Szukają "snajpera" na rowerze

12.07.16

Mógł zniszczyć niemal 30 samochodów.

- Nieraz odnosi się wrażenie, że PO sprawdza wytrzymałość Waldemara Pawlaka. Ja bym już tego nie wytrzymał. Powinniśmy uzgadniać sprawy między sobą, a nasz partner grzeszy co chwilę, obiecuje poprawę, a potem znów grzeszy - mówił w TVN24 Eugeniusz Kłopotek z PSL nawiązując do wskazania, bez uzgodnień z klubami, przez marszałka Bronisława Komorowskiego Marka Belki na szefa NBP. - Marszałek musiał być w tej sprawie ponad - odpowiadał Adam Szejnfeld z PO. Lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro zapowiedział, że dla dobra kraju jego klub wycofa się ze złożenia wniosku o odwołanie szefa MSZ Radosława Sikorskiego i poprze wniosek PiS w tej sprawie. Wyraził też ubolewanie, że PiS mimo danego słowa nie chce współpracować w sprawach ważnych dla kraju.Wczorajsza sesja została zdominowana przez wiadomości napływające z Dalekiego Wschodu, Wszystko wskazuje na to, że ?rutynowe? działanie ? za jakie zdaniem Mario Draghiego uchodzi luzowanie polityki monetarnej ? zyskuje w ostatnim czasie,,, Udało się. Teraz potrzebuje implantu. Lider PO Grzegorz Schetyna w "Kropce nad i".

Funkcjonariusze CBA przeglądają dokumentację przetargu z 1998 roku na wagony dla Metra Warszawskiego. O ich udostępnienie poproszony został prezes spółki Jerzy Lejk, który miał także złożyć wyjaśnienia w tej sprawie - poinformował rzecznik metra Krzysztof Malawko.

Określanie osób o orientacji homoseksualnej jako chorych jest nieuprawnione, a słowa "nie zabijam chorego, ale leczę" są niezgodne z zapisami konstytucji – napisał w liście do szefa Radia Maryja o. Tadeusza Rydzyka szef Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jan Dworak. Zginęły 4 osoby, a 13 zostało rannych.

Domena sex.com, uważana za jedną z najpopularniejszych na świecie została sprzedana za 13 mld dolarów - informuje portal register.com. „Wprost” dotarł do korespondencji dotyczącej przygotowań do uroczystości rocznicowych w Katyniu. Wynika z niej, że udział Lecha Kaczyńskiego w tych obchodach był planowany od 27 stycznia a przelot samolotu specjalnego organizowała Kancelaria Prezydenta. Okazuje się również, że parlamentarzyści sami zgłaszali chęć wyjazdu na uroczystościach oraz że to kierownictwo MON wyznaczyło osobę do koordynacji udziału w nich generałów.
Fot. Wprost BOR nie sprawdziło lotniska Siewiernyj przed wizytami premiera i prezydenta w kwietniu 2010 r. Zdaniem prokuratury, to zaniedbanie mogło mieć wpływ na obniżenie bezpieczeństwa lotów do Smoleńska - ustalili reporterzy RMF FM.Cóż, wygląda na to, że w tym roku spotkanie spiskowe odbyło dwa miesiące wcześniej i miało miejsce na szczycie G8 w Irlandii, a nie w Jackson Hole, jak w zeszłym roku, Efekt jest taki, że wszyscy zdecydowali się teraz publikować tzw, ,,, Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych przyniosły sesję konsolidacji po ostatnich wzrostach, Dwa dni zwyżek z pierwszych sesji tygodnia lub trzy, jeśli policzyć przebieg sesji piątkowej, która zaczęła się nisko, a ,,, Kilkadziesiąt tysięcy osób uczestniczyło w sobotę w Dublinie w demonstracji przeciwko zapowiedzianym przez rząd Irlandii oszczędnościom budżetowym, które mają złagodzić dramatyczny kryzys finansów publicznych.

RSS

Niewidzialny

29.11.10

Nie ma go w mediach, nie udziela wywiadów, ale w PiS wszyscy wiedzą, że jest pierwszy po wodzu. Adam Lipiński tylko raz wyszedł z cienia. W pokoju Renaty Beger

RSS

Po wypadku kobieta w ciąży w szpitalu

22.07.15

Wypadek dwóch samochodów w Al. Jerozolimskich w Warszwawie.

RSS

Kupuj plotki, sprzedawaj fakty

01.05.12

#8222;Kupuj plotki, sprzedawaj fakty#8221; to jedna z najpopularniejszych reguł handlu walutami, która często służy do wykorzystywania nieprawidłowej wyceny walut na rynku forex,

RSS

Światowa mapa spożycia alkoholu. Polska z wysoką pozycją

15.01.17

Ponad 17 litrów czystego alkoholu na głowę piją rekordziści w pewnym kraju. Michał Sznajder z TVN24 BiS przyjrzał się statystykom.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Paliwo: Kolejny tydzień wyglądał podobnie

29.03.10

Mijający tydzień nie zmienił nic, jeśli chodzi o ogólny obraz sytuacji na rynku naftowym - nadal baryłka ropy na globalnych giełdach kosztuje ok, 80 USD, Większych zmian w najbliższym czasie też nie należy się spodziewać, podtrzymujemy wcześniejsze progno

RSS

Komunikacją na Narodowy za darmo

22.02.13

PZPN zapłaci za to miastu 30 tys. zł za każdy mecz.

RSS

Czy zwolnienie z VAT jest opłacalne?

29.08.17

Odpowiedź jest złożona. Skorzystanie ze zwolnienia z VAT pociąga za sobą szereg konsekwencji, o których każdy podatnik powinien wiedzieć.

RSS

Europarlament "wzywa Polskę...". Oto projekt rezolucji

08.04.16

13 kwietnia będzie nad nią głosować europarlament.

RSS

Rajd Euro zatrzymuje się, oczy zwrócone na Grecję

29.01.12

Rajd Euro wstrzymany w piątek, inwestorzy koncentrują się obecnie na rozmowach między Grecją i jej wierzycielami, Wspólna waluta wczoraj odnotowała wzrost do 1,3183 wobec dolara, ale dziś para spadła do 1,3077,

RSS

Zjechała z drogi i wbiła się w mur. Trzy osoby ranne

08.01.17

Groźnie wyglądający wypadek na krajowej "12" w Buczynie pod Polkowicami.

RSS

Sukces na ostatniej prostej

22.07.16

Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zostały zdominowane przez kilka godzin konsolidacji, w trakcie której rynek ignorował wzrostowe impulsy z otoczenia,

RSS

Prasa: Śmierć Kadafiego znajdzie odzew w Syrii i Jemenie

22.10.11

Śmierć Kadafiego to początek, a nie koniec trudnych przemian w Libii, wydarzenie to znajdzie odzew w Syrii i Jemenie, a kolejne miesiące będą dramatyczne - komentuje w piątek amerykańska prasa i apeluje do Libijczyków, by powstrzymali się przed represjami.

RSS

Forex: Zaczynamy od uspokojenia

15.05.13

Pierwszy dzień handlu nowego tygodnia minął dość spokojnie, Sytuacja na rynkach giełdowych była różnorodna, ze wzrostami w przypadku Polski, Rynkom walutowym wyraźnie brakowało dynamiki, Tracił na sile rynek ropy,

RSS

Co to za lotnisko?: Oto rudera kontroli lotów w Smoleńsku

29.05.10

Prokuratorzy badający przyczyny rozbicia się prezydenckiego Tu-154 tuż przed lotniskiem w Smoleńsku mówią o rozmowach pilotów z kontrolerami lotów. Staje wtedy przed oczami wieża, chociażby taka, jak na Okęciu. Ale w Smoleńsku wieża, to rozpadająca się rudera. Zobacz zdjęcia.

RSS

Górnicy wolni już w październiku?

22.09.10

Nie wykluczone, że chilijscy górnicy uwięzieni pod ziemią w kopalni, ujrzą światło dzienne wcześniej niż oczekiwano. Informacje o tym, że mężczyźni mogą wyjść na powierzchnię już w październiku przekazuje we wtorek chilijska prasa, która powołuje się na anonimowe źródła rządowe.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny