opisane przez "Corriere della Sera" zdarzenie z udziałem przewodniczącego Komisji Europejskiej Jose Manuela Barroso, którego zabrakło na liście osób mogących podejść do papieża. Molly, najstarsza na świecie samica orangutana żyjąca w niewoli, padła w sobotę w zoo w Tokio - poinformowała agencja Kyodo. Kampania wyborcza w Stanach Zjednoczonych wkracza w decydującą fazę. Zarówno Hillary Clinton, jak i Donald Trump o głosy zabiegają na każdym polu. Także tym obejmującym portale społecznościowe. Kto ma więcej followersów, czyli "obserwujących"? Kto ma większy zasięg swoich wpisów? Kto kogo obserwuje? Przedstawiamy wyniki raportu.

Takiej kampanii wyborczej jeszcze w historii III RP chyba nie było. Do wyborów pozostał miesiąc – a tymczasem można odnieść wrażenie, że wszyscy aktorzy na polskiej scenie politycznej pogodzili się już z faktem, że Polacy pójdą (lub nie) do urn, tylko po to, żeby wszystko zostało po staremu.

Co najmniej 30 wieśniaków zamordowali w piątek i sobotę bojówkarze skrajnie islamistycznej organizacji Boko Haram, którzy zaatakowali dwie wioski na północnym wschodzie Nigerii - poinformowały służby bezpieczeństwa. Płomienie wybuchły w garażu zajezdni autobusowej w Rudzie Śląskiej. W środku płonęło sześć autobusów prywatnego przewoźnika komunikacji miejskiej. Straty wyceniono wstępnie na pół miliona złotych.

Z uszkodzonej elektrowni jądrowej w Fukushimie wycieka woda, którą po awarii zalano pomieszczenia reaktora i magazyny zużytego paliwa - informują eksperci. Mimo groźby zatrucia środowiska, nie można jej wymienić - poziom promieniowania wzrósł zbyt gwałtownie, uniemożliwiając funkcjonowanie nawet robotom. Wspólna konferencja prasowa szefów dyplomacji Wielkiej Brytanii i USA wywołała dużo uśmiechów. Marek Lasota uważa, że walka ze smogiem powinna być priorytetem polityki miasta.Sikorski apeluje do Rosji. Delegacja amerykańskich senatorów na Monachijską Konferencję Bezpieczeństwa zbojkotowała uroczystą kolację w rezydencji premiera Bawarii Horsta Seehofera. Premier Czarnogóry Milo Djukanović oskarżył w czwartek Rosję o to, że przed niedzielnymi wyborami parlamentarnymi finansowo wspiera kampanię przeciwko zbliżaniu się Czarnogóry do struktur Paktu Północnoatlantyckiego, którą prowadzi opozycja.

RSS

PKO BP wdraża nowe płatności zbliżeniowe. "Zabezpieczcie telefony"

01.02.16

PKO BP udostępnił mobilne płatności zbliżeniowe Visa oparte o chmurę i technologię HCE. Każdy kto zdecyduje się na takie rozwiązanie, powinien zadbać o bezpieczeństwo swojego telefonu w kontekście zastosowania systemów przeciwdziałających złośliwemu oprogramowaniu - zaleca UKNF.

RSS

DM PKO BP: Inwestorów nie opuszczają minorowe nastroje

01.04.13

W czwartek na rynku walutowym niewiele się działo, Kurs EUR/USD nadal oscylował w okolicach 1,28 zaś EUR/PLN trzymał się 4,18 po południu lekko zniżkując, Do końca tygodnia sytuacja nie powinna się istotnie zmienić, co oznacza, że w nowy ,,,

RSS

Glik wraca do Turynu, wielka wojna w Madrycie

22.04.17

Półfinały Ligi Mistrzów zapowiadająÂ się bardzo interesująco.

RSS

Świetny start Kwiatkowskiego. Jest liderem Vuelta a Espana

22.08.16

Dzień wcześniej jego team był pierwszy w jeździe drużynowej na czas.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

"Usłyszała huk spod maski". Uderzyła w barierki, samochód spłonął

15.05.17

Na kujawsko-pomorskim odcinku A1.

RSS

Zespół zbada, dlaczego Tu-154 stracił skrzydło

15.08.10

Antoni Macierewicz przedstawił dziś dotychczasowe dokonania zespołu ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej oraz długą listę urzędników państwowych, których chciałby wysłuchać na kolejnych posiedzeniach. Wykaz otwiera premier Donald Tusk.

RSS

Cypryjskie restrykcje wchodzą w życie

29.03.13

Niska zmienność na PLN, Cypryjskie banki wreszcie otwarte, W oczekiwaniu na dane o PKB i bezrobociu w USA, Wczorajszy dzień początkowo przyniósł kolejną falę wyprzedaży na wszystkich praktycznie klasach ryzykownych aktywów, EUR/USD spadł poniżej swoich mi

RSS

Wielki pożar luksusowego hotelu w Dubaju. A obok fajerwerki

01.01.16

Na razie nie są znane przyczyny wybuchu ognia.

RSS

Idzie załamanie pogody. Ile potrwa?

15.09.16

Przygotujmy się na weekend z deszczem.

RSS

Związkowcy wyrzucili Tarasa? Kompania Węglowa bez prezesa

22.11.14

Rada Nadzorcza Kompanii Węglowej zdecydowała o odwołaniu ze stanowiska prezesa.

RSS

Dwie turystki uratowane

08.09.10

Dwie turystki zsunęły się po śniegu żlebem z Przełęczy Krzyżne do Doliny Roztoki. Obie są już w szpitalu w Zakopanem. Ratownicy ściągają jeszcze pozostałych uczestników wyprawy.

RSS

Osłabienie złotego trwa

08.03.12

Eurodolar do południa zwyżkował i wyznaczył lokalny szczyt na poziomie 1,3160, następnie zaś wrócił do spadków i ustanowił nowe minimum na poziomie 1,3095, Kurs EUR/USD zbliża się od góry do 55- okresowej średniej kroczącej usytuowanej obecnie na poziomie

RSS

Globalna gospodarka znów na krawędzi recesji

08.07.12

Znamy już pełen bilans czerwcowej aktywności globalnej gospodarki, Wskaźnik PMI obejmujący koniunkturę zarówno w przemyśle, jak usługach, obniżył się do 50,3 pkt z 52,1 pkt w maju i otarł się tym samym o granicę spowolnienia gospodarczego, Jedynym obszare

RSS

Holandia bierze Greenpeace w obronę. Będzie zimna wojna z Rosją?

22.10.13

Rząd holenderski poinformował, że zwrócił się do Międzynarodowego Trybunału Praw Morza.

RSS

Nowy START ograniczy liczbę głowic do 1550

29.03.10

Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama oświadczył, że nowy traktat o redukcji zbrojeń strategicznych zmniejszy o około jedną trzecią arsenały atomowe rozmieszczone przez USA i Rosję.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny