Porwany przez wiatr parasol przewrócił kobietę, uderzyła głową o bruk

15.07.16

We Wrocławiu. Film.

Druga część dzisiejszej przyniosła wyraźne osłabienie dolara amerykańskiego i to bez jednoznacznej przyczyny, Nieco słabszy od oczekiwań indeks Chicago PMI (52,6 pkt, zamiast 53 pkt,) nie powinien być przyczyną aż tak mocnego osłabienia ,,, Zwierzę zawisło na ogrodzeniu. Współczesne i zrozumiałe dla młodych ludzi, a jednocześnie zachowujące powagę i sakralność tekstu - takie ma być nowe tłumaczenie Biblii.W naszej ekipie najbardziej wzbogacili się złoci medaliści w rzucie młotem Anita Włodarczyk i Paweł Fajdek. Miejscami może zagrzmieć.

Robert Kubica (Renault) zajął trzecie miejsce w kwalifikacjach na torze w Spa-Francorchamps w Belgii. Końcówkę rundy skomplikował deszcz, który niespodziewanie zaczął kapać z nieba. Z pierwszej linii ruszą Mark Webber z Red Bulla i Lewis Hamilton z McLarena.

Władze Łotwy zakazały wjazdu na terytorium kraju trzem gwiazdom rosyjskiej estrady za wygłaszane deklaracje popierające Kreml w czasie konfliktu na Ukrainie - podało łotewskie MSZ. Artyści mieli wziąć w tym tygodniu udział w konkursie piosenki. Prezes PZPN Zbigniew Boniek wierzy, że sobotni finał Pucharu Polski Lecha Poznań z Legią Warszawa będzie świętem Stadionu Narodowego. - Podchodzimy z zaufaniem do tego meczu - zaznaczył. Spotkanie w stolicy obejrzy prawie 50 tysięcy widzów.

Sprzedaż detaliczna w Strefie Euro wzrosła w lipcu o 1,1 proc, r/r, trochę słabiej niż oczekiwano, bo po rynku krążyła prognoza ustawiona na poziomie +1,3 proc, Z drugiej strony, podwyższono rezultat z czerwca - z 1,2 proc, r/r do 1,5 proc,, ,,, Od godzin południowych euro odrabia straty wobec amerykańskiego dolara i japońskiego jena, Kurs EUR/USD wyznaczył nowe dzienne maksimum na 1,3245 dolara wobec minimum na 1,3144, a kurs EUR/JPY wspiął się do 124,52 jenów z 122,46, Źródeł umocnienia wspólnPomysły PiS na Trybunał w sześciu punktach. Pałac Kensington - londyńska siedziba brytyjskiego księcia Williama i jego żony Kate - zaapelował do światowych mediów, by nie publikowały nieautoryzowanych zdjęć książęcych dzieci.

RSS

Tego domaga się Prokuratura Krajowa: Będą zarzuty za finanse kampanii Palikota?

15.02.10

Byłemu asystentowi posła PO Janusza Palikota można postawić zarzuty - uważa Prokuratura Krajowa. Sprawa ma związek z finansowaniem wyborów w 2005 roku. Kilku studentów, którzy byli na liście rzekomo wspierających kampanię Palikota darczyńców, zeznało, że pieniądze dał im Krzysztof Ł.

RSS

Opozycja powraca na plac Tahrir

01.12.14

Ponad tysiąc mieszkańców Kairu zebrało się na placu Tahrir w centrum miasta, który znów stal się miejscem masowych protestów - tym razem przeciwko uniewinnieniu przez sąd b. prezydenta Hosniego Mubaraka, winnego śmierci 239 demonstrantów w 2011 roku.

RSS

Prezydent na budowie S7: Likwidujemy zapóźnienie cywilizacyjne

29.09.11

- Na naszych oczach likwidowane jest gigantyczne zapóźnienie cywilizacyjne; słynne złe polskie drogi odchodzą powoli w zapomnienie - powiedział prezydent Bronisław Komorowski, który w środę odwiedził budowę drogi ekspresowej S7, Południowej Obwodnicy Gdańska.

RSS

EUR/USD wciąż testuje 1,3400

29.08.13

Po dwóch dniach niezdecydowania wtorek przyniósł silnie zarysowany kierunek dalszych zmian i przy prawie dwukrotnie wyższych obrotach giełdowych niż w poniedziałek główne indeksy warszawskiego parkietu straciły solidarnie prawie dwa ,,,

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Restrykcyjna ustawa z poprawkami: Sejm zakazał palenia, ale nie wszędzie

08.03.10

Palacze mogą odetchnąć z ulgą i dalej spokojnie oddawać się nałogowi. Zakaz palenia w miejscach publicznych, przegłosowany wczoraj przez Sejm, nie dotyczy pubów, restauracji i wielu innych miejsc. Do tego PO i Lewica chcą już zmieniać i łagodzić ustawę - ustalił "Dziennik Gazeta Prawna".

RSS

Niemowlę pogryzione przez amstafa dziadków

15.05.12

8-miesięczne dziecko w woj. warmińsko-mazurskim zostało pogryzione przez psa swoich dziadków. Z licznymi obrażeniami twarzy niemowlę zostało przetransportowane helikopterem do specjalistycznego szpitala. Życiu dziecka nie zagraża niebezpieczeństwo.

RSS

Kobieta pokieruje szkołą Służby Więziennej

08.03.11

Płk Danuta Kalaman będzie pierwszą kobietą-komendantem Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu w 61-letniej historii tej szkoły. W przeddzień Dnia Kobiet odebrała nominację od ministra sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego.

RSS

Wielkanoc pod znakiem droższych paliw

01.04.12

Polscy kierowcy zobaczyli na stacjach tankowania zmianę, która była przez nas zapowiadana już od kilku tygodni, Benzyna ponownie jest paliwem droższym od oleju napędowego, a jej cena wcale nie zamierza się zatrzymać, Obniżek nie zapowiada sytuacja na świa

RSS

"Fabian" bohater. Poprawił się przy drugim karnym

29.09.10

Łukasz Fabiański wykorzystał daną mu szansę. W drugiej kolejce Ligi Mistrzów Polak udanie zagrał w Belgradzie. Jego Arsenal pokonał Partizan 3:1. Polak skapitulowął z rzutu karnego. Drugą jedenastkę, w końcówce spotkania, obronił. Gorzej poszło "polskiemu" Auxerre, które w końcówce dało sobie wbić bramkę i przegrało 0:1 z Realem Madryt.

RSS

"Buta i arogancja". Minister sportu ostro o braciach Zielińskich

15.08.16

Witold Bańka był gościem "Faktów po Faktach".

RSS

"Andrzej Duda, oddaj dyplom". Marsz do rezydencji prezydenta na Półwyspie Helskim

22.07.17

W marszu wzięło udział kilkaset osób.

RSS

Jak kształtował się kurs złotego w tym tygodniu?

29.06.13

Poniedziałkowa sesja (24 czerwca) na głównej parze walutowej przebiegała względnie spokojnie, brak było istotnych figur makroekonomicznych, Poznaliśmy jedynie odczyt indeksu Ifo z Niemiec, który wypadł zgodnie z prognozą

RSS

Wał Miedzeszyński znowu będzie nieprzejezdny: Fala powodziowa zamyka ważną ulicę w stolicy

08.06.10

Warszawa czeka i przygotowuje się na nadejście drugiej kulminacji fali powodziowej na Wiśle. Dlatego kierowcy znowu muszą się nauczyć omijać Wał Miedzeszyński. Ta ważna arteria będzie zamknięta od północy w poniedziałek - ogłosiła prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz.

RSS

Dokument o śmierci księżnej Diany wywołał kontrowersje w Cannes

15.05.11

Kontrowersje na festiwalu w Cannes wzbudziła projekcja filmu dokumentalnego "Unlawful Killing" na temat śmierci księżnej Diany. W dokumencie powtarzane są spiskowe sugestie, jakoby za tę śmierć mogły odpowiadać brytyjskie elity. Pokazane zostało ponadto zdjęcie umierającej księżnej.

RSS

Znowu wystartuje na prezydenta: Korwin-Mikke. Kandydat wiecznie żywy

22.02.10

Przysłowie "do trzech razy sztuka" nie dotyczy Janusza Korwina-Mikke. Kontrowersyjny publicysta i niszowy działacz polityczny będzie po raz czwarty kandydował na prezydenta. Wystartuje w barwach swojej obecnej partii Wolność i Praworządność oraz byłej formacji - Unii Polityki Realnej.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny