"Mówię do tych w Pensylwanii...". Kto stoi za puczem?

16.07.16

Prezydent Turcji oskarża.

"Chciała się zrelaksować". Komisja Europejska odmówiła komentowania treści rozmowy amerykańskich dyplomatów na temat Ukrainy. Podczas piątkowej sesji zostaną opublikowane ciekawe dane zarówno z Europy, jak i USA, Na Starym Kontynencie uwaga rynków będzie koncentrowała się wokół wstępnych danych o inflacji CPI w strefie euro, Konsensus rynkowy zakłada, że ,,,Mężczyzna miał zabić uwielbiane zwierzę, a następnie obciąć mu głowę i obedrzeć je ze skóry. Środa jak na razie przynosi zaskakującą poprawę sentymentu na rynku akcji, choć dane napływające z Azji są dalekie od pozytywnych, Mimo to jeden zielony dzień nie zakryje ponurej wymowy handlu w całym październiku, więc wypada pozostać ,,, Na skutek interwencji przebywająca w mieszkaniu kobieta została pobita, a część mebli zniszczona.

Podczas wtorkowej sesji rynki będą żyły tematem wyborów uzupełniających do Kongresu, Przede wszystkim inwestorów będzie interesował ich rezultat i to czy Republikanom uda się utrzymać kontrolę nad obiema izbami parlamentu

Obserwowane jeszcze w czwartek przed południem umocnienie dolara zostało zatrzymane, Trudno ocenić na ile jest to zasługa wyraźnie słabszego odczytu aktywności sektora przetwórczego w Filadelfii (w czerwcu spadł on do 19,9 pkt, z 34,4 pkt, w ,,, To najgorszy kryzys, jaki strefa euro przeżywa w swej historii. Co czeka wspólną walutę? Ekonomiści rysują trzy scenariusze rozwoju sytuacji. Którą z nich pójdzie Europa? To okaże się w najbliższych miesiącach. Pewne jest tylko, że Unię czekają wielkie reformy.

Andrzej Wajda nie krył, kogo popiera w wyborach prezydenckich. Jego faworytem był Bronisław Komorowski. Wajda nawet mówił, że "te wybory to wojna domowa". Jednak nawet po wygranej marszałka reżyser nie wyzbył się emocji. "Kaczyński pozostaje niebezpieczny" - ostrzegał we Włoszech. Rok 2016 rozpoczął się bardzo dobrze dla rynku złota, Niepewności związane ze stabilnością chińskiej gospodarki oraz referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej przełożyły się na 25% wzrost cen złota w pierwszej ,,, Kamil Stoch w ostatnich tygodniach spisuje się znakomicie i w trzech ostatnich konkursach Pucharu Świata w skokach stawał na podium. Dzięki drugiemu miejscu w Engelbergu znalazł się na czele klasyfikacji PŚ i przeszedł do historii jako trzeci Polak, który dokonał tej sztuki.Wyroki śmierci na dwóch wpływowych politykach opozycyjnych w Bangladeszu, skazanych za zbrodnie podczas wojny z Pakistanem.. Parlament Ukrainy zerwał szereg ważnych umów z Rosją, w tym o współpracy wojskowej i wywiadowczej, wzajemnej ochronie tajnych danych oraz o tranzycie rosyjskich oddziałów wojskowych do Mołdawii. Premier Donald Tusk ocenił w piątek, że podjął wielkie wyzwanie, aby przełamać "historyczny fatalizm" w relacjach polsko-rosyjskich. Zadeklarował, że jeśli będzie nadal premierem po wyborach, to będzie starał się, aby te relacje były jak najlepsze.

RSS

Maraton egzaminacyjny trwa: Co maturzysta wie o społeczeństwie i sztuce?

08.05.10

Ponad 67 tys. maturzystów przystąpiło po godzinie 9.00 do egzaminu pisemnego z wiedzy o społeczeństwie. WOS należy do grupy najchętniej wybieranych przedmiotów na maturze. Po południu swoją wiedzę sprawdzą maturzyści, którzy wybrali historię sztuki.

RSS

Socjalistyczny premier Francji namawia do głosowania na prawicę

08.12.15

W trzech kluczowych regionach, gdzie zwycięstwo w pierwszej turze wyborów regionalnych odniósł Front Narodowy.

RSS

Zawisza wygrał po ponad 4 miesiącach

01.03.15

Piłkarze Zawiszy Bydgoszcz przełamali swoją fatalną passę i wreszcie zainkasowali trzy punkty w T-Mobile Ekstraklasie. Przed własną publicznością podopieczni trenera Mariusza Rumaka pokonali w 22. kolejce Piasta Gliwice 2:0.

RSS

Ugoda z kontrahentem - problem z rozliczeniem kosztów

08.06.11

Często w sprawach spornych przedsiębiorcy chcąc szybko i polubownie rozstrzygnąć spór, zawierają ugodę z kontrahentami. Ugoda jest zawierana, gdy obie strony sporu są gotowe poczynić ustępstwa. W takich przypadkach praktykuje się zawieranie ugody sądowej lub ugody pozasądowej, która faktycznie jest umową zawartą między stronami.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Najbardziej oszczędne benzyniaki

29.08.16

Lista samochodów, które palą niewiele.

RSS

Facebook testuje nowe rozwiązanie

08.09.17

Badacze z laboratorium sztucznej inteligencji Facebooka stworzyli ekspresywnego bota pod postacią animacji kontrolowanej przez inteligentny algorytm. Ma rozpoznawać ludzkie emocje na podstawie oglądania nagranych rozmów przez Skype'a.

RSS

Policjant wymusił pierwszeństwo. Kolizja trzech aut

01.05.15

Zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

RSS

Porozumienie z Demokratami, czas na Chiny?

15.02.19

Globalne rynki akcji kontynuowały we wtorek zwyżki rozpoczęte wczoraj wraz z powrotem do handlu na giełdach chińskich i dalszym ?wspinaniem się po ścianie strachu? w miarę jak w Pekinie trwają rozmowy handlowe między dwoma największymi ,,,

RSS

Polacy nie pchnęli na medal

19.08.16

To nie tak miało wyglądać. Nasi kulomioci bez medalu zakończyli zmagania w finale olimpijskiego konkursu pchnięcia kulą. Złoty medalista igrzysk w Pekinie i Londynie Tomasz Majewski zajął szóste miejsce. Do ścisłego finału nie awansował Konrad Bukowiecki.

RSS

Hossa na surowcach rolnych już za nami?

15.08.12

Sierpniowy raport Amerykańskiego Departamentu Rolnictwa wbrew pozorom nie przyniósł dużego zaskoczenia dla rynków, Eksperci rządowi drugi raz z rzędu obniżyli mocno prognozy zbiorów pszenicy, kukurydzy i soi, Jednakże wielu inwestorów wykorzystało ten fak

RSS

W poniedziałek decyzja ws. Gowina. Tusk chce nadal być szefem partii

01.03.13

Obradował zarząd PO.

RSS

Sikorski i Ławrow podpisali umowę o małym ruchu granicznym

15.12.11

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski i szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow podpisali dziś w Moskwie umowę o małym ruchu granicznym między obwodem kaliningradzkim a częścią Pomorza, Warmii i Mazur. Umowa może zacząć obowiązywać od lata.

RSS

Funkcjonariusz przeżył, jest w szpitalu: Wjechał motorem w policjanta przy 100 km/h

29.03.10

Motocyklista gnał z prędkością ponad stu kilometrów na godzinę po stołecznym Wale Miedzeszyńskim. Zauważyła go policja, która chciała zatrzymać go do kontroli. Jednak 30-latek nie zdołał wyhamować i z impetem uderzył w funkcjonariusza. Policjant cudem przeżył.

RSS

W.Brytania przeprasza za błąd

15.01.10

      Po blisko pół wieku rząd Wielkiej Brytanii przeprosił ofiary jednej z największych pomyłek farmakologicznych w historii. Niepełnosprawni - ofiary thalidomidu dostaną też podwyżki rent.
      Brytyjski wiceminister zdrowia Mike O'Brian przeprosił w parlamencie osoby urodzone w latach 50. z poważnymi wadami budowy, spowodowanymi przez thalidomid. Opracowany w Niemczech lek był przepisywany kobietom w ciąży jako środek na bezsenność, nudności, bóle głowy i przeziębienia. Wycofano go dopiero w 1961 roku. Spośród 7 tysięcy dzieci urodzonych bez kończyn albo z innymi poważnymi deformacjami w Wielkiej Brytanii przyszło na świat 2 tysiące. Więcej ofiar było tylko w Niemczech.
      Do dziś na Wyspach żyje 466 ofiar tej pomyłki medycznej. Większość otrzymuje mniej niż przeciętną brytyjską pensję, przy bardzo wysokich kosztach przystosowania do normalnego życia. W grudniu brytyjski rząd ogłosił powołanie funduszu w wysokości 20 milionów funtów, z którego będą wypłacane wyrównania rent.
 

RSS

Prognoza na długi weekend: deszcz, burze, możliwy także grad

15.06.17

Temperatura będzie dochodzić do 26 stopni.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny