Zderzyli się podczas zjazdu w parku linowym. Mężczyźni w szpitalach

29.05.16

Informację o wypadku dostaliśmy na Kontakt 24.

Sześciu ekspertów Airbusa, czterech z MAK i po dwóch ekspertów z Francji i Niemiec jedzie do Egiptu. Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie złotego, Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2277 PLN za euro, 3,6004 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6287 PLN względem franka szwajcarskiego,,, Jutro posiedzenie walnego zgromadzenia akcjonariuszy EuRoPol Gazu, czyli firmy, która zawiaduje transferem gazu przez Polskę. Udziały w spółce ma PGNiG, Gazprom i pośrednio Aleksander Gudzowaty. Bogacz chce się utrzymać w firmie. Ale dla tych, którzy w niej rządzą magnat jest zbędnym ogniwem...Oczekiwana delikatna korekta obserwowanego na przestrzeni ostatnich dni umocnienia dolara dzisiaj nie nastąpiła, W efekcie koszykowy indeks BOSSA USD wybił się ponad opisywany rano obszar konsolidacji 65,80-66,60 pkt, #8211; to sygnał jednocześnie,,, Minister spraw wewnętrznych przeznaczył już 152,5 miliona złotych dla powodzian. Każda rodzina lub osoba samotna z terenów dotkniętych przez wielką wodę otrzyma bezzwrotnie do 6 tysięcy złotych.
O uruchomienie tej kwoty Jerzy Miller apelował wcześniej do ministra finansów Jacka Rostowskiego. Obecnie wojewodowie przekazują te pieniądze samorządom. Największa kwota zostanie przeznaczona dla powodzian z województwa śląskiego - - 63 miliony złotych. 40 milionów otrzyma świętokrzyskie, a 30 - małopolskie. 15 milionów złotych dostanie Opolszczyzna, a województwo podkarpackie - nieco ponad 4 miliony.
Osoby dotknięte przez powódź otrzymają bezzwrotnie do 6 tysięcy złotych na zakup niezbędnych rzeczy. Zasiłek ten jest przeznaczony na pokrycie kosztów zakupu żywności, leków, leczenia, opału, odzieży i niezbędnych przedmiotów użytku domowego. Pomoc będzie wypłacana przez gminne lub miejskie ośrodki pomocy społecznej.
Wojewodowie terenów dotkniętych powodzią liczą straty. Minister Jerzy Miller uważa, że do końca przyszłego tygodnia powinny być gotowe wstępne szacunki. Minister zwrócił się do wojewodów o jak najszybsze przekazywanie informacji o wysokości strat na ich terenach.
Niemiec Marco Huck wciąż marzy o walce z Władymirem Kliczko. Postanowił więc uderzyć w Ukraińca, a przy okazji pożartować z pokonanego przez niego Mariusza Wacha.

- Kampania Magdaleny Ogórek to tragifarsa - stwierdził Ryszard Kalisz w "Faktach po Faktach".

Lech Wałęsa zeznał w procesie w sprawie Grudnia 1970 r., że ma "sprzeczne uczucia, jak rozliczać". "Kto może powiedzieć, kto w jakiej kategorii ma odpowiadać (...), ja bym chciał rozliczenia całości" - oświadczył były prezydent przed Sądem Okręgowym w Warszawie. Oczy nie tylko piłkarskiego świata są zwrócone na rodzinne miasto Messiego. ["Fakty z Zagranicy"]

Wobec sporu o krzyż przed Pałacem Prezydenckim lewica krzyczy jednym głosem: Krzyż a kysz! Jednocześnie po cichu na tym samym krzyżu próbuje zbić polityczny kapitał i zdobyć kilka sondażowych punktów. Może się jednak przeliczyć. Wtorkowa sesja przyniosła nieoczekiwane pogorszenie nastrojów, Widoczne było ono na niemal wszystkich giełdach europejskich, Na naszym rynku nie ominęło także bardzo dobrze dotąd spisującego się segmentu średnich firm, mWIG40 przodował ,,, Powstańcy we wschodniej Libii przejęli kolejną miejscowość z rąk sił lojalnych wobec Muammara Kadafiego, położoną ok. 120 km od Syrty Nofilię - podała w poniedziałek arabska telewizja Al-Dżazira.Ograniczona zmienność na rynkach finansowych przekłada się na handel na parach złotówkowych, Na kluczowe rozstrzygnięcia wciąż pozostaje nam zatem czekać, Tomasz Adamek ma się z czego cieszyć. Promotorzy walk widzą w nim boksera, który gwarantuje zyski. Nie boją się płacić mu coraz wyższych gaż. Jeśli Adamek wygra dziś z Amerykaninem Jasonem Estradą, to otworzą się przed nim możliwości na zarobienie naprawdę dużych pieniędzy... Efektowny start Barcelony w hiszpańskiej ekstraklasie. W pierwszej kolejce rozbiła Betis Sewilla 6:2. Real odpowie w niedzielę - w San Sebastian z Realem Sociedad.

RSS

Trumny w Sali Kolumnowej: Można oddać hołd Pierwszej Parze

15.04.10

Trumny z ciałami pary prezydenckiej zostały wystawione na widok publiczny w Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego. Jeśli będzie taka potrzeba, hołd Marii i Lechowi Kaczyńskim będzie można oddawać przez całą dobę - zapewnia Jacek Sasin, minister z Kancelarii Prezydenta.

RSS

Londyn eksplodował! Relacja gem po gemie

08.07.13

Janowiczowi poszło lepiej.

RSS

Ciąg dalszy znanej sytuacji

01.12.16

Media donoszą w ostatnich godzinach, że Iran nie ma zamiaru ścinać produkcji ropy w ramach porozumienia w obrębie OPEC, Tak miał powiedzieć minister Bijan Namdar Zanganeh, który jeszcze parę dni temu zapewniał o swoim optymizmie w kwestii ,,,

RSS

Zobacz wideo!: Tak Toyota przeprowadza ryzykowne testy

29.04.10

Japoński koncern wstrzymał sprzedaż swoich aut po tym, jak magazyn konsumentów "Consumer Reports" postawił pod znakiem zapytania ich zdolności trakcyjne. Co to oznacza dla polskiego kierowcy? Najpierw powinien zobaczyć wideo z testów, a potem jechać do serwisu Toyoty.

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Średniowieczne obozowisko w Gnieźnie. Będzie i koronacja

29.07.12

Po raz szósty głośny korowód w średniowiecznych strojach przeszedł ulicami Gniezna. Kto odwiedzi to miasto w sobotę i niedzielę, będzie mógł przenieść się do 1025 roku, w którym odbyła się koronacja pierwszego króla Polski, Bolesława Chrobrego.

RSS

Sypnęło karami. Włoski trener zawieszony za "pedzia"

22.01.16

Trener piłkarzy Napoli Maurizio Sarri został zawieszony na dwa mecze Pucharu Włoch i musi zapłacić 20 tys. euro za homofobiczne uwagi pod adresem szkoleniowca Interu Mediolan Roberto Manciniego. Do zajścia doszło w meczu ćwierćfinału tych rozgrywek. Szkoleniowiec Napoli miał nazwać Manciniego "pedziem".

RSS

Tramwaj wypadł z szyn po zderzeniu z audi

15.12.12

Poważny wypadek na Bemowie. Samochód osobowy zderzył się z tramwajem na ul. Kaliskiego.

RSS

Real skuteczny bez Ronaldo. Królewskich pobudził błyskawiczny cios

01.02.15

Po 21. kolejce Primera Division nie dojdzie do zmiany lidera. Pozycję obroni Real Madryt, który na własnym stadionie rozbił 4:1 Real Sociedad.

RSS

"Mój pokój był wysypiskiem śmieci". Boateng wylewa pomyje na reprezentację

01.07.14

- To był koszmar,amatorka i długie godziny cierpień - mówi piłkarz o mundialu w Brazylii.

RSS

Największa tegoroczna zmiana podatkowa

08.03.18

Urzędy skarbowe będą mogły łatwiej i szybciej kontrolować rachunki przedsiębiorców. W tym roku wprowadzona zostaje zmiana podatkowa dotycząca VAT, która oznacza wprowadzenie w Polsce nowych zasad obrotu gospodarczego. A chodzi o split payment, czyli zasadę podzielonej płatności.

RSS

PO chce zakazać płatnego reklamowania partii

01.03.10

W przyszłym tygodniu PO złoży w Sejmie projekt ustawy zakazującej partiom płatnych kampanii telewizyjnych; ma w niej zapisać też, że 25 proc. subwencji będzie przeznaczane na fundacje polityczne. Jeśli partia nie założy fundacji, straci część subwencji.

RSS

Euro będzie pod większą presją danych makroekonomicznych

15.05.13

Jutro przed południem poznamy dane dotyczące wzrostu gospodarczego w strefie euro w I kwartale b,r, ? o godz, 11:00, Wcześniej, bo już od 7:30 zaczną spływać dane cząstkowe z poszczególnych krajów ? pierwsza będzie Francja, chociaż ,,,

RSS

Obrączkowe zaćmienie Słońca i nie tylko

01.05.13

Majowe noce będą obfitować w ciekawe zjawiska astronomiczne.

RSS

Sąd unieważnił II turę wyborów na prezydenta Wałbrzycha

01.05.11

II tura wyborów na prezydenta Wałbrzycha jest nieważna, tym samym wygasa mandat prezydenta Piotra Kruczkowskiego - zdecydował w piątek sąd w Świdnicy. Sąd unieważnił ponadto wybory do Rady Miasta w okręgu nr 5 i wygasił mandat m.in. Stefanosowi Ewangielu.

RSS

"Przez RP musimy rozmawiać o związkach partnerskich i innych dziwnych rzeczach"

01.02.13

Adam Hofman i Andrzej Halicki w "Kropce nad i".

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny