Nowy historyczny rekord na Wall Street

08.08.16

Piątkowa sesja na nowojorskich giełdach przyniosła wzrosty i nowy historyczny rekord indeksu S&P. Dobre nastroje miały źródło w lepszych od oczekiwań danych z rynku pracy w USA za lipiec. Po publikacji raportu z rynku pracy w USA wyraźnie umacniał się dolar.

Adam Małysz i kibice mogą odetchnąć? W poniedziałek organizator pożegnalnej imprezy polskiego skoczka uzgodnił tekst umowy z Centralnym Ośrodkiem Sportu. Podpisanie dokumentu, na mocy którego zostanie udostępniona zakopiańska Wielka Krokiew prawdopodobnie w środę. Krakowska policja zatrzymała 39-latka. Lech Wałęsa jest zadufany. Uważa, że Solidarność jest jego własnością - powiedziała w "Faktach po Faktach" prof. Jadwiga Staniszkis, komentując to, iż były prezydent odmówił uczestnictwa w uroczystościach 30. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych. Jej zdaniem, powinien się na nich pojawić i podziękować m.in. Annie Walentynowicz.W poniedziałek czekaliśmy na wtorek, a konkretniej na spotkanie Kim Dzong Una z Trumpem, Powszechnie uznano je za owocne: za redukujące napięcie na Półwyspie i prowadzące do nowych rozwiązań Stosunkowo pusty kalendarz makroekonomiczny i brak Amerykanów na rynku ze względu na Święto Pracy spowodowały, że zmienność podczas dzisiejszej sesji była wyjątkowo ograniczona, Powstające pod auspicjami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Muzeum Utracone będzie pierwszym tego typu przedsięwzięciem w Europie. Pomysł jest prosty: zebrać w jednym miejscu i pokazać w ultranowoczesnej formie utracony przez Polskę na przestrzeni wieków materialny dorobek kultury.

W czwartek po kilku dniach przeceny, rynki akcji konsolidowały się z próbą odbicia, Para EUR/USD wyhamowała spadki opierając się o 200-sesyjną średnią kroczącą, przebiegającą na poziomie 1,2825, Uspokojenie na rynkach należy wiązać z przedstawieniem przez

Zagraniczna prasa o słowach papieża. Caroline Wozniacki pokonała Marię Szarapową 7:6 (7-4), 6:7 (5-7), 6:2 w pierwszym meczu Grupy Białej turnieju masters WTA Finals. Mecz Dunki polskiego pochodzenia z Rosjanką trwał ponad trzy godziny.

Presnieński Sąd Rejonowy w Moskwie wydał nakaz aresztowania 41-letniego Magometa Sulejmanowa, podejrzanego o zamordowanie w czerwcu tego roku w stolicy Rosji byłego pułkownika Armii Rosyjskiej Jurija Budanowa. Agencja badań nad rakiem Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oświadczyła, że używanie telefonów komórkowych należy uznać za "być może rakotwórcze dla człowieka". W rankingu ważności ten tydzień zajmuje pierwsze miejsce, no, może drugie, bo posiedzenia Fed nikt i nic nie przebije, Wszystko, co w Europie zadzieje się od dzisiaj przez kilka najbliższych dni będzie polegało na zajęciu strategicznych ,,,Rodzina himalaisty Tomasza Kowalskiego, który zginął na Broad Peak, pisze do Polskiego Związku Alpinizmu. To nie ona decydowała, z jaką prędkością ma jechać auto. Dlatego nie można jej przypisać winy za spowodowanie wypadku - stwierdził Sąd Okręgowy w Lublinie i uniewinnił kursantkę, która trzy lata temu w czasie nauki jazdy zderzyła się z innym samochodem. Zgięły wtedy dwie osoby. Od prawie trzech lat przedsiębiorcy czekają na nową Ordynację podatkową - akt prawny, którego jednym z głównych celów jest ochrona praw podatnika w relacjach z organami podatkowymi. Proponowana opłata za interpretację w skomplikowanej sprawie w wysokości 2000 zł przeczy dobrym intencjom resortu finansów i utrudni firmom dostęp do interpretacji przepisów.

RSS

Cały wywiad Jarosława Kuźniara z Krystyną Pawłowicz z PiS

29.05.13

Słowa posłanki wywołały burzę.

RSS

"Ulubiony, wymarzony strzał wynagradza wszystko"

22.02.12

- Warunki są dosyć ciężkie, ale gdy po wielu nieprzespanych nocach w końcu zrobi się ten ulubiony, wymarzony strzał, to wynagradza wszystko - mówi Mateusz Piesiak. 15-latek z Wrocławia zdobył pierwsze miejsce w konkursie Young Wildlife Photographer organizowanym przez BBC za zdjęcie ostrygojadów, wykonane na nowojorskiej plaży.

RSS

Trump podpisał budżet NASA. Cel: projekt Orion i misja na Marsa

22.03.17

Prezydent USA Donald Trump podpisał we wtorek budżet NASA na rok finansowy 2017 rozpoczęty w październiku. Wynosi on 19,5 miliarda dolarów i ustanawia eksplorację Marsa przez ludzi jako jeden z celów agencji.

RSS

"Tajne kody"? Nie, zwykły telefon satelitarny

15.05.10

Na pokładzie Tu-154M, który rozbił się pod Smoleńskiem, był zwykły telefon satelitarny. Nie było tam "tajnych kodów", urządzeń ani materiałów kryptograficznych - oświadczył płk Krzysztof Dusza, dyrektor gabinetu szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego.

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Trzeci mecz, trzecia wygrana. Stara dobra Szarapowa

29.04.17

Maria Szarapowa znów triumfuje. Wracająca do tenisa po 15-miesięcznej dyskwalifikacji Rosjanka pokonała Estonkę Anett Kontaveit 6:3, 6:4 i zameldowała się już w półfinale turnieju w Stuttgarcie. Ewentualna kolejna wygrana może mieć dla niej kolosalne znaczenie.

RSS

Sinfonia Varsovia zagrała w Tokio

01.05.10

       Koncertem Sinfonii Varsovii i Zespołu Polskiego rozpoczął się w Tokio festiwal muzyki klasycznej "La Folle Journee au Japon 2010".  Tegoroczny festiwal nosi tytuł "Kosmos Chopina" i jest poświęcony  twórczości polskiego kompozytora.
       3-tysięczną widownię powitał dyrektor artystyczny festiwalu Rene Martin i ambasador Polski w Japonii Jadwiga Rodowicz. Polscy artyści i japońscy melomani minutą ciszy uczcili pamięć ofiar tragedii pod Smoleńskiem.
       Sinfonia Varsovia rozpoczęła koncert wykonaniem "Requiem" Fryderyka Chopina. Festiwal "Kosmos Chopina" służy - według założeń organizatorów - nie tylko prezentacji twórczości muzyki kompozytora, ale również prezentacji muzyki, którą lubił.
       "Zespół Polski" Marii Pomianowskiej wykonał mazurki, kujawiaki i pieśni, których słuchał młody kompozytor. Polskiej muzyce ludowej towarzyszył pokaz tradycyjnych tańców. Sinfonia Varsovia wykonała również koncert "Krakowiak" Chopina na fortepian i orkiestrę. Partię solową zagrał Marcin Koziak.
 

RSS

Kolejne rekordy na Wall Streetxtbxtb

29.08.18

Wydaje się, że nic nie jest w stanie zmącić dobrego nastroju inwestorów giełdowych ze Stanów Zjednoczonych, Główne indeksy na Wall Street otwierają się rekordami w czym pomaga pierwsza dobra informacja dotycząca sporów handlowych od tygodni

RSS

Podwyższenie wieku emerytalnego zgodne z konstytucją

08.05.14

Zmiany wydłużające wiek emerytalny zaskarżyły Solidarność, OPZZ i grupa posłów PiS.

RSS

Złamana kość mistrza. Tyczka trafiła go w twarz

08.12.11

Mistrz świata w skoku o tyczce Paweł Wojciechowski trafił do szpitala ze złamaną kością jarzmową. Bolesnej kontuzji złoty medalista z Daegu doznał na treningu, gdy puścił tyczkę. Ta uderzyła go w twarz - poinformował na swojej stronie internetowej Polski Związek Lekkiej Atletyki.

RSS

Unikatowy film z czasów II wojny światowej

08.09.10

Odnaleziono unikatowy film z czasów drugiej wojny światowej - informuje agencja AP. Nagranie przedstawia Londyn tuż po bombardowaniu.

RSS

Przedsiębiorcy płacą więcej

08.12.11

Posiadanie i korzystanie z nieruchomości pociąga za sobą konieczność opłacania podatku od nieruchomości, niezależnie od tego, czy nieruchomość ta jest wykorzystywana w celach mieszkalnych, czy też w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Jednak te drugie wiążą się ze znacznie wyższymi wydatkami.

RSS

Korekta na rynku długu i złotego

15.05.13

Lepsze dane z USA, Eurodolar pozostaje w wąski zakresie wahań, Rynek oczekuje na wstępne dane o polskim PKB,

RSS

Identyfikował Olewnika, robił kolejne sekcje w tej sprawie

22.01.10

Patolog, który identyfikował ciało Krzysztofa Olewnika, przeprowadzał sekcje zwłok innych osób zmarłych w tej sprawie. Między innymi szefa porywaczy, Wojciecha Franiewskiego, który powiesił się w areszcie w Olsztynie oraz strażnika, który go pilnował - dowiedziało się Radio Zet.

RSS

Urzędnicy częściej mają spotykać się z bezrobotnymi

29.04.17

Fiński rząd przeznaczy więcej pieniędzy na aktywizację bezrobotnych oraz naukę i inwestycje w wiedzę. Zwiększenie zatrudnienia ma być receptą na niższy wzrost gospodarczy – wynika z zatwierdzonego w piątek rządowego planu.

RSS

Próba wygenerowania korekty wzrostowej na złotym

22.09.12

W trakcie porannego, piątkowego handlu złoty nieznacznie zyskuje odrabiając część strat z tego tygodnia, Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,142 PLN za euro, 3,189 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,422 PLN wobec franka szwajcar

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny