"Nie kryje lewicowych poglądów". W weekend zmyła napis "KAT" z grobu Bieruta

08.08.16

Zmywającą napis kobietę dostrzegł reporter TVN24.

Reprezentacja Polski nie dała szans Gruzinom i wygrała w Tbilisi 4:0 w eliminacjach mistrzostw Europy 2016. Decyzją Banku Japonii parametry polityki pieniężnej pozostały na niezmienionym poziomie, co było zgodne z oczekiwaniami rynku, BoJ będzie dbał o to by baza monetarna rosła o 80 bln JPY rocznie, W większości świata rozwiniętego trwa spór o małżeństwa homoseksualne, a Brazylijczycy poszli krok dalej. Urzędniczka formalnie zarejstrowała związek dwóch kobiet i mężczyzny. Gdy sprawa wyszła na jaw rozpętała się burza. Niecodzienne małżeństwo zostanie najprawdopodobniej rozwiązane.Stany Zjednoczone naraziły siebie i innych na wielką kompromitację i mają bardzo poważny problem - tak premier Donald Tusk odniósł się do ujawnionych przez Wikileaks dokumentów. Stracić prawo jazdy na 300 metrach? Możliwe. Dokonał tego kierowca jadący krajową "dziesiątką" w okolicach Lipna (woj. kujawsko-pomorskie). - Jarosław Kaczyński nawet nie bierze odpowiedzialności za to, co na tę biedną panią premier spadnie - mówił lider Nowoczesnej w "Kropce nad i".

Spółka informuje w komunikacie.

Srebrny medal olimpijski w kolarstwie górskim.

Sprawca przemocy domowej może być nawet wyrzucony z własnego mieszkania, by skutecznie ochronić krzywdzone przez niego dzieci lub żonę – taki przepis ma zostać przyjęty przez posłów już na najbliższym posiedzeniu Sejmu. To rewolucja w walce o prawa ofiar, o którą od lat apelowały organizacje pozarządowe. To co uważa za polskie grzechy, obnaża z premedytacją. Własne życie chroni szczelną kurtyną milczenia. A właśnie ono pozwala zrozumieć jego upór w ujawnianiu zapomnianych wydarzeń z polskiej historii.
Jan Tomasz Gross Wskazują eksperci.Prognoza pogody. Moment powstania obowiązku podatkowego w podatku VAT określony został przepisami ustawy o VAT. Zatem podatnik nie może w sposób dowolny rozliczać podatku, nawet gdyby rozliczenie to było z korzyścią dla budżetu. Jednak w niektórych przypadkach, w oparciu o przepisy, może przesunąć moment powstania obowiązku podatkowego.        Ponad 4 tysiące mieszkańców Rzymu ewakuowano z ich domów, kiedy na terenie przebudowywanej stacji Roma Tiburtina znaleziono niewybuch. Sparaliżowana została komunikacja drogowa w okolicy i wstrzymany ruch samolotów na pobliskim lotnisku Ciampino.
       Ważąca ćwierć tony bomba produkcji amerykańskiej to pozostałość bombardowania Wiecznego Miasta przez aliantów w lecie 1943 roku. Na cztery godziny mieszkańcy okolic stacji Tiburtina znaleźli gościnę w pobliskich koszarach oraz parafii. Wcześniej 200 wolontariuszy i 140 strażników miejskich sprawdziło, czy wszystkie domy są puste. W całej dzielnicy rozległy się syreny.
       Bomba, rozbrojona na miejscu przez saperów, zostanie zdetonowana w podrzymskim kamieniołomie.


RSS

Jeden z najtragiczniejszych weekendów na drogach

15.11.10

To jeden z najtragiczniejszych długich weekendów na polskich drogach. Od środowego wieczora, kiedy wiele osób wyjechało z miast, w 443 wypadkach zginęło 71 osób.

RSS

Niemcy stawiają na zieloną energię

01.10.15

Niemcy w ciągu 8 lat zainwestowały w OZE 120 mld euro. Koszty tych inwestycji ponoszą przede wszystkim gospodarstwa domowe - wynika z raportu Niemieckiego Stowarzyszenia Energetyki i Gospodarki Wodnej.

RSS

Złoty gwałtownie traci

15.06.16

Frank szwajcarski zbliża się do 4,10 zł, Euro kosztuje już niemal 4,45 zł, To nie zły sen - to wtorkowy poranek i efekt napięcia na rynku, Pomimo dobrych danych na temat inflacji, inwestorzy wycofują się z Polski,

RSS

Modlin ma czas na naprawę pasa startowego do końca marca

29.12.12

Nadzór budowlany wydał w piątek wytyczne dotyczące napraw.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Znużenie cieplne kontra udar. Jakie są niepokojące sygnały i jak reagować?

22.07.16

Radzimy.

RSS

Obraźliwe graffiti w posiadłości LeBrona Jamesa

01.06.17

Policja w Los Angeles zajęła się sprawą.

RSS

Prezes Warty rozczarowana "nieudolną drużyną"

29.11.12

Prezes sekcji piłki nożnej pierwszoligowej Warty Poznań Izabella Łukomska-Pyżalska nie ukrywa rozczarowania wynikami zespołu, który po rundzie jesiennej zajmuje dopiero 10. miejsce w tabeli. Jako główny sponsor zapowiada ograniczenie wydatków na drużynę.

RSS

El Shaarawy poszedł pod nóż. Może nie zdążyć na mecz z Atletico w LM

29.12.13

Piłkarz AC Milan Stephan El Shaarawy, który w listopadzie powrócił do gry po trzymiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją uda, będzie musiał pauzować przez kolejne 10 tygodni. Reprezentant Włoch przeszedł w sobotę operację stopy.

RSS

Nie będzie rodzinnego finału. Angie Kerber ograła Venus

08.07.16

Venus Williams nie dała rady wedrzeć się do wimbledońskiego finału. Na jej drodze stanęła Niemka Angelique Kerber, dziewczyna z Puszczykowa. Pokonała amerykańska weterankę 6:4, 6:4.

RSS

Bez wiz wjeżdżają do Polski. W trzy dni tysiące Ukraińców

15.06.17

Poinformowała rzeczniczka komendanta głównego Straży Granicznej Agnieszka Golias.

RSS

Mourinho wyszedł z konferencji, bo pytania mu się nie podobały

01.10.13

Jose Mourinho nadal jest w formie "The Special One" zakończył konferencję prasową przed wtorkowym meczem Ligi Mistrzów, bo dziennikarze zadawali mu niewłaściwe pytania.

RSS

GPW odzyskuje blask

01.01.17

Wczorajsza sesja na globalnych rynkach skończyła się raczej negatywnie, co było związane z sytuacją w Chinach, Z drugiej strony wczorajsza sesja była ostatnią, która była uwzględniana w rozliczeniu podatkowym, dlatego inwestorzy z ,,,

RSS

Opel na barierkach w Warszawie

22.08.16

Powstały utrudnienia w ruchu.

RSS

Kaczyński: jesteśmy gotowi zapominać, wybaczać. Ale prawo będzie działało

15.10.15

Prezes PiS podczas spotkania wyborczego w Łodzi.

RSS

Olechowski: gdybym był dzisiaj w rządzie, z trudem bym zasypiał

01.05.16

Były szef MSZ w "Faktach po Faktach" o sytuacji wokół TK.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny