Niższe emerytury dla byłych esbeków? Tego chce resort spraw wewnętrznych

15.06.16

Mają sięgać maksymalnie średniego świadczenia emerytalnego w systemie powszechnym.

"28 lipca, podczas wykonywania zadań w ramach operacji "White Eagle Fury" doszło do ataku na polski patrol. W wyniku odniesionych ran zginął st. szer. Paweł Poświat" - poinformował mjr. Szczepan Głuszczak. Rok 2016 rozpoczął się bardzo dobrze dla rynku złota, Niepewności związane ze stabilnością chińskiej gospodarki oraz referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej przełożyły się na 25% wzrost cen złota w pierwszej ,,, Polscy siatkarze pokonali Niemców 3:0 w swoim drugim meczu Memoriału Huberta Wagnera. Kluczem do zwycięstwa biało-czerwonych okazała się skuteczna zagrywka oraz dobra gra bloku.Prezydent Bronisław Komorowski podpisał we wtorek ustawę o Systemie Informacji Oświatowej - poinformowała Kancelaria Prezydenta. Ustawa - ze względu na zakres i rodzaj zbieranych danych, m.in. wrażliwych, wzbudziła kontrowersje w niektórych środowiskach. Niemiec Tony Martin zdeklasował rywali w Kopenhadze i został mistrzem świata w indywidualnej jeździe na czas. Fatalnie wypadli Polacy. Dziewiąty przed rokiem Maciej Bodnar, zajął dopiero 55. miejsce. Tuż przed startem okazało się, że ma za długi rower. Telewizja ujawniła ściśle tajne dokumenty, jakoby uzyskane od informatora w syryjskim reżimie.

Podolski i Oezil "strzelili" sobie fotkę z brazylijskimi policjantami. Gdyby wiedzieli...

Miks danych makroekonomicznych z USA i strach przed dalszymi skutkami gorszej pogody powoduje utrzymywanie się EUR/USD w graniach 1,3700, Rozpoczęcie się szczytu G20, Dalsza słabość rubla, Stabilizacja się złotego w graniach 4,17 za euro, ,,, Reklama, w której skejt celuje do policjanta z pistoletu i mówi "na kolana psie" to nie przestępstwo - uważa toruńska prokuratura. Innego zdania są policjanci, którzy donieśli prokuraturze o skandalicznej reklamie. Mówili, że to publiczne nawoływanie do popełnienia przestępstwa.

KE przeszła do drugiego etapu postępowania wobec Niemiec w sprawie naruszenia unijnego prawa przy wprowadzaniu myta od samochodów osobowych. W piśmie do władz w Berlinie KE zwróciła się, by nie wprowadzały systemu, który dyskryminuje kierowców z innych państw. Turcja musi przestrzegać praw człowieka i zasad praworządności - oświadczyła brytyjska premier Theresa May, która przebywa z wizytą w Ankarze, gdzie spotkała się z prezydentem Recepem Tayyipem Erdoganem. Goście ponieśli czwartą porażkę w tym sezonie.Startujący z Krakowa samolot pasażerski w drodze do Oslo nagle zrywa łączność radiową z ziemią i zmienia kurs. Kontrola przestrzeni powietrznej uznaje maszynę za porwaną. Na przechwycenie startują polskie F-16. Później samolot zaczynają śledzić rosyjskie Su-27 z Obwodu Kaliningradzkiego. Ostatecznie "porwana" CASA ląduje w Malborku. Ćwiczenia Vigilant Skies 2011 zakończyły się sukcesem. Poseł PSL Eugeniusz Kłopotek powiedział, że nie podoba mu się ton wypowiedzi niektórych polityków PO, którzy kompletnie bagatelizują "białą księgę" PiS, a Antoniego Macierewicza (PiS) najchętniej odesłaliby do psychiatry. Na apel o pomoc w ustaleniu tożsamości Marii odpowiedziały już tysiące osób z całej Europy.

RSS

Nie żyje pasażer bmw. 3,5 promila u kierowcy

15.01.14

Czołówka z autobusem na drodze wyjazdowej z Olecka.

RSS

Warzywa świetnie wpływają na cerę

29.10.16

Zobacz, z czego najlepiej zrobić domową maseczkę.

RSS

Miller: Berczyński jest bombą termobaryczną. Zapalnik trzyma Macierewicz

15.04.17

Były premier Leszek Miller w "Faktach po Faktach".

RSS

Polska mistrzyni - Justyna z Kasiny

22.12.10

W zimie życie w Kasinie Wielkiej zamiera. Gdy Justyna Kowalczyk startuje w zawodach, przed telewizorami zasiadają całe rodziny. Nawet wiekowe staruszki, które nigdy sportem się nie interesowały, są teraz specjalistkami od narciarstwa biegowego.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Skromna, ale jednak korekta

15.10.16

Rankiem pisaliśmy o małej korekcie na eurodolarze ? że powstaje i prawdopodobnie trochę się rozwinie, aczkolwiek nie spodziewaliśmy się całkowitej zmiany klimatu, I faktycznie ? taka zmiana nie nastąpiła, O ile wczoraj (a przez moment i ,,,

RSS

Jeden kandydat na trenera Barcelony mniej. Wybrał inny klub

29.05.17

Juan Carlos Unzue, zatrudniony ostatnio w sztabie szkoleniowym Barcelony, został trenerem piłkarzy Celty Vigo. 50-letni Hiszpan pracował już w tym klubie w sezonie 2013/14 - był wówczas asystentem Luisa Enrique, z którym odszedł później do Dumy Katalonii.

RSS

UE walczy z unikaniem płacenia podatków

15.10.14

Od 2017 roku kraje Unii Europejskiej będą automatycznie wymieniać informacje o dochodach mieszkańców, aby skuteczniej walczyć z unikaniem płacenia podatków - uzgodnili we wtorek w Luksemburgu unijni ministrowie finansów.

RSS

"To miejsce jest jak dom". Dziesiąta rocznica poradni ratującej życie dzieci

22.05.16

Materiał "Faktów" TVN

RSS

20 lat czekania. "Kariera dopiero się zaczyna"

29.07.10

Tego nikt się nie spodziewał. 38-letnia zawodniczka, która przez 20 lat kariery na międzynarodowym poziomie nigdy nie zdobyła żadnego medalu na profesjonalnych zawodach, wywalczyła brąz w rzucie dyskiem. - Tyle lat czekałam na taki sukces. Jestem nieprawdopodobnie szczęśliwa - mówiła wzruszona po ceremonii wręczenia krążków.

RSS

Polityczny lunch i toast. Obama, Putin i Duda przy jednym stole

29.09.15

Na zdjęciach z uroczystego lunchu uwieczniono m.in. Andrzeja Dudę siedzącego tuż obok Baracka Obamy, przy jednym stole także z Władimirem Putinem.

RSS

Godzina "W", bohaterska dróżniczka, alpaki na spacerze? Wybieramy materiał miesiąca

08.09.17

Miniony miesiąc przyniósł wiele wydarzeń i wiele materiałów, których autorami jesteście Wy - Reporterzy 24.

RSS

Japonia należy do Shinzo Abe

15.12.14

Partia Liberalno-Demokratyczna (PLD) japońskiego premiera Shinzo Abego odniosła zdecydowane zwycięstwo w niedzielnych przedterminowych wyborach parlamentarnych - wynika z sondaży exit polls.

RSS

Zadzwonił na policję mówiąc, że zapalił marihuanę i źle się czuje

22.01.13

Policjanci z Kalisza otrzymali nietypowe zgłoszenie.

RSS

W nocy ukradli sportowe audi. Godzinę później leżeli skuci na ziemi

22.06.16

Właściciel audi nawet nie zauważył, że jego auto zniknęło.

RSS

Danuta Olewnik o błędach w śledztwie: "Męża nie wpuszczono na sekcję zwłok"

22.01.10

"Nadałam mojej córce imię Nadzieja. Jeśli jakąś mam, chciałabym ją schować w sercu, a nie żyć nią teraz" - tak siostra Krzysztofa Olewnika skomentowała fakt, że śledczy dają 5 procent szans na to, że jej brat żyje. Danuta Olewnik ujawniła też kolejne tajemnicze fakty ze śledztwa sprzed kilku lat.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny