Mali. Przedłużenie stanu wyjątkowego

22.07.16

Po wtorkowym ataku dżihadystów na bazę wojsk rządowych w Nampala, w środkowej części Mali, w których śmierć poniosło 17 osób, rząd podjął w środę decyzję o przedłużeniu stanu wyjątkowego o 10 dni. W Mali została też ogłoszona trzydniowa żałoba narodowa.

Tego nikt się nie spodziewał. Anna Kornacka zrezygnowała z funkcji przewodniczącej Partii Kobiet - poinformowała rzeczniczka partii Katarzyna Modrak. Kornacka nie opuści jednak ugrupowania - będzie członkiem rady programowej pracującej nad programem politycznym partii. Kościół z lat 30. na poznańskim Morasku za kilka tygodni miał znaleźć się na liście zabytków.Wyjątkowo rzadko spotykane zjawisko udało się sfilmować nad Ukrainą. Prokurator uporczywie sugerował, bym zeznała, że wręczyłam prezent, licząc na dobrą opiekę dla ojca - wyznała w sądzie córka pacjenta kardiochirurga Mirosława G. Inni pacjenci, w tym ksiądz, przekonywali, że nikt nigdy w szpitalu MSWiA nie chciał od nich żadnych łapówek. Zgodnie z prognozami amerykańska Rezerwa Federalna nie zmieniła swojego poglądu na politykę monetarną, Niespodzianka natomiast zakończyło się posiedzenie Banku Japonii, wywołując przecenę na giełdzie w Tokio i silne umocnienie jena,

We wrześniu nieoczekiwanie stopa bezrobocia w Kanadzie spadła do 7,1% z 7,3%, natomiast zatrudnienie wzrosło aż o 60,9 tys, Dane mocno zaskoczyły, Oczekiwano stabilizacji bezrobocia na poziomie 7,3%, przy jednoczesnym wzroście zatrudnienia jedynie o 10 ty

Indeks Fed z Filadelfii, obrazujący kondycję gospodarczą w stanach Pensylwania, New Jersey i Delaware, spadł w kwietniu do poziomu 18,5 pkt, z 43,4 pkt, miesiąc wcześniej, gdy indeks ten miał najwyższą wartość od stycznia 1994 roku, Dane zaskoczył, Rynek Jako całkowicie bezpodstawne określił prymas Polski, abp Henryk Muszyński zarzuty wobec Benedykta XVI o tuszowanie sprawy nadużyć seksualnych w Irlandii. Prymas wystosował w niedzielę pismo, w którym deklaruje duchową jedność i wspólnotę z papieżem.

Jakie auto wybierają najczęściej gangsterzy do napadów i ucieczek? Czarne BMW? Terenowego i pancernego Mercedesa? A może podrasowane Audi? Oto motoryzacyjna zagadka z zaskakującym rozwiązaniem. Dla ułatwienia dodamy, że ten samochód kończy 45 lat i wyprodukowano go aż 6 milionów… Czas na stworzenie koalicyjnego rządu unionistów i republikanów w Irlandii Północnej został przedłużony do końca czerwca 2017 roku - poinformowała brytyjska telewizja BBC. Decyzja ta została podjęta w obliczu przedterminowych wyborów parlamentarnych na Wyspach. Zapowiedział brytyjski minister ds. imigracji Robert Goodwill.Roman Giertych zeznał przed komisją naciskową, że były premier Jarosław Kaczyński miał obsesję walki z układem i wielokrotnie w rozmowach wracał do tego by udowodnić jego istnienie.
Były wicepremier powiedział, że nigdy nie był świadkiem sytuacji, w której Jarosław Kaczyński lub Zbigniew Ziobro odbieraliby raporty na temat toczących się śledztw lub wydawali polecenia w sprawie konkretnych postępowań.
Dodał jednak, że wielokrotnie widział wchodzących do gabinetu ówczesnego szefa rządu i wychodzących od niego przedstawicieli służb specjalnych.
Według Romana Giertycha Jarosław Kaczyński nie zdecydował się na odwołanie Andrzeja Leppera po ujawnieniu seksafery ponieważ uważał, że informacje o molestowaniu to za mało by stracił on poparcie w Samoobronie.
Zdaniem świadka Lepper był "hodowany jak karp" do czasu operacji CBA, bo dopiero zarzuty korupcyjne związane z aferą gruntową miały go "odciąć" od klubu parlamentarnego. Celem wszystkich działań Jarosława Kaczyńskiego miało być według Romana Giertycha uzyskanie władzy absolutnej.
Roman Giertych powiedział, że po wybuchu afery gruntowej zażądał przedstawienia w Sejmie wyjaśnień na temat powodów zorganizowania przez CBA kontrolowanej prowokacji w Ministerstwie Rolnictwa oraz nie przyjął złożonej mu przez Jarosława Kaczyńskiego propozycji "podzielenia" się "Samoobroną" i kontynuowania współpracy.
Roman Giertych zeznał, że po rozpadzie rządu spotykał się ze Zbigniewem Ziobrą ale już wcześniej próbował go zbuntować przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu.
Według Romana Giertycha były prokurator generalny dał się zmanipulować i złamał prawo podpisując zgodę na operację specjalną CBA. Świadek zaznaczył, że lubi Zbigniewa Ziobrę. Potwierdził też pod przysięgą swoje wcześniejsze wypowiedzi na temat zbierania "haków" przez Jarosława Kaczyńskiego. Według Romana Giertycha informacje na temat polityków opozycji i ich rodzin miałby być wykorzystane w czasie kampanii wyborczej. Przypadek byłej posłanki PO Beaty Sawickiej, która uległa urokowi słynnego agenta Tomka to według Romana Giertycha tylko mała egzemplifikacja tego co mogło się wydarzyć.
O kontakty z byłym ministrem sprawiedliwości pytał świadka poseł PiS Arkadiusz Mularczyk. Według Giertycha Ziobro miał sugerować by były poseł LPR Wojciech Wierzejski zrobił z tego "jakiś użytek medialny". Roman Giertych wówczas nie zrobił w nic ale dzisiaj złożył w wniosek by komisja zwróciła się do prokuratora generalnego z pytaniem czy rzeczywiście wpłynęło zawiadomienie w kwestii gwałtu.
Jutro komisja badająca naciski przesłucha dwóch kolejnych świadków: byłego senatora PiS Jarosława Chmielewskiego i wiceprezesa PiS Adama Lipińskiego.
Kandydaci z prezydenckiego peletonu odrabiają straty. Bronisław Komorowski i Jarosław Kaczyński zyskali jeden punkt procentowy poparcia, a Grzegorz Napieralski - dwa. Takie wyniki przynosi najnowszy sondaż MillwardBrown SMG/KRC dla TVN24. Operator stadionu we Wrocławiu postanowił się pochwalić...

RSS

Wenderlich: SLD wrócił do dialogu z ludźmi

15.11.10

Wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich na spotkaniu z mieszkańcami Sanoka (Podkarpackie) powiedział, że Sojusz Lewicy Demokratycznej "wrócił do dialogu z ludźmi".

RSS

Wyrok zapadł w Poznaniu: Dożywocie dla bestialskich zabójców

08.04.10

Na kary dożywotniego więzienia skazał Sąd Okręgowy w Poznaniu dwóch mężczyzn oskarżonych o zabójstwo poznańskiego architekta. Ofiara była dręczona przez napastników, krępowana kablem, upijana i na koniec uduszona. Jego ciało znaleziono w kolektorze ściekowym.

RSS

Kontrowersyjna wypowiedź Hiddinka: Skandal? Ten piłkarz nie jest Niemcem?

01.07.10

Niemiecki paszport Mesuta Ozila jest fałszywy. Dokumenty zostały sfałszowane, by pozwolić piłkarzowi grać dla Niemiec, ale nie ma do tego prawa - uważa trener Guus Hiddink. Jeśli te oskarżenia są prawdziwe, to mamy kolejny skandal na mundialu. Czy FIFA zajmie się sprawą?

RSS

Popularna aktorka urodziła dziecko: Weronika Książkiewicz szczęśliwą mamą

22.01.10

Tabloidy kibicowały tej ciąży od samego początku. Odnotowywały każdą zmianę w wyglądzie i nastroju Weroniki Książkiewicz. Śledziły nawet zakupy ubrań dla przyszłego potomka. Nie mogły więc przegapić momentu narodzin dziecka. Właśnie ogłosiły, że Książkiewicz została szczęśliwą mamą.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Uspokojenie nastrojów na rynku ropy naftowej po weekendzie

29.06.16

Wynik referendum w Wielkiej Brytanii sprawił, że piątkowa sesja na globalnych rynkach finansowych była niezwykle emocjonująca, Przewaga zwolenników Brexitu poskutkowała gwałtownymi przecenami na globalnych rynkach akcji, zamieszaniem na rynku ,,,

RSS

Szwecja: Śledztwo ws. kradzieży napisu z Auschwitz

08.01.10

Śledztwem w sprawie tzw. szwedzkiego wątku kradzieży napisu "Arbeit macht frei" z hitlerowskiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau zajmie się zastępca prokuratora generalnego Szwecji, Agnetha Hilding Qvarnstroem - podała w czwartek wieczorem szwedzka agencja prasowa TT.

RSS

Amerykanie u Tymoszenko. "Na głowie miała warkocz"

15.05.12

Amerykańscy dyplomaci spotkali się w poniedziałek w Charkowie z odbywającą karę siedmiu lat więzienia Julią Tymoszenko. To już drugie w ostatnich dniach widzenie opozycyjnej polityk z przedstawicielami obcego państwa. W piątek Tymoszenko rozmawiała z prezydent Litwy Dalią Grybauskaite.

RSS

Złoty czeka na decyzję RPP

08.10.14

Dziś rozpoczyna się dwudniowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej, Posiedzenie, które zainicjuje mini cykl 2 lub nawet 3 dostosowawczych obniżek stóp procentowych w Polsce, Z punktu widzenia złotego to główne wydarzenie tygodnia,

RSS

Polska chce gazu z USA

08.04.17

Jest to bardzo możliwe, że w ciągu roku, półtora do gazoportu w Świnoujściu zawita pierwszy statek z gazem z USA - ocenił wicepremier Mateusz Morawiecki. Dodał, że zależy mu na tym, by Amerykanie inwestowali w Polsce w zaawansowany technologicznie przemysł.

RSS

Nawałka ma problem. "Rybus pojechał na badania"

29.05.16

Maciej Rybus opuścił zgrupowanie reprezentacji Polski w Arłamowie i udał się na badanie rezonansem magnetycznym. Póki co nie wiadomo, na ile poważny jest uraz barku zawodnika Tereka Grozny.

RSS

Czarnogóra bliżej NATO. Polski parlament "za"

22.07.16

Senat poparł ustawę zezwalającą na ratyfikację Protokołu do Traktatu Północnoatlantyckiego w sprawie akcesji Czarnogóry. Po ratyfikacji przez wszystkie kraje należące do NATO, Czarnogóra zostanie 29. członkiem Sojuszu.

RSS

Turcja pewna: W Syrii użyto broni chemicznej

22.08.13

Szef MSZ Ahmet Davutoglu w wywiadzie telewizyjnym.

RSS

Jak naprawić ten przeklęty pedał?: Japońskie auta psują się, kiedy jest zimno

08.02.10

Problem pojawia się kiedy jest zimno, a mamy zimę. Wtedy przeklęty pedał gazu zacina się i nie odbija - masz pecha bo cztery koła ciągle pędzą przed siebie. Na czarnej liście samochodów do poprawki jest 1,8 mln aut w tym yaris - bestseller w Polsce. Zobacz, jak Toyota chce pozbyć się kłopotu.

RSS

Frank przyciąga coraz większą uwagę

22.12.10

Do blisko 3,17 zł rośnie dziś kurs franka szwajcarskiego, Jeszcze w początkach listopada płacono za niego 2,86 zł, Dzisiejszy poziom jest najwyższy od marca 2009 r, (licząc po cenach osiąganych w ciągu dnia podobne poziomy mieliśmy jeszcze u progu,,,

RSS

Euro wciąż słabe względem dolara

29.01.10

Euro pozostaje słabe w stosunku do dolara, Dzisiaj kurs EUR/USD po chwilowym odreagowaniu do 1,4050 ponownie zszedł pod psychologiczne wsparcie 1,4000, Poziom ten przestał już stanowić istotną barierę, O godz, 16,20 za europejską walutę płacono ok, 1,3970

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny