Prognoza pogody na piątek: miejscami burze. Porywy wiatru mogą dojść do 80 km/h

08.07.16

Pogoda będzie zmienna.

Zgodnie z oczekiwaniami piłkarze Czarnogóry pokonali San Marino. W jedynym środowym meczu grupy H eliminacji do mundialu wygrali 3:0 i zostali liderem "polskiej" grupy. Wietrzna pogoda dotarła do Holandii. Trener Ajaksu Amsterdam Frank De Boer wykazał się przezornością i wraz ze swoimi piłkarzami opuścił obiekt treningowy zanim ten runął z powodu silnego wiatru. Z wojskowego lotniska Okęcie odleciał samolot, który dostarczy pomoc humanitarną dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi na Haiti. Rządowy TU-154 ma wylądować w stolicy kraju Port-au-Prince w czwartek rano czasu polskiego.Komisarz UE ds. migracji apeluje o solidarność państw unijnych w sprawie imigrantów. Trwa spór przeciwników i zwolenników pochowania Lecha Kaczyńskiego na Wawelu. Demonstracje odbywają się w największych miastach kraju. W samym Krakowie na transparentach jednych manifestantów czytamy: "Czy na pewno godzien królów?", a na innych "Dajcie odpoczywać w pokoju". Ruszyło śledztwo w sprawie ataku na hydroelektrownię na rosyjskim Kaukazie. W eksplozji czterech ładunków wybuchowych i strzelaninie zginęło tam dwóch pracowników ochrony elektrowni, a trzy inne osoby zostały ranne.
Państwowy koncern RusHydro, do którego należy elektrownia, nazwał incydent "zamachem terrorystycznym".
Do ataku doszło w mieście Baksan. Napastnicy nad ranem czasu lokalnego zdetonowali bomby wcześniej podłożone na terenie obiektu. Ładunki eksplodowały w hali turbinowej, wywołując pożar dwóch generatorów prądu.
Następnie 6 nieznanych sprawcówpodjechało pod budynek elektrownii otworzyło ogień do pracowników RusHydro. Dwóch ochroniarzy zginęło. Napastnicy zabrali zabitym strażnikom karabiny maszynowe - Kałasznikow.
Najprawdopodobniej ta sama grupa zaatakowała wcześniej pobliski posterunek policji.
Pożar w hydroelektrowni został już ugaszony. Atak nie zakłócił dostaw prądu. Na miejscu pracują oddziały milicji i zespół dochodzeniowy. Wzmocniono również ochronę strategicznych obiektów w tym rejonie.
W związku z incydentem premier Rosji Władimir Putin zwołał nadzwyczajne spotkanie gabinetu. Wicepremier Igor Sieczin stanął na czele zespołu, który zajmie się naprawą hydroelektrowni. Szef rosyjskiego rządu jest też w stałym kontakcie z ministrem odpowiedzialnym za sprawy energetyczne.
więcej
Zaatakowana elektrownia leży w Kabardyno-Bałkarii - republice rosyjskiej w zachodniej części Kaukazu Północnego. Rejon ten jest bardzo niespokojny i często dochodzi do incydentów.
Baksańska elektrownia wodna jest jedną z najstarszych w Rosji. Zbudowano ją w latach 30-tych ubiegłego wieku. Ostatnio prowadzono prace przy jej modernizacji. Wytwarza 25 megawatów, zaopatrując w prąd kilka miast Kabardyno-Bałkarii i szereg kurortów miejscowości Mineralne Wody.


W najbliższy wtorek ma zakończyć się poszerzanie mostu Grota-Roweckiego.

Stabilizacja na walutach po wyjątkowej zmienności obserwowanej w okolicach posiedzenia Rezerwy Federalnej, Zjednoczona strefa euro nie pozostawia Grecji wyboru, Ważne wystąpienie Lockharta, Złoty pozostaje stabilny do większości walut, a euro ,,, Policja w Reading (hrabstwo Berkshire) w Wielkiej Brytanii poszukuje kobiety, która w czwartek przed Centrum Polskim porzuciła 2-3 tygodniową dziewczynkę - pisze BBC.

Kluby PO, PiS i PSL opowiedziały się podczas debaty w Sejmie za odrzuceniem projektu ustawy o świadomym rodzicielstwie, przygotowanym przez SLD, który liberalizuje przepisy dotyczące przerywania ciąży. Szumowski i Rigamonti we "Wstajesz i wiesz". Prezydent Bronisław Komorowski podpisał we wtorek ustawę o Systemie Informacji Oświatowej - poinformowała Kancelaria Prezydenta. Ustawa - ze względu na zakres i rodzaj zbieranych danych, m.in. wrażliwych, wzbudziła kontrowersje w niektórych środowiskach.Piątek był dniem ustalenia wartości przelicznika kursu EUR/PLN dla płatności bezpośrednich do gruntów rolnych, Wartość kursu jest określana przez Europejski Bank Centralny, Fixing EBC w piątek wyniósł 4,4050 (jest on publikowany każdego dnia do godz, 15:0 Piłkarze ręczni Vive Tauronu Kielce zdobyli piąty z rzędu tytuł mistrza Polski. W sobotę pokonali w Płocku Orlen Wisłę 27:25 (10:8) i wygrali finałową serię 3-0. W nadchodzących dniach będziemy na zmianę opalać się i chować przed ulewnym deszczem.

RSS

e-petrol.pl: w najlepszym razie stabilizacja...

01.02.14

Niestety wydaje się zupełnie prawdopodobne, że ceny na naszych stacjach przestaną spadać, a nawet przy wielu dystrybutorach trzeba będzie zapłacić więcej niż przed tygodniem, Na szczęście podwyżki będą niezbyt znaczące,

RSS

Z odwilżą czy z mrozem? Synoptyk TVN Meteo o prognozie na święta

08.12.14

"Jak co roku, to jeden z najważniejszych tematów dotyczących świąt".

RSS

Świat wymusił korektę

15.06.14

Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych były dobrym podsumowaniem całego tygodnia, W pierwszej połowie rynek szukał stabilizacji razem z rynkami otoczenia, by w drugiej poddać się przecenie wywołanej cofnięciem na Wall ,,,

RSS

Wdowa po Nigeryjczyku zastrzelonym przez policję domaga się miliona złotych odszkodowania

29.06.13

Maxwell Itoya został śmiertelnie raniony 23 maja 2010 r., podczas kontroli na bazarze w okolicy budowy Stadionu Narodowego.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Którą z 543 fobii masz?

15.01.10

Jesteśmy coraz słabsi psychicznie – oceniają psychologowie. Odczuwamy lęk przed czosnkiem, papieżem, paznokciami, wieloliterowymi wyrazami, masłem orzechowym i penisem w stanie erekcji.

RSS

Najzdolniejsze kobiece nogi polskiej piłki w wielkim świecie

08.07.15

Uważana za najlepszą polska piłkarkę 18-letnia Ewa Pajor zaczyna nowy rozdział w karierze. Kontrakt z gigantem z Wolfsburga już podpisany, w czwartek pierwszy trening. - Jest stres - opowiada TVN24 utalentowana zawodniczka przed podróżą w nieznane.

RSS

Powrót powszechnego poboru w związku z Ukrainą?

08.03.14

Premier zabrał głos.

RSS

Belka przed komisją śledczą: wiadomo było, że Amber Gold to gruby przekręt

22.02.17

"Trzeba być analfabetą, żeby do czegoś takiego nie dojść".

RSS

Przestępca potrącił policjantów. Padły strzały

15.01.10

Bielscy policjanci zatrzymali w czwartek po pościgu 48-letniego przestępcę. Poszukiwany mężczyzna uciekając potrącił dwóch funkcjonariuszy. Aby go zatrzymać, policjanci użyli broni.

RSS

Tego chce resort sprawiedliwości: Sprawy dzieci w sądach bez kolejki

15.03.10

Sprawy, w których poszkodowanymi są dzieci, mają być rozpatrywane przez sądy karne bez kolejki i bez możliwości odraczania - tego chce Ministerstwo Sprawiedliwości. O wprowadzenie takich zapisów zaapelowała do ministra sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego działająca przy jego resorcie Rada ds. Pokrzywdzonych Przestępstwem.

RSS

Żyją jak w świecie po wojnie atomowej

21.07.16

Przenoszą się 100 lat do przodu i przez 72 godziny mierzą się ze światem zniszczonym przez wojnę nuklearną. ("Polska i Świat")

RSS

Bernanke ważniejszy od danych makro

29.08.11

W oczekiwaniu na wystąpienie szefa Fed Bena Bernanke (początek godz, 16:00) na rynkach finansowych niewiele się działo, Odczuć można jednak było coraz większe obawy związane z wcześniejszymi nadziejami,,,

RSS

Żewłakow żegna się z kadrą. Nie będzie po "wiejsku"

29.03.11

Wtorkowe towarzyskie spotkanie Grecja - Polska będzie ostatnim meczem Michała Żewłakowa z "orzełkiem" na piersi. - Chcemy go godnie pożegnać, nie jak na dożynkach, ale żeby pamiętał o tym wydarzeniu całe życie - mówi selekcjoner polskiej reprezentacji, Franciszek Smuda. Niespodziankę dla Żewłakowa szykują także włodarze greckiego Olympiakosu.

RSS

Na imprezie było 9,5 tys. ludzi: Party z Facebooka skończyło się śmiercią

15.05.10

Prawie dziesięć tysięcy ludzi przyszło na wielkie koktajl party we francuskim Nantes, które zorganizowano za pośrednictwem portalu społecznościowego Facebook. Huczna impreza skończyła się jednak tragicznie. Miejscowy szpital miał pełne ręce roboty, a jeden z gości zginął. Te imprezy to plaga - mówi francuska policja.

RSS

Obniżka inflacji w Polsce

15.03.13

Eurodolar w górę i w dół Podczas dzisiejszej sesji na głównej parze byliśmy świadkami dominacji zarówno strony podażowej, jak i popytowej, Na początku sesji górą były niedźwiedzie, które zostały wsparte dobrym odczytem z amerykańskiego rynku pracy, Liczb

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny