Zderzyli się podczas zjazdu w parku linowym. Mężczyźni w szpitalach

29.05.16

Informację o wypadku dostaliśmy na Kontakt 24.

W Europie trwa odliczanie do północy. Moskiewska milicja zatrzymała co najmniej dwudziestu sześciu opozycjonistów. Usiłowali oni zorganizować demonstrację w tym samym czasie, gdy w pobliżu odbywała się manifestacja przeciwko terroryzmowi.
Mimo braku pozwolenia władz opozycjoniści chcieli zorganizować demonstrację na stołecznym Placu Tryumfalnym w obronie 31 artykułu rosyjskiej konstytucji, który gwarantuje prawo do zgromadzeń. Podobne manifestacje opozycja organizuje każdego miesiąca który ma 31 dni. Zazwyczaj władze nie wydają na nie zezwoleń i dochodzi do zatrzymań.
Dziś w tym samym czasie na Placu Tryumfalnym odbywała się akcja prokremlowskich organizacji młodzieżowych przeciwko terroryzmowi. Dlatego służba prasowa mera Moskwy wyraziła oburzenie, że rosyjscy opozycjoniści chcą demonstrować w obronie wolności zgromadzeń w sytuacji, gdy kraj jest pogrążony w żałobie po niedawnych zamachach terrorystycznych. Część przedstawicieli rosyjskiej opozycji postanowiła nie uczestniczyć w dzisiejszym proteście, lecz złożyć kwiaty na stacji metra Park Kultury, gdzie w poniedziałek doszło do zamachu.
"Komisja Wenecka nie zadała sobie trudu, żeby przeczytać polską konstytucję"."Fakt" twierdzi, że aktorka Katarzyna Cichopek ma już ona tak wyrobioną markę, że za co się nie weźmie, to zgarnia kokosy. I tak będzie też w najnowszym show telewizji Polsat. Cichopek wynegocjowała całkiem pokaźną sumę za prowadzenie programu. Złoty we wtorek traci na wartości w relacji do głównych walut, Duże konsekwencje ma to zwłaszcza na wykresach EUR/PLN i CHF/PLN, Euro kolejny raz próbuje trwale przełamać psychologiczny poziom 4 zł, testując w południe poziom 4,0117 zł, Szwajcarski frank Polskie piłkarki ręczne stoją murem za Kimem Rasmussenem, mimo że duńskiemu szkoleniowcowi nie udało się doprowadzić ich na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. - Zmiana trenera nie jest nam potrzebna - twierdzą zgonie biało-czerwone. Polki straciły swoją ostatnią szansę na turnieju kwalifikacyjnym w Astrachaniu.

Prezydent Bronisław Komorowski odmówił zwolnienia Aleksandra Kwaśniewskiego z tajemnicy państwowej w sprawie tajnych więzień CIA. Tym samym potwierdziły się nieoficjalne informacje reporterów śledczych RMF FM. Wniosek w tej sprawie składała prokuratura apelacyjna.

Ustalenia po dzisiejszym szczycie OPEC są zgodne z tym, o czym mówiono wcześniej ? zgodzono się na przedłużenie ograniczeń w wydobyciu surowca o 9 miesięcy, To może prowokować do realizacji zysków, chociaż w ostatnim czasie pojawiały ,,, Nie ma prawnej możliwości powołania wspólnego polsko-rosyjskiego zespołu śledczego prowadzącego postępowanie w sprawie katastrofy w Smoleńsku - uważa Prokuratura Generalna. O możliwość utworzenia takiego zespołu zapytał PG w poniedziałek minister sprawiedliwości.

Zdecydował tak gdański sąd. - Ukraiński parlament powinien jak najszybciej głosować nad ustawą, umożliwiającą byłej premier Julii Tymoszenko opuszczenie więzienia, aby podjąć leczenie za granicą - powiedział w poniedziałek w Luksemburgu szef ukraińskiej dyplomacji Leonid Kożara. Inflacja w październiku wyniosła 0,8% r/r, mniej niż we wrześniu (1%) i nieco mniej niż zakładała nasza prognoza (0,9%), Konsensus rynkowy zakładał utrzymanie się poziomu z września, Tak jak zakładaliśmy, ceny paliw w minionym miesiącu ,,,Pierwotnie napisano, że "administracja Obamy straciła wszelką wiarygodność". Potem dodano na koniec zdania krótką, zmiękczającą frazę. Wczorajsza sesja na rynku ropy naftowej była szczególnie spokojna ze względu na brak sesji w Chinach, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, Nieobecność dużej liczby inwestorów na rynku ropy naftowej sprawiła, że poniedziałek był okresem,,,

RSS

Był telefon, który wstrzymał druk wyroku TK. Prokuratura umorzyła śledztwo

08.01.16

Dzwoniła Jolanta Rusiniak, powoływała się na premier Beatę Szydło - ustalił portal tvn24.pl.

RSS

Tydzień, w którym dolar nadal był słaby

15.02.16

Czekamy jeszcze na odczyty, które napłyną z USA o 14:30 (dynamika sprzedaży detalicznej za styczeń, zmiany cen importu i eksportu za ów miesiąc) oraz o 16:00 (indeks Uniwersytetu Michigan), Wydaje się jednak, że nie wstrząsną one rynkiem ,,,

RSS

Zamknięta puszka napoju nie dla muzułmanki. "Mogłaby jej użyć jako broni"

01.06.15

Incydent odbił się w internecie szerokim echem.

RSS

Z Polski do USA. Jest zgoda na ekstradycję "króla torrentów"

01.03.17

Amerykanie chcą mu postawić zarzuty dotyczące łamania praw autorskich oraz prania brudnych pieniędzy.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

MEN: W 84. proc. szkół są już sześciolatki

01.07.11

W 84 proc. szkół podstawowych, w klasach pierwszych lub w oddziałach zerowych już teraz są dzieci sześcioletnie - poinformowała w Sejmie wiceminister edukacji Krystyna Szumilas. Jej zdaniem, świadczy to o tym, że rodzice zaufali tym szkołom.

RSS

Tym zdjęciem Morissette zachwyciła fanów

01.07.16

Ostatnie zdjęcie, które opublikowała 42-letnia Kanadyjka, budzi zachwyt internautów.

RSS

Morska akcja ratownicza: Kuter na Bałtyku załatany

08.02.10

Załodze kutra rybackiego, nabierającemu wody na Bałtyku, udało się zatamować przeciek. Dotarła też do niego jedna z trzech jednostek ratowniczych, które wyruszyły na pomoc - poinformował Janusz Maziarz z Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa w Gdyni.

RSS

Strażacy pracują w pocie czoła: Umacniają wały. Nadchodzi kolejna fala

08.06.10

Strażacy uwijają się, jak w ukropie. Ścigają się z czasem przed nadejściem drugiej fali powodziowej. Ratownicy umacniają i podnoszą wały przeciwpowodziowe na południu kraju. Trudna sytuacja jest ponownie w Sandomierzu. Ale nie tylko tam. Zagrożonych jest o wiele więcej terenów.

RSS

Wywiad europosła dla tygodnika "Spiegel": Jak szefa PiS widzą w Unii? Kowal wyjaśnia

29.06.10

Niedawno byłem na spotkaniu Jarosława Kaczyńskiego z ambasadorami państw UE w Warszawie. Postrzegali go jako wymagającego partnera - wyznał w rozmowie z niemieckim tygodnikiem "Spiegel" europoseł PiS Paweł Kowal. Zapewniał też, że szef PiS nie jest antyniemiecki i ma plan na dobre stosunki z zachodnim sąsiadem.

RSS

Stracił zwycięstwo przez zamieszanie?: Orzeł z Wisły: Mocno się wkurzyłem

15.03.10

136,5 metra - tyle skoczył w drugiej serii konkursu w Oslo Adam Małysz. To dalej niż sam Simon Ammann. Mimo to Polak nie zdołał zwycieżyć. Wszystko przez skok z pierwszej serii - odległość 128,5 metra dała mu dopiero 13. miejsce. Jak sam powiedział, wszystko przez zamieszanie na belce startowej. "Nieźle się wkurzyłem" - przyznał.

RSS

Tusk podjął decyzję ws. naszych emerytur

29.01.10

Premier Donald Tusk ogłosił że nie wystartuje w nadchodzących wyborach prezydenckich; zamierza dalej kierować rządem i Platformą Obywatelską. Tusk przekonywał, że najbliższe kilkanaście miesięcy, tak ważnych z punktu widzenia polskiej gospodarki, wymaga stabilności rządu, a w roku kampanii wyborczych rząd musi być "jak skała". finanse.wp.pl

RSS

Lipnica Murowana - rekordowa palma

29.03.10

W tegorocznym konkursie Palm Wielkanocnych w Lipnicy Murowanej padł kolejny rekord. Najdłuższa tegoroczna palma ma 35 metrów i 10 centymetrów długości.
Twórca największej palmy Zbigniew Urbański z Lipnicy Murowanej podkreśla, że to bardzo ciężka praca, do której trzeba zaangażować wiele osób. Robienie kwiatków, układanie wikliny, wreszcie podnoszenie palmy - wszystko to wymaga dużo zachodu.
Zbigniewowi Urbańskiemu udało się pobić swój rekord - w ubiegłym roku bowiem to również on zwyciężył wykonując palmę która miała ponad 33 metry.
List do mieszkańców Lipnicy wysłał prezydent. Lech Kaczyński napisał, że plamy ceremonialnie wnoszone do świątyń są znakiem naszej narodowej tożsamości i odrębności, a zarazem duchowej łączności z wiernymi innych kultur.
Prezydent zaznaczył, że w takie dni, jak dziś, szczególnie trzeba pamiętać, że to, co rodzime i lokalne powinniśmy otaczać szczególną ochroną, a także przekazywać następnym pokoleniom w pełnej postaci. Lech Kaczyński podkreślił, że tak właśnie czynią inne państwa i narody i również my powinniśmy tak działać. Zdaniem prezydenta powinniśmy odrzucać pokusę lekceważenia i zapominania własnej oryginalnej kultury i historii.
Konkurs Palm Wielkanocnych w Lipnicy Murowanej odbywa się po raz 52. Dzisiejszemu konkursowi na lipnickim rynku towarzyszą pokazy rękodzieła ludowego, występy wiejskich zespołów folklorystycznych oraz jarmark wielkanocny.

RSS

Od tych pieniędzy nie zapłacisz podatku

22.06.11

Wielu przedsiębiorców korzysta z dotacji oraz dofinansowań, jakie zaoferowała nam Unia Europejska. Również państwo polskie dotuje podmioty, które przykładowo chcą rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej.

RSS

Premier tłumaczy, dlaczego nie wystartuje: Tusk: Wygrałbym te wybory

29.01.10

Jestem przekonany, że prowadzę konsekwentny plan, który sprawi, że PiS nie wróci do władzy - tak Donald Tusk tłumaczy swoją decyzję o rezygnacji ze startu w wyobrach prezydenckich. Według niego, scenariusz jest prosty: ktoś inny pójdzie na bój o prezydenturę, by on mógł - jak mówi - zapobiec powrotowi tych, którzy wszystko zepsują.

RSS

Rośnie niepokój na rynku długu

15.06.12

Inwestorzy nerwowo zareagowali na obniżkę hiszpańskiej oceny wiarygodności kredytowej, Rynek eurodolara może poruszać się horyzontalnie ze względu na zbliżające się wybory w Grecji, Złoty nieznacznie osłabił się do euro,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny