Ziobro: Brzeska została zamordowana. Będzie nowe śledztwo, nie w Warszawie

19.08.16

- Nie może zagwarantować sukcesu rozwiązania sprawy, ale obiecuje, że ministerstwo zrobi wszystko co możliwe, aby ta sprawa była wnikliwie załatwiona - mówi.

Uzbrojony w nóż 17-latek wtargnął w czwartek do jednego z salonów w galerii handlowej w Płocku. Po trwających godzinę negocjacjach poddał się. Nikt nie odniósł obrażeń. Nastolatek po badaniu lekarskim trafił do izby zatrzymań, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd dla nieletnich. Prezydent USA Barack Obama publicznie dziękował na szczycie NATO "przyjacielowi" Radosławowi Sikorskiemu za poparcie nowego układu START z Rosją o redukcji broni nuklearnej, którego ratyfikację blokuje Partia Republikańska - powiedzieli dyplomaci. WYDARZENIE DNIA Trwa dobra passa, spowodowana zapowiedzią skupu przez EBC obligacji zadłużonych państw europejskich, Impet zwyżki był już jednak znacznie mniejszy, Nadchodzący tydzień dostarczy kolejnych mocnych impulsów,Rozbudowany, skomplikowany i kosztujący ponad sto milionów dolarów rocznie system zapewnienia bezpieczeństwa amerykańskiemu "Atomowemu Fort Knox" jest bardzo dziurawy. W 11 miastach będzie można poćwiczyć na świeżym powietrzu pod okiem instruktora. Jarosław Kaczyński ma dla Jacka Kurskiego nowe zadanie. Zanim jednak partyjny bulterier znów pokaże kły, musi w ramach tresury dostać od prezesa lekcję posłuszeństwa - pisze Aleksandra Pawlicka. Jej artykuł o Jacku Kurskim będzie można przeczytać w najnowszym numerze tygodnika "Wprost".
Jacek Kurski (fot. WPROST)

- Totalnie i absolutnie wykluczam rozpad strefy euro, bo zakładam w 100 proc., że instytucje europejskie i państwa do czegoś takiego nie dopuszczą. Ale turbulencje po drodze mogą być i w tym kontekście Polska jest w o tyle dobrej sytuacji, że jest najbardziej - wśród krajów spoza strefy euro - związana z najsilniejszą gospodarką strefy euro, Niemcami - powiedział minister finansów Jacek Rostowski po spotkaniu unijnych ministrów finansów, któremu przewodził.

Najnowsze prognozy Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) przyczyniły się do pogorszenia nastrojów rynkowych, Zdaniem wspomnianej organizacji wzrost gospodarczy na świecie spowolni do 3,3% z 3,6% w skali roku a spowolnienie dotknie gospodarek,,, Reprezentacja Polski świetnie się prezentuje w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk w Rio.

Europejska Grupa Doradcza zaprasza do udziału w szkoleniu:, ,Studium wykonalności - Analiza finansowa i ekonomiczna", Bardzo odważna wypowiedź szefowej FED na temat kryzysów gospodarczych, Banki w USA gotowe na ewentualne zawirowania, Rośnie optymizm we Francji Lech Wałęsa uważa, że Lech Kaczyński "nie zasługuje na pomniki". - Jako prezydent się nie sprawdził, bez przerwy konfliktował, poobrażał sąsiadów wszystkich - powiedział dziennikarzom w czwartek w Gdańsku były prezydent.Stosował niezwykłe metody leczenia. Wmawiał młodym kobietom, że mają raka, a potem proponował terapię... Musiał mieć niezwykły czar, bo one oddawały mu się bez protestów i jeszcze za to płaciły. Mało tego - mężczyzna opowiadał, że jest hrabią i ma w Szwajcarii klinikę ginekologiczną. W Legii nie próżnują. Mistrzowie Polski w kilkadziesiąt godzin sfinalizowali dwa, wcześniej zapowiadane, transfery. W policyjną zasadzkę wpadł 57-letni Tomasz R. pseudonim Sprytny, który jechał poszukiwanym autem.

RSS

Na lotnisko warto przybyć wcześniej. Będzie więcej kontroli

01.07.17

Urząd Lotnictwa Cywilnego przestrzega przed utrudnieniami na lotniskach.

RSS

Polują, opalają się, wspinają po górach. Tak najpotężniejsi pudrują swój wizerunek

08.08.17

Wakacje to czas odpoczynku. Ale nie dla polityków.

RSS

"Nie jestem zwyrodnialcem". Motorniczy zabił trzy osoby, nie chce wracać za kratki

15.09.17

W styczniu 2014 roku pijany prowadził tramwaj i doprowadził do śmierci trzech kobiet.

RSS

Senator Misiak pozywa PiS za "Raport o stanie Rzeczpospolitej"

08.04.11

Tomasz Misiak pozywa Prawo i Sprawiedliwość do sądu. Zdaniem senatora „Raport o stanie państwa” zawiera kłamstwa na jego temat i narusza jego dobra osobiste. – Żądam przeprosin - mówi „Wprost” senator.
Tomasz Misiak (fot. FORUM)

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Intensywny dzień na rynku walutowym

01.04.11

Od początku dzisiejszej sesji notowania eurodolara dynamicznie zwyżkowały, Umocnienie euro w relacji do amerykańskiej waluty przybrało na sile około godziny 11:00 kiedy to na rynek napłynęły dane na temat inflacji konsumentów w strefie euro, Według Eurost

RSS

Kwiecień - najgorętsze miejsce w piekle?

15.03.15

?Najbardziej gorące miejsce w piekle jest zarezerwowane dla tych, którzy w okresie kryzysu moralnego zachowują swą neutralność? ? Dante Alighieri

RSS

BNP Paribas BP wprowadził trwały nośnik od KIR

22.09.19

Warszawa, 17,09,2019 (ISBnews) - BNP Paribas Bank Polska wprowadził system elektronicznej komunikacji z klientami spełniający wymogi trwałego nośnika, podał bank, Autentyczność i aktualność dokumentów będzie potwierdzana unikalnym kodem ,,,

RSS

Autoreklama szefa MSZ: Sikorski: Będę prezydentem bez obciachu

01.03.10

Radosław Sikorski porównuje się z przywódcami największych mocarstw. "Mam 47 lat. To tyle co Obama, gdy został prezydentem" - zareklamował się w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej". Zaznaczył, że byłby prezydentem "bez obciachu", bo - w przeciwieństwie do obecnego - zna języki.

RSS

W Niemczech zaczęła prace komisja śledcza

22.01.10

       W Niemczech rozpoczęła pracę parlamentarna komisja śledcza, która ma wyjaśnić okoliczności nalotu samolotów NATO w Afganistanie z września ubiegłego roku i niejasności związane z polityką informacyjną rządu na temat incydentu. Podczas ataku zleconego przez oficera Bundeswehry mogło zginąć ponad 140 osób.
       Podczas pierwszego posiedzenia komisji ustalono, że najpierw zbada ona postępowanie niemieckiego pułkownika Georga Kleina, który wezwał samoloty NATO, aby zbombardowały dwie uprowadzone przez Talibów cystreny z paliwem.
       W drugiej kolejności komisja ma sprawdzić, na jakich podstawach swoje opinie na temat incydentu formułowali członkowie niemieckiego rządu. Opozycyjni deputowani domagają się szczególnie wyjaśnienia roli ministra obrony Karla-Theodora zu Guttenberga.
       Minister najpierw utrzymywał, że nalot był uzasadniony pod względem wojskowym, później jednak zmienił zdanie. Komisja ma wyjaśnić, czy zu Guttenberg nie wprowadzał w błąd opinii publicznej. Niektóre dokumenty wskazują bowiem, że miał pełną wiedzę na temat incydentu, zanim oficjalnie zweryfikował swoje stanowisko.
       Nie wiadomo, czy zu Guttenberg stanie przed komisją już w marcu, jak chce opozycja, czy też dopiero w maju, na czym zależy koalicji. W sumie komisja śledcza przesłucha około 40 osób, a jej prace mogą potrwać nawet rok.

RSS

Minister Macierewicz ma zadanie dla aeroklubów. "Nie tylko szkolenie pilotów"

22.08.16

Szef MON wspominał także "tych, którzy polegli pod Smoleńskiem".

RSS

Ceny lecą w dół. Deflacja trwa już ponad dwa lata

01.10.16

Jak podał GUS, we wrześniu towary i usługi potaniały o 0,5 proc. w stosunku do ubiegłego roku. To kolejny z rzędu miesiąc, gdy występuje deflacja. Stan ten trwa w Polsce od ponad dwóch lat. Tanieje większość dóbr, w sierpniu zdrożały za to m.in. lekarstwa, usługi medyczne i turystyczne.

RSS

Niepodległość państw bałtyckich na celowniku rosyjskiej prokuratury

01.07.15

Najpierw była sprawa przekazania Ukrainie Krymu w 1954 roku. Teraz Prokuratura Generalna Rosji sprawdza, czy uznanie w 1991 r. niepodległości Litwy, Łotwy i Estonii przez władze ZSRR było legalne.

RSS

Tarcia w Platformie: Palikot atakuje: Schetyna musi odejść

29.03.10

Janusz Palikot skwapliwie korzysta z tego, że jest już po prawyborach i znów może występować w mediach. Poseł PO w Radiu ZET zaatakował szefa klubu swojej partii, Grzegorza Schetynę. Palikot obwinia go o niską frekwencję w prawyborach. "Moim zdaniem nie nadaje się na sekretarza generalnego" - stwierdził Palikot.

RSS

"Kilka minut porządnej ulewy"

08.08.11

Wystarczyło zaledwie kilka minut by ulice znowu zamieniły się w rwące potoki. Przez województwa łódzkie i śląskie przeszła nawałnica, która sparaliżowała ruch w miastach. Internauci i Reporterzy 24 zamieszczają zdjęcia kolejnej w tym roku ulewy.

RSS

W centrum bez mian, na Zachodzie rekordy

29.04.11

Warszawskie indeksy od kilku dni drepczą w miejscu, Tymczasem we Frankfurcie, Londynie i Nowym Jorku mamy rekordy hossy, Nasz rynek nie jest osamotniony, Towarzyszy mu Moskwa, Sofia i Bukareszt,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny