Major odsyła medal do MON. "Do rzecznika nic nie mam, mam do zasad i procedur"

20.08.16

Służył w wojsku przez 27 lat i otrzymał srebrny medal "Za Zasługi dla Obronności Kraju". Teraz major Bogusław Pawlak zdecydował się go oddać.

Na policję zgłosił się właściciel srebrnego nissana, który wczoraj wieczorem śmiertelnie potrącił dwie osoby. To on prowadził samochód w momencie wypadku i przyznał się już do jego spowodowania. Pierwszy raz branża mody, która anoreksję promuje, mówi jej "nie".Demonstracja siły Polki we włoskim Asiago. Nadchodząca noc nie rozpieci nas pod względem pogody: będzie mroźno i śnieżnie. Ale prawdziwego ataku zimy należy się spodziewać w poniedziałek: w całym kraju grożą nam zawieje i zamiecie śnieżne. Mogą wystąpić utrudnienia na drogach, lotniskach, a także uszkodzenia linii energetycznych. Policja apeluje do kierowców o ostrożność, a o wszystkich o zwracanie uwagi na tych, którzy mogą zamarznąć.

Nadal najważniejszym wydarzeniem skupiającym uwagę inwestorów jest sytuacja w Japonii, Widać już pierwszych zwycięzców oraz przegranych po najsilniejszym w historii trzęsieniu ziemi w Kraju Kwitnącej Wiśni,

Kończący się tydzień na większości najważniejszych rynków był albo neutralny (EURUSD, amerykański rynek akcji) albo pozytywny (niemiecki i polski rynek akcji), W tym kontekście złoty wygląda bardzo blado #8211; polska waluta straciła do wszystkich ,,, Prezes PiS wspomina ostatnie słowa, jakie usłyszał od brata i zapowiada, że w kampanii wyborczej jego partia będzie podnosiła sprawę smoleńską.

Libijskie wojska rządowe przeprowadziły w czwartek o świcie ostrzał rakietowy mieszkalnej dzielnicy nadbrzeżnego miasta Misrata, zabijając 23 osoby, w tym trzech Egipcjan - poinformował rebeliancki rzecznik. Policja w angielskim Birmingham, gdzie w tym tygodniu doszło do zamieszek, znalazła nowy sposób identyfikowania chuliganów: ich zdjęcia wyświetlane są na wielkim ekranie umieszczonym na furgonetce, która krąży po mieście. Odzew mieszkańców jest duży. Organizatorzy zamachu terrorystycznego w Charkowie otrzymali broń i pieniądze na realizację tego zadania od funkcjonariuszy wywiadu wojskowego Rosji – powiedział szef ukraińskiej Służby Bezpieczeństwa Wałentyn Naływajczenko. W wyniku ataku zginęły cztery osoby, w tym 15-letni chłopiec.Samochód dostawczy wpadł do basenu Stoczni Marynarki Wojennej w Gdyni. Jak informuje policja, kierowca auta sam się z niego wydostał i w stanie dobrym przebywa w szpitalu. Poszukiwany jest natomiast pasażer. Pojazd wciąż znajduje się w wodzie. Premier Donald Tusk w czasie sobotnich obchodów Święta Policji dziękował policjantom za ich poświęcenie. - Policja w Polsce zdobyła respekt i szacunek obywateli i zasługuje na pełne wsparcie władzy państwowej - podkreślił premier w czasie centralnych uroczystości na pl. Zamkowym w Warszawie. Igrzyska w Rio de Janeiro ruszą 5 sierpnia, a organizatorzy nadal zmagają się z licznymi problemami. W niedzielę ujawniono, że częściowo zawaliła się główna rampa w Marina da Gloria, gdzie o olimpijskie medale rywalizować będą żeglarze.

RSS

Zapłoną 9 maja: Znicze na grobach radzieckich żołnierzy

08.05.10

Po wyrazach solidarności, jakie Polacy otrzymali od Rosjan po katastrofie pod Smoleńskiem, 9 maja na cmentarzach żołnierzy radzieckich w Polsce zapłoną znicze. To odpowiedź na apel polskich artystów o uczczenie żołnierzy, poległych na terenie Polski podczas II wojny światowej.

RSS

Znamy ostateczne wyniki wyborów: Komorowski prezydentem. Już z mocy prawa

08.07.10

Prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej został Komorowski Bronisław Maria - obwieścił szef Państwowej Komisji Wyborczej, prezentując ostateczne wyniki niedzielnego głosowania. Poinformował, że przekaże prezydentowi-elektowi stosowną uchwałę w tej sprawie w Zamku Królewskim w Warszawie.

RSS

Tusk boi się Kaczyńskiego

08.10.11

Lider Platformy boi się porażki w nadchodzących wyborach nie tylko dlatego, że może w ich wyniku stracić władzę. – To także strach fizyczny. Premier boi się, że, jeśli PiS wygra, to ludzie prezesa po niego przyjdą i zakują go w kajdanki – mówi „Wprost” jeden z polityków PO.
Jarosław Kaczyński i Donald Tusk (fot. FORUM)

RSS

Młody aktor w ciężkim stanie po scenie egzekucji w teatrze

01.02.16

Policja prowadzi dochodzenie.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Kendrick Lamar aż 11, Taylor Swift i The Weeknd po siedem. Oto nominowani do Grammy

08.12.15

Aż jedenaście nominacji do tegorocznych nagród Grammy zdobył Kendrick Lamar, zaraz za nim plasują się Taylor Swift i The Weeknd, którzy nominowani zostali siedmiokrotnie.

RSS

Skandal na otwarcie i wielkie nazwiska w konkursie

15.05.14

Ruszyło Cannes.

RSS

"Bzdurą jest to, że Palikot nas zje"

15.04.12

- To, że jesteście tutaj wszyscy razem (...) świadczy o tym, że SLD żyje, że bzdurą jest to, że Palikot nas zje - powiedział przewodniczący Stowarzyszenia Ordynacka Włodzimierz Czarzasty, który w sobotę został wybrany na szefa SLD na Mazowszu. Pokonał swoją kontrkandydatkę, dotychczasową szefową w tym regionie, Katarzynę Piekarską stosunkiem głosów 111 do 106.

RSS

"Reset rosyjsko-amerykański zakończył się, nim się pojawił"

29.07.17

Dr Adam Eberhard, dyrektor Ośrodków Studiów Wschodnich w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS.

RSS

Odbijanie rolniczej piłeczki trwa: Rostowski: Tak torysi wymanewrowali PiS

01.07.10

Politycy PiS i PO przerzucają się argumentami w sprawie rolniczych dopłat. "Jak następnym razem spotkam ministra finansów Wielkiej Brytanii, powiem mu, że jestem pełen podziwu dla sposobu, w który wymanewrował swoich kolegów z PiS" - mówił minister finansów. Ten sam, o którym wcześniej europoseł PiS powiedział, że mówi "brednie".

RSS

Dźgnął nożem dziewczynę. Odpowie jak dorosły?

01.03.13

RSS

Fiskus atakuje darczyńców: Pomagałeś Orkiestrze? Zapłać podatek

15.01.10

Skarbówka chwyta się każdego sposobu, byle tylko łatać budżet. Teraz kontrolerzy wzięli pod lupę tych, którzy pomagali Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Każdy, kto sprzedał na aukcji jakiś przedmiot na rzecz WOŚP, musi zapłacić podatek. I to od sumy, która została wylicytowana.

RSS

Wieczorny rejs Warszawa - Szczecin. Burza zmieniła trasę samolotu

08.06.17

Z powodu wtorkowych burz niektóre samoloty lecące nad Polską musiały zmienić kurs i okrężną trasą dotrzeć do celu.

RSS

Ruch Palikota zaskarży Kaczyńskiego i Mularczyka do komisji etyki

15.11.11

Ruch Palikota zapowiedział złożenie jeszcze w poniedziałek wniosków do Komisji Etyki Poselskiej ws. "skandalicznych" - w jego ocenie - wypowiedzi szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego i szefa klubu Solidarna Polska Arkadiusza Mularczyka.

RSS

Wpadli na łosia. Z forda zerwało dach

22.06.15

RSS

Ukraina: co po wyborach?

08.02.10

        Wyniki ukraińskich wyborów prezydenckich zostaną zapewne oprotestowane w sądach. Socjologowie przewidują także organizację protestów ulicznych przez przegranego kandydata. Głosowanie zakończy się o godzinie 19.00 naszego czasu.
        Wiceprzewodniczący Centralnej Komisji Wyborczej Andrij Mahera powiedział, że prawie na sto procent kandydat, który przegra, złoży pozew przeciwko CKW do Wyższego Sądu Administracyjnego.
        Politolog Wołodymyr Fesenko przekonuje, że spory będą toczyły się nie tylko w sądach, ale też na ulicach, w Radzie Najwyższej i mediach.
        Wicedyrektor stołcznego Centrum Razumkowa Jurij Jakymenko zwraca jednak uwagę, że na ulice nikt już nie wyjdzie, jak w 2004 roku, za darmo, ponieważ ludzie mają już dosyć ciągłych sporów politycznych. „Jeżeli będzie protest, to będzie manifestacja zorganizowana przez jednego albo drugiego kandydata” - podkreślił.
        Nowy prezydent powinien objąć stanowisko do 18 marca.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny