Kandydatka Demokratów przestrzega przed "recesją Trumpa"

22.06.16

"Jego zwycięstwo byłoby katastrofą dla gospodarki".

Po krótkotrwałym uspokojeniu sytuacji, na rynek obligacji powróciła duża nerwowość, Rentowność 10-letnich obligacji hiszpańskich znalazła się bardzo blisko rekordowych poziomów, Pod tym ciężarem ugięły się indeksy giełdowe i kurs EUR/USD, W gospodarkach rozwiniętych nadal odnotowuje się niski wzrost ? zaledwie 1,3% w ubiegłym roku ? w miarę, jak strefa euro z powrotem popada w recesję, Nie przewiduje się znacznej poprawy wzrostu gospodarczego w bieżącym roku, ponieważ ,,, W meczu dwóch najlepszych drużyn obecnego sezonu Serie A, absolutnym hicie 14. kolejki, piłkarze Napoli pokonali na swoim stadionie Inter Mediolan 2:1. Gospodarze zostali tym samym nowym liderem, spychając z pierwszego miejsca właśnie Neraazzurrich.Złoty rozpoczął kolejny tydzień od osłabienia, mimo nadziei części rynku na pozytywną reakcję na brak działania ze strony Moody?s, To głównie zasługa napiętej atmosfery na rynkach globalnych, choć wczorajsze dane z Polski też nie ,,, Z więzienia w argentyńskiej prowincji Neuquen, którego personel z braku ludzi posługiwał się kukłą strażnika imieniem "Wilson", uciekło dwóch więźniów - podały władze.

Wall Street we wtorek miała z jednej strony pułap nad głową, czyli poziom rekordu wszech czasów, co mogło nieco zmniejszać popyt, a z drugiej końcówkę miesiąca, co mogło popyt zwiększać, Bykom pomagał też nieznacznie europejski ,,,

Komisja Europejska traci nadzieję na osiągnięcie prawnie wiążącego porozumienia klimatycznego w tym roku, na rozmowach, których kulminacją będzie spotkanie w meksykańskim Cancun - pisze w piątek Reuters, powołując się na anonimowe źródło. Patolog, który identyfikował ciało Krzysztofa Olewnika, przeprowadzał sekcje zwłok innych osób zmarłych w tej sprawie. Między innymi szefa porywaczy, Wojciecha Franiewskiego, który powiesił się w areszcie w Olsztynie oraz strażnika, który go pilnował - dowiedziało się Radio Zet.

Znany polski biznesmen, prezes Bartimpexu i jeden z najbogatszych Polaków zmarł dziś rano w szpitalu w wieku 75 lat.

Czy zakup mieszkania pod wynajem w miejscowościach turystycznych jest opłacalną inwestycją? Jakie mieszkanie wybrać, jeżeli zdecydujemy się na taką formę inwestycji? Na to pytanie odpowiedział Paweł Blajer w programie "Biznes dla Ludzi" w TVN24 Biznes i Świat. Policja zatrzymała 20 gangsterów mafii Ndrangheta.I jak tu się dziwić, że Staszek Cudny świata poza nią nie widzi. Kasia Tusk robi wszystko, by podobać się swemu ukochanemu. Świątek, piątek czy niedziela - dba o swe zgrabne ciało jak o skarb. A na spotkanie z wybrankiem stroi się jak na bal! Zdjęcie, wykonane tuż po aresztowaniu, zachwyciło internautów. Informacje o większym od oczekiwanego deficycie budżetowym Hiszpanii za pierwsze dwa miesiące b,r, nie mogą napawać optymizmem, Dodatkowo rząd Mariano Rajoy#8217;a znalazł się w trudniejszym położeniu po przegranych wyborach w Andaluzji,

RSS

Zespół Macierewicza nie do ruszenia. Rodziny smoleńskie piszą list w jego obronie

29.10.13

- Nie będzie na razie zmian w regulaminie Sejmu dot. pracy zespołów parlamentarnych - poinformowała po dzisiejszym spotkaniu Prezydium Sejmu marszałek Ewa Kopacz i podkreśliła, że byłoby to niezgodne z Konstytucją.

RSS

Większość Rosjan nie aprobuje słów Kadyrowa o "wrogach narodu"

29.01.16

Większość Rosjan nie słyszała o słowach prezydenta Czeczenii Ramzana Kadyrowa o opozycji jako "wrogach narodu". Również większość uważa, że przedstawiciele władzy nie powinni używać takich określeń wobec swoich krytyków - wynika z sondażu rosyjskiego Centrum Lewady.

RSS

Massel nowym zastępcą Grabarczyka?

22.12.10

W środę poznamy nazwisko nowego wiceministra odpowiedzialnego za kolej. Jak poinformował portal tvn24.pl rzecznik rządu Paweł Graś, szef resortu infrastruktury Cezary Grabarczyk decyzję w tej sprawie już podjął. Prawdopodobnie będzie to Andrzej Massel, dotychczasowy wicedyrektor Instytutu Kolejnictwa ds. studiów i projektów badawczych.

RSS

"Setki trupów na budowie metra" to tylko miejska legenda?

01.09.12

Kurzawka, niewybuchy - na to budowniczowie II linii metra już trafili. Po Warszawie krąży też wstrząsająca opowieść o "setkach trupów w różnej fazie rozkładu". Ile w niej prawdy?

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

"Wszyscy jesteśmy małpami". Bananowy kontratak

29.04.14

Teraz w rolach głównych występują: Neymar, Hulk, Aguero i inni.

RSS

Szef MSZ: nasza współpraca z Eurokorpusem się nie załamuje

01.04.17

Być może w przyszłości będzie potrzeba, by wrócić do większego zaangażowania.

RSS

"Blatter, ustąp!". Platini zażądał, szef FIFA odmówił

29.05.15

Coraz gorętsza atmosfera przed piątkowymi wyborami.

RSS

Ostatnia droga profesora: Krzysztof Skubiszewski pochowany w Wilanowie

22.02.10

Trumna z ciałem prof. Krzysztofa Skubiszewskiego została złożona do krypty zasłużonych Polaków w Świątyni Opatrzności Bożej w warszawskim Wilanowie. Były szef MSZ spoczął obok poety księdza Jana Twardowskiego i kapelana Rodzin Katyńskich księdza Zdzisława Peszkowskiego.

RSS

Jaki wiatr wieje na Wyspach?

15.05.19

Dane z Niemiec bez zaskoczeń, Okazały się być w pełni zgodne z oczekiwaniami, Wojna handlowa to nie tylko Chiny, Z końcem tygodnia mija termin decyzji ws, europejskiej motoryzacji, Nastroje w Wlk, Brytanii przed wyborami do Parlamentu Europejskiego

RSS

Uroczystości pogrzebowe zabitego działacza PiS

29.10.10

W łódzkiej Bazylice Archikatedralnej rozpoczęła się w południe msza żałobna w intencji Marka Rosiaka, zastrzelonego w ubiegłym tygodniu w łódzkim biurze PiS. We mszy uczestniczy m.in. prezydent Bronisław Komorowski. Mszy przewodniczy bp Adam Lepa.

RSS

W zamachu zginęła kuzynka reprezentanta Francji. "Była dla mnie przewodnikiem"

15.11.15

30-letni zawodnik tego wieczoru grał w meczu towarzyskim z Niemcami na Stade de France.

RSS

Turniej Czterech Skoczni: Niskie loty Polaków. Kwalifikacje dla lidera i faworyta

29.12.15

Do pierwszej rundy awansowało czterech Polaków, ale ich wyniki nie napawają optymizmem.

RSS

Złoto Kawęckiego, Czerniak ze srebrem

22.05.16

Konrad Czerniak zdobył srebrny, a Radosław Kawęcki złoty medal podczas odbywających się w Londynie pływackich mistrzostw Europy. To pierwsze krążki Polaków na imprezie.

RSS

Komentarz walutowy - rynki złapały oddech

08.02.18

Po poniedziałkowej panice wtorek przyniósł uspokojenie nastrojów rynkowych, W USA indeksy zakończyły wczorajszą sesję na plusie, także Europa odrabia straty, Jednak za wcześnie aby powiedzieć, że wszystko na pewno wróciło do ?normy?,,,

RSS

Bayern zmiażdżył HSV. Lewandowski w końcu się przełamał

15.02.15

Wrócił stary-dobry Bayern. W sobotnim meczu 21. kolejki mistrzowie Niemiec rozbili na swoim stadionie HSV Hamburg 8:0.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny