"Ich dzieciństwo w zasadzie jest nie do odbudowania"

19.08.16

Jeśli nie giną, to niemal codziennie mają kontakt ze śmiercią. W czasie konfliktów zbrojnych zawsze największymi ofiarami są najsłabsi, czyli dzieci. Aż 250 mln dzieci na całym świecie wychowuje się w warunkach wojny. Zdaniem ekspertów, nic nie zwróci im dzieciństwa. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Rynki azjatyckie zareagowały wyprzedażą w czwartek po tym, jak w środę inwestorzy na Wall Street zaczęli realizować zyski, Wczorajszy skok rentowności amerykańskich obligacji skłonił też do zamykania pozycji na dolarze skutkując korektami Amerykańskie myśliwce piątej generacji F-22 niedawno nie bez problemów weszły do służby, F-35 być może niedługo do niej trafią, a USAF juz myśli o ich następcy. Amerykańskie wojsko wystosowało wstępne zapytanie do firm lotniczych, z prośbą o przedstawienie propozycji myśliwca 6. generacji, który miały by trafić do służby około 2030 roku. Analizując polską politykę naturalnie odnosimy ją do tego, co się dzieje w innych państwach. Bliska jest nam kultura polityczna Zachodu, wypracowane procedury i obyczaje demokratyczne. Mówią one, że polityk, który poniósł porażkę, powinien odejść na emeryturę albo, jeżeli posiada stosowny autorytet, może zająć pozycję "mędrca" w ciałach doradczych, komitetach politycznych. W przypadku Wielkiej Brytanii odchodzący premier przegranej partii oddaje w niej władzę, a sam zostaje z automatu członkiem Izby Lordów... W Polsce Izby Lordów nie ma, więc polityk przegrany może stać na czele partii aż do granic kompromitacji...Dzisiejszy wydźwięk sesji na światowych parkietach jest lekko mieszany, Z jednej strony widzimy kontynuację świetnych nastrojów w Europie i przede wszystkim w Polsce, natomiast w drugiej strony cofają się najważniejsze indeksy z Wall Street ,,, Skarbówka nie będzie już przypadkowo wybierać firm do kontroli. Korzystając z JPK Paragon, porówna obroty z tymi wykazywanymi przez konkurencję, by uderzyć w nieuczciwych.

Stany Zjednoczone zamroziły aktywa należące do libijskiego dyktatora Muammara Kadafiego i jego rodziny na łączną sumę 34 mld dolarów - poinformował przedstawiciel amerykańskiego ministerstwa skarbu (finansów).

Łukasz Kadziewicz, wicemistrz świata z 2006 roku komentuje zdobycie przez reprezentację Polski mistrzostwa świata. - Polska bardzo umocniła w ostatnich dwóch latach pozycję w UE i nadal ją umacnia. Myślę, że pozycja ta była zdecydowanie słabsza w latach 2005-2007, bo trudno rozwiązywać problemy, kiedy jest się samotną wyspą. Teraz przestaliśmy być traktowani jak samotny hamulcowy - mówi Jerzy Buzek, przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Człowiek Roku 2009 tygodnika „Wprost”


Dzisiejsza rewizja danych o dynamice PKB może poprawić sentyment inwestorów na rynku eurodolara, Złoty znajduje się blisko ważnego oporu, którego pokonanie, będzie mogło jeszcze bardziej osłabić polską walutę, I tłumaczy, dlaczego informacja o tym nie wzbudziło "oburzenia społeczeństwa" rosyjskiego. Górale z Podhala idą do sądu w obronie dobra narodowego, czyli kolejki na Kasprowy Wierch, którą państwo postanowiło sprzedać.
Kolej linowa na Kasprowy Wierch (fot. Wikipedia)"Karta przejrzystości". Niemieccy politycy obiecują zadłużonej Grecji pomoc, ale pod pewnymi warunkami. Eksperci największych partii domagają się, by w zamian za miliony euro, Grecy oddali im... wyspy. Politycy twierdzą bowiem, że w czasach kryzysu bankrut musi sprzedać cały swój majątek, a Ateny znalazły się na skraju upadłości. Mocno wiało pod narty, wielu zawodników zamiast walczyć o odległość, walczyło o uniknięcie groźnego upadku. Kontynuowanie konkursu nie miało sensu i jury Pucharu świata już w trakcie pierwszej serii przerwało zawody w Lillehammer. Jeden z najdłuższych skoków zdołał oddać Stefan Hula.

RSS

Pożegnanie Krystyny Sienkiewicz

22.02.17

Aktorka spoczęła na warszawskim Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

RSS

W oczekiwaniu na dolaroustego Bena

08.06.11

Dzisiejsza sesja miała dwie wyraźnie fazy, Pierwsza trwała godzinę od startu notowań, a kolejna następne 7 godzin do zakończenia handlu, W ciągu pierwszych 60 minut popyt agresywnie kupował i wyniósł WIG20 powyżej poziomu 2900 pkt,, jednak na tej wysokośc

RSS

IPN do likwidacji?

29.08.12

Zamieszanie wokół siedziby IPN wywołało polityczną burzę i znajomą już dyskusję, czy Instytut po 13 latach istnienia jest jeszcze w ogóle potrzebny. Grzmi Prawo i Sprawiedliwość, które zarzuca rządowi "cichą likwidację" Instytutu. Likwidacji głośno i wprost domagają się przy tej okazji, ale nie pierwszy raz: SLD i Ruch Palikota.

RSS

Bydgoszcz nie chce widowisk cyrkowych ze zwierzętami

29.01.16

Zakaz organizowania przedstawień objazdowych cyrków z udziałem zwierząt wydał prezydent Bydgoszczy.

RSS

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

107 dowodów na to, że Messi nie pobił rekordu

15.12.12

Afrykanie protestują i na dowód przedstawiają wykaz trafień pewnego napastnika z Zambii.

RSS

Ministerstwo Środowiska ma dość smrodu

29.02.16

Ministerstwo Środowiska postanowiło zadbać o zapachy w polskich miastach i wsiach. Resort chce uregulować, co i gdzie może pachnieć i jak zapach będzie mierzony. I są już pierwsze przemyślenia. Pomiary mają prowadzić "wąchacze", jak nazwał ich wiceminister środowiska Paweł Sałek. Według niego nos jest najlepszym sensorem do pomiaru uciążliwości zapachowej. Materiał magazynu "Polska i Świat".

RSS

Janusz Palikot nieustannie atakuje:: "Mariusz K. ma ksywę alkoholik"

22.01.10

Trudno się spodziewać po Januszu Palikocie miłości do Mariusza Kamińskiego, ale to, co napisał na blogu, na pewno znowu wywoła głośne reakcje. Nawiązując do zeznań byłego szefa CBA przed komisją śledczą, napisał: "Pędzący królik to nie ksywa dla Mariusza K., gdyż ten ma ksywę alkoholik".

RSS

Można przesunąć obowiązek podatkowy w VAT?

29.11.10

Moment powstania obowiązku podatkowego w podatku VAT określony został przepisami ustawy o VAT. Zatem podatnik nie może w sposób dowolny rozliczać podatku, nawet gdyby rozliczenie to było z korzyścią dla budżetu. Jednak w niektórych przypadkach, w oparciu o przepisy, może przesunąć moment powstania obowiązku podatkowego.

RSS

Naprawią rurociąg?: Rosyjskie ultimatum: Ropa za Możejki

01.04.10

Rosjanie mogą wznowić dostawy ropy dla Orlenu na Litwie, ale pod jednym warunkiem: polski koncern musi sprzedać im udziały w rafinerii w Możejkach. Litewski odcinek rurociągu Przyjaźń nie działa od 2006 roku, czyli od momentu, gdy rafinerię kupił polski gigant naftowy.

RSS

Miedwiediew przyjedzie do Auschwitz?: Rosja w szoku po geście Kaczyńskiego

08.01.10

Lech Kaczyński zadziwił Rosję, i to pozytywnie. Rosyjskie media przyznają, że wysłanie zaproszenia na obchody rocznicy wyzwolenia Auschwitz Dmitrijowi Miedwiediewowi to "nieoczekiwany gest". Zwłaszcza, że zaprasza prezydent Kaczyński, który nie szczędzi Rosji krytyki - podkreślają Rosjanie.

RSS

Wlk. Brytania zaśnieżona, ale powinna szykować się na powodzie. Mapy jarzą się od alertów

15.01.15

Eksperci monitorujący sytuację hydrologiczną w kraju ostrzegają.

RSS

Angelina Jolie usunęła obie piersi w obawie przed rakiem

15.05.13

"Jestem nosicielką wadliwego genu".

RSS

Dwuletni Marcel zmarł w szpitalu. Skatowane dziecko walczyło o życie blisko miesiąc

15.03.15

Do pobicia chłopca przyznał się 19-letni konkubent matki.

RSS

Ofiara Jakuba Tomczaka: Zmarła Brytyjka zgwałcona przez Polaka

22.04.10

W Exeter w południowo-zachodniej Anglii zmarła 52-letnia Jane H., za której gwałt i pobicie został skazany na karę podwójnego dożywocia Jakub Tomczak, student prawa z Poznania - poinformowała miejscowa policja.

RSS

"To żenada, co ja odwalałam. Nie wiem, czy nogi miałam zajechane"

19.08.16

Dwa centymetry - tyle dzieliło Marię Andrejczyk od zdobycia upragnionego medalu olimpijskiego.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny