"Ich dzieciństwo w zasadzie jest nie do odbudowania"

19.08.16

Jeśli nie giną, to niemal codziennie mają kontakt ze śmiercią. W czasie konfliktów zbrojnych zawsze największymi ofiarami są najsłabsi, czyli dzieci. Aż 250 mln dzieci na całym świecie wychowuje się w warunkach wojny. Zdaniem ekspertów, nic nie zwróci im dzieciństwa. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Państwa Zatoki Perskiej wezwały społeczność międzynarodową do wprowadzenia strefy zakazu lotów nad Libią. Wcześniej amerykański ambasador przy NATO powiedział, że Libia znajduje się pod ciągłą obserwacją samolotów AWACS, co ma być przygotowaniem do ewentualnych dalszych działań związanych z rebelią tym kraju. Prezydent USA Barack Obama poinformował z kolei, że NATO rozważa opcje militarne w odpowiedzi na sytuację w Libii. Ponad 43 mln zł dotacji trafi do 20 miast na projekty rewitalizacyjne - poinformował w poniedziałek resort rozwoju. Wśród nich są m.in. Chorzów, Rybnik, Ełk, Żyrardów, Starachowice czy Stalowa Wola. Ludowy Bank Chin uspokoił napiętą sytuację na rynkach finansowych wywołaną ostatnią dewaluacją juana, Poprawa nastrojów obserwowana już wcześniej w Azji, dotarła na europejskie giełdy, Po ostatniej zwyżce lekko traci EUR/USD,,,Poniedziałkową sesję inwestorzy na wszystkich rynkach rozpoczęli od zdecydowanego odwrotu od ryzykownych aktywów, Głównym źródłem niepokoju były wyniki weekendowych wyborów we Francji oraz Grecji, ale w ciągu dnia liczba argumentów sprzyjających niedźwied Arsenal został pierwszym półfinalistą Pucharu Anglii. "Kanonierzy", z Łukaszem Fabiańskim w bramce, pokonali w sobotę na własnym boisku 4:1 Everton i są na dobrej drodze, by sięgnąć po pierwsze od 2005 roku trofeum.

W "Kropce nad i" Zbigniew Ziobro i Stefan Niesiołowski o konwencji antyprzemocowej.

Między lipcem a grudniem 2009 r. polskie władze 86 razy wystąpiły do Google’a z żądaniem ujawnienia informacji o internautach. A informacje te są wyjątkowo cenne: adresy IP, czasy logowań, treść e-maili, a nawet historię wyszukiwanych przez internautów fraz. Sondaż CBOS.

Szef sztabu sił lądowych USA generał Raymond Odierno powiedział we wtorek w trakcie wizyty na Litwie, że przyszłe ćwiczenia wojskowe na terenie państw bałtyckich będą miały większą skalę. Jak dodał, jest zainteresowany tym, by udział w nich brało wiele państw. Nie żyje autor znanej powieści "Buszujący w zbożu". Jerome David Salinger zmarł w wieku 91 lat. Kilkukilometrowy odcinek Autostradowej Obwodnicy Wrocławia jest od kilku dni pozbawiony oświetlenia.W związku z nieudanym wojskowym puczem tureckie władze nakazały w sobotę aresztowanie 2745 sędziów i prokuratorów - poinformowała prywatna turecka telewizja NTV. Ponadto aresztowano 10 członków Rady Państwa, a 140 członków Trybunału Kasacyjnego jest poszukiwanych. Nerwowo było na wiecu Jarosława Kaczyńskiego we Wrocławiu. Na spotkanie z szefem PiS przyszło około tysiąca jego zwolenników, ale także przedstawiciele młodzieżówki PO. Pojawił się także obywatel Białorusi, który - jak stwierdził - chciał dać Kaczyńskiemu radę. Atmosfera była tak gorąca, że wkroczyć musiała policja. W Ammanie, Irbidzie i Karaku odbyły się dzisiaj kolejne demonstracje opozycji domagającej się ustąpienia jordańskiego rządu i premiera Samira Rafai i wyrażającej niezadowolenie z powodu rosnących cen, inflacji i bezrobocia.

RSS

Prezydent skraca wizytę na Litwie: Matka braci Kaczyńskich w szpitalu

15.03.10

Matka Jarosława i Lecha Kaczyńskich, Jadwiga, trafiła do Szpitala Wojskowego przy ul. Szaserów w Warszawie. Według lekarzy stan pani Kaczyńskiej jest "średni" - zaostrzyły się przewlekłe choroby serca i płuc. W związku z chorobą matki prezydent skrócił wizytę na Litwie.

RSS

Generałowie GROM walczą przed sądem

22.02.11

Byli dowódcy GROM starli się przed sądem. Gen. Roman Polko pozwał twórcę tej jednostki gen. Sławomira Petelickiego za jego wypowiedzi m.in. o tym, że Polko nie miał żadnych kompetencji do dowodzenia tą jednostką ani prawa do odznaki GROM.

RSS

Darmowe działki w Szwecji? Już nieaktualne

29.03.12

Zła wiadomość dla tych, którzy rozważali jeszcze wysłanie wniosku o otrzymanie jednej z darmowych działek w szwedzkiej gminie Nordmaling. "Oferta jest już nieaktualna" - informują krótko jej władze na swojej stronie internetowej. To efekt dużej ilości zgłoszeń, które napłynęły w ostatnim czasie. Wiele z nich pochodziło od Polaków.

RSS

Nasi medaliści będą docenieni: Prawie 2 miliony złotych pójdą na nagrody

01.03.10

500 tysięcy złotych dla Justyny Kowalczyk, 300 tysięcy dla Adama Małysza - tyle za wyniki na olimpiadzie zarobią nasi czołowi medaliści. W sumie na nagrody Polski Komitet Olimpijski musi wygospodarować 1,875 miliona złotych. Zobacz, kto jeszcze zarobi na sukcesach biało-czerwonych.

RSS

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Start największej strefy kibica w kraju

08.06.12

Największa strefa kibica w Polsce wystartowała dzisiaj o godz. 17. Tłumy na placu Defilad.

RSS

Dolar będzie odrabiał straty. Dobre nastroje na rynkach=mocniejszy złoty

01.02.17

Trendy spadkowe na wszystkich głównych parach ze złotym, Możliwy test nawet 4,30 na EUR/PLN, Nieprzewidywalność polityki Trumpa ryzykiem dla rynków wschodzących, USD/PLN raczej bez szans na zejście poniżej 4,00, Ważny tydzień dla funta, ,,,

RSS

Piątek, weekendu początek

29.03.14

Piątkowa sesja nie zmieniła sytuacji na warszawskim parkiecie, Podobnie jak dzień wcześniej, byki utrzymywały niewielką przewagę przez większą część notowań, jednak z czasem jej skala się zmniejszała, WIG20 pozostawał daleko w tyle ,,,

RSS

USD jest relatywnie stabilny, ważą się losy trendu w krótkim terminie

22.11.12

Amerykańska waluta po osiągnięciu lokalnych minimów we wrześniu i październiku zaczęła umacniać się z racji obaw o brak rozwiązania sprawy ?klifu fiskalnego?, Umocnienie dolara wynika przede wszystkim z faktu, że jest on uznawany za ,,,

RSS

Wyniki banków w centrum uwagi

15.07.12

WYDARZENIE DNIA Piątkowa sesja na rynkach przebiegała spokojnie do czasu opublikowania wyników JP Morgan i otwarcia giełd w USA, Zapoczątkowało to długo nie widziany dynamiczny wzrost na rynku EUR/USD oraz odbicie za oceanem,

RSS

Koniec dymka coraz bliżej

22.01.10

500 zł mandatu za palenie w niedozwolonym miejscu, 5 tys. zł grzywny za nieoznaczenie lokalu informacją o zakazie palenia, zakaz sprzedaży wyrobów tytoniowych przez internet oraz utrzymanie produkcji tzw. e-papierosów. Takie zmiany proponuje sejmowa Komisja Zdrowia do projektu nowelizacji ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych.

RSS

Smartfony HTC polecą w kosmos. Jako satelity NASA

29.08.12

Inżynierzy NASA zbudowali trzy prototypy małych satelit, których sercem są smartfony firmy HTC. "Phonesaty" łączą najnowszą technologię z niską ceną, właśnie dzięki zastosowaniu telefonów. Niecodzienne satelity mają zostać wystrzelone w kosmos jeszcze w 2012 roku.

RSS

WWF: Bobry nie są winne powodzi

01.06.10

Nie działalność bobrów, lecz zabudowa na obszarach zalewowych jest przyczyną strat powodziowych - oświadczył polski oddział międzynarodowej organizacji WWF i odwołał się od decyzji zezwalającej na odstrzał zwierząt w niektórych nadwiślańskich gminach.

RSS

Czarny tydzień z „Happy Endem”

15.08.11

W ostatnich dniach obserwowaliśmy dynamiczne zmiany na rynkach finansowych i nerwowość która im towarzyszyła, Najpierw obniżenie raitingu USA i brak interwencji ze strony przedstawicieli Fed#8217;u, a następnie interwencja EBC oraz wczorajsza ,,,

RSS

"Dietyką" i "wegeterializmem" chciała podbić Elbląg. Podbiła internet

29.06.13

Natalia Rodziewicz, która w wyborach w Elblągu startowała z listy Ruchu Palikota, niekoniecznie musi się z tej popularności cieszyć.

RSS

"Średnio trudny" egzamin za gimnazjalistami. Zobacz, czy Ty dałbyś sobie radę

22.04.15

Najpierw historia, wiedza o społeczeństwie i język polski.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny