Simeone ujawnił, gdzie chciałby pracować po Atletico

29.07.16

Diego Simeone jako trener Atletico Madryt osiągnął wielkie sukcesy. W przyszłości Argentyńczyk chciałby jednak zmienić klimat. Wie już, jaka liga najbardziej by go interesowała.

Cały tydzień obfituje w bardzo istotne publikacje i wydarzenia, których maraton rozpoczyna się już w poniedziałek, Wisienką na torcie będą piątkowe dane z rynku pracy z USA, ale wcześniej warto zwrócić uwagę chociażby na liczne odczyty ,,, Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak złożył w piątek do Komisji Etyki Poselskiej wniosek o ukaranie wicemarszałka Stefana Niesiołowskiego (PO) m.in. za sposób prowadzenia debaty nad informacją rządu ws. katastrofy smoleńskiej. To przejaw "bezsilnej wściekłości polityków PiS" - ocenił Niesiołowski. Kampania przed brytyjskim referendum w sprawie wyjścia z UE nabiera tempa, Spodziewamy się, że w kolejnych tygodniach funt znów znajdzie się pod presją, Dziś w superczwartek, czyli dzień w którym decyzji ws, stóp towarzyszy prezentacja ,,,Indeks Fed z Filadelfii, obrazujący kondycję gospodarczą w stanach Pensylwania, New Jersey i Delaware, spadł w kwietniu do poziomu 18,5 pkt, z 43,4 pkt, miesiąc wcześniej, gdy indeks ten miał najwyższą wartość od stycznia 1994 roku, Dane zaskoczył, Rynek Były prezes Trybunału Konstytucyjnego Jerzy Stępień w "Tak jest". Lechia - Zawisza 1:1. Dość przypadkowe trafienie. Piotr Grzelczak zagrywa "świecę", Sebastian Madera źle wybija, piłka trafia do Luisa Carlosa, a ten zachowuje się jak profesor.

Dwie osoby zginęły, a szesnaście zostało rannych w zderzeniu autobusu z cysterną, do którego doszło w nocy z poniedziałku na wtorek we Wrocławiu. W wyniku zderzenia autobus stanął w płomieniach. W zgliszczach strażacy znaleźli dwa ciała, a 16 osób zostało rannych.

David Beckham jest chyba jedyną osoba, której nie udało się urazić Alexowi Fergusonowi w jego autobiografii. Choć rozstanie obu panów pełne było emocji i resentymentów, to jednak Anglik wypowiada się o "Fergiem" wyłącznie w ciepłych słowach. Nie można wykluczać dziadków bądź innych członków rodziny z kategorii "bliskie więzy rodzinne".

Dość wyraźny wzrost rentowności portugalskich obligacji na przestrzeni ostatnich godzin (do 7,90 proc, w przypadku papierów 10-letnich) ma na razie aż tak dużego przełożenia na notowania wspólnej waluty, Inwestorzy zdają się zakładać, ,,, Od końca listopada praktycznie aż do dzisiaj kurs pary walutowej GBPUSD poruszał się w trendzie bocznym, Przybywa jednak sygnałów pokazujących, że byki słabną, Tomasz Nałęcz i Marek Jurek o zbliżających się wyborach prezydenckich."Dzisiaj z kręgów PiS słyszymy, że ta prezydentura była wielka, największa. A tak, niestety, nie było. Wszyscy to pamiętamy" - mówi szef klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej. Grzegorz Schetyna zarzuca partii Jarosława Kaczyńskiego, że zawłaszcza tragedię koło Smoleńska. Trzech polskich marynarzy leży w szpitalu. Wizyta prezydenta Obamy nie przyniesie żadnego przełomu w polsko-amerykańskich stosunkach. Ten przełom jednak krok po kroku się dokonuje. Nie na niebie, gdzie latają F-16, ale pod polską ziemią, gdzie trwają poszukiwania gazu łupkowego.
Tomasz Lis (fot. WhiteSmoke Studio)

RSS

Konsekwentny jak Inter. Pobili outsiderów dwa razy w ciągu roku

15.09.14

Pewne rzeczy się nie zmieniają. W starciu Interu z Sassuolo znów padł wynik 7:0. Znowu, bo niemal dokładnie rok temu mediolańczycy temu samemu przeciwnikowi siedem bramek wbili na wyjeździe. Słabszy mecz zanotował Kamil Glik ze swoim Torino.

RSS

Cameron przekonuje biznes do swojej wizji. Przeciwko Brexitowi

22.01.16

RSS

Szczęsny senior o zdrowiu syna: niech się Niemcy pomartwią

15.06.16

W "Faktach po Faktach" ojciec bramkarza naszej reprezentacji, Maciej Szczęsny.

RSS

Raport surowcowy

08.05.19

Czy będzie beneficjentem globalnego zamieszania? Na wykresie CFD na złoto (FGOLD) dobrze widać, że ostatni minimalnie niższy od poprzedniego dołek z 2 maja nie został potwierdzony przez dzienne oscylatory, Chwilę później kruszec otrzymał ,,,

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Kompromisu wciąż nie ma, czasu też

29.06.15

Kompromisu ws, greckiego programu pomocowego wciąż nie ma, Nie ma też już zbyt wiele czasu, Jeżeli Grecja chce uniknąć bankructwa musi porozumieć się z wierzycielami najpóźniej w ten weekend, Wciąż zakładamy, że to się uda,

RSS

Suarez znowu gryzie

22.04.13

Urugwajczyk coraz mocniej pracuje na przydomek "Kanibala".

RSS

Uroczystość w Berlinie: Czterech niemieckich profesorów w PAN

22.04.10

Czterech niemieckich naukowców odebrało w poniedziałek nominacje dla nowych członków Polskiej Akademii Nauk. Uroczystość ich wręczenia odbyła się w Centrum Badań Historycznych PAN w Berlinie.

RSS

Wszyscy tańczyli, tylko nie Ferrari. "To Formuła 1, nie cyrk"

29.10.15

Szefowie i kierowcy Ferrari po Grand Prix USA gęsto się tłumaczą. Zarzut? Nie wystarczająco dbali o to, by kibice na torze w Austin dobrze się bawili podczas kwalifkakcji torpedowanych przez niesprzyjającą aurę. A w tym samym momencie w innych zespołach bawiono się w najlepsze.

RSS

Cukier najdroższy od czterech lat. Zawiodły zbiory w Brazylii

15.11.16

W październiku br. indeks cen żywności FAO zyskał 0,7 proc., wzrastając do 172,6 punktów, i był najwyższy od marca 2015 r. W skali roku ceny żywność poszły w górę o 9,1 proc. Podrożały produkty mleczne, cukier i zboża, a potaniały oleje i mięso.

RSS

"SLD to niewielka szalupa. Balast w postaci Palikota może ją zatopić"

01.07.14

O nowym politycznym sojuszu w "Fakatch po Faktach".

RSS

Krwawe demonstracje na Ukrainie i szturm na sklepy? "To tylko rosyjska propaganda"

01.03.15

Relacja wysłannika TVN24 w Kijowie Marka Osiecimskiego.

RSS

Odesłała Radwańską do domu, w ćwierćfinale US Open nie istniała

08.09.16

Chorwacka nastolatka Ana Konjuh w 1/8 finału US Open okazała się lepsza od Agnieszki Radwańskiej. W walce o półfinał nie miała już nic do powiedzenia, w pojedynku z Czeszką Karoliną Pliskovą zdobyła tylko cztery gemy.

RSS

Wall Street naprawdę się skorygowała

15.11.18

Wall Street w piątek miała jedno zadanie: pokazać, że czwartkowy, mały spadek indeksów był tylko niewinną realizacją zysków, Ta sztuka bykom się nie udała, Przed sesją w USA słabe nastroje tworzyły spadki indeksów w Azji i w Europie, ,,,

RSS

Jest chętny do kupienia Jak-ów specpułku. 999 tys. zł za samolot

01.12.12

Do Agencji Mienia Wojskowego wpłynął list intencyjny od jednej z polskich firm – dowiedziała się TVN24.

RSS

Dynamika wzrostu faktoringu w BOŚ Banku wyprzedza rynkową średnią

15.07.14

W pierwszym półroczu 2014 roku obroty faktoringowe BOŚ Banku wyniosły 1,144 mld zł i były większe o 53 proc, w stosunku do analogicznego okresu w roku poprzednim,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny