Zakaz burkini rozszerzony na kolejne plaże

19.08.16

Burkini "nie jest kompatybilne" z wartościami francuskimi.

Rihanna jest najczęściej oglądaną i słuchaną gwiazdą najważniejszych portali społecznościowych: MySpace, YouTube, Facebook, Twitter i iLike. Już trzeci tydzień króluje w zestawieniach. Byłoby lepiej, żeby to była wspólna wyprawa prezydenta i premiera - tak Lech Kaczyński mówił o udziale najważniejszych polskich władz w uroczystościach rocznicowych w Katyniu. Zapowiedział, że swą obecnością na obchodach 10 kwietnia nie zamierza zaogniać stosunków z Rosją. W środę strefa opadów rozciągnie się na cały kraj.To nie "brygada z iPadami", ale prawdziwi mężczyźni, którzy wcześniej wielbili Władimira Putina - tak o publice, która w niedzielę wygwizdała rosyjskiego premiera mówią niektórzy rosyjscy komentatorzy. Czy to znak, że popularność silnego człowieka na Kremlu powoli spada? Piłkarskie mistrzostwa Europy w 2020 roku mogłyby być rozgrywane nie w dwóch krajach, ale w 12 czy 13 miastach, w całej Europie - oświadczył w sobotę w Kijowie prezydent UEFA Michel Platini. Wzrosły rezerwy na wypadek zawirowań w sektorze bankowym w USA, Słabsze dane z Europy, Trwa festiwal życzeń w sprawie wolnych niedziel w Polsce

Rosyjskie władze przejęły aktywa cukierniczej fabryki należącej do prezydenta Ukrainy Petro Poroszenki w mieście Lipieck. W ten sposób zablokują sprzedaż spółki, a właśnie to obiecał w kampanii wyborczej Poroszenko.

Wiatr nawet do 90 km/h, pojawią się także opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Europejskie indeksy zyskiwały dziś po wczorajszych spadkach, na tle komunikatu ECB dotyczącego zapotrzebowania europejskich banków na pożyczki z banku centralnego, WIG20 rozpoczął dzień od zwyżki - tak jak większość europejskich parkietów - ale przez res

Jarosław Kaczyński jest politykiem znanym. Trudno obawiać się, że ktoś nie wie kim jest prezes PiS albo nie zna jego poglądów. Nie musimy się spieszyć z kampanią, przyjdzie na nią czas – przekonuje poseł PiS Paweł Poncyljusz komentując informację, że Jarosław Kaczyński do 15 maja nie planuje żadnych występów publicznych.
fot. WPROST Obrońca gospodarzy zupełnie stracił głowę. Egipski rząd złożył dymisję. - Sprawująca tymczasową władzę w Egipcie Najwyższa Rada Wojskowa rozważa, czy przyjąć rezygnację - podała agencja Reutera. Wojskowi mają wstrzymywać się z decyzją do momentu znalezienia następcy obecnego premiera. Przyczyną dymisji gabinetu mają być krwawe zamieszki na ulicach Kairu.Do wybuchu doszło w stolicy Jemenu. W stołecznym kinie Iluzjon po raz drugi wręczono Nagrodę imienia Weroniki Migoń. Minister Bogdan Klich nie szykuje się do dymisji, a wzywającego go do ustąpnienia Ludwika Dorna ostro krytykuje. - Jest rzeczą niezrozumiałą i naganną, że nim skończyły się uroczystości pogrzebowe wszystkich dowódców, pan Dorn rzuca pod moim adresem oskarżenia o odpowiedzialność za katastrofę - szef resortu obrony powiedział w "Kropce nad i" w TVN24.

RSS

Senat za zniesieniem obowiązku szkolnego dla sześciolatków

01.01.16

Nowela przewiduje też zniesienie obowiązku przedszkolnego dla pięciolatków. Nie zaproponowano żadnych poprawek.

RSS

Bayern lepszy o jedną bramkę. Czerwony Franck Ribery

22.04.10

Bayern Monachium uczynił pierwszy krok do awansu do finału Ligi Mistrzów. Za sprawą Arjena Robbena zdobył cenną bramkę i wygrał mecz z Olympique Lyon. W środowym półfinale Champions Leage więcej niż bramek było jednak czerwonych kartek. Jedną z nich już w 37. minucie za ostry faul ujrzał największy gwiazdor Monachijczyków Franck Ribery.

RSS

Moskwa 9 maja: Polacy przed USA i Wlk. Brytanią

22.04.10

Polscy żołnierze będą maszerować w defiladzie 9 maja w Moskwie zaraz za Rosjanami, a przed Amerykanami, Brytyjczykami i Francuzami - dowiedział się korespondent RMF FM Przemysław Marzec.

RSS

CBOS: Tytuł polityka roku 2011 ex aequo dla Komorowskiego i Tuska

29.12.11

Tytuł polityka roku 2011 Polacy przyznali ex aequo Bronisławowi Komorowskiemu oraz Donaldowi Tuskowi (po 11 proc.) - wynika z sondażu CBOS. Drugie miejsce zajął Jarosław Kaczyński (5 proc.). Jednak aż 52 proc. badanych nie wskazało polityka godnego tego miana.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Mieszkanie w centrum na kredyt z dopłatą

08.04.10

Podnosi się standard mieszkań dostępnych w ramach programu #8222;Rodzina na swoim#8221;, O ile jeszcze rok temu na kredyt z dopłatą można było kupić co najwyżej mieszkanie w wielkiej płycie, albo położone na peryferiach, to dziś można wybrać ,,,

RSS

Ciemne chmury zbierają się nad złotym?

22.10.11

Niezależnie od tego, jaka będzie w najbliższych miesiącach decyzja agencji Moody#8217;s odnośnie perspektywy ratingu dla Polski, to nasza waluta może tracić na wartości,

RSS

Przeczytaj oświadczenie Bogdana Wenty: Trener Polaków atakuje norweskich sędziów

01.02.10

Bogdan Wenta nie może darować sędziom kontrowersyjnych decyzji w meczu z Chorwacją. Jego zdaniem przegraliśmy właśnie przez arbitrów. "Wczoraj pokazano nam obraz mówiący o czystości sportu, jakim jest piłka ręczna" - oburza się trener reprezentacji. Przeczytaj jego oświadczenie.

RSS

Lekko lepsze dane z USA nie wywołują większej reakcji na rynku

08.04.14

Lekko lepsze dane z USA nie wywołują większej reakcji na rynku, Plotki o przeprowadzeniu testów luzowania ilościowego w strefie euro dementuje wiceprezes EBC, Przed nami ciekawe ?minutes? z Fedu, Złoty porusza się w bardzo niewielkim ,,,

RSS

Rynki po południu - sierpień najlepszym miesiącem dla niedźwiedzi od lat

01.09.15

Sierpień się kończy, co powoduje, że czas na podsumowanie miesiąca, Dla giełdowych byków w Europie był to najgorszy miesiąc od 2011 roku, aczkolwiek dla niedźwiedzi najlepszy (przypomnijmy tylko, że istnieje możliwość zyskiwania na ,,,

RSS

Głupota kibica, dramat zawodnika. Mógł stracić oko

29.01.12

Serbscy kibice, w przeciwieństwie do szczypiornistów, nie stanęli na wysokości zadania. Podczas "bałkańskiej wojny" o finał mistrzostw Europy, jeden z sympatyków reprezentacji gospodarzy rzucił w stronę boiska, prawdopodobnie zapalniczką. Nie trafił w Chorwata, tak jak chciał, a ugodził rodaka - Zarko Sesuma. Serb doznał poważnej kontuzji oka.

RSS

Dobry tydzień złotego

15.06.16

Mijający tydzień przyniósł pierwsze od dłuższego czasu wyraźne umocnienie złotego, Polska waluta zyskiwała na fali poprawy nastrojów na globalnych rynkach i to nawet pomimo dość niepewnej sytuacji związanej z ustawą frankową,

RSS

"Szeryf internetu" złapany na gorącym uczynku. Kradł "na wnuczka"

15.10.13

RSS

Sondaż: Izraelczycy nie chcąÂ rozejmów, ale zwycięstwa. Szykuje się długa kampania

29.07.14

Benjamin Netanjahu oznajmił, iż Izrael musi być gotowy na długą kampanię w Strefie Gazy.

RSS

Ks. Luter kapelanem prezydenta?

01.08.10

Prezydent elekt Bronisław Komorowski ma już faworyta na stanowisko prezydenckiego kapelana. Jak nieoficjalnie dowiedział się „Wprost” jest nim ks. Andrzej Luter doktor teologii ekumenicznej i wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu. Publicysta „Więzi”, „Tygodnika Powszechnego” „Gazety Wyborczej” związany jest ze środowiskiem dziennikarskim.
fot. Forum

RSS

Polska po śmierci Kima złożyła kondolencje za całą Unię

22.12.11

- Po śmierci Kim Dzong Ila przedstawiciel polskiej placówki dyplomatycznej w Phenianie wpisał się do księgi kondolencyjnej podczas uroczystości żałobnych - poinformował rzecznik polskiego MSZ. Polak, jako przedstawiciel kraju pełniącego unijną prezydencję, uczynił tak w imieniu państw całej UE.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny