Nowy historyczny rekord na Wall Street

08.08.16

Piątkowa sesja na nowojorskich giełdach przyniosła wzrosty i nowy historyczny rekord indeksu S&P. Dobre nastroje miały źródło w lepszych od oczekiwań danych z rynku pracy w USA za lipiec. Po publikacji raportu z rynku pracy w USA wyraźnie umacniał się dolar.

Donald Tusk w środę w Katowicach spełnił w końcu przedwyborczą obietnicę i spotkał się z emerytem panem Czesławem Doleckim. Zjedli razem obiad w Spółdzielni Socjalnej "Rybka". Na suto zastawionym stole znalazły się m. in. ryby smażone i w occie, kapusta z grochem i kompot z suszu. Zarówno premier jak i pan Czesław byli bardzo zadowoleni z rozmowy. - Muszę powiedzieć, że jest fascynującym rozmówcą - mówił po spotkaniu Tusk. A pan Czesław dodawał, że "rozmowa i przyjęcie były fajne". Lider białoruskich związków zawodowych Aleś Michalewicz będzie konkurował z Aleksandrem Łukaszenką o fotel prezydenta Białorusi. Opozycjonista potwierdził Polskiemu Radiu, że już rozpoczął przygotowania do kampanii prezydenckiej.
Kampania prezydencka na Białorusi rozpocznie się za kilka miesięcy. Wybory zaplanowano na początek przyszłego roku. Do tej pory swoje kandydatury zgłosili: Aleś Michalewicz z niezależnych związków zawodowych i Andrej Sannikow z ruchu „Europejska Bia łoruś ”.
Najpowa żniejszy kandydat opozycji, lider ruchu „O wolno ść ” Aleksander Milinkiewicz zapowiedzia ł, że ostateczną decyzję podejmie w maju. Aleksander Łukaszenka już w ubiegłym roku zapowiedział, że będzie po raz czwarty ubiegał się o urząd prezydenta.
Wielka Brytania pozostanie ważnym partnerem w UE, chociaż nie przyłączyła się do unii fiskalnej - oceniła w środę kanclerz Niemiec Angela Merkel. Jej zdaniem UE jest na drodze do "unii stabilności, solidarności i zaufania", ale walka z kryzysem potrwa lata.Od godz. 20 mogli państwo oglądać debatę kandydatów na prezydenta Jarosława Kaczyńskiego i Bronisława Komorowskiego. Kto państwa zdaniem w niej zwyciężył? Prosimy o głosy w sondzie portali tvn24.pl i onet.pl Ostatni tydzień przyniósł kontynuację konsolidacji kursu EUR/USD, Pod koniec piątkowej sesji kurs eurodolara znajdował się na poziomie 1,4370, czyli zaledwie 0,2 proc, poniżej poziomu, na którym znajdował się tydzień wcześniej, Tygodniowe minimum zostało Czas na stworzenie koalicyjnego rządu unionistów i republikanów w Irlandii Północnej został przedłużony do końca czerwca 2017 roku - poinformowała brytyjska telewizja BBC. Decyzja ta została podjęta w obliczu przedterminowych wyborów parlamentarnych na Wyspach.

Kolejny rok może być decydujący dla walki z samozwańczym kalifatem.

Szeroko otwarte okna willi, leżaki na tarasie i ogród pełen kwiatów. A w tle pobrzękiwanie alpejskich dzwonków. Tak ma wyglądać życie Romana Polańskiego od pół roku zamkniętego w jego willi w szwajcarskim Gstaad. Reżyser podobno rozmyśla już nad nowym projektem... Polscy posłowie, którzy po problemach na lotnisku w Tel Awiwie utknęli w Izraelu, wrócili już do kraju. Jolanta Szczypińska domaga się od MSZ interwencji w sprawie - jak mówi - "upokarzających szykan". Twierdzi, że to "odwet" za wizytę na terytoriach palestyńskich. "Widzieliśmy obozy, mury, zasieki. Będziemy o tym świadczyć" - zapowiedziała.

Budynek przejęła daleka rodzina obecnego wiceprezydenta Warszawy Witolda Pahla. Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbywały się po dobrej sesji na Wall Street i mocnym rozdaniu w Azji, W każdym z przypadków rynki bazowe zdominowały reakcje na decyzje banków centralnych, Po amerykańskiej akcji w prowincji Ghazni, gdzie zginęli cywile, rozwścieczeni Afgańczycy spalili polską flagę. O śmierć niewinnych ludzi oskarżyli Polaków, bo myśleli, że była to ich operacja. Minister obrony Bogdan Klich uspokaja, że incydent z flagą nie ma wpływu na bezpieczeństwo kontyngentu.Szokujące zdjęcia za plecami "ojca" słynnej ustawy nr 3879. Brak płynności w regulowaniu zobowiązań jest jednym z najczęściej pojawiających się problemów u przedsiębiorców. Z kontrahentami można negocjować wydłużenie terminu płatności lub rozłożenie spłaty zobowiązania na raty. Ale również fiskus przewiduje pewne ulgi w spłacie zobowiązań dla przedsiębiorców. Jednak nie wszystkie zobowiązania mogą być objęte ulgą, a jej przyznanie musi być poprzedzone złożeniem wniosku. Zwołane zostało na czwartek. ["Fakty" TVN]

RSS

Francuskie "Noce gwiazd"

08.08.10

         Setki tysięcy Francuzów obserwują przez weekend rozgwieżdżone niebo. We Francji odbywają się już po raz dwudziesty tak zwane „Noce gwiazd”. 
         „Noce gwiazd” to największa we Francji impreza popularnonaukowa. W całym kraju odbywa się 355 spotkań poświęconych astronomii i obserwacji gwiazd. Są one organizowane głównie w obserwatoriach, a o tajemnicach ciał niebieskich opowiadają astronomowie lub studenci astronomii. 
        Specjalnie na tę okazję urządzenia do obserwacji nieba zostały zainstalowane w jednym z najwyżej położonych miejsc Paryża - na pięćdziesiątym szóstym piętrze wieżowca Montparnasse. 
        W niektórych miastach w Alpach oświetlenie ulic jest wyłączane podczas tego weekendu od godziny 23 do północy. W ten sposób widok nieba nie jest „zanieczyszczany” odblaskami ulicznych latarni. 
         W tym roku nie tylko „Noce gwiazd” obchodzą swoje dwudziestolecie. Tyle samo lat ma słynny Kosmiczny Teleskop Hubble’a. I właśnie temu urządzeniu, które dało nam pierwsze barwne zdjęcia galaktyk, mgławic i gwiazd, jest poświęcona znaczna część tegorocznych spotkań miłośników astronomii.

RSS

Biznes pod krzyżem

08.09.10

Do niedawna młodzi warszawiacy bawili się hasłem „jest krzyż, jest impreza”. Teraz mogą dołożyć kolejne: „Jest krzyż, jest biznes”. Bo na Krakowskim Przedmieściu można się wyżywić i nieźle zarobić.

RSS

Policjanci chcą zabrać telefon, zamykają w radiowozie i straszą

01.09.13

Skandaliczne zachowanie policjantów z Poznania wobec reportera TTV nie pierwszy tego typu przypadek. ("Blisko ludzi")

RSS

LOT chce sprzedać Boeinga Wrony. Komisja Wypadków mówi "nie"

29.06.12

Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych nie zgadza się na sprzedaż Boeinga, którym kpt. Tadeusz Wrona lądował awaryjnie na Okęciu – ustalił portal tvn24.pl.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Islamiści twierdzą, że walczyli już z Rosjanami. W Syrii "zrobią im drugi Afganistan"

22.09.15

Wojna w Syrii trwająca od 2011 r. "będzie trwała kolejne lata" - mówią bojownicy kilku rebelianckich ugrupowań, z którymi rozmawiała agencja Reutera, pytani o to, co oznacza włączenie się w konflikt Rosji. Dodają, że Moskwa - przychodząc "z pomocą reżimowi Asada" - funduje sobie drugi Afganistan. Jedno z ugrupowań twierdzi nawet, że zmierzyło się już z żołnierzami Moskwy na polu bitwy.

RSS

Pisarz na czele jury festiwalu filmowego w Gdyni

29.08.13

9 września startuje 38 Festiwal Polskich Filmów Fabularnych.

RSS

Dwoje małych Polaków rannych w szwajcarskim wypadku

15.03.12

Nie jedno, ale dwoje polskich dzieci zostało rannych w wypadku belgijskiego autokaru w Szwajcarii - dowiedziała się TVN24. Dzieci są lekko ranne, a ich życie nie jest zagrożone.

RSS

Mieli kilkanaście sekund "i musieli z serca uciekać". Lekarze uratowali pięcioletnią Wiktorię

01.12.14

To była dla dziecka jedyna szansa, podkreślał w rozmowie z TVN24 Janusz Skalski, szef Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.

RSS

Wałęsa, Gowin, Nowak. Wszyscy wspierają Karnowskiego

08.10.10

Startujący w wyborach samorządowych na prezydenta Sopotu, aktualny prezydent - Jacek Karnowski, może liczyć na nie lada wsparcie. W komitecie poparcia Karnowskiego znaleźli się m.in. minister w Kancelarii Prezydenta Sławomir Nowak, poseł PO Jarosław Gowin i eurodeputowany Jarosław Wałęsa.

RSS

"Ukradli 26 miesięcy z mojego życia!"

09.03.14

Generał Ilker Basbug, były szef sztabu tureckiej armii, po 26 miesiącach został wypuszczony z więzienia.

RSS

Funt pod presją przed szczytem UE

22.10.18

WIELKA BRYTANIA/ BREXIT / DANE: Pojawiają się spekulacje bazujące na wypowiedziach dyplomatów m,in, z Niemiec i Francji, dające szanse na wypracowanie kompromisu ws, Brexitu w ciągu najbliższych tygodni, Podczas rozpoczynającego się dzisiaj ,,,

RSS

Kosztowne jaja i spisek prochowy. "Złośliwy tydzień" za 1,4 mld funtów

01.11.12

Ponad 5 mln brytyjskich gospodarstw ponosi szkody w Halloween i rocznicę spisku prochowego, kiedy na jego pamiątkę w całym kraju pali się ogniska.

RSS

Popularna aktorka urodziła dziecko: Weronika Książkiewicz szczęśliwą mamą

22.01.10

Tabloidy kibicowały tej ciąży od samego początku. Odnotowywały każdą zmianę w wyglądzie i nastroju Weroniki Książkiewicz. Śledziły nawet zakupy ubrań dla przyszłego potomka. Nie mogły więc przegapić momentu narodzin dziecka. Właśnie ogłosiły, że Książkiewicz została szczęśliwą mamą.

RSS

Wielka parada okrętów. Finał dni morza

01.07.13

Okręt podwodny, fregata rakietowa i inne.

RSS

Łabądek walczący o życie, klakson powstrzymujący łosie czy wybuch Etny?

29.05.16

Po raz kolejny Reporterzy 24 nie zawiedli i przesłali mnóstwo ciekawych materiałów.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny