"Może być ukrytą podwyżką"

15.08.16

Nie jest wykluczone, że wprowadzenie jednej daniny będzie oznaczało ukrytą podwyżkę podatków dla najbogatszych, a obniżenie, ale niewielkie, dla tych mniej zarabiających - mówi o pomyśle połączenia PIT oraz składek na ZUS i NFZ ekspert podatkowy z firmy KPMG Andrzej Marczak.

Najlepiej obfotografowana katastrofa w historii. Dziesięciu słowackich policjantów stanęło w piątek przed sądem w Koszycach (na wschodzie Słowacji) pod zarzutem znęcania się nad romskimi dziećmi i nadużycia władzy. Żaden z oskarżonych nie przyznaje się do winy. Kilkanaście dni po ogłoszeniu sukcesu.David Beckham ma za sobą pierwszy trening z nowymi kolegami z PSG. Zajęcia lidera Ligue 1 przyciągnął do ośrodka pod Paryżem tłumy, w tym aż 150 dziennikarzy. Osoby, które zapisały się na maksymalną liczbę akcji Tauronu, dostaną ich około 37 procent mniej, Akcje spółki energetycznej, która w środę zadebiutuje na warszawskim parkiecie trafiły już na rachunki inwestorów, jednak nie każdy dostanie ,,, Japońska agencja bezpieczeństwa nuklearnego odrzuciła żądania Greenpeace dotyczące rozszerzenia strefy ewakuacji wokół uszkodzonej elektrowni atomowej Fukushima.

EBC utrzyma ostrożną retoryką, Riskbank nie zmienia poziomu stóp procentowych, Sentyment do PLN pozostaje słaby

Dom dziecka jest instytucją. A człowiek jest tak skonstruowany, że potrzebuje bliskości, ciepła, miłości. Nawet najlepsza instytucja nie pozwoli w pełni tych potrzeb zrealizować - mówi "Dziennikowi Gazecie Prawnej" rzecznik praw dziecka Marek Michalak. Czyżby przed ogłoszeniem zwycięzcy tegorocznej Złotej Piłki Leo Messi wysyłał sygnał, że w razie porażki płakać nie będzie?

Podczas czterodniowej wizyty w Wielkiej Brytanii papież Benedykt XVI zainauguruje fundację propagowania sportu wśród młodzieży imienia swego poprzednika Jana Pawła II (John Paul II Foundation for Sport) - poinformowała we wtorek telewizja ITV. List w tej sprawie wysłali do premiera Larsa Lokke Rasmussena. W nocy Bank of Japan zaskoczył wszystkich podniesieniem docelowego poziomu bazy monetarnej z dotychczasowych 70 bilionów ? na 80 bilionów, Chociaż ze względu na gwałtowny spadek cen ropy,Na początku października ks. Charamsa ujawnił, że jest gejem i przedstawił swojego partnera. Prowadziła auto będąc kompletnie pijana, rozbiła trzy auta, została zatrzymana, a teraz kaja się, by choć trochę poprawić reputację. "Teraz płaczę, płaczę i płaczę" - powiedziała "Faktowi" Ilona Felicjańska. Z tego co mówiła gazecie wynika, że musi być potwornie załamana... W czasach gospodarczych niepokojów żadna inna inwestycja nie wydaje się tak pewna. Cena kruszca rośnie, a producenci szukają nowego Klondike. Nawet w polskich Sudetach.
(fot. Swiss Banker/Wikipedia)

RSS

Zobacz wideo!: Tak Toyota przeprowadza ryzykowne testy

29.04.10

Japoński koncern wstrzymał sprzedaż swoich aut po tym, jak magazyn konsumentów "Consumer Reports" postawił pod znakiem zapytania ich zdolności trakcyjne. Co to oznacza dla polskiego kierowcy? Najpierw powinien zobaczyć wideo z testów, a potem jechać do serwisu Toyoty.

RSS

"Gdyby mi tego nie zrobili, miałbym dwie kule". Uratował go implant w technologii 3D

22.10.16

Pan Cezary walczył i wywalczył w NFZ pieniądze na protezę z drukarki. Materiał "Faktów" TVN.

RSS

Białoruska milicja w akcji: Rozpędzili demonstrację poparcia dla Polaków

22.02.10

Białoruska milicja rozpędziła we wtorek, zorganizowaną przez opozycję demonstrację, na której wyrażano poparcie dla zatrzymanych w poniedziałek działaczy Związku Polaków na Białorusi. Ponad 20 demonstrantów zatrzymano.

RSS

Tłuczkiem i rurką rzucał w radiowóz. Policjanci oddali strzały

15.07.14

Zobacz film z akcji.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Poznaj zdanie ekspertów: Nowa lista najlepszych i najgorszych aut

08.06.10

Które auta są wysokiej jakości i tanie w użytkowaniu, a które to drogi złom? Gdzie będziesz zadowolony z serwisu? Który producent samochodów najbardziej zyskał w oczach kierowców? Znamy najnowszy raport J.D. Power - instytutu badania rynku m.in. motoryzacyjnego. Wyniki zaskakują.

RSS

Bilans: 37 osób zginęło, 587 rannych: Długi weekend to weekend jazdy po pijaku

08.05.10

Policja podliczyła czarne statystyki długiego majowego weekendu na polskich drogach. W 453 wypadkach zginęło 37 osób, a 587 zostało rannych. Mundurowi z drogówki zatrzymali aż 2335 pijanych kierowców; to więcej niż w ubiegłym roku.

RSS

Łatwo przyszło, łatwo poszło

22.05.19

Nie zostało nic po wczorajszym rajdzie dolara australijskiego po tym, jak RBA przypomniał o swoim gołębim nastawieniu i niemal przesądził o obniżce stopy procentowej za dwa tygodnie, Poza tym rynek z pewną ulgą przyjmuje wyciszenie wokół ,,,

RSS

Ziobro o Kurskim: nie jesteśmy gotowi dalej brać na klatę tego wszystkiego, co on wyrabia

01.08.14

W "Faktach po Faktach" o politycznym rozwodzie.

RSS

Koalicja Platformy z... Platformą

29.09.10

Partia Palikota jeszcze nie powstała, a skutki jej działań już widać. Tak przynajmniej twierdzi główny zainteresowany, który zauważa na swoim blogu, że ledwie pojawiły się spekulacje o jego secesji, a już mamy poważną dyskusję o in vitro, o kadencyjności władz, reformie służby zdrowia czy pakiecie antykościelnym. Aż strach pomyśleć, co będzie, gdy partia rzeczywiście powstanie.

RSS

Prezydent powita Nowy Rok w zameczku w Wiśle

01.01.11

Na kameralnym spotkaniu w gronie rodziny i przyjaciół prezydent Bronisław Komorowski powita Nowy Rok - powiedziała szefowa Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta Joanna Trzaska-Wieczorek.

RSS

Donald Tusk o prezesie PiS:: "Kaczyński jest specjalistą od piekła i smoły"

15.03.10

"Jarosław Kaczyński nie od dziś jest specjalistą od piekła, od smoły, od smażenia; niech Bóg chroni Polskę od polityków, którzy czynią piekło na Ziemi". Czyje to słowa? Donalda Tuska. Tak skomentował wywiad dla "Rzeczpospolitej", w którym szef PiS powiedział m.in., że premier będzie się za Palikota "w piekle w smole gotował".

RSS

Kampania buraczana, czyli nasz zbiorczy ranking wyborczy

08.07.10

Kto był najważniejszą osobą w kampanii wyborczej, kto będzie chciał o wyborach jak najszybciej zapomnieć, jakie zdarzenie odmieniło losy walki prezydenturę i czy dwururka Bronisława Komorowskiego, którą zawiesił na kołku w związku z wyborami była ważniejszym rekwizytem niż jabłka rozdawane przez Grzegorza Napieralskiego? „Wprost” przygotował zbiorczy ranking wyborczy porządkujący to, co zdarzyło się w polskiej polityce w czasie dwumiesięcznej kampanii prezydenckiej.
Bronisław Komorowski i Jarosław Kaczyński (fot. Wprost)

RSS

Ronaldo sobie postrzelał, ale nie tylko on. Grad goli w eliminacjach mundialu

01.09.17

Hat-trick Cristiano Ronaldo i dziewięć goli wbitych przez Belgów Gibraltarowi były najważniejszymi wydarzeniami czwartkowych meczów eliminacji mistrzostw świata w Europie.

RSS

Odpoczynek po wzrostach

15.10.17

Po pięciodniowej wzrostowej serii i bardzo udanej sesji wczorajszej dzisiaj przyszedł czas na pewien odpoczynek, Indeks blue chipów o poranku co prawda jeszcze zdołał wyznaczyć nowe tegoroczne rekordy, ale sesję kończyliśmy już niżej na ,,,

RSS

"Ta władza wisi na bardzo cienkim włosku. Tym włoskiem jest Antoni Macierewicz"

08.11.16

Były prezes Trybunału Konstytucyjnego Jerzy Stępień w "Tak jest".

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny