Karambol na krajowej "dziesiątce". Są ranni

15.08.16

Zderzyło się pięć samochodów.

Strażnice miejskiej za załatwienie sprawy odholowanego auta. Dane ze strefy euro zgodne z konsensusem, Posiedzenia Rezerwy Federalnej oraz Banku Anglii ważne dla dolara i funta, Złoty względnie stabilny w okolicach południowego handlu, EUR/PLN blisko poziomu 4,32-4,33 WIG20 stracił 1,2 proc, przy rosnących obrotach na tle obaw o możliwe rozpoczęcie poważniejszej korekty na rynkach akcji na świecie, Ceny akcji spadały od rana już w Azji i ruch ten łatwo przedostał się do Europy, nawet pomimo lepszych niż oczekiwano nasKurs EUR/PLN w drugiej połowie grudnia podlegał stabilizacji w wąskim przedziale 3,9500 #8211; 4,0000, Stabilizacja ta była wynikiem ograniczenia aktywności inwestorów na szerokim rynku i spadku zmienności w notowaniach głównych par walutowych, Policja zatrzymała pięć osób - trzech mężczyzn i dwie młode kobiety - w związku z zabójstwem 15-letniej Martyny. Według nieoficjalnych informacji śmiertelne ciosy nożem miał zadać 17-latek. Chłopak przyznał się do winy. Do mordu doszło w wyniku awantury wywołanej przez alkohol.        Nie ma żadnego Polaka na najważniejszych - po komisarzu - stanowiskach w nowej Komisji Europejskiej. Z informacji Polskiego Radia wynika, że Warszawa nie obsadziła stanowiska szefa gabinetu żadnego z komisarzy. Wprawdzie proces kompletowania nowej Komisji jeszcze się nie zakończył, ale na razie nic nie wskazuje na to, by sytuacja się zmieniła. Nasi dyplomaci zapewniają natomiast, że i tak polskie interesy będą dopilnowane, bo w samych gabinetach znajdzie się kilku naszych rodaków.
       Szef gabinetu to może niezbyt eksponowane stanowisko, ale za to jedno z najważniejszych. To właśnie szefowie gabinetów uzgadniają i podejmują większość decyzji, które później komisarze tylko akceptują. Szefowie gabinetów wiedzą niemal wszystko, co dzieje się w Komisji. Dlatego duże kraje, takie jak Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Włochy czy Hiszpania, od lat obsadzają swoimi rodakami stanowiska szefów gabinetów swoich komisarzy. W ten sposób myślą prawie wszystkie stare kraje Unii i - jak wynika z ustaleń Polskiego Radia - tak też będzie w nowej Komisji Europejskiej.
      Tymczasem większość państw z Europy Środkowo-Wschodniej, w tym Polska, zdecydowała, że szefem gabinetu własnego komisarza będzie obcokrajowiec. Komisarz z Polski - Janusz Lewandowski będzie miał Luksemburczyka. Polscy dyplomaci mówią nam, że Marc Lemaitre jest doskonałym fachowcem, od dawna Polsce znanym, i to bardzo dobry wybór. To zresztą szef gabinetu ustępującego właśnie polskiego komisarza Pawła Sameckiego.
       Nasi dyplomaci bronią się też przed zarzutami i zapewniają, że Polska będzie dobrze pilnowała swoich interesów, bo w sześciu lub siedmiu gabinetach zasiądą nasi rodacy. Ustalenia wciąż trwają, ale Polska ma mieć między innymi człowieka w gabinecie niemieckiego komisarza do spraw energii, austriackiego komisarza do spraw polityki regionalnej, w gabinecie szefowej unijnej dyplomacji czy u rumuńskiego komisarza do spraw rolnictwa.
 


Wydawało się, że po odczycie ADP ze środy nie będzie już żadnych nadmiernych niespodzianek#8230; a jednak, Dzisiaj o godz, 14:30 naszego czasu Departament Pracy podał, że liczba etatów poza sektorem rolniczym wzrosła w grudniu tylko o 103 tys,, ,,,

Z uwagi na nowe sankcje USA wobec Moskwy wiceminister spraw zagranicznych Siergiej Riabkow odwołał spotkanie z amerykańskim podsekretarzem stanu do spraw politycznych Thomasem Shannonem. Rozmowy miały się odbyć w piątek w Petersburgu. Departament Stanu USA wyraził "żal". 54-krotny mistrz Szkocji, legenda europejskiej piłki, na skraju upadku. We wtorek do Glasgow Rangers wszedł syndyk masy upadłościowej, a "Strażnicy" zostali ukarani odjęciem aż 10 punktów. Szanse na mistrzostwo w tym roku zmalały niemal do zera. Powodem są ogromne problemy finansowe "The Gers".

Końcówka minionego tygodnia przebiegała w dość stabilnej atmosferze, zarówno na rynku walutowym, jak i na zagranicznych rynkach akcji, Dzisiaj z kolei giełdy pozytywnie zareagowały na weekendową zapowiedź banku centralnego Chin dotyczącą uelastycznienie k Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie przyniosły kolejną sesję przeceny, Liderem obozu podażowego znów był spółki o największej kapitalizacji, Gigant branży paliwowej, spółka Chevron opublikowała w piątek raport za II kwartał działalności, Zysk netto spółki potroił się, osiągając 5,41 mld USD (2,7 USD na akcję), wobec 1,75 mld USD (0,87 USD na akcję) w II kwartale 2009,Dwóch pracowników ambasady USA w Paryżu zostało zbadanych pod kątem zatrucia po otwarciu podejrzanej koperty, ale wstępne badania wykazały, że nie była ona szkodliwa - podała ambasada w komunikacie. Zdjęcia małego księcia George'a. Jeśli ktoś miał jeszcze jakiekolwiek złudzenia, że prawybory w PO mają coś wspólnego z demokratyczną rywalizacją to po zapowiadanej od kilku dni debacie między prekandydatami PO – Radosławem Sikorskim i Bronisławem Komorowskim musiał wyzbyć się złudzeń. Jedyne co nam pozostanie po debacie to wspomnienie odsłoniętych nóg posłanki Muchy. No ale o to chyba w tym wszystkim chodziło.

RSS

Czy niezmienioną retorykę FOMC można uznać za agresywną?

29.01.15

USD nieco stracił na wartości przed dzisiejszym posiedzeniem Federalnego Komitetu Otwartego Rynku w związku z obawami, że FOMC przyjmie bardziej umiarkowaną retorykę ze względu na ostatnie znaczne umocnienie dolara, kilka słabszych odczytów ,,,

RSS

Skończyło się jak zawsze. Mercedesy najlepsze w GP Włoch

08.09.14

Brytyjczyk Lewis Hamilton z teamu Mercedes GP wygrał w niedzielę na torze Monza wyścig o Grand Prix Włoch, 13. rundą mistrzostw świata Formuły 1. Drugi był jego partner z zespołu i lider cyklu Niemiec Nico Rosberg.

RSS

Optymizm Wall Street groźny dla rynków?

22.02.11

Za nami kolejny z rzędu udany tydzień dla inwestorów z Wall Street, Pozytywny sentyment towarzyszy rynkom akcyjnym państw rozwiniętych już od dłuższego czasu, Naturalne pytanie brzmi, czy poziom optymizmu graczy nie przekroczył już poziomu, przy którym oc

RSS

Fundacja ojca Rydzyka bez wielomilionowego odszkodowania. Argumenty "nie przekonały" sądu

29.07.17

Wyrok jest prawomocny.

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Banki w strefie euro mocno tracą czekając na rewizję ratingów

15.05.12

WYDARZENIE DNIA Przedstawiciele EBC i innych unijnych urzędów oraz ekonomiści powoli zaczynają dopuszczać myśli o opuszczeniu przez Grecję strefy euro, które jeszcze rok temu wydawały się polityczną fikcją,

RSS

Radosław Sikorski o szansach wyborczych: Komorowski wygra, bo jest...samcem Alfa?

01.07.10

"Prezes Kaczyński jest mocny w gębie wtedy, gdy jest wśród własnych wyznawców, a gdy przychodzi do starcia jak mężczyzna z męczyzną, przegrywa" - mówi Radosław Sikorski o debatach dwóch kandydatów na prezydenta. Jego zdaniem Bronisław Komorowski bije szefa PiS na głowę, bo jest...samcem Alfa.

RSS

Smutna w zrównoważony sposób

15.09.11

- Mam nadzieję, że chociaż sprowokuje jakąś refleksję. A może nie wierzę w to, że ludzie potrzebują tylko potupać nogą, że czasem, jesienią, chcą się odciąć od nieokiełznanej radości? I wtedy jestem właśnie ja - mówi "Wprost" Katarzyna Nosowska. Za kilka dni ukaże się jej płyta. Zdaniem Piotra Najsztuba, niewesoła.
(fot. Bartosz Frydrych/ABF/Forum

RSS

Tusk: To wzrost bez precedensu

01.02.11

Premier Donald Tusk wystąpił w poniedziałek w Brukseli w obronie silnej polityki spójności UE prezentując Polskę jako kraj, który skutecznie wykorzystuje unijne fundusze, zmniejszając dzięki nim luki rozwojowe w stosunku do innych państw.

RSS

Mundial bez wyczerpanego Messiego? "Istnieje takie ryzyko"

15.06.13

Ciąg dalszy zamieszania wokół Leo Messiego, ale nie chodzi o problemy podatkowe Argentyńczyka.

RSS

Tusk przyszedł do protestujących rodziców. Obiecał podwyżki, rodzice mówią o oszustwie

22.03.14

- Oszukał nas pan, a my chcemy godnie żyć - mówili zdesperowani rodzice niepełnosprawnych dzieci do premiera.

RSS

Nudny remis dwóch Górników. Nie pomógł nawet karny

08.05.16

Był zmarnowany rzut karny i strzał w słupek samej końcówce meczu - na tyle było stać piłkarzy Górnika Łęczna i Górnika Zabrze. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, a obie drużyny czeka walka o utrzymanie do samego końca.

RSS

Upgrade oprogramowania komputerowego a koszty

29.12.11

Zakup aktualizacji oprogramowania komputerowego wiąże się z ponoszeniem przez podatników często znacznych wydatków, których wartość przekracza 3.500 zł. Powstaje wtedy pytanie o prawidłowość podatkowego rozliczenia wydatków na tzw. upgrade oprogramowania komputerowego w kosztach uzyskania przychodów, zwłaszcza że ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych nie przewiduje możliwości ulepszania wartości niematerialnych i prawnych (art. 16g ust. 13 ustawy o PDOP).

RSS

Gaz przeciw tłumowi w Tunisie

29.01.11

Specjalna jednostka policji użyła w piątek granatów z gazem łzawiącym, aby usunąć kilka tysięcy ludzi demonstrujących od kilku dni w stolicy Tunezji, w dzielnicy Kasba, pod oknami siedziby premiera Mohammeda Ghannusziego. Co najmniej pięć osób zostało rannych.

RSS

Poczęstunki dla kontrahentów w kosztach firmowych

08.06.11

Obowiązujące przepisy wyłączają wprost z kategorii kosztów podatkowych wydatki ponoszone przez przedsiębiorców na tzw. reprezentację. Ponieważ jednak nie definiują tego pojęcia, nie ustają kontrowersje wokół zakresu, jaki ono obejmuje. Najwięcej wątpliwości budzą wydatki ponoszone przez firmy na poczęstunki dla kontrahentów.

RSS

Wrocław w upale odcięty od wody

15.07.10

Mieszkańcy południowej-zachodniej części Wrocławia w 30 stopniowym upale pozbawieni są wody. Przerwa spowodowana awarią wodociągów trwa od godziny 13-tej i potrwa do czwartku rana. Wrocławianie mają pretensje, bo nikt nie postawił im nawet beczkowozów.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny