Poranek po decyzji Bank of Japan

01.08.16

Na europejskich parkietach podczas czwartkowych notowań przeważały słabsze nastroje, Większość rynków bazowych na Starym Kontynencie traciła na wartości, W rozruszaniu handlu nie pomogła środowa decyzja FOMC o pozostawieniu stóp ,,,

4 rannych i 6 staranowanych samochodów - tak w liczbach wyglądał wypadek, do którego doszło w piątek na trasie Kraków–Kielce. Rozpędzony tir wjechał w stojące w korku samochody. 4 osoby, w tym dziecko, zostały lekko ranne. Mogło być znacznie gorzej, gdyby nie zimna krew kierowcy busa przewożącego 16 osób, który zjechał do rowu unikając zderzenia z nadjeżdżającą z tyłu ciężarówką. Temperatura sięgnęła 42 st. C. Postępowanie dyscyplinarne ma czworo funkcjonariuszy.Ściągnięte w ostatniej chwili stare gwiazdy - Glinka, Zenik, czy Bełcik - miały nam zagwarantować awans. W decydującym meczu zagrały katastrofalnie. Rosja ma żołnierzy i struktury dowodzenia na Ukrainie, łamie też porozumienia z Mińska - oświadczył rzecznik Pentagonu. Fala na Wiśle przesuwa się na północ i bezlitośnie rozprawia się z nasiąkniętymi wałami i prowizorycznymi zaporami, którymi łatano dziury. Świniary i inne miejscowości pod Płockiem, które pod koniec maja utonęły w brązowej wodzie, znów zostały zalane. Trwa walka o obronę przepompowni.

Było ich dwóch. Weszli do antykwariatu w centrum Warszawy i zażądali pieniędzy. Właściciel nie dał się jednak wystraszyć. Wyciągnął nóż, zaczęła się szamotatnina. Efekt - jeden bandyta zasztyletowany, właściciel sklepu ranny. Policja szuka drugiego napastnika.

Wall Street w czwartek nadal skazana była na przebywanie w nużącym trendzie bocznym, Dopiero po sesji miały się pojawić ważne dane ze spółek, a publikowane przed sesją raporty makro niespecjalnie pomagały w wykrystalizowaniu kierunku ,,, Niespodzianki tym razem w Pampelunie nie było. Real Madryt odczarował miasto z Królestwa Nawarry, rozgromił Osasunę 5:1, a przy okazji strzelił swojego setnego gola w obecnych rozgrywkach ligi hiszpańskiej.

Skarbówka bierze się za popularny portal aukcyjny. Kontrolerzy sprawdzą wszystkich sprzedających. Chcą bowiem znaleźć tych, którzy prowadzą sklepy, a nie płacą podatków. Użytkownicy portalu mogą więc trafić do więzienia nawet na dwa lata. Głosowanie już w niedzielę. Przewidywania, mówiące o kiepskiej pierwszej połowie roku na giełdach, na razie się nie sprawdzają, Wygląda na to, że większość znów nie miała racji, Jednak przesłanki, na których budowano prognozy, nadal są aktualne, A półrocze jeszcze się nie skończyło,Grudniowe dane o aktywności gospodarczej nie kłamią ? jest coraz gorzej, Już nie tylko w Europie czy w Azji, ale także w USA, Amerykańska gospodarka, wsparta w ubiegłym roku cięciami podatków, przez większość ubiegłego roku ,,, Podczas środowej sesji kurs EUR/USD kontynuował zwyżkę, lecz jak dotychczas nie zwiastuje one silniejszej korekty, Na rynku akcji indeks WIG20 utrzymuje się powyżej 2350 pkt, podczas gdy SP 500 pokonał kolejny ważny poziom wsparcia, Zarówno w piątek, jak w ciągu całego tygodnia kurs złotego wobec euro zachowywał się stabilnie, oceniają analitycy, Polska waluta zachowywała się tak nawet pomimo osłabienia euro wobec dolara, Większą zmienność notował kurs dolar/złoty,

RSS

Polski samolot zignorował komendę smoleńskiej wieży

08.06.10

Rosyjscy kontrolerzy nakazali Jakowi 40, który lądował w Smoleńsku tuż przed prezydencką maszyną, przerwanie podejścia do lądowania. Jednak samolot zignorował komendę. Pilot twierdzi, ze jej nie usłyszał - dowiedziała się TVN24. Z kolei według polskich pilotów prezydencki Tupolew nie miał ostatecznej  zgody na lądowanie w Smoleńsku.

RSS

Iran: 8 lat więzienia dla dwóch amerykańskich turystów

22.08.11

Stany Zjednoczone zaapelowały w sobotę do Iranu o uwolnienie dwóch Amerykańskich turystów, zatrzymanych przed dwoma laty. Według irańskiej telewizji państwowej, młodzi mężczyźni zostali skazani na osiem lat pozbawienia wolności, m.in. za szpiegostwo.

RSS

Twierdza nawet nie drgnęła

15.03.17

Juventus w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

RSS

Tajemnicze zaginięcie w słynnym niemieckim zamku

12.07.16

Od dziesięciu dni bawarska policja poszukuje małżeństwa.

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Niepewność w gospodarce USA

15.04.15

Dolarowe byki nie mają ostatnio łatwego życia, W I kw, tego roku seria kiepskich danych oraz ich rewizji wraz z rozczarowującą rewizją prognoz Rezerwy Federalnej na najbliższe lata nie dawały powodów do zachowania nienaruszonego optymizmu,

RSS

Szef wojsk USA w Europie chce "Smoczyc"

29.03.16

Rosjanom źle się kojarzą.

RSS

140 km/h na liczniku i trzy trumny

01.04.16

Nastoletni kierowca trafi do więzienia

RSS

Bolt przybył, zobaczy Rio, a potem zwycięży

29.07.16

Usain Bolt, czyli najszybszy człowiek świata, dotarł w czwartek do Rio de Janeiro. Od stóp do głowy ubrany w strój swojego sponsora, oblegany przez kibiców. Cel ma ten sam, co zawsze na wielkiej imprezie - zdobyć złoto na 100 m, na 200 i w sztafecie 4 x 100.

RSS

"Lider PiS nie ma pomysłu na Polskę"

01.06.11

PiS nie jest normalną partią. Kaczyński nie zostanie premierem, bo 40 proc. Polaków go nie poprze, a każdy wie, że koalicja z nim oznacza śmierć – mówi w rozmowie z "Wprost" Michał Kamiński, eurodeputowany i były spin doktor PiS.

RSS

Szybciej sprzedasz dwa pokoje niż kawalerkę

08.07.10

Pięć dni krócej trwa sprzedaż mieszkania dwupokojowego niż kawalerki, Im większe mieszkanie i mniejszy popyt tym dłuższy czas potrzebny na sprzedaż lokalu, Dla lokali pięciopokojowych wynosi on średnio pięć miesięcy,

RSS

Zabił 20 lat temu, wpadł dzięki "Archiwum X". Sąd Apelacyjny utrzymał karę

29.04.16

Zabójcą okazał się sąsiad zakochany w niej bez wzajemności.

RSS

Nagie zdjęcia setek Chinek wyciekły do internetu. Były zabezpieczeniem pożyczek

08.12.16

Niektóre deklarują gotowość „spłaty” w formie seksu z pożyczkodawcą lub wskazaną przez niego osobą.

RSS

Cztery grzechotniki i pyton w mieszkaniu. Zarzuty

22.04.17

Dla właściciela.

RSS

Wzrosty mimo politycznej niepewności

01.02.15

Ostatnich kilka dnia minęło na rynku pod znakiem stabilizacji w oczekiwaniu na dalszy ruch, Dzisiejszymi wzrostami być może go zapoczątkujemy, ale wciąż pozostaje wiele znaków zapytania,

RSS

Żona Williamsa: Robin miał wczesne stadium Parkinsona

15.08.14

Aktor popełnił samobójstwo.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny