Dwie osoby zginęły, troje rannych. Burze nad Beskidami i Pieninami

29.05.16

Pierwsze informacje o zdarzeniach otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Wystarczył jeden dzień wypełniony istotnymi publikacjami makro, aby na rynek powróciła znaczna zmienność, W pierwszej połowie sesji europejskiej dominowały pozytywne nastroje, dzięki czemu trwał rozpoczęty wczoraj ruch wzrostowy na parze EUR/USD, Inwestor W skoordynowanych atakach na siedziby służb specjalnych Jemenu, w mieście Zindżibar w prowincji (muhafazie) Abjan, zginęło - według różnych źródeł - od dwóch do pięciu ludzi. Za atakami najprawdopodobniej stoi Al-Kaida - podały źródła policyjne.

Prokuratorzy z Zamościa postawili obywatelowi Ukrainy Olegowi I. zarzuty.Obaj na debatę przyszli uzbrojeni w cytaty, przynieśli ze sobą prezenty, dyskutowali, choć przepytywać się nie mogli. A dziennikarze nie odpuszczali i dociskali. To była zupełnie inna debata niż ta niedzielna - ciekawsza, żywsza, a dla kogo bardziej korzystna? Oto, jak wypadli kandydaci. W portfelach turystów m.in. z Rosji jest mniej pieniędzy. Wyglądające na lekkie zetknięcie z jadącym obok bolidem wręcz wyrwało Kubicę z toru. Po trwających zaledwie kilka sekund piruetach i odbić od muru auto polskiego kierowcy było całkowicie roztrzaskane - tak wyglądał wypadek polskiego kierowcy sprzed ponad trzech lat. Jeżdżący wówczas w barwach BMW Sauber Rober Kubica wyszedł z tego bez szwanku.

Jedna ofiara śmiertelna, setki ludzi pozbawionych prądu, zablokowane i zniszczone drogi. Przez Skandynawię przeszedł najsilniejszy od pięćdziesięciu lat huragan. Teraz zmierza w kierunku Estonii. Burza, nazwana przez synoptyków Dagmar, w kulminacyjnym momencie osiągała prędkość huraganu. Porywy wiatru przekraczały 100 km/h.

Pojawiły się nocne dane makro z Japonii, po których obserwujemy dynamiczne zniżki na parze USDJPY, Teraz para ta oscyluje przy 86,148 JPY a nocne maksima, jakie ma za sobą, to 86,625 JPY, Dane z Japonii wskazały wstępnie za grudzień PMI na ,,,

Prawie wszyscy o prawie wszystkich zdążyli powiedzieć coś niemądrego, niewłaściwego - tak Donald Tusk mówił o spekulacjach na temat przyczyn katastrofy pod Smoleńskiem. Premier ogłosił też, że na czele polskiej komisji badającej sprawę tragedii stanął szef MSWiA Jerzy Miller, a także zdradził prawdopodobną godzinę katastrofy. Prezydent fanem Adama Małysza. Ten ostatni wrócił właśnie z zimowych igrzysk z medalami i od razu dostał telefon od Lecha Kaczyńskiego, który zapragnął zjeść ze skoczkiem rybkę. Nie wypadało odmówić. Małysz zabrał żonę i razem pojawili się prezydenckiej rezydencji w Wiśle. Dane Chicago PMI rozczarowały ? indeks spadł w listopadzie do 48,7 pkt, z 56,2 pkt, w październiku, Mediana oczekiwań wynosiła 54 pkt, To może budzić obawy, co do jutrzejszego odczytu ISM dla przemysłu, zwłaszcza, że rynek spodziewa się ,,,Dolar amerykański traci do reszty walut po publikacji słabych danych odnośnie sprzedaży detalicznej i inflacji producenckiej w USA, Sprzedaż detaliczna w lipcu pozostała na poziomie czerwcowej, pomimo oczekiwanego wzrostu o 0,4 proc, miesiąc ,,, Aktor Keo Woolford, znany przede wszystkim z serialu "Hawaii Five-O", gdzie wcielił się w detektywa Jamesa Changa, zmarł w wieku 49 lat. Już wkrótce może to być dla wielu Polaków wyborcza metafora: wybrać autostradę Tuska-Grabarczyka prowadzącą donikąd czy autostradę Jarosława Kaczyńskiego w wersji zespołu AC/DC – Highway to hell, czyli autostradę do piekła.
Tomasz Lis (fot. WhiteSmoke Studio)

RSS

UEFA karze Wisłę za race. Bardziej niż za IRA

01.02.12

"Biała Gwiazda" musi wpłacić do kasy UEFA 20 tysięcy euro. Powodem odpalenie rac przez kibiców na meczu Ligi Europejskiej. Przy nakładaniu kar na innych uczestników rozgrywek Platini i spółka nie byli tacy surowi.

RSS

Prokurator generalny Dominikany o ks. Gilu: Kara musi być surowa

08.11.13

- Jesteśmy pewni, że ks. Gil otrzyma najwyższy wymiar kary w Polsce, gdzie przewidziane są podobne kary za pedofilię – oświadczył Francisco Dominguez Brito.

RSS

Śledztwo ws. Scarlett Johannson ubranej jedynie w ręcznik

15.09.11

FBi wszczęło śledztwo ws. opublikowania rozbieranych zdjęć Scarlett Johannson, rzekomo zhakowanych z jej telefonu - podała telewizja FoxNews.

RSS

Toksyczny grzyb zabił 400 osób

15.07.10

Jest mały, ale jak się okazuje, może być bardzo niebezpieczny. Słabo znany naukowcom grzyb odpowiada najprawdopodobniej za śmierć ponad 400 osób w południowo-zachodnich Chinach.

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Rosja "zaniepokojona". "Ukraińska armia przekracza granicę"

15.06.14

RSS

Wypowiedz Mnuchina. Słabszy funt

01.03.17

Funt traci na wartości po doniesieniach ?The Times? o możliwości powtórzenia szkockiego referendum niepodległościowego, W oczekiwaniu na pierwsze wystąpienie prezydenta Trumpa przed połączonymi izbami Kongresu, Złoty utrzymuje lekkie ,,,

RSS

Deutsche Bank ofiarą "pewnych sił i spekulacji". Prezes pisze do podwładnych, akcje wystrzeliły

01.10.16

"Jesteśmy i pozostaniemy silnym Deutsche Bankiem".

RSS

Nastroje pozostały korekcyjne

29.11.12

Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych odbywały się po słabych sesjach na Wall Street, gdzie rynki zderzyły się sygnałami, iż do kompromisu podatkowego może być dalej niż bliżej,

RSS

Jawna prostytucja w rezydencji Berlusconiego

15.06.11

W rezydencji premiera Włoch Silvio Berlusconiego, Arcore, dochodziło do jawnej prostytucji - mówiła prokurator podczas rozprawy przed sądem w Mediolanie, gdzie szef rządu oskarżony jest m.in. o korzystanie z prostytucji nieletnich.

RSS

Inwestorzy indywidualni nie rozumieją zasadności obniżki stóp. PLN i WIG20 pod presją

15.05.12

W kontekście spadających cen ropy naftowej i innych surowców decyzja Rady Polityki Pieniężnej o obniżce stóp nie została przyjęta dobrze przez rynek,

RSS

"Młodzi Pamiętają": na ulicach Radomia patrole ZOMO i koksowniki

15.12.13

Patronem medialnym akcji jest TVN24.

RSS

Angielskie drżenie łydek przed Polakami. Kurtuazja czy uzasadnione obawy?

15.10.13

Anglicy obawiają się meczu z naszymi "Orłami"? Prawdopodobne.

RSS

Nowy szef Biura donosi do prokuratury: Tak CBA wyłudzało zgody na podsłuchy?

15.05.10

Jak załatwić zgodę sądu na założenie podsłuchu niewygodnej osobie? Odpowiednio sformułować wniosek, a tożsamość podsłuchiwanego będzie znana tylko tym, którzy go usłyszą. Tę sztuczkę miało wykorzystywać CBA pod rządami Mariusza Kamińskiego. Nowy szef Biura doniósł na poprzednika do prokuratury - podaje Radio ZET.

RSS

IPN: SB fałszowała dokumenty, by Wałęsa nie dostał Nobla

22.12.11

Dotychczas zebrany materiał dowodowy potwierdził fakt, że w latach 80. ub. wieku funkcjonariusze SB podrabiali dokumenty o współpracy Lecha Wałęsy z organami bezpieczeństwa PRL - poinformował pion śledczy IPN.

RSS

Nie przestają być automaniakami: Oto naród uzależniony od samochodów

01.06.10

Nie przestają być automaniakami i jeśli tylko mogą unikają transportu publicznego. Uwielbiają swoje samochody i nie wyobrażają sobie bez nich życia, nawet jeśli oznacza to długie godziny spędzone w korkach. Który naród jest aż dotego stopnia uzależniony od samochodów?

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny