Awans pingwina czy spacer między szczytami?

29.08.16

Weź udział w naszej sondzie.

Już nie będzie lansu na ulicach Warszawy, gdzie wzbudzał swoim cackiem nie lada zainteresowanie. Tomasz Kammel sprzedał ferrari. Oddał je w dobre ręce i - mimo że auto nie było najnowsze - zgarnął za nie niezłą sumkę. Na otarcie łez zostało mu jeszcze porsche. Dożywocie grozi 33-letniemu Kamilowi S. Cyber-terroryści mogą planować wpływ na wynik wyborów we Francji i Niemczech - ostrzegł unijny komisarz ds. bezpieczeństwa Julian King . Jak pisze agencja Bloomberg, ze względu na wybory ten rok może okazać się przełomowy dla Wspólnoty.Kornelia Marek, jedyna sportsmenka złapana na zażywaniu dopingu podczas igrzysk olimpijskich w Vancouver, wróciła na trasy po dwuletniej dyskwalifikacji. Podczas pierwszego występu - w mistrzostwach Polski - sięgnęła po brązowy medal. W imprezie nie bierze udziału Justyna Kowalczyk, która we wtorek przeszła operację kolana. Na głowy organizatorów Tour de Ski z obozu Justyny Kowalczyk posypały się gromy. Białoruski sąd w Wołożynie ukarał szefa Zjednoczonej Partii Obywatelskiej Anatola Labiedźkę grzywną wysokości 1 miliona 50 tysięcy rubli (ok. 1000 zł) za udział 15 lutego w wiecu poparcia dla Związku Polaków Białorusi, kierowanego przez Andżelikę Borys.

Policja wciąż wyjaśnia, czy wypełniał obowiązki służbowe będąc w stanie nietrzeźwym.

Polska to dziki zachód dla ubezpieczycieli! Ceny polis są brane z sufitu - w jednym województwie ubezpieczenie samochodu potrafi kosztować 2,5 raza więcej niż gdzie indziej. To rozbój w biały dzień! Koniec z wydawaniem fortuny! Zobacz, gdzie jest najtaniej. Premier Rosji Władimir Putin oświadczył dziś, że ostatnia rezolucja Rady Bezpieczeństwa ONZ dotycząca Libii przypomina "średniowieczne wezwania do wypraw krzyżowych".

Stefania Grodzieńska - pisarka, aktorka estradowa, tancerka - została pochowana na warszawskich Powązkach Wojskowych. Grodzieńską żegnali rodzina, przyjaciele oraz artyści, m.in. Magda Umer, Alina Janowska, Irena Santor i Grażyna Barszczewska. Prof. Zbigniew Czernicki z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego wyjaśniał na antenie TVN 24 medyczne aspekty tragicznego wypadku narciarki Sary Burke. W jego ocenie obrażenia, jaki odniosła były bardzo poważne i trudne do wyleczenia. - Zreperowanie takiej tętnicy jest prawie niemożliwe - powiedział. Jego zdaniem, na szanse przeżycia narciarki, nie miała wpływu jej znakomita kondycja fizyczna przed wypadkiem. Brytyjskie ministerstwo ds. pracy i emerytur chce stopniowo podnosić średni wiek, w którym Brytyjczycy przechodzą na emeryturę – informuje portal internetowy dziennika "The Telegraph". Ma on rosnąć każdego roku średnio o sześć miesięcy.Poszukują w Tatrach śladów, które mogą pomóc w identyfikacji znalezionych szczątków ludzkich. Dwie osoby zginęły, a trzy zostały ranne w wypadku koło Mostu Milenijnego we Wrocławiu. Zderzyły się tam ze sobą karetka pogotowia i samochód osobowy. Wyprzedzał swoim porsche na podwójnej ciągłej i jechał zdecydowanie za szybko. Policjanci na S-3 zatrzymali 29-letniego kierowcę, który był pod wpływem kokainy.

RSS

Sylwester bez window dressing

01.01.11

Ostatnia sesja mijającego roku przebiegała bez większych emocji, Indeksy na warszawskim parkiecie nieznacznie traciły na wartości, Mimo skróconego czasu handlu, obroty wyniosły nieco ponad miliard złotych,

RSS

Wracają z Donbasu, popełniają samobójstwa

15.07.17

Pisze "Der Spiegel".

RSS

Oczyścili łokieć Kubicy

29.08.11

W niedzielę Robert Kubica przeszedł ostatnią już operację po lutowym wypadku w rajdzie, informuje korespondent onet.pl, Mikołaj Sokół. Lekarze oczyścili łokieć kierowcy, a jego menadżer Daniele Morelli zapewnia, że zabieg zakończył się pełnym sukcesem.

RSS

Wczoraj Trump, dzisiaj Draghi

29.04.17

Na eurodolarze mamy dziś w nocy około 1,0855-75, Zasadniczo więc dolar jest mocniejszy niż w maksymalnych momentach wtorku i środy, ale równocześnie nie można mówić, by klarował się jakiś generalny, trwały ruch na południe, Sytuacja ,,,

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Arogancki Bieber, ewakuacja samolotu i kot-terrorysta. Wybierz wideo tygodnia

15.03.14

Zagłosujcie w naszej sondzie.

RSS

Sytuacja polityczna w Grecji kreuje sytuację na rynkach

15.05.12

Od początku minionego tygodnia na rynki trafiały informacje , które były negatywnie odbierane przez inwestorów, Pogorszenie nastrojów nastąpiło już po wyniku wyborów we Francji, gdyż wzrosły obawy o kontynuowanie cięć fiskalnych w ramach wprowadzania os

RSS

Dom Kereta będzie można zwiedzać częściej

15.11.16

To wyjątkowe lokum.

RSS

Hausner: W reformie OFE nie chodzi tylko o pieniądze

15.02.11

Jeżeli potraktować propozycję rządu jako przejściową i przy zabezpieczeniach prawnych, to jest propozycja do przyjęcia – tak o pomysłach rządu na zmiany w systemie emerytalnym mówił w Faktach po Faktach Jerzy Hausner, minister pracy w latach 2001-2003. Dodał, że w sprawie reformy ubezpieczeń nie chodzi tylko o pieniądze.

RSS

Czy grozi nam 25-procentowy VAT?

15.02.11

Od 1 stycznia obowiązują nowe podwyższone stawki w podatku VAT, od dawna jednak pojawiają się zapowiedzi, iż na tym być może się nie skończy.

RSS

Indie: Już 85 śmiertelnych ofiar ulewy

08.08.10

Co najmniej 85 osób poniosło śmierć, a blisko 340 odniosło obrażenia w nocy z czwartku na piątek podczas nagłej ulewy w największym mieście regionu Ladakh (indyjski Kaszmir), Leh - poinformowali przedstawiciele policji i wojska indyjskiego.

RSS

Mąż Angeli Merkel zabawia żony przywódców. Jest wśród nich Małgorzata Tusk

08.06.15

Spacer, przejażdżka powozem i wykład o dobrodziejstwach nanotechnologii.

RSS

Kopalnie zakładają dalszą redukcję zatrudnienia. Ale bez zwolnień

08.01.16

W ubiegłym roku trzy największe śląskie spółki węglowe zmniejszyły zatrudnienie, w drodze przekształceń organizacyjnych i odejść pracowników m.in. na emerytury i inne świadczenia, łącznie o ponad 16 tys. osób. Ten rok będzie kolejnym rokiem redukcji załogi kopalń.

RSS

Marcinkiewicz: Namawiałem Tuska, żeby nie startował

15.01.10

Namawiałem Donalda Tuska, żeby zrezygnował z kandydowania w wyborach prezydenckich. Lepiej, żeby nadal był szefem PO i rządu - powiedział w "Faktach po Faktach" były premier Kazimierz Marcinkiewicz. Oceniając szanse Lecha Kaczyńskiego na reelekcję stwierdził, że obecny prezydent ich nie ma.

RSS

Aktor naprawdę spuszcza adoratorów ze schodów?: Jak to jest być córką Bogusława Lindy?

01.04.10

O córce Bogusława Lindy nie czytamy w kolorowej prasie. Widocznie 18-letnia Ola nie wiąże swej przyszłości z show-biznesem i nie ma tzw. parcia na szkło. Ale to wcale nie oznacza, że nie jest na cenzurowanym. Przecież jej ojciec uchodzi za twardziela, który przestraszy każdego adoratora córki...

RSS

Eurodolar wrócił do punktu wyjścia

01.03.13

Czwartek oznaczał kolejną sesję stabilizacji na rynkach z niezłymi danymi z USA w tle, Cieniem na nich kładzie się jednak rewizja dynamiki PKB za IV kwartał oraz nikłych szans na uniknięcie cięć wydatków, wchodzących w życie od jutra,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny