Dwie osoby zginęły, troje rannych. Burze nad Beskidami i Pieninami

29.05.16

Pierwsze informacje o zdarzeniach otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Informację dostaliśmy na Kontakt24. Pierwszy krok do utworzenia Nowej Kompanii Węglowej. Przewodniczący Parlamentu Europejskiego odwiedza tereny dotknięte przez powódź. Jerzy Buzek jest już w Polsce, jutro natomiast o 9.00 przekroczy granicę w Cieszynie i pojedzie do Czech.
Szef Europarlamentu przypomniał podczas wizyty w naszym kraju, że możliwa będzie pomoc finansowa na usuwanie skutków powodzi z unijnego Funduszu Solidarności. Każde państwo członkowskie dotknięte klęską żywiołową może prosić o taką pomoc. Najpierw jednak trzeba oszacować straty i w ciągu 10 tygodni wysłać dobrze wypełniony wniosek do Komisji Europejskiej.
Z wyliczeń Warszawy wynika, że przekroczymy minimum niezbędne do uruchomienia funduszu i na pokrycie strat będziemy mogli otrzymać nawet 100 milionów euro.
W Legii nie próżnują. Mistrzowie Polski w kilkadziesiąt godzin sfinalizowali dwa, wcześniej zapowiadane, transfery. 30-letnią matkę dziecka aresztowano.

Spotkanie ze Szwajcarią w sobotę o godz. 15.

Włochy tworzą fundusz wsparcia dla instytucji finansowych, W Grecji trwa ocena pakietu reform, W Polsce wciąż deflacja, już niemal 1%, Na rynku znów pojawiły się opcje walutowe, 2008 rok nie nauczył nas wiele, Około trzech tysięcy mieszkańców gminy Szczucin w Małopolsce zostało wezwanych do ewakuacji z powodu przerwania przez wodę wału na Wiśle. Mieszkańcy ewakuowani są z siedmiu sołectw na terenie gminy. Woda przerwała wał w miejscowości Słupiec.

"Rzeczpospolita" dotarła do informacji świadczących o tym, że Artur Zirajewski, ps. Iwan, główny świadek w sprawie zabójstwa szefa policji gen. Marka Papały, już w przeszłości sięgał po duże ilości leków nasennych. Mam nadzieję, że prokuratura będzie sprawna, niezależna, skuteczna, wolna od jakichkolwiek nacisków i prowadzącą postępowania w sposób należyty - zapowiada w rozmowie wybrany w piątek przez Prezydenta RP na Prokuratora Generalnego Andrzej Seremet. Ostatnie sesje są pod przemożnym wpływem zachowania giełd zagranicznych i dzisiejsze notowania wpisywały się w ten scenariusz, Świat, podobnie jak to miało miejsce w sierpniu ubiegłego roku, zaczął obawiać się chińskiego spowolnienia i ,,,Włoska prasa szeroko komentuje decyzję trenera Mauro Berruto, który z powodów dyscyplinarnych wyrzucił czterech czołowych siatkarzy z reprezentacji rozpoczynającej w środę w Rio de Janeiro udział w turnieju finałowym Ligi Światowej. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji idzie do kosza. To już pewne. Jej sprawozdanie odrzuciły Sejm i Senat. Potrzebna jest jeszcze opinia prezydenta. Ale ponieważ jego obowiązki pełni Bronisław Komorowski, to od niego zależy los rady. A marszałek nie pozostawia złudzeń. "Na zawsze pozostaniesz w moim sercu". Do kogo są skierowane te słowa? Skąd się tam wzięła?

RSS

Sarkofag pary prezydenckiej został uszkodzony podczas ekshumacji

15.11.16

Ponowny pogrzeb zaplanowany jest na piątek.

RSS

Były prezes TK nie musi przepraszać posła

29.10.10

Były prezes Trybunału Konstytucyjnego Jerzy Stępień nie musi przepraszać posła PiS Arkadiusza Mularczyka - orzekł Sąd Apelacyjny w Warszawie. Zmienił w ten sposób wyrok sądu niższej instancji, który nakazał Stępniowi przeprosiny i wpłatę 5 tys. zł na cel społeczny. Poseł Mularczyk pozwał byłego prezesa TK za słowa, że "wprowadził w błąd Trybunał", przedstawiając informacje z IPN o sędziach w sprawie lustracyjnej.

RSS

Izrael: kontrola Szczypińskiej była rutynowa

29.03.10

Kontrola, której poddani zostali polscy posłowie, była rutynowa i miała na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim pasażerom - zapewnia ambasada Izraela w Warszawie. Długotrwałym, wyjątkowo dokładnym sprawdzeniem poczuła się urażona Jolanta Szczypińska (PiS), zwłaszcza że posłowie spóźnili się przez to na samolot.

RSS

Elżbieta II pisze list, premier zaszczycony. "Czy to najważniejszy moment naszego sportu?"

08.07.13

Oto Wielka Brytania kilka godzin po zakończeniu 77-letniej wimbledońskiej suszy.

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

IMGW: W weekend opady. Nie będzie drugiej fali

29.05.10

W weekend spodziewane są opady, zwłaszcza na południu Polski, które spowodują wzrost poziomu wód. Opady te nie powinny jednak spowodować drugiej fali powodziowej - poinformowało IMGW na konferencji prasowej w Warszawie.

RSS

Licytacja samochodu Kurskiego przełożona

08.07.10

Zaplanowana na dzisiaj licytacja auta Jacka Kurskiego (PiS) została odwołana. Kurski przegrał dwa procesy z "Gazetą Wyborczą", ta opublikowała przeprosiny w ramach "wykonania zastępczego". Koszty musi jednak pokryć sam Kurski - komornik zajął auto polityka na poczet długu.

RSS

Joanna Mucha pisze list do szefa UEFA ws. afery w PZPN

29.11.11

Jak nieoficjalnie dowiedziało się Polskie Radio, minister Joanna Mucha przygotowuje list do szefa UEFA w sprawie afery w PZPN.

RSS

Wybory 2011: Platforma!

15.10.11

Platforma Obywatelska jest zwycięzcą tegorocznych wyborów parlamentarnych – na partię Donalda Tuska zagłosowało 5 629 733 Polaków, czyli 39,18 proc. osób, które wzięły udział w wyborach. Największym przegranym tegorocznych wyborów jest SLD, które będzie miało najmniejszy klub w parlamencie.
Donald Tusk (fot. FORUM)

RSS

Bernanke może zawieść

01.09.12

W ostatnim dniu tygodnia kurs EUR/USD wybił się górą z formacji trójkąta i wzrósł powyżej 1,26, Osiągnął tym samym najwyższy poziom od prawie dwóch miesięcy, Notowania dotarły pod linię trendu spadkowego,

RSS

Sąd kazał usunąć film o Miedwiediewie. Nie usuną

01.06.17

Aleksiej Nawalny oskarża: Dmitrij Miedwiediew zgromadził ogromny majątek.

RSS

Najdziwniejszy kontrakt zerwany. NBA dała się wykiwać na 800 mln dol.

08.01.14

To można było śmiało nazwać największym ignoranctwem w historii sportu.

RSS

Posiedzenie BoE

12.07.16

Piątkowe dane z USA były optymalne dla bardziej ryzykownych aktywów, Czwartkowe posiedzenie Banku Anglii wydarzeniem tygodnia, Nowe projekcje ekonomiczne NBP pokazują słabszy odczyt PKB w kolejnych latach oraz znaczne spowolnienie tempa wzrostu,,,

RSS

Ostatnia sesja spadkowa na Wall Street

08.11.16

Piątek giełdy amerykańskie kończyły trudny, przed wyborczy tydzień ze świadomością, że sondaże znowu się dla Clinton pogorszyły, Średnia przewaga nad Donaldem Trumpem wynosiła już tylko 1,3% (w sobotę 1,6%), Wpływ na zachowanie ,,,

RSS

GPW oazą spokoju

08.02.17

Początek drugiego tygodnia miesiąca z reguły jest spokojny i pozostaje pod wpływem ważnych comiesięcznych danych z amerykańskiego rynku pracy, Dzisiejsza sesja co do głównych ram wpisywała się w tę tendencję, przy jednakże zaskakującej ,,,

RSS

Spiętrzone fale zatrzęsły wybrzeżem

01.12.14

Z każdą minutą robi się coraz gorzej - mówił mieszkaniec wybrzeża.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny