Porwany przez wiatr parasol przewrócił kobietę, uderzyła głową o bruk

15.07.16

We Wrocławiu. Film.

Ponad 350 ortodoksyjnych rabinów i chasydów z całego świata przyjechało do Łodzi i pobliskiego Aleksandrowa Łódzkiego, by modlić się tam przy grobach cadyków aleksandrowskich, jednej z największych dynastii chasydzkich w przedwojennej Polsce. "Niestabilność polityczna wzrosła znacząco" Długo wyczekiwane lwiątko nie przeżyło.Były zawodowy mistrz świata wagi ciężkiej 28-letni Tyson Fury zapowiedział powrót na ring. Między linami pojawić ma się 13 maja, po półtorarocznej przerwie, podczas której borykał się z problemami z alkoholem i narkotykami. Zderzenie w Rykach. Prezes PiS Jarosław Kaczyński nie jedzie na beatyfikację Jana Pawła II do Watykanu; to już ostateczna decyzja. Jak powiedział, nie może zostawić samej chorej matki.

W bardzo wczesnych godzinach porannych (naszego czasu) napłynęły dane gospodarcze z Chin, Produkcja przemysłowa za maj zwiększyła się o 6,5 proc, r/r (oczekiwano 6,3 proc,), natomiast sprzedaż detaliczna o 10,7 proc, r/r (przewidywano 10,6 proc,)

- Nie wystarczy robić pozy i zjeść rosół z mieszkańcami wsi. Trzeba jeszcze to środowisko rozumieć, a jeżeli Hofman mówi, że mu przeszkadzają chłopi na salonach, to jest żałosne. Oznacza to, że jest tchórz zwyczajny i boi się zwykłych, prostych chłopów w Sejmie - powiedział szef PSL Waldemar Pawlak, w reakcji na konferencję prezesa PiS, który stwierdził, że Adam Hofman krytykował nie chłopów a PSL. Michael Jordan zarabia najwięcej spośród wszystkich byłych sportowców będących na emeryturze.

Notowania eurodolara znowu odbywały się pod dyktando napływających wiadomości z Eurolandu, Dzień rozpoczął się od obniżenia oceny wiarygodności kredytowej dwóch francuskich banków, Agencja Moody#8217;s zweryfikowała bowiem długoterminowy rating ,,, W poniedziałek złoty odreagował wobec euro, jednak osłabł wobec dolara - ocenili analitycy. Ok. godz. 17.00 euro kosztowało 4,41 zł, dolar 4,11 zł, frank szwajcarski 4,12 zł, a funt 5,13 zł. Oświadczenie premiera Marka Rutte.Ostrzegał na konferencji w Pradze czeski generał, który zostanie niedługo szefem Komitetu Wojskowego NATO. Jak udowodnił włamywacz z Kielc, nie wystarczy ukraść pieniędze, żeby skok uznać za udany. Wybieracie materiał tygodnia.

RSS

Przestaw meble, wymień żarówki, schowaj zdjęcia. Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży?

15.01.15

Przygotowując się do sprzedaży nieruchomości, warto zastanowić się co możemy zrobić, aby podnieść jej wartość i szybciej znaleźć kupca. O tym rozmawialiśmy w programie “Biznes dla Ludzi” w TVN24 Biznes i Świat.

RSS

Kampania prawyborcza w toku: SMS uderzy w Komorowskiego?

15.03.10

Nie tylko spotkania, konwencje i przemowy. W kampanii prawyborczej w Platformie Obywatelskiej sięga się także po nietypowe środki perswazji. Wśród polityków popierających Radosława Sikorskiego krąży SMS, który za pomocą trzech słów ma pokazać Bronisława Komorowskiego jako faworyta wyłącznie osób starszych - podaje "Wprost".

RSS

Marek Belka znów mocno. "Państwo tanie to państwo dziadowskie". To o Polsce

29.05.15

Prezes NBP na XIV Europejskim Forum Bankowo-Ubezpieczeniowym.

RSS

BDM: Sesja odwrotu?

29.07.15

Poniedziałek zaczął się dla inwestorów nie najlepiej, gdyż już od samego początku przewagę na parkietach uzyskali sprzedający, Nasz WIG20 przełamał dołek z zeszłego tygodnia i zszedł poniżej dołków września 2013 ,,,

RSS

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Odnaleźli ciała porwanych księży

22.09.16

Znali swych oprawców.

RSS

"Chłopiec płakał, krzyczał: mama. Niesamowite, ale to jego pies doprowadził nas do domu"

22.07.17

Na podłodze leżała nieprzytomna matka.

RSS

"Mąż jakby się spieszył ze wszystkim"

22.04.11

- Te święta na pewno będą inne. Będą przypominały, że wtedy widzieliśmy się po raz ostatni. Na pewno mój ojciec powiedziałby: chłopaki żyjcie dalej – mówi Maciej Komorowski. Syn zmarłego w katastrofie smoleńskiej wiceministra Stanisława Komorowskiego i wdowa po generale Franciszku Gągorze – Lucyna Gągor – wspominają Wielkanoc sprzed roku.

RSS

Papież u ciężko chorego kardynała Macharskiego

29.07.16

Nieoficjalny i nieplanowany wcześniej punkt wizyty Franciszka w Krakowie.

RSS

To polska specjalność. Mamy chrapkę na podbój kosmosu

15.05.16

Marsjańskie łaziki to polska specjalność. W zawodach w Stanach Zjednoczonych, które odbędą się już na początku czerwca, siedem spośród 30 ekip przybędzie właśnie znad Wisły. - Polska w tym kierunku bardzo się rozwija. Studenci mocno pracują nad swoimi konstrukcjami i jesteśmy tam bardzo silną konkurencją - mówiła w TVN24 BiS Małgorzata Łazuka, koordynatorka zespołu studentów Politechniki Warszawskiej. Cały wyjazd w formie filmu dokumentalnego zamierza przedstawić filmowiec Marceli Gawryś.

RSS

Euro najdroższe od stycznia br.

22.10.15

Euro jest najdroższe w relacji do złotego od drugiej polowy stycznia, Szwajcarski frank od końca sierpnia, a dolar od dwóch tygodni, Presja podażową na polską walutę może się utrzymywać przynajmniej do końca października,

RSS

"Inspiro zbyt szybko zużywa tory"

22.09.15

Metro żąda naprawy, Siemens idzie do sądu.

RSS

Rosjanie i Chińczycy zaczynają swój pokaz siły na Morzu Śródziemnym

15.05.15

Pierwsze tego rodzaju ćwiczenia u południowych wybrzeży Europy.

RSS

Tak staruszka zapędza polityka SLD w kozi róg: Proste pytanie i Napieralski zbity z tropu

15.06.10

Polityk to lawirant. Ale wystarczy zadać mu proste pytanie i czar pryska. Pewna kobieta postanowiła zapytać Grzegorza Napieralskiego, skąd weźmie pieniądze na naprawę służby zdrowia. Film z rozmowy bije w sieci rekordy popularności. Niby jest zabawny, a jednak jakoś przygnębia...

RSS

Wzrosty euro, stabilizacja rynków

29.02.12

Euro odnotowało wzrost we wtorek, Rynki stabilizują się #8211; dziś eurodolar notowany był na poziomie 1,3440,

RSS

Tnote: możliwe przedłużenie korekty

29.12.10

W poniedziałek rentowność amerykańskich obligacji 10-letnich spadła na koniec dnia do 3,35%, po tym jak w ciągu dnia wzrosła do 3,44%, Dziś potencjalny wpływ na ten rynek będą miały publikowane po południu indeksy SP/Case-Shiller oraz Conference Board, a

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny