Czołowe zderzenie, siedem osób rannych. Śmigłowiec w akcji

08.07.16

Pierwszą informację i zdjęcia z miejsca wypadku otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Większą część drugiego kwartału zdominowało ograniczanie przez BoJ skutków szkód wywołanych chaotyczną reakcją rynków, po tym jak na początku kwietnia przedstawiono skalę nowego programu luzowania ilościowego, Reakcją był m,in, ,,, Szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski zamierza podpisać nowe umowy z doradcami tragicznie zmarłego Lecha Kaczyńskiego – wynika z ustaleń „Wprost”.
Fot. Janusz Jurzyk/Wikimedia CommonsChłopiec zmarł pod opieką niani. Kobieta opiekowała się kilkorgiem dzieci w tzw. domowym żłobku, który nie był zarejestrowany. Przeprosin, zniszczenia nakładu anglojęzycznego przewodnika po Poznaniu i zadośćuczynienia domaga się siostra Krzysztofa Komedy za umieszczenie wizerunku jej brata obok hitlerowskich oficerów. Zdjęcia obu mężczyzn pojawiły się w jednym dziale przewodnika "In Your Pocket" pt. "Lokalni bohaterowie". Szwedzki funkcjonariusz zastrzelił 69-letniego mężczyznę.

Gdy jeden z jurorów „Tańca z gwiazdami” oświadczył, że w Polsce jest rasizm, bo z konkursu odpadła ciemnoskóra aktorka Patricia Kazadi, wylądował na dywaniku u szefów TVN. - Piotr Galiński dostał burę, bo powiedział widzom, że są rasistami. Po co zrażać widzów? Jeszcze się obrażą – tłumaczy anonimowo pracownik TVN .


Na 5 tygodni przed wyborami samorządowymi w Turcji, wyznaczonymi na 30 marca, sąd w Ankarze upoważnił policję do przeprowadzania w pięciomilionowej stolicy kraju, bez nakazu sądowego, rewizji mieszkań, biur i samochodów oraz przeszukiwania przechodniów na ulicy. Na rynkach od początku tego tygodnia dominuje awersja do bardziej ryzykownych aktywów, Tureckie kłopoty stały się epicentrum problemu i kluczowym pytaniem pozostaje to czy i w jakim stopniu mogą się one przełożyć na rynki wschodzące?

W poniedziałek śmiertelnie potrącił dwie kobiety w centrum Łodzi. Nowe siły chcą zawładnąć NBA i przejąć schedę po Miami Heat. W tym roku LeBron James znów będzie zastanawiał się nad zmianą drużyny, Derrick Rose spróbuje zmierzyć się z legendą Jordana, a Clippersi podbić Dziki Zachód. Sport.tvn24.pl przedstawia najciekawsze niewiadome, które w tym sezonie wielokrotnie znajdą się na nagłówkach gazet. O 14:30 wszystkie indeksy giełdowe w Europie padły jak rażone piorunem, Pierwsze zdanie depesz prasowych o rynku pracy w Stanach brzmiało bowiem "gospodarka straciła 130 tys, etatów",Jest gotowy zwiększyć interwencje na krajowym rynku walutowym. Środa przyniosła nam dwa bardzo istotne odczyty danych makroekonomicznych z Polski i kolejne dobre dane z europejskich gospodarek, Na szerokim rynku znów zyskuje funt, polska waluta traci na wartości, a giełdowe byki nadal panują na ,,, Wojna w Afganistanie trwa już prawie dziewięć lat. Nawet po tak długim okresie trudno mówić o sukcesie sił koalicji zbudowanej wokół USA. Jednak jest coś, co Amerykanom nie pozwoli wyjść z tego kraju. To właśnie odkryte złoża surowców naturalnych o wartości nawet biliona dolarów!

RSS

Niepewność zaszkodziła notowaniom złotego

22.10.11

Bez cienia wątpliwości mijający tydzień upłynął na spekulacjach przed szczytem Unii Europejskiej, Już tydzień temu oczekiwania były tak mocno wywindowane, że stawało się jasne, że trudno będzie je spełnić, Na rynek napływało sporo plotek, czasem wzajemnie

RSS

Byki nadal mają przewagę

01.07.11

Czwartkowa sesja przyniosła kontynuację dobrej passy na większości giełdowych parkietów, Warszawscy inwestorzy nadal nie mieli jednak powodów do zadowolenia,

RSS

Brak rozstrzygnięć po danych z USA

01.08.10

W czasie dzisiejszej sesji eurodolar poruszał się w konsolidacji pomiędzy poziomami 1,3000 a 1,3100,

RSS

Rozbity samochód Kubicy sekundy po wypadku

08.02.11

Nagranie rozbitego samochodu Roberta Kubicy, zarejestrowane kilkadziesiąt sekund po wypadku, trafiło do internetu. Film pochodzi z samochodu Mauro Moreno i Corrado Bonato, którzy wyruszyli na trasę rajdu tuż po Polaku. Później w sieci pojawiło się nagranie z samochodu innego zespołu, Giuseppe Scrivy i Silvi Micheletti. Na nim także widać rozbite auto Kubicy tuż po wypadku.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Chiny zmieniają zasady gry

22.10.12

Źródłem prawdziwych obaw w IV kwartale 2012 roku, a jednocześnie źródłem zmian, są Chiny, Od końca ubiegłego roku sceptycznie podchodziliśmy do rozwoju Chin, uważając tamtejszy model biznesowy za przestarzały, Funkcjonował on świetnie przez pierwsze 33 la

RSS

Rakieta rozgrzała Łukaszenkę

29.01.12

Człowiek nr 1 na Białorusi gratuluje nowej liderce światowej listy tenisa. Po sobotnim zwycięstwie w Australian Open, Wiktoria Azarenka dostała od prezydenta kraju list. - Rozgrzałaś białoruskie serca swoją wolą zwycięstwa - pisze.

RSS

EBI skłonny wspomóc sektor bankowy

08.11.11

Plotki znów w akcji Początek dzisiejszych notowań nie był najlepszy dla wspólnej waluty, Od rozpoczęcia notowań europejskich kurs głównej pary walutowej kontynuował ruch zapoczątkowany jeszcze podczas sesji azjatyckiej, Siła niedźwiedzi kryła się,,,

RSS

e-petrol.pl: weekend majowy ze stabilnymi cenami paliw

01.05.14

W tym roku wyjazdy Polaków na długi majowy weekend będą kosztowały nieco mniej przed rokiem, jeśli weźmiemy pod uwagę wyłącznie koszty tankowania,

RSS

Rubel wciąż znacząco traci na wartości. Przez tanią ropę

15.01.15

Środowa sesja na giełdzie walutowej w Moskwie przebiegała pod znakiem dalszego spadku kursu rubla. Wieczorem za dolara płacono 66,22 rubli, czyli o 1,5 proc. więcej niż na wtorkowym zamknięciu. Za euro dawano 78,03 rubli, tj. o 1,3 proc. więcej niż we wtorek na koniec dnia.

RSS

PiS czeka na decyzję J. Kaczyńskiego ws. kandydowania

22.04.10

Politycy PiS czekają na decyzję prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego w sprawie ewentualnego kandydowania w wyborach prezydenckich; ma ona zapaść w najbliższych dniach. Formalnie kandydata PiS na prezydenta wybiera Rada Polityczna; jej posiedzenie zaplanowano na sobotę.

RSS

UEFA zbada "Jihad Legia"

08.10.11

Transparent "Jihad Legia", którzy stołeczni fani wywiesili na meczu z Hapoelem Tel Awiw, nie uszedł uwadze UEFA. Europejska federacja zajmie się nim podczas spotkania Komisji Dyscyplinarnej 17 listopada. Klubowi grożą kary. - Mamy złożyć wyjaśnienia do 10 listopada. Złożymy dowody, które pomogą uniknąć kary lub ją zminimalizować - powiedział tvn24.pl członek zarządu Legii, Jarosław Ostrowski. Dodał, że klub współpracuje w tej sprawie z SKLW.

RSS

Ministerstwo chce przykręcić śrubę kierowcom

15.01.17

Ministerstwo Sprawiedliwości planuje przykręcić śrubę nieodpowiedzialnym kierowcom, którzy łamią przepisy.

RSS

Rosja chce mediować w Syrii. Brak opozycji na rozmowach policzkiem dla Moskwy

15.01.15

Jeśli syryjska opozycja nie weźmie udziału w rokowaniach pokojowych w Moskwie, to straci wpływ na negocjacje - oświadczył minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow.

RSS

Dolar nie stracił zbytnio po informacjach z Alabamy, liczy się FED i podatki

15.12.17

USA / DANE: Opublikowane wczoraj o godz, 14:30 dane nt, inflacji w cenach producentów (PPI) w listopadzie pokazały jej nieco wyższy wzrost od szacunków, także po stronie odczytu bazowego, który wyniósł 0,3 proc, m/m i 2,4 proc, r/r

RSS

Zapłoną 9 maja: Znicze na grobach radzieckich żołnierzy

08.05.10

Po wyrazach solidarności, jakie Polacy otrzymali od Rosjan po katastrofie pod Smoleńskiem, 9 maja na cmentarzach żołnierzy radzieckich w Polsce zapłoną znicze. To odpowiedź na apel polskich artystów o uczczenie żołnierzy, poległych na terenie Polski podczas II wojny światowej.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny