Kandydatka Demokratów przestrzega przed "recesją Trumpa"

22.06.16

"Jego zwycięstwo byłoby katastrofą dla gospodarki".

Fiat nadal jest zdecydowany zainwestować we Włoszech 20 miliardów euro, pod warunkiem jednak, że otrzyma gwarancje, iż jego zakłady w tym kraju będą pracować pełną parą. Zapewnił o tym dyrektor generalny koncernu podczas spotkania z przedstawicielami rządu i związków zawodowych, którzy zażądali wyjaśnień w sprawie perspektywy przeniesienia produkcji nowego minivana z Turynu do Serbii.
Sergio Marchionne nie odpowiedział na pytanie o to jaki los czeka historyczny zakład Mirafiori w Turynie, gdzie do tej pory produkowane były stare wersje minivana. Stwierdził jedynie, że ma on takie same widoki na przyszłość, jak pozostałe fabryki Fiata we Włoszech, na których modernizację koncern gotów jest wyłożyć 20 miliardów euro.
Jesteśmy jedynym przedsiębiorstwem, które inwestuje we Włoszech tak wielkie pieniądze - powiedział dyrektor generalny turyńskiego koncernu. Przypomniał jednak, że warunkiem powodzenia tych planów, jest zagwarantowanie stuprocentowego wykorzystania mocy produkcyjnych zakładów. To od związków zawodowych przede wszystkim zależy, czy tak będzie, czyli - wyjaśnił Marchionne - czy będziemy mieli we Włoszech silny przemysł motoryzacyjny, czy też oddamy go w ręce zagranicznych konkurentów. Fiat nie może sobie pozwolić na zmienny rytm produkcji, nieusprawiedliwioną absencję czy całodniowe blokady linii produkcyjnych.
Prezydent Bronisław Komorowski jest zaniepokojony możliwością nadużywania symboli religijnych w kampanii politycznej. Uważa, że kampanie zarówno "na rzecz", jak i "przeciw krzyżowi", są dla Polski niekorzystne. WYDARZENIE DNIA Na naszym rynku ciągle dominują minorowe nastroje, WIG20 należał w piątek do najsłabszych w Europie, Gorzej radziły sobie także indeksy małych i średnich spółek,Protesty na Majdanie Niepodległości w Kijowie będą trwały do wyborów prezydenckich w 2015 roku, a do ich pierwszej tury wszyscy kandydaci partii opozycyjnych przystąpią oddzielnie – oświadczył w niedzielę jeden z liderów ukraińskiej opozycji, Arsenij Jaceniuk. Prezydent Wiktor Janukowicz miał problem z wygłoszeniem wystąpienia przed ukraińskim parlamentem. Uniemożliwiali mu to posłowie z partii Julii Tymoszenko, która odsiaduje wyrok siedmiu lat więzienia. Politycy rozwinęli wielką płachtę z nadrukowanym zdjęciem swojej liderki i skandowali "Wolność dla Julii!". Dziś o 14:00 opublikowane zostaną informacje o koniunkturze gospodarczej we wrześniu, Inflacja bazowa w sierpniu wyniosła 2,1% r/r, zgodnie z oczekiwaniami, A, Kaźmierczak z RPP stwierdził, że ewentualną obniżkę stóp można rozważać dopiero w październiku,

Młodzi stawiają na Komorowskiego i fundują mu przewagę nad wyborczą konkurencją.

Dla niej były to "nowe urodziny", więc podziękowała załodze lotu nr 16 tak, jak najlepiej potrafiła - piosenką. Piosenkarka Magda Steczkowska, która była 1 listopada wśród pasażerów pilotowanego przez kpt. Tadeusza Wronę samolotu, zaśpiewała w Pałacu Prezydenckim. Euro pozostaje najsłabszą walutą w G10 w tym tygodniu, gdyż mimo wstępnego porozumienia Grecji z UE, wciąż czyhają przeszkody na drodze do trzeciego pakietu pomocowego, Jednak ryzyko rychłego grexitu istotnie zmalało, na czym przede ,,,

7. edycja Off Plus Camera już wkrótce - od 2 do 11 maja. Role były rozpisane - Donald Tusk to samiec alfa więc musi rządzić. Bronisław Komorowski jako osobnik beta miał tylko pilnować żyrandola. Ale zaczął premiera kąsać. Właśnie zablokował pierwszą ustawę.
Donald Tusk i Bronisław Komorowski (fot. FORUM) Rosengren z Fedu zdecydowanie bardziej jastrzębi niż można było oczekiwać, Czy FOMC chce przygotować rynek do podwyżki w ciągu najbliższych dwóch posiedzeń? Złoty względnie stabilny po znacznie niższym od oczekiwań odczycie PKB za ,,,Czwartkowa próba generalna przed defiladą na placu Czerwonym w Moskwie nie odbyła się bez problemów. W piątek wieczorem, po zakończeniu roboczego obiadu z przywódcami Europy Środkowej, prezydent USA Barack Obama opuścił Pałac Prezydencki i udał się do hotelu Marriott, gdzie zatrzymał się podczas pobytu w Warszawie.       Po blisko pół wieku rząd Wielkiej Brytanii przeprosił ofiary jednej z największych pomyłek farmakologicznych w historii. Niepełnosprawni - ofiary thalidomidu dostaną też podwyżki rent.
      Brytyjski wiceminister zdrowia Mike O'Brian przeprosił w parlamencie osoby urodzone w latach 50. z poważnymi wadami budowy, spowodowanymi przez thalidomid. Opracowany w Niemczech lek był przepisywany kobietom w ciąży jako środek na bezsenność, nudności, bóle głowy i przeziębienia. Wycofano go dopiero w 1961 roku. Spośród 7 tysięcy dzieci urodzonych bez kończyn albo z innymi poważnymi deformacjami w Wielkiej Brytanii przyszło na świat 2 tysiące. Więcej ofiar było tylko w Niemczech.
      Do dziś na Wyspach żyje 466 ofiar tej pomyłki medycznej. Większość otrzymuje mniej niż przeciętną brytyjską pensję, przy bardzo wysokich kosztach przystosowania do normalnego życia. W grudniu brytyjski rząd ogłosił powołanie funduszu w wysokości 20 milionów funtów, z którego będą wypłacane wyrównania rent.
 


RSS

Fatalny początek tygodnia w Chinach

29.09.15

Podczas dzisiejszej sesji azjatyckiej mieliśmy do czynienia z publikacją dosyć ważnych danych z chińskiej gospodarki, pomimo tego, iż Bloomberg ocenia je najmniejszym stopniem ważności, Dane na temat zysków sektora przemysłowego wypadły ,,,

RSS

Co zaatakują Amerykanie? Mają bomby do niszczenia broni chemicznej

01.09.13

Składy i fabryki broni chemicznej, wyrzutnie rakiet, instytuty badawcze, centra dowodzenia i komunikacji - to prawdopodobna lista amerykańskich celów w Syrii.

RSS

Niemcy czczą bunt z 1953 roku. Gauck w obronie antykomunizmu

15.06.13

Bundestag oddał hołd uczestnikom buntu stłumionego krwawo przez wojsko radzieckie wspierane przez czołgi. 17 czerwca 1953 roku w NRD zginęło co najmniej 50 osób.

RSS

Skandal. Pacjentom odmówiono leczenia: Dramat chorych na raka potrwa do maja?

08.01.10

Dlaczego chorzy na nowotwory stracili dostęp do chemioterapii niestandardowej? Wszystko przez rozporządzenie NFZ. Ministerstwo zdrowia zrzuca jednak winę na lekarzy i tłumaczy, że nic się nie stało. A jednak się stało, bo nawet po cofnięciu rozporządzenia chorzy nie mogą się leczyć.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Złoto środkiem na poprawę płynności

08.07.10

Złoto uosabia dwie pożądane przez inwestorów cechy - jest rzeczywiste i płynne, czego nie można powiedzieć o instrumentach finansowych ani nieruchomościach, Pierwsze są płynne lecz wirtualne, natomiast drugie są rzeczywiste lecz niepłynne,

RSS

Obama uspakaja Amerykanów

01.05.10

      Prezydent Barack Obama zapewnił Amerykanów, że władze federalne są dobrze przygotowane do walki ze skutkami gigantycznego wycieku ropy w Zatoce Meksykańskiej. Po zatonięciu znajdującej się tam platformy wiertniczej z podwodnego szybu naftowego wydobywa się 750 tysięcy litrów ropy dziennie.
      Barack Obama poinformował, że w akcji zabezpieczania wybrzeża Stanów Zjednoczonych biorą udział zarówno służby federalne, jak i wojsko. Na miejscu działa 1900 pracowników służb ratowniczych. W akcji przez całą dobę bierze też udział 300 okrętów i samolotów. Obama poinformował, że wzdłuż wybrzeża rozłożono pływające pompowane zapory na łącznej długości 60 kilometrów. "Skierowaliśmy również kontrolerów na inne platformy wiertnicze w Zatoce Meksykańskiej, by sprawdzili zabezpieczenia"- dodał.
      Obama podkreślił, że za katastrofę platformy wiertniczej jest odpowiedzialny koncern BP i to on poniesie koszty operacji zabezpieczania i oczyszczania amerykańskiego wybrzeża.
 

RSS

Ziobro: Wniosek o postawienie przed TS jest humorystyczny

15.06.11

Humorystyczny - tak b. minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro (PiS) skomentował wniosek o postawienie go przed Trybunałem Stanu, zawarty w konkluzji projektu raportu sejmowej komisji śledczej badającej sprawę Barbary Blidy.

RSS

500 zł na dziecko zniechęci do pracy

29.03.16

Będziemy sprawdzać, jak program 500 plus wpływa na aktywność zawodową, szczególnie kobiet - zadeklarował wiceszef MRPiPS Bartosz Marczuk. Zapowiedział też uporządkowanie systemu finansowego wsparcia rodzin, który jego zdaniem powinien być bardziej ujednolicony.

RSS

Ponad 1 mln Polaków cierpi na niewydolność serca

08.05.11

Jeszcze do niedawna Polacy najczęściej umierali na zawały serca. Dziś nową "epidemią" kardiologiczną jest niewydolność serca - ostrzegają specjaliści z okazji przypadającego 7 maja Europejskiego Dnia Niewydolności Serca.

RSS

Dolar czeka na dane o PKB

29.04.18

Spodziewane niższe tempo wzrostu amerykańskiego PKB w I kw, 2018 r, EBC pozostanie ostrożny, Bank Japonii daje sobie więcej czasu na osiągniecie celu inflacyjnego

RSS

Bułgaria wybiera prezydenta. Prowadzi "czerwony generał"

08.11.16

Kandydat opozycyjnej Bułgarskiej Partii Socjalistycznej (BSP) Rumen Radew wygrał niedzielną pierwszą turę wyborów prezydenckich; wyprzedza o 3,7 pkt proc. kandydatkę rządzącej partii GERB Ceckę Caczewą - poinformowała w poniedziałek Centralna Komisja Wyborcza.

RSS

Były wiceminister MSWiA oskarża:: "Interes rodzinny Kaczyńskich ważniejszy"

08.04.10

"Kim tak naprawdę jest prezydent Lech Kaczyński? Podwładnym swego brata bliźniaka?" - pyta były wiceminister MSWiA za rządów PiS. Piotr Piętak odmówił przyjęcia odznaczenia od prezydenta. Zarzuca, że interes rodzinny braci Kaczyńskich był wiele razy ważniejszy, niż interes państwa.

RSS

Nie najlepsze nastroje inwestorów

15.08.10

Po wakacyjnej minie hossie, seria kolejnych złych danych makro doprowadziła do realizacji zysków za oceanem, Wcześniejsze, gorsze od oczekiwań dane makro zostały poparte złymi danymi z rynku pracy, Dane lipcowe były poniżej oczekiwań, a dodatkowo dane cze

RSS

Elektrownia Turów do remontu. Za 700 mln zł

15.03.16

Ponad 700 mln zł będzie kosztowała kompleksowa modernizacja bloków energetycznych w Elektrowni Turów. PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, spółka GK PGE, podpisała przedostatni kontrakt w ramach tej modernizacji - poinformowała w poniedziałek PGE.

RSS

Trzęsienie ziemi o sile 7,5 koło Vanuatu

22.08.11

W rejonie Vanuatu na południowym Pacyfiku ziemia zatrzęsła się w sobotę o godz. 18.55 czasu polskiego (w niedzielę o godz. 3.55 czasu lokalnego) z siłą 7,5 - poinformowała służba geologiczna USA (USGS). Nie wydano ostrzeżenia przed tsunami.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny