"Czujemy, że musimy coś powiedzieć w tej sprawie"

01.08.16

Poparcie dla Hillary Clinton wyrazili światowej sławy aktorzy, muzycy i gwiazdy telewizji.

Za nami pierwszy dzień panelu Wolves Summit, w czasie którego pierwszy raz nad polskim morzem spotkali się przedstawiciele świata start-upów i inwestorów, którzy poszukują możliwości zainwestowania w innowacyjne projekty i rozwiązania biznesowe. Partnerem wydarzenia jest TVN Ventures. W bieżącym tygodniu inwestorzy z pewnością nie mogli narzekać na nudę, Po wczorajszym posiedzeniu Europejskiego Banku Centralnego klamrą spinającą wydarzenia obecnego tygodnia będzie comiesięczny raport z amerykańskiego rynku pracy, ,,,Niewykluczone, że była to próba przemytu ludzi. Ostatni wpis na Facebooku kobieta zamieściła o godz. 8.33 rano, a już minutę później policja otrzymała informację o wypadku. Na czerwcowym posiedzeniu, zgodnie z rynkowymi prognozami, Rada Polityki Pieniężnej (RPP) postanowiła utrzymać stopy procentowe na niezmienionym poziomie, po tym jak podwyższyła je w maju, Oznacza to utrzymanie stopy referencyjnej na poziomie 4,75%,

Po dobrze wykonanej pracy nadchodzi czas na zasłużony odpoczynek.

Legia Warszawa tym razem nie zawiodła. Mistrzowie Polski w niedzielę pokonali na wyjeździe 2:0 Ruch Chorzów. To dopiero ich drugie zwycięstwo w sezonie. Prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad określił oficjalną wersję ataków terrorystycznych na USA z 11 września 2001 r. jako "wielkie kłamstwo". To kłamstwo miało według irańskiego przywódcy usprawiedliwić późniejszą amerykańską wojnę z terroryzmem i inwazję na Afganistan.

Pan Tadeusz jak co dzień wyszedł na stadion z psem. Nagle Betis mu znikł. Wygląda na to, że burzowe chmury na razie nie będą nam dokuczać. Wtorkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi próbę stabilizacji PLN po wczorajszym, lekkim umocnieniu, Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,3560 PLN za euro, 3,8361 PLN względem dolara amerykańskiego, 3,9492 PLN wobec franka ,,,Czwartkowa sesja okazała się przełomowa dla eurodolara, Silne umocnienie dolara doprowadziło do wyłamania się dołem z zakresu wahań, Impulsem do aprecjacji waluty amerykańskiej stały się słowa James?a Bullard?a w wywiadzie dla CNBC,,, Oddaj głos w naszej sondzie i wybierz najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl. USA / DANE: Opublikowane wczoraj po południu dane Conference Board nt, ufności konsumenckiej wskazały na spadek indeksu w grudniu do najniższego poziomu od 5 miesięcy, Zamiast spodziewanych 133,7 pkt, mamy 128,1 pkt, Niepokojący jest mocny,,,

RSS

Zamkną dom dziecka. Dyrektor oskarżony o molestowanie

22.06.13

RSS

Współpraca Nowoczesnej i PO? Petru: muszą przeprosić za aferę reprywatyzacyjną

08.06.17

Ryszard Petru w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS.

RSS

Tragedia w krakowskim nocnym klubie: Ochroniarz odciął dłoń klientowi

22.03.10

Policjanci zatrzymali w Krakowie ochroniarza z nocnego klubu, który maczetą odciął dłoń jednemu z klientów. "Ranny 27-latek miał odciętą dłoń powyżej nadgarstka" - mówi Dariusz Nowak z małopolskiej policji. Nie wiadomo, dlaczego 33-letni ochroniarz zaatakował klienta klubu.

RSS

Plan odkopania "złotego pociągu" prawie gotowy. "Może się uda w lutym"

29.12.15

Twierdzą eksploratorzy, którzy uważają, że na 65. kilometrze trasy kolejowej Wrocław-Wałbrzych znajduje się "złoty pociąg".

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Merkel zaprosiła May do Niemiec

15.07.16

Przebywająca z wizytą w stolicy Kirgistanu Biszkeku niemiecka kanclerz Angela Merkel poinformowała w czwartek, że w przeprowadzonej w środę wieczorem rozmowie telefonicznej z nową brytyjską premier Theresą May zaprosiła ją do Niemiec. Nieco inaczej wypowiedział się Martin Schulz, szef Parlamentu Europejskiego.

RSS

Catalyst: Najdroższe obligacje w historii

15.05.11

Cena zapłacona dziś za obligacje Mery #8211; producenta schodów- wyniosła 113 proc, i przy obecnym oprocentowaniu (12,29 proc,) dała ujemną rentowność, Tajemnicza transakcja zaowocowała jednak najwyższą ceną, jaką kiedykolwiek zapłacono na Catalyst ,,,

RSS

Stopy procentowe bez zmian

01.07.10

       Polska musi reformować swoje finanse publiczne, aby nie dać się wyprzedzić przez państwa, które już to robią - uważają członkowie Rady Polityki Pieniężnej. Rada pozostawiła stopy procentowe na dotychczasowym poziomie, jednak zwróciła uwagę na zbliżające się zagrożenie inflacją.
       Członkowie RPP podkreślili też, że bez zmniejszenia deficytu budżetowego i ograniczenia długu publicznego Polska nie sprosta wymaganiom stawianym krajom, chcącym wejść do strefy euro.
       Podczas dwudniowego posiedzenia członkowie Rady zapoznali się z projekcją inflacji i PKB. W porównaniu z poprzednią, wydaną w lutym prognozą, do końca 2012 roku możemy się spodziewać wyższej niż wcześniej przypuszczano inflacji, ale też szybszego wzrostu gospodarki.
       Według ekonomisty Marka Zubera te dane potwierdzają prezentowane od kilku miesięcy prognozy, że pod koniec roku czeka nas podwyżka stóp procentowych.
       Po czerwcowym posiedzeniu RPP główna stopa procentowa pozostanie na poziomie 3,5 procent.
 

RSS

Michelle Obama bez chusty w Rijadzie

29.01.15

Cichy protest pierwszej damy?

RSS

Rynki walutowe: rynek to kłębek nerwów

29.06.15

Ostatnie rozmowy Grecji z wierzycielami ponownie nie przyniosły efektów ? ciąg dalszy negocjacji nastąpi w sobotę i, cytując kanclerz Niemiec, Angelę Merkel, będą one miały ?decydujące znaczenie?,

RSS

Śmierć na plantacji konopi indyjskich

01.07.17

W miejscowości Kije (woj. lubuskie).

RSS

"Czego brakuje? Dreamlinera!". Podmienili maszynę przed lotem do Chicago

22.06.13

Zdjęcie otrzymaliśmy od internauty.

RSS

Kilkanaście tysięcy uchodźców na Lesbos. "Krok od wybuchu"

08.09.15

Od 15 tys. do 17 tys. uchodźców i imigrantów przebywa na greckiej wyspie Lesbos.

RSS

Strzelanina podczas pościgu. Jeden bandyta nie żyje, drugiego szuka 400 policjantów

22.06.17

Trwa obława.

RSS

Rocznicowa podwyżka

15.12.16

Kolejny rok i kolejna grudniowa podwyżka stóp procentowych Fed, Rynki są pewne, że posiedzenie FOMC przyniesie ruch o 25 pb, ale nie ma jednomyślności odnośnie tego, co Fed zasygnalizuje na dalszy okres, Różnica poglądów oznacza zmienność,,,

RSS

Potężna eksplozja w Niemczech. Ewakuowane całe miasteczko

29.09.13

Rannych 16 strażaków.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny