"Może być ukrytą podwyżką"

15.08.16

Nie jest wykluczone, że wprowadzenie jednej daniny będzie oznaczało ukrytą podwyżkę podatków dla najbogatszych, a obniżenie, ale niewielkie, dla tych mniej zarabiających - mówi o pomyśle połączenia PIT oraz składek na ZUS i NFZ ekspert podatkowy z firmy KPMG Andrzej Marczak.

Sondaż MillwardBrown SMG/KRC dla TVN24. Postrzelony mężczyzna ranny. Napastnik z zarzutami. Sprawa wydarzeń z 40. piętra hotelu Marriott jest już w całości umorzona. Warszawska prokuratura zamknęła właśnie ostatni wątek śledztwa, dotyczący fałszywych zeznań, o które podejrzany był prezes PZU Jaromir Netzel. Prokurator uznał, że nie można zarzucić mu fałszu.I eskortowali przyszłych rodziców aż do szpitala. "Na Haiti kataklizm w ciągu jednej chwili stworzył całe pokolenie osób bez kończyn. Takiego wyzwania nie przeżył żaden ubogi kraj świata" - mówi "Dziennikowi Gazecie Prawnej" Eric Doubt, szef organizacji humanitarnej, która od wielu lat pomaga niepełnosprawnych na Haiti. Tak dużej prywatyzacji jeszcze w historii warszawskiej giełdy nie było. Od dziś inwestorzy mogą zapisywać się na akcje PZU. Debiut ubezpieczyciela w połowie maja. Akcje największego polskiego ubezpieczyciela będzie można kupić taniej, niż jeszcze tydzień temu przewidywali analitycy.

Zobacz, z czego najlepiej zrobić domową maseczkę.

Głosujcie w sondzie tvn24.pl. 255 podpisanych ustaw, jedna - zawetowana; projekt zmian w konstytucji i cztery inicjatywy ustawodawcze; nadanie 14 Orderów Orła Białego; ułaskawienie 68 skazanych i nadanie 2602 cudzoziemcom obywatelstwa polskiego - to bilans pierwszego roku prezydentury Bronisława Komorowskiego.

W regulaminowym czasie było 1:1, ostatecznie zadecydowały karne. Policja ujęła pięciu młodych ludzi, którzy w Sobowie pod Płockiem (Mazowieckie) pobili funkcjonariusza, próbującego zwrócić im uwagę na niewłaściwie zaparkowany samochód. To jedna z zagadek, z którymi zmagają się śledczy, wyjaśniający tajemnicę katastrofy prezydenckiego samolotu w Smoleńsku. Na taśmach z czarnych skrzynek słychać piąty głos, kogoś, kto był w kokpicie, ale nie należał do załogi maszyny. Już wiadomo kto to i co mówił.Środkowy obrońca reprezentacji Szwecji Victor Lindelof podpisał kontrakt z Manchesterem United. 22-latek został najdroższym obrońcą w historii klubu. W III kwartale 2015 roku zwiększyły się realne dochody gospodarstw domowych, a konsumpcja utrzymała stabilny wzrost - podał w poniedziałek NBP w swym raporcie o sytuacji finansowej sektora gospodarstw domowych. Spadły natomiast oszczędności Polaków - wykazała analiza. Za dwa miesiące do polskich szkół wkroczą zupełnie nowe kontrole. Po raz pierwszy pracę szkół będą oceniać nie pracownicy kuratorium, a specjalnie przeszkoleni dyrektorzy placówek oświatowych. Szkolenia właśnie się rozpoczęły.

RSS

Premier ponownie szefem PO: 858 głosów za Tuskiem. Nie miał rywali

29.06.10

To była tylko formalność. Dotychczasowy przewodniczący PO Donald Tusk został ponownie wybrany na szefa partii. Dostał 858 głosów przeciwko 11 głosom przeciwnym i 3 wstrzymującym się. Tusk był jedynym kandydatem, ale - jak dodał - taka sytuacja zdarza się pierwszy i zapewne ostatni raz.

RSS

Ukraina - Juszczenko apeluje o pojednanie

08.05.10

Były prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko zaapelował do weteranów UPA i Armii Czerwonej o pojednanie. Ukraińcy są jednak podzieleni w sprawie porozumienia dwóch stron walczących w II wojnie światowej.
Zdaniem Wiktora Juszczenki, pojednanie weteranów oznaczałoby zwycięstwo nad radzieckimi mitami. Były szef państwa podkreślił, że wiedza o własnej historii, w tym o przemilczanych w czasach radzieckich wydarzeniach, jak Wielki Głód, jest warunkiem stworzenia silnego społeczeństwa.
Za czasów swojej prezydentury, Wiktor Juszczenko starał się pojednać weteranów UPA i Armii Czerwonej. Te próby nie zakończyły się jednak większym sukcesem i odbywały się zazwyczaj w przededniu Dnia Zwycięstwa, czyli 9 maja. Ówczesny szef państwa starał się podkreślić, że w II wojnie światowej Ukraińcy walczyli nie tylko w Armii Czerwonej. Obecnie idee pojednania popiera 1/3 obywateli Ukrainy, 1/3 jest jej przeciwna, a 1/3 podchodzi do tej kwestii obojętnie.
Wraz z dojściem do władzy Wiktora Janukowycza, zbliżające się uroczystości ograniczają się jedynie do przypomnienia radzieckiej wersji historii i są przygotowywane w koordynacji z Rosją. Delegacja ukraińskich weteranów wyjechała już do Moskwy, jutro dołączy do nich na kilka godzin Wiktor Janukowycz. Z kolei dziś w Kijowie zostali uroczyście powitani weterani z Białorusi i Rosji. 9 maja parada wojskowa w ukraińskiej stolicy odbędzie się w tym samym czasie, co w Moskwie.

RSS

Po "powitaniu" minister edukacji prokuratura wszczęła dwa postępowania

22.12.16

Sprawdzi m.in. czy doszło do czynnej napaści na minister.

RSS

"Tusk chciał pokazać, że nie warto uciekać"

22.10.11

- Tym spotkaniem premier chciał dowartościować Millera, bo dla niego jest chyba wygodniejszy taki układ, jaki był do tej pory. Tusk zaniepokoiłby się, gdyby Ruch Palikota jakoś znacznie się powiększył, a SLD jest opozycją oswojoną - oceniła spotkanie na śniadaniu byłego i obecnego szefa rządu Wanda Nowicka (Ruch Palikota). - To teoria spiskowa. Przecież to Palikot deklarował chęć zawarcia koalicji z PO - odparła Katarzyna Piekarska (SLD).

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

"Uniewinnienie Chodorkowskiego oznaczałoby winę Putina"

29.12.10

Wyrok skazujący dla Michaiła Chodorkowskiego i Płatona Lebiediewa w drugim procesie Jukosu był do przewidzenia, gdyż ich uniewinnienie stałoby się wyrokiem skazującym dla systemu politycznego imienia Władimira Putina - pisze we wtorek dziennik "Wiedomosti".

RSS

Świat według Kaczyńskiego

01.10.10

Jarosław Kaczyński kilka tygodni temu poinformował, że sprawami polityki zagranicznej w ramach Prawa i Sprawiedliwości będzie zajmować się Anna Fotyga - była polska minister spraw zagranicznych i szefowa Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Odbyło się to jak najbardziej oficjalnie, w formie listu skierowanego do ambasadorów państw akredytowanych w Polsce. I pani ambasador działa – dzięki niej „europejskie elity opiniotwórcze” miały okazję przeczytać zupełnie inny list.

RSS

Pijany kradł flagi na... wędkę

15.06.12

Policja w Gdańsku zatrzymała mężczyznę, który kradł flagi państwowe. Złodziej ściągał je ze słupów oświetleniowych za pomocą... wędki.

RSS

Lewandowski nie pęknie? "Skoro Goetze przeżył, to Robert też da radę"

05.01.14

W "Faktach po Faktach" dyskusja o największym transferze polskiego piłkarza od przeszło 20 lat.

RSS

Magiczne skały w Bułgarii przyciągają turystów

22.08.10

Trudno dostępne skały w miejscowości Belintasz w Rodopach, górach na południowym wschodzie Bułgarii, przyciągają coraz więcej turystów, chętnych zobaczyć miejsce starożytnych kultów i niebojących się klątwy, podobnej do mitycznego przekleństwa faraonów.

RSS

Karnowski odchodzi z Grupy PKP. Ze skutkiem natychmiastowym

01.12.15

Jakub Karnowski po czterech latach zrezygnował z kierowania Grupą PKP. Ze stanowiska ustępuje także członek zarządu Piotr Ciżkowicz. Ani spółka, ani zainteresowani nie informują, dlaczego postanowili się rozstać.

RSS

Dobry tydzień złotego

15.06.16

Mijający tydzień przyniósł pierwsze od dłuższego czasu wyraźne umocnienie złotego, Polska waluta zyskiwała na fali poprawy nastrojów na globalnych rynkach i to nawet pomimo dość niepewnej sytuacji związanej z ustawą frankową,

RSS

Kolejna awaria Facebooka. Serwis nie działał przez prawie godzinę

29.09.15

Do awarii doszło tuż po godz. 21.00.

RSS

Dublet Ronaldo, hat-trick Neymara. Giganci idą łeb w łeb

15.05.17

Walka o mistrzostwo Hiszpanii trwa w najlepsze.

RSS

Rosyjskie media o zjeździe "Jednej Rosji"

29.11.11

Świętem sterowanej demokracji nazwali dziennikarze "Moskiewskiego Komsomolca" niedzielny zjazd rządzącej partii "Jedna Rosja".

RSS

Mniej mandatów przez referendum? Nagrali komendanta straży miejskiej

22.09.13

- Nie było żadnych nacisków - zapewnia rzeczniczka strażników.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny