Słabe dane z USA na korzyść PLN, rynek patrzy na ustawę dot. CHF

08.06.16

Początek nowego tygodnia handlu na rynku walutowym przynosi neutralne otwarcie na PLN, Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3875 PLN za euro, 3,8642 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9551 PLN względem franka szwajcarskiego ,,,

Euro (EUR) traci na wartości wobec głównych walutowych partnerów handlowych, Na rynku odczuwa się awersję do ryzyka, W środę Prezes Europejskiego Banku Centralnego (EBC), Mario Draghi spotkał się z niemieckimi parlamentarzystami za ,,, Chociaż po ponad roku ciągłego wzrostu marż kredytowych wreszcie zanotowaliśmy ich spadek, to jednak na rynku sprzedaży mieszkań wciąż panuje marazm, Mimo, że ceny spadają, a na klientów czeka wiele niepowtarzalnych ofert, to jednak ,,, Zniewagi puściłem już w niepamięć. Nie chcę ścigania oskarżonych - oświadczył przed sądem w Koszalinie (Zachodniopomorskie) ostatni z policjantów pokrzywdzonych, według prokuratury, przez piłkarzy: Radosława Majdana, Piotra Świerczewskiego i Jarosława Chwastka.Dzisiejsza sesja na rynku walutowym przebiegała pod znakiem oczekiwań na dane z amerykańskiego rynku pracy, Do godziny 14,30 sytuacja była stabilna, a zmienność ograniczona, Wprawdzie w między czasie poznaliśmy odczyty produkcji przemysłowej z Wielkiej Br Ma dwa kilometry długości i formalnie jest drogą ekspresową - S79.        Już wkrótce w księgarniach na Białorusi ukaże się książka o Aleksandrze Łukaszence. Jej autor, znany rosyjski pisarz Roy Miedwiediew, zachwyca się białoruskim prezydentem i jego pomysłami na zarządzanie państwem.
       Według Miedwiediewa Łukaszenka stworzył system, który stawia Białoruś wyżej od Rosji. Autor książki udowadnia, że po rozpadzie Związku Radzieckiego władzom w Mińsku udało się: zachować zakłady przemysłowe, ulepszyć drogi i zapewnić opiekę socjalną obywatelem.
       Zdaniem Roya Miedwiediewa Białoruś jest krajem bardziej rozwiniętym i zadbanym niż Rosja. W wywiadzie dla białoruskiego "Euro-Radia" pisarz twierdzi, że żadne z rosyjskich wydawnictw nie zdecydowało się wydrukować pozytywnej książki o Białorusi. Dopiero gdy utrzymujący przyjacielskie kontakty z Aleksandrem Łukaszenką mer Moskwy Jurij Łużkow zdecydował się zakupić 2 tysiące egzemplarzy, można było rozpocząć druk.
       Książka nosi tytuł "Aleksander Łukaszenka - fenomen białoruskiego modelu" i opowiada o tym, jak w ostatnich 20 latach rozwijała się niepodległa Białoruś. Najwięcej miejsca zajmuje w niej opis białorusko-rosyjskich stosunków gospodarczych i politycznych. Zdaniem autora nieprawdziwe są twierdzenia, że Białoruś żeruje na rosyjskiej gospodarce. Miedwiediew twierdzi, że to Moskwa najwięcej skorzystała na współpracy z Mińskiem.


Przez moment triumf wydawał się realny.

Afera obyczajowa w Zielonej Górze. Przed miejscowym aquaparkiem stanęła rzeźba przedstawiająca nagą parę uprawiającą gimnastykę. Kłopot w tym, że jej brzydsza połówka miała wyeksponowane przyrodzenie. To tak nie spodobało się prezydentowi miasta, że bogu ducha winną figurę kazał wykastrować. Przewoźnik PolskiBus zawiesza połączenia na trasie Rzeszów - Lublin - Warszawa. To efekt decyzji Samorządowego Kolegium Odwoławczego podjętej po protestach stowarzyszenia prywatnych przewoźników Bus - podaje "Dziennik Wschodni".

Premier Turcji Recep Tayyip Erdogan nazwał poniedziałkowy atak izraelski na konwój z pomocą humanitarną dla Strefy Gazy "terroryzmem państwowym" i złamaniem prawa międzynarodowego. Oświadczył, że Izrael pokazał, iż nie chce pokoju w regionie. Do ośmiu wzrosła liczba ofiar śmiertelnych wtorkowego wypadku pociągu w Filadelfii. W ciągu najbliższej doby w związku z prognozowanymi opadami deszczu - lokalnie intensywnymi, o charakterze burzowym - spodziewany jest ponowny wzrost poziomu wody na rzekach woj. świętokrzyskiego miejscami powyżej stanów ostrzegawczych i alarmowych - informuje IMiGW.Niecodzienny widok galopującego ulicą konia ujrzeli mieszkańcy jednego z warszawskich osiedli. Jak się okazało, niesforne zwierze uciekło z Toru Wyścigów Konnych na Służewcu. O zdarzeniu jako pierwsza poinformowała nas Reporterka 24 Joanna_Cybulska. Wybrano najkorzystniejsze oferty na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S19 od końca obwodnicy Kraśnika do granicy z województwem podkarpackim. Chodzi o trzy odcinki o łącznej długości blisko 33 kilometrów. Monopolista, który jeszcze niedawno potrafił zaszantażować całą Europę, dziś podkulił ogon pod siebie. Europa bowiem ma dość rosyjskiego dyktatu i szuka innych źródeł energii, niż gaz ze Wschodu. Analitycy nie kryją, że to, co się dzieje na gazowym rynku Europy to początek końca Gazpromu.

RSS

Złoty ma szanse szybko zejść poniżej 3,9350 zł za euro

22.10.10

Publikacja zapisków z wrześniowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej pokazała, iż drugi raz z rzędu postawiono pod głosowanie wniosek o podwyżkę stóp procentowych o 50 p,b,, który przepadł, To pokazuje, że obóz #8222;jastrzębi#8221; w RPP ,,,

RSS

Rynek mieszkaniowy w 2013 roku

22.12.12

Koniec programu #8222;Rodzina na swoim#8221;, niepewna data wprowadzenia nowego programu dopłat, taniejące kredyty hipoteczne i obawy o koniunkturę gospodarczą #8211; to najważniejsze czynniki, które będą kształtować sytuację na rynku ,,,

RSS

Irlandczycy dostaną nagrodę. Platini jedzie na Zieloną Wyspę

01.07.12

Podczas sobotniego posiedzenia Komitetu Wykonawczego UEFA członkowie federacji postanowili przyznać specjalną nagrodę kibicom Irlandii. Szczegóły nie są jeszcze znane, ale na Zieloną Wyspę w tej sprawie ma się udać sam Michel Platini.

RSS

Siatkarze ograli Argentynę

01.07.13

W gdańskiej Ergo Arenie Polska pokonała Argentynę 3:1. To drugie z rzędu zwyciestwo drużyny Andrei Anastasiego w Lidze Światowej.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Trafi pod obrady Rady Ministrów: Projekt ustawy o żłobkach jest gotowy

08.03.10

Projekt ustawy o formach opieki nad dziećmi do lat trzech jest gotowy; jeszcze w czwartek będzie przedmiotem obrad Komitetu Stałego Rady Ministrów - poinformowała w Sejmie minister pracy i polityki społecznej Jolanta Fedak.

RSS

Białoruska milicja w akcji: Rozpędzili demonstrację poparcia dla Polaków

22.02.10

Białoruska milicja rozpędziła we wtorek, zorganizowaną przez opozycję demonstrację, na której wyrażano poparcie dla zatrzymanych w poniedziałek działaczy Związku Polaków na Białorusi. Ponad 20 demonstrantów zatrzymano.

RSS

Jutro ciekawe dane z USA i Europy

15.03.18

Eurodolar w godzinach porannych błądził w okolicach 1,2315 ? 1,2340, Sytuacja była niepewna, dopiero po 13:30 zaczęły się poważniejsze zmiany, Kurs wybił na północ, by po 17:00 osiągnąć 1,24

RSS

Napięta sytuacja między USA i Iranem, a nagle... Amerykanie ratują Irańczyków

08.01.12

Okręt z tej samej amerykańskiej grupy z lotniskowcem, którą Iran przestrzega przed powrotem do cieśniny Ormuz, uratował 13 Irańczyków, uprowadzonych przez piratów na Morzu Arabskim - poinformował w piątek Pentagon.

RSS

RBA nie zmienił stóp

08.02.12

Ostatecznie na dziś zostało przełożone spotkanie greckich polityków na temat przeprowadzenia działań oszczędnościowych, Unia Europejska podała, że cały pakiet reform potrzebnych do zapewnienia sobie przez Grecję dostępu do finansowania musi być uzgodniony

RSS

Amerykański nadzór bankowy zhakowany. Kongres wskazuje na Chiny

15.07.16

Hakerzy na zlecenie chińskiego rządu prawdopodobnie włamali się do amerykańskiej agencji rządowej zajmuje się monitorowaniem systemu bankowego (Federal Deposit Insurance Corp). Do ataków miało dojść w 2010, 2011 oraz 2013 roku - podaje Reuters powołując się na raport Kongresu USA.

RSS

Holandia obniży podatek CIT

22.10.10

Minister Finansów Holandii Jan Kees de Jager ujawnił szczegóły planowanych na 2010 r, zmian podatkowych, zawierających szereg środków mających na celu wspieranie przedsiębiorczości i innowacyjności, jak również zawierających nowe środki mające na celu zwa

RSS

U Kubicy kolejne wsparcie z Rosji

22.09.10

Zespół Roberta Kubicy na ostatnie pięć wyścigów otrzymał kolejne, po Ładzie, wsparcie z Rosji. Nowym sponsorem Renault będzie stocznia z Wyborga (Obwód Leningradzki).

RSS

MF: Od 1 lipca nawet najmniejsze firmy muszą być gotowe na wysyłkę kolejnych JPK

29.06.18

Od 1 lipca tego roku wszystkie firmy prowadzące księgi podatkowe muszą być gotowe na wysyłkę kolejnych jednolitych plików kontrolnych - na żądanie fiskusa. Resort finansów jest przygotowany na przyjęcie dodatkowych plików - zapewnia dyrektor departamentu nadzoru nad kontrolami w MF Przemysław Krawczyk.

RSS

Ławrow o "wściekłej diasporze ukraińskiej"

29.01.16

Kontrowersyjna wypowiedź ministra spraw zagranicznych Rosji.

RSS

NBP to nie SNB

01.10.11

Kończący się tydzień na większości najważniejszych rynków był albo neutralny (EURUSD, amerykański rynek akcji) albo pozytywny (niemiecki i polski rynek akcji), W tym kontekście złoty wygląda bardzo blado #8211; polska waluta straciła do wszystkich ,,,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny