Simeone ujawnił, gdzie chciałby pracować po Atletico

29.07.16

Diego Simeone jako trener Atletico Madryt osiągnął wielkie sukcesy. W przyszłości Argentyńczyk chciałby jednak zmienić klimat. Wie już, jaka liga najbardziej by go interesowała.

Jasser był prezesem UOKiK od marca 2014 roku. Spór między rzecznikami. Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych odbywały się w kontekście informacji, jakie napłynęły na rynki ze szczytu Unii Europejskiej, Na kilka godzin przed otwarciem giełd w Europie przedstawiciele państw odpowiedzialnych za przyszłość strefyPo wcześniejszych, silnych spadkach z początku tygodnia od wczoraj pary złotówkowe poruszają się w konsolidacjach, Niezbyt bogaty kalendarz makro w dniu dzisiejszym także nie powoduje zwiększonej zmienności na rynku walutowym, Ciało głównego podejrzanego w aferze pedofilskiej na Litwie Andriusa Usasa zostało znalezione w niedzielę. Jak poinformował pełniący obowiązki prokuratora generalnego Raimondas Petrauskas, trwa ustalanie przyczyn śmierci.

Potrącenie we Włosienicy k. Oświęcimia (woj. małopolskie).

"Odszedł spokojnie we śnie wcześnie rano" - napisała na Facebooku matka Stephena Suttona, nastolatka, który chorował na raka. - To będzie największe filmowe widowisko 2012 roku - tak o "Atlasie chmur" mówią jego reżyserzy.

- Precyzyjne trafianie w oznaczone cele wymaga czasu. Żeby nie opuszczać co chwilę strefy działań wojennych samoloty muszą być regularnie zaopatrywane w paliwo - mówi Marcel, pilot samolotu-cysterny. Dziennikarz agencji Associated Press wsiadł na pokład takiej maszyny i uczestniczył w powietrznym tankowaniu myśliwców. Po znaczącym osłabieniu euro wobec dolara w poprzednim tygodniu, ostatnie dni przyniosły zahamowanie tej tendencji i względne uspokojenie się sytuacji, Co prawda, z krótkoterminowego punktu widzenia w trakcie kolejnych dni można było obserwować kilka siln Polski pawilon w pierwszej piątce pod względem zainteresowania na EXPO 2010 w Szanghaju. Przed wejściem do niego tworzy się gigantyczna kolejka - powiedział komisarz generalny Polski na EXPO 2010 Sławomir Majman. Majman twierdzi, że pawilon ma szansę obejrzeć milion Chińczyków.Polski deficyt budżetowy może okazać się wyraźnie niższy niż dotychczas zakładano, Pytanie jak to wykorzystamy, Amerykańskie dane o wzroście wynagrodzeń budzą niepokój Mali i średni przedsiębiorcy Ukrainy czekają na weto prezydenta Wiktora Janukowycza wobec niekorzystnego dla nich kodeksu podatkowego do godz. 18 w poniedziałek. Jeśli weta nie będzie, rozpoczną zbieranie podpisów o referendum w sprawie usunięcia prezydenta.

RSS

Motocyklista zginął po zderzeniu z fordem

29.10.16

Na warszawskim Ursynowie.

RSS

Czwarty wzrost z rzędu, ale wciąż pod oporem

15.06.10

Początek tygodnia przyniósł solidne wzrosty na europejskich parkietach - w tym także na GPW - a po udanej obronie majowych dołków w ubiegłym tygodniu przyszedł czas na forsowanie oporu,

RSS

Kaczyński odrzucił zaproszenie prezydenta

22.10.10

Ja nikogo za rękę nie wezmę i do prezydenta nie zaprowadzę - w ten sposób premier Donald Tusk odniósł się w czwartek do informacji, że prezes PiS Jarosław Kaczyński nie przyjął zaproszenia Bronisława Komorowskiego na spotkanie w Pałacu Prezydenckim.

RSS

W oczekiwaniu na marcowe dane z rynku pracy w USA

08.04.12

Korekcyjna fala nabrała w czwartek mocy, #8222;Hiszpański#8221; odcinek kryzysowej sagi trwa, Rentowności 10-letniej obligacji hiszpańskiej wzrosły do poziomów sprzed LTRO, testując okolice prawie 5,85% a kończąc dzień w okolicach 5,75%,

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Tak jak powiedział prezes

08.10.10

Ulubienica tabloidów ze skłonnością do gaf i wpadek. Filigranowa blondynka i twarda działaczka z zakonu Porozumienia Centrum. Właśnie podjęła walkę o władzę na Pomorzu.

RSS

"Panowie zostali przyłapani na brzydkiej zabawie"

29.04.11

Politycy PiS i SLD myślą o zbudowaniu koalicji, by utworzyć rząd fachowców i odsunąć PO od władzy - uważa rzecznik rządu Paweł Graś. Pytany, kiedy komisja Jerzego Millera badająca przyczyny katastrofy pod Smoleńskiem przedstawi raport, gość "Faktów po Faktach" powiedział, że spodziewa się go "w ciągu tygodni".

RSS

Trzy kolizje na jednej drodze. Utrudnienia w Katowicach

22.08.13

RSS

Senat przyjął nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji

01.01.16

RSS

Rosjanie: to ukraiński agent

08.10.16

Zatrzymany w Rosji dziennikarz ukraińskiej agencji prasowej Ukrinform Roman Suszczenko został formalnie oskarżony o szpiegostwo. Poinformował o tym jego obrońca Mark Fejgin. Władze w Kijowie twierdzą, że zarzuty strony rosyjskiej są absurdalne. Sam dziennikarz także nie przyznaje się do winy.

RSS

Zmiany ustawowe to za mało: Na żłobkową rewolucję zabraknie pieniędzy

01.04.10

Rząd przyjął założenia do ustawy, która ma ułatwić zakładanie żłobków. Problem w tym, że nie przyniesie ona przełomu. Rozwój placówek dla najmłodszych dzieci zablokuje brak odpowiedniego dofinansowania.

RSS

Tropy misiów w Bieszczadach: Niedźwiedzie się obudziły. Wiosna!

01.03.10

Potwierdzamy pogłoski o nadejściu wiosny! W Bieszczadach obudziły się niedźwiedzie. Ich tropy leśnicy zauważyli m.in. w okolicach Lutowisk i Komańczy. Widziano także niedźwiedzią mamę wędrującą z rocznym misiem. Ale właśnie na takie wybudzone z zimowego snu niedźwiedzie trzeba szczególnie uważać.

RSS

Głupota kibica, dramat zawodnika. Mógł stracić oko

29.01.12

Serbscy kibice, w przeciwieństwie do szczypiornistów, nie stanęli na wysokości zadania. Podczas "bałkańskiej wojny" o finał mistrzostw Europy, jeden z sympatyków reprezentacji gospodarzy rzucił w stronę boiska, prawdopodobnie zapalniczką. Nie trafił w Chorwata, tak jak chciał, a ugodził rodaka - Zarko Sesuma. Serb doznał poważnej kontuzji oka.

RSS

Polacy: Jak najszybciej ujawnić czarne skrzynki

01.06.10

Większość Polaków opowiada się za jak najszybszym ujawnieniem zapisów z czarnych skrzynek prezydenckiego samolotu Tu-154M - wynika z najnowszego sondażu SMG/KRC dla TVN24. Są jednak głosy, by zapisy nagrań z rejestratorów pokładowych zostały upublicznione dopiero po wyborach.

RSS

Coraz więcej śniegu w Europie. Zasypana Skandynawia

01.12.12

Zima zaciska coraz ściślejszą pętlę wokół Europy Środkowej i Polski.

RSS

Komorowski i Pawlak o koalicyjnych spekulacjach

15.03.10

Bronisław Komorowski uważa, że snucie innych scenariuszy koalicyjnych niż obecne nie jest potrzebne. W ten sposób Marszałek Sejmu odniósł się do stwierdzenia Janusza Palikota, że PO mogłaby osiągnąć więcej, gdyby zawarła koalicję z SLD.
Według Marszałka Sejmu, wiele wskazuje na to, że po wyborach parlamentarnych Platforma może obejść się bez koalicji, ale współpraca z ludowcami mogłaby się nawet przerodzić w sojusz.
Bronisław Komorowski dodał jednocześnie, że jest potrzeba porozumienia z lewicą w kwestii ustawy medialnej.
"Janusz Palikot to zwiadowca i harcownik Platformy Obywatelskiej" - skomentował wypowiedź wiceprzewodniczącego klubu PO - wicepremier Waldemar Pawlak. Zdaniem Pawlaka, w tym kontekście należy odczytywać wypowiedzi Palikota. "Trzeba to traktować na serio, bo strzały Palikota nie są strzałami na wiwat, ale są dobrze przygotowane" - dodał Waldemar Pawlak.
Janusz Palikot, w wywiadzie udzielonym portalowi Onet.pl, oświadczył, że PO byłaby w stanie osiągnąć więcej, gdyby zawarła koalicję z SLD. Jego zdaniem, taka koalicja mogłaby być zawarta, jeżeli SLD "przetrwa" jako partia. Janusz Palikot dodał, że chciałby objąć urząd premiera po Donaldzie Tusku.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny