Sejmowy spór o uchwałę ws. Wołynia. PiS: to było ludobójstwo

21.07.16

Debacie nad projektem uchwały w sprawie zbrodni wołyńskiej.

WYDARZENIE DNIA Choć w środę obawy związane z chińską gospodarką i greckimi kłopotami wyraźnie zelżały, to poprawa nastrojów na giełdach była jedynie chwilowa, Inwestorzy czekają na czwartkowe dane, PiS wezwało Lecha Kaczyńskiego do ubiegania się o reelekcję w wyborach prezydenckich. - Cieszę się na tę rywalizację - mówi jeden z kandydatów PO w prawyborach na prezydenta Radosław Sikorski. - To stronnicza i partyjna kandydatura - dodaje kandydat niezależny Andrzej Olechowski. Podobnie myślą politolodzy, którzy uważają, że zbytnia zażyłość z PiS może skazać Kaczyńskiego na porażkę. We wtorek wręczono nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za 2016 r.Na około 25,3 miliarda euro szacuje tegoroczne wpływy z eksportu produktów rolno-spożywczych Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej. To o blisko 5 procent więcej niż w 2016 roku. Na handel z zagranicą wpływa przede wszystkim stagnacja gospodarcza w strefie euro i rosyjskie embargo, oceniają eksperci. Weekendowe doniesienia włoskiego dziennika La Stampa nt, szykowanej przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy pożyczki dla Włoch w wysokości 400-600 mld EUR, pomimo szybkiego dementi ze strony Funduszu,,, Jest postęp w poszukiwaniach gwałciciela, który napada na kobiety w różnych miescach województwa lubuskiego. Policjantom udało się uzyskać "genetyczny odcisk palca". Do tego gotowe są nowe portrety pamięciowe bandyty lub bandytów. Wciąż bowiem nie ma pewności, czy za kilkoma napadami stoi tylko jedna osoba.

Chris Froome pokazał rywalom, kto tu rządzi. Na liczącej 17 km górskiej czasówce Tour de France, Brytyjczyk był zdecydowanie najszybszy. Holendra Toma Dumoulina pokonał o 21 s i powiększył przewagę w klasyfikacji generalnej.

"Podejmę decyzję, wybierając pomiędzy wypożyczeniem a czarterowaniem samolotów dla VIP-ów" - zapowiada minister obrony Bogdan Klich. Podkreśla, że "nowe samoloty będą, bo być muszą". Kolejne polskie rządy składają takie obietnice od 10 lat. EBC lubi zaskakiwać, podczas każdej konferencji prezesa Draghiego, na rynku dzieje się sporo, Nie inaczej było tym razem, Europejski Bank Centralny zaskoczył wszystkich dokonując cięcia stopy procentowej na dzisiejszym posiedzeniu, O takim ,,,

Radosław Sikorski chciał zabłysnąć na debacie, cytując jednego z królów Polski. Pomylił jednak władców, bo słowa "nie jestem królem sumień waszych" wypowiedział nie, jak chciałby minister, Władysław IV, a ostatni z Jagiellonów - Zygmunt August. Na rynek napływały wczoraj liczne wypowiedzi oficjeli, którzy radzą nad sprawą Grecji, Porozumienia jednak wciąż brak, Angela Merkel nawołuje do znalezienia konsensusu w sobotę, a pozostali europejscy liderzy jej w tym wtórują, Dlatego ,,, Dwupokojowe mieszkanie spłonęło w pożarze na warszawskiej Ochocie. Na szczęście strażakom, którzy przybyli na miejsce z płomieni udało się wyprowadzić matkę z czwórką dzieci.W "Kawie na ławę" o doniesieniach posła PiS, że trzy osoby przeżyły katastrofę smoleńską. Jedna z najważniejszych osób polskich finansów, szef wywiadu skarbowego jest formalnie podejrzany o popełnienie przestępstwa – ustalił tvn24.pl. Prokuratura chce postawić zarzuty wiceministrowi Andrzejowi P. w śledztwie dotyczącym nacisków na dyrektora krakowskiego Urzędu Kontroli Skarbowej. W efekcie krakowski urząd odpuścił Rafinerii Trzebinia 900 milionów złotych podatku akcyzowego w związku z handlem paliwem. Sam minister przyznaje, że wezwanie do prokuratury dostał.RSS

Tusk spotka się z Obamą

08.04.10

Premier Donald Tusk spotka się w czwartek w Pradze z prezydentem USA Barackiem Obamą. Głównymi tematami spotkania, w którym wezmą udział także prezydenci i premierzy innych krajów Europy środkowej i wschodniej, mają być bezpieczeństwo i przyszłość NATO.

RSS

Polacy źle przyjmują lekarstwa

08.07.10

      Polacy nieprawidłowo zażywają leki - alarmuje Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych. Złe przyjmowanie lekarstw może spowodować nieskuteczność terapii, albo wywołać skutki odwrotne - wręcz zaszkodzić naszemu zdrowiu.
      Jak wyjaśnia farmakolog doktor Jarosław Woroń - około 1/3 Polaków nieprawidłowo zażywa leki. Do głównych błędów należą - niesystematyczność, przyjmowanie złych dawek leków, oraz nieodpowiednia pora przyjmowania lekarstwa. Powszechnym błędem jest także popijanie lekarstw herbatą, sokami, a nawet kawą. Substancje zawarte w napojach mogą modyfikować działanie leków - wyjaśnia  Jarosław Woroń i dodaje, że lekarstwa należy popijać wodą.
      Poważnym błędem jest także tzw. "samoleczenie" pacjentów. Zażywanie na własną rękę leków bez recepty lub suplementów diety może wpływać na działanie lekarstw zapisanych przez lekarza - wyjaśnia Jarosław Woroń.
      Jak podkreśla Wojciech Łuszczyna z Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych ostatnio źródłem informacji na temat lekarstw i leczenia stał się internet. Niestety jest to złe źródło - dodaje Wojciech Łuszczyna. Jak wyjaśnia wiele infomacji w internecie to informacje fałszywe, subiektywne opinie albo efekt "czarnego PR" firm farmaceutycznych.
       Farmakolodzy apelują do pacjentów o dokładne czytanie ulotek dołączonych do lekarstw. Ważne jest także pamiętanie zaleceń lekarza co do stosowania leków.

RSS

Milik wrócił do pierwszego składu, ale Juventus popsuł mu urodziny

01.03.17

Wicemistrzowie Włoch polegli na stadionie Juventusu 1:3 w pierwszym półfinałowym meczu tych drużyn w Pucharze Włoch.

RSS

Iran: 8 lat więzienia dla dwóch amerykańskich turystów

22.08.11

Stany Zjednoczone zaapelowały w sobotę do Iranu o uwolnienie dwóch Amerykańskich turystów, zatrzymanych przed dwoma laty. Według irańskiej telewizji państwowej, młodzi mężczyźni zostali skazani na osiem lat pozbawienia wolności, m.in. za szpiegostwo.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Dane pogrążyły złotego

22.05.15

Zmienność na rynku złotego robi wrażenie, Przeplatający się wysyp lepszych i gorszych od oczekiwań danych sprawia, że inwestorzy mają nie lada problem z rynkowym wycenieniem rodzimej waluty, Huśtawka nastrojów trwa w najlepsze ku uciesze ,,,

RSS

Podwyżka składki ZUS będą kosztować prawie tysiąc złotych więcej

22.01.12

W najbliższych dwóch miesiącach przedsiębiorców czekają dwie podwyżki składek na ubezpieczenia społeczne. Od dzisiaj wiadomo także, o ile wzrośnie składka zdrowotna. W efekcie zobowiązania prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą będą wyższe w 2012 r. o prawie tysiąc złotych w skali roku.

RSS

Związek Banków Polskich o pomocy dla "frankowiczów": pomysły rządu w większości możliwe do realizacji

29.01.15

RSS

Lićwinko bez złotej formy. W Pradze skoczyła tylko po brąz

08.03.15

RSS

Kolejny atak na Ligę Mistrzów. Legia zaczyna w upalnej Bośni

12.07.16

Dziewiętnaście lat prób i starań nie dało żadnych efektów. Dziś rozpocznie się kolejny atak polskiego klubu na Ligę Mistrzów. Legia Warszawa zagra na wyjeździe w 2. rundzie eliminacyjnej z mistrzem Bośni i Hercegowiny. To HSK Zrinjski Mostar, drużyna która ostatnio nie zwykła przegrywać. Legia w sezon weszła przeciętnie.

RSS

70. rocznica mordu na polskich oficerach: Tak Rosja szykuje uroczystości w Katyniu

22.03.10

Rzecznik MSZ Rosji Andriej Niestierienko poinformował w czwartek, że trwają aktywne przygotowania do kwietniowych uroczystości w Katyniu, upamiętniających 70. rocznicę mordu NKWD na polskich oficerach.

RSS

Urban odkrył Amerykę? "Byliśmy zdecydowanie słabsi"

29.11.13

"Dziś widziałem zespół zmęczony."

RSS

Posiedzenie BoE

12.07.16

Piątkowe dane z USA były optymalne dla bardziej ryzykownych aktywów, Czwartkowe posiedzenie Banku Anglii wydarzeniem tygodnia, Nowe projekcje ekonomiczne NBP pokazują słabszy odczyt PKB w kolejnych latach oraz znaczne spowolnienie tempa wzrostu,,,

RSS

Holyfield ma swojego faworyta. "Floyd zrobi wszystko, by wygrać"

01.05.15

- Mayweather ma więcej do stracenia niż Pacquiao - stwierdził legendarny pięściarz Evander Holyfield. W nocy z soboty na niedzielę Amerykanin zmierzy się z Filipińczykiem w pojedynku, który został okrzyknięty walką stulecia.

RSS

Zmiany w rządzie USA. Angela Merkel kanclerzem

15.03.18

Donald Trump zmienił sekretarza stanu, Mike Pompeo uchodzi za bardziej podzielającego jego wizję rządów, Angela Merkel uzyskała wymaganą większość, by zostać kanclerzem, Dobre dane z Chin

RSS

Europoseł PiS bardzo uszczypliwy: Migalski: Merkel wymarzyła sobie Tuska

08.04.10

Nie zna języków obcych, nie przemęcza się rządzeniem, jest lojalny wobec niemieckiej kanclerz. Kogo tak podsumowuje były politolog, a teraz europoseł PiS Marek Migalski? Premiera Donalda Tuska. Migalski twierdzi, że Tusk byłby wymarzonym szefem Komisji Europejskiej dla Angeli Merkel.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny