Zderzenie samochodu z autobusem. Dwie osoby ranne

12.07.16

Nagranie z momentu tuż po wypadku otrzymaliśmy od Reportera 24.

Parlament Katalonii zaaprobował dzisiaj zakaz korridy w tym autonomicznym regionie w północno-wschodniej Hiszpanii. Zakaz będzie obowiązywał od 1 stycznia 2012 roku. Piątkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych przyniosła piąty z rzędu dzień z niskim obrotem, Praktyczne przez cały dzień średnia godzinowa oscylowała w pobliżu znanych z poprzednich czterech dni 30 mln i w finale licznik WIG20 ,,, Podczas uroczystej gali, ogłoszono pięciu laureatów V Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Off Plus Camera. Sto tysięcy dolarów nagrody zgarnął duński reżyser Mads Matthiesen za film "Teddy Bear".Potężny wybuch w jednej z amerykańskich elektrowni. W Middletown w stanie Connecticut doszło do eksplozji rurociągu. Dwie osoby nie żyją, a ponad sto jest rannych. "Ciała są wszędzie" - cytują świadków lokalne serwisy internetowe. Liczba ofiar może jednak wzrosnąć, bo jak powiedział agencji AFP rzecznik miejscowego szpitala, w wybuchu zginąć mogło nawet 50 osób. Pomimo faktu, iż zarówno w ciągu tygodnia, jak i względem ceny zamykającej wcześniejszy tydzień złoto potaniało, notowania ciągłe na giełdzie w Nowym Jorku ustanowiły nowy, historyczny rekord, Ponadto w przeliczeniu na polską walutę uncja złota ,,, - Obrona przeciwrakietowa to jeden z priorytetów rozwoju sił zbrojnych - powiedział w "Tak jest" Stanisław Koziej. Jak dodał szef BBN, ma być ona zbudowana z pieniędzy MON w ciągu 10 lat.

Hanna Gronkiewicz-Waltz przekazała warszawiakom informacje, które nie napawają optymizmem. Stwierdziła, że istnieje "prawdopodobieństwo pojawienia się trzeciej fali" w stolicy. "W ciągu najbliższych 48 godzin Warszawę czeka kolejna próba" - podkreśliła Gronkiewicz-Waltz.

W chwili debiutu w kadrze obaj mieli 22 lata, obaj do reprezentacyjnej "11" trafili drogą przez Warszawę. Kosecki-senior w pierwszym meczu bramki nie strzelił. Junior ma szansę być lepszy od ojca. Na razie, jako dziewiątemu synowi w historii seniorskiej kadry, udało mu się przedłużyć rodzinną tradycję i wybiec na murawę z orłem na piersi. Ściągnij aplikację mobilną TVN24 i weź udział w naszej interaktywnej sondzie!

Długie powroty znad morza. Dwa różne oblicza i jak uciec nieuchronnej - wydawało się - porażce, pokazał w Moguncji zespół Schalke 04. Klub z Gelsenkirchen po pierwszej połowie przegrywał z FSV Mainz, aby ostatecznie wygrać 4:2. Włoski frachtowiec "Jolly Amaranto" z toksycznymi chemikaliami, uszkodzony w tym tygodniu przez sztorm, przewrócił się we wtorek do góry dnem w porcie w Aleksandrii - informuje egipska agencja MENA. Załogę uratowano.Czwartkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych przyniosły kolejną sesję wyciszenia, W przypadku WIG20 handel sprowadził się do sennego dryfu w okolicach 2350 pkt,, który w finale został przykryty odpowiedzią Warszawy na zwyżkę ,,, Tupolew 134, który rozbił się w Rosji to przestarzała konstrukcja - ocenia ekspert lotniczy Wojciech Łuczak. To zupełnie inny samolot niż prezydencki Tu 154-M, który roztrzaskał się pod Smoleńskiem. Gubernator obwodu odeskiego wytoczył wojnę kijowskiemu oligarsze.

RSS

Rottweiler dwa razy zaatakował dzieci. Czterolatek w ciężkim stanie

01.05.14

Ataki w odstępie kilku dni.

RSS

Banki centralne idą na wojnę z kryzysem

01.12.11

WYDARZENIE DNIA Tego co stało się w środę, 30 listopada, nikt się nie spodziewał, Skoordynowana akcja sześciu banków centralnych może stanowić początek przełomu w opanowaniu europejskiego kryzysu zadłużenia,

RSS

Mieszkańcy sami umyli dworzec. "PKP z tym nic nie robią"

01.12.13

RSS

Wielka parada okrętów. Finał dni morza

01.07.13

Okręt podwodny, fregata rakietowa i inne.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Prognoza pogody na jutro: wszystkim będzie gorąco. Przejdą burze

15.07.14

Wyładowania wystąpią głównie na wschodzie i południu.

RSS

Stopy pozostają niezmienione

29.04.10

Rada Polityki Pieniężnej postanowiła utrzymać stopy procentowe na niezmienionym poziomie #8211; poinformował na comiesięcznej konferencji Piotr Wiesiołek, pełniący obowiązki prezesa NBP i przewodniczącego RPP, Stopy procentowe wynoszą w skali ,,,

RSS

Eco: "Imię Róży"? To moje przekleństwo

15.05.11

- Napisałem sześć powieści, ale wszyscy mówią zawsze o "Imieniu Róży", czego ja nienawidzę, bo to rodzaj przekleństwa. Nawet kiedy wychodzą kolejne książki, rośnie sprzedaż "Imienia Róży" - żalił się Umberto Eco podczas spotkania z czytelnikami w czasie Targów Książki w Turynie.

RSS

Premier zapowiada kolejne ewakuacje: Tusk: Ludzie wciąż będą musieli uciekać

22.05.10

Podkarpacie, Lubelszczyzna i Świętokrzyskie - w tych regionach konieczne będą kolejne ewakuacje z dotkniętych powodzią terenów. Mówił o tym premier Donald Tusk. Ale to, ilu ludzi będzie musiało opuścić swoje domy, ratując życie, zależy od wytrzymałości wałów wystawionych na wielką próbę.

RSS

Po co nam taki Sejm?

29.08.11

Poseł – to od dawna już nie brzmi dumnie. Sejm stał się atrapą zdominowaną przez politycznych statystów. Wygląda na to, że niewiele da się z tym zrobić.
(fot. Forum)

RSS

MICROSOFT EXCEL W DZIAŁALNOŚCI PRZEDSIĘBIORSTW

15.11.10

AMD rozpoczyna sprzedaż pierwszych układów Fusion - dwóch jednostek APU (Application Processing Units) o nazwie Zacate oraz Ontario.

RSS

Wyczekiwanie na decyzje bogów pieniądza

29.08.12

Równo tydzień temu indeksy amerykańskie #8222;dotknęły#8221; swoich trzyletnich szczytów, Dziś widzimy, że póki co, bicia rekordu nie było, Zarówno DJIA jak i SP500 cofnęły się nieznacznie w oczekiwaniu na konkretne rozwiązania co do przyszłości ,,,

RSS

"To było tylko kilka kroków. Najstraszniejszych w życiu"

08.08.11

- Niepewność i strach przed plądrującym sklepy i podpalającym wszystko na swojej drodze tłumem - to najczęściej powtarzające się relacje mieszkańców londyńskiej dzielnicy Tottenham, gdzie w nocy doszło do zamieszek i starć z policją. Funkcjonariusze odcięli okolicę od reszty miasta.

RSS

Komornik pomagał ludziom. Został ukarany

08.03.13

Działalność Jarosława Świeczkowskiego nie spodobała się jego zwierzchnikom.

RSS

Bankrut

15.08.11

Przed świętami do biura samoobrony przyszedł zaprzyjaźniony biznesmen i spytał: – Panie Andrzeju, ma pan na prezenty? Lepper wziął od niego 50 tys. zł. Kilka miesięcy później przyjął kolejne pieniądze. Tym razem nie miał na paliwo do Zielnowa.
Andrzej Lepper

RSS

Matka aurory silniejsza niż myśleliśmy

01.03.12

Naukowcy przy pomocy skomplikowanych obliczeń opisali precyzyjniej zjawisko zorzy polarnej. Od dawna znamy mechanizm powstawania Aurory Borealis - teraz mamy okazję poznać nowe fakty na ten temat. Okazało się na przykład, że ziemska magnetosfera, czyli jej naturalna osłona, jest aż tysiąc razy większa niż dotąd sądzono.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny