Dolar - teraz czas na krótką korektę?

22.05.16

Japonia: Dynamika pożyczek gospodarstw domowych wyhamowała w I kwartale do 1,9 proc, r/r z 2,2 proc, r/r, Z kolei zamówienia na maszyny wzrosły w marcu o 5,5 proc, m/m i 3,2 proc, r/r (oczekiwano -2,0 proc, m/m i 0,8 proc, r/r), Po wczorajszych ,,,

Jak będzie wyglądać, oficjalnie jeszcze nie wiadomo. Pewne jest, jak będzie się nazywać. Na Euro 2012 piłkarze kopną Tango 2012. Jakie barwy będą ją zdobyły, dowiemy się 2 grudnia, choć projekt nowej piłki wyciekł do mediów już przed ponad tygodniem. Trwa osłabianie się złotego względem głównych walut światowych, jednak póki co droga do pokonania wielomiesięcznych konsolidacja pozostaje daleka, Kolejny raz pozytywnie na tle zachodnich parkietów wypada polska giełda, Podjęcia działań na rzecz przekazania Polsce wraku samolotu Tu-154, który rozbił się 10 kwietnia pod Smoleńskiem, domaga się stowarzyszenie "Katyń 2010" zawiązane przez rodziny niektórych ofiar.Fałszywe programy antywirusowe są poważnym zagrożeniem dla komputerów. Tak wynika z najnowszego raportu opublikowanego przez internetowego giganta Google.
Eksperci przeanalizowali 240 milionów stron internetowych. Zajęło im to 13 miesięcy. Testy wykazały, że fałszywe programy antywirusowe stanowią około 15 procent wszystkich złośliwych programów. Oszuści posługują się bardzo prostą metodą - wysyłają użytkownikom informacje o rzekomym zagrożeniu dla komputera oraz propozycję rozwiązania problemu. Użytkownicy instalują oferowane programy, które w rzeczywistości same są wirusami. Niektórzy nawet płacą za taką operację.
Według ekspertów, hackerzy często wykorzystują do promowania swoich produktów popularne tematy - na przykład śmierć Michaela Jacksona. Nieświadomi internauci wchodzą na podejrzane strony informacyjne i natychmiast otrzymują fałszywe ostrzeżenie. Specjaliści apelują o instalowanie wyłącznie legalnych, wiarygodnych i sprawdzonych zabezpieczeń.
To nie fotomontaż. Wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem indeksów, najbardziej ucierpiały akcje spółek o dużej kapitalizacji, Na otwarciu zostało przebite środowe minimum na 2401 na WIG-20, a w kolejnych godzinach na parkiecie przeważała strona podażowa, W dalszej części

Prawicowi pisarze mają umiejętność tworzenia alternatywnych rzeczywistości. Problem leży w głębokim przeświadczeniu autorów, że te rzeczywistości naprawdę istnieją.
fot. Wprost

Poziom wody w Wiśle znowu się podnosi. Na Mazowszu jeszcze nie zostały odwołane alarmy przeciwpowodziowe w powiatach koło Płocka, a już wojewoda ogłosił alarm w kolejnych miejscach. Decyzja ta dotyczy powiatów, które są zagrożone drugą falą wielkiej wody. Wczoraj na rynkach towarów nadal przeważał kolor zielony, Indeks CRB dynamicznie poszybował w górę #8211; jego wartość wzrosła o niecałe 2% i przekroczyła poziom 300 pkt, (a właściwie #8211; dotarła do niemal 305 pkt,), po raz pierwszy od ,,,

Generał Andrzej Błasik był w kokpicie prezydenckiego tupolewa do samego momentu uderzenia w ziemię. Po co tam wszedł? "Aby dojść do kabiny pilotów, musiał przejść przez prezydencką część samolotu, dlatego nie sądzę, aby zrobił to z własnej inicjatywy" - ocenia ekspert. - Jak już słyszałem wczoraj czy przedwczoraj - wraca klimat narzekania nawet na ten wielki sukces, jakim jest Euro - stwierdził w "Faktach po Faktach" Radosław Sikorski. Pytałeś mnie, Jurku, jak to jest, kiedy leci się na spotkanie śmierci. Mówiłem Ci, że najpierw doświadcza się zdumienia. Katastrofy zdarzają się i giną w nich ludzie, ale przecież nie my. Więc najpierw wpada się w szok, a potem w żal. Na końcu jest strach, ale to dotyczy nielicznych. Tylko szczęściarzy. Ci, którzy nie mieli szczęścia, nie czują już nic. Kiedy ocknąłem się w potrzaskanym helikopterze, najpierw bałem się ognia. Rozbita maszyna zamienia się w pochodnię i zabija w ułamku sekundy. Później, gdy leżałem na mokrym mchu, bałem się, że resztę życia spędzę na wózku inwalidzkim. Aby się o tym przekonać, trzeba poruszać palcami. Najpierw u rąk, potem u nóg. Ostrożnie spróbowałem i wiedziałem, że nie będzie tak źle!
fot. WprostCristiano Ronaldo wyśmiał go. Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną o 0,6 procent, po zwyżce w ciągu poprzednich pięciu sesji o 5,6 procent - podają maklerzy.

Producent napoju energetycznego Red Bull w USA, firma Red Bull North America złamał zasady dotyczące sankcji wobec Kuby - poinformował Departament Skarbu i nałożył na firmę grzywnę.

RSS

Fundusze absolutnie zyskowne?

22.02.11

Fundusze absolutnej stopy zwrotu zgodnie z zapisami w prospektach dążą do tego, aby zarabiać w każdych warunkach, Okazuje się, że mogą też tracić w każdych warunkach, Do głównych zadań zarządzających funduszami absolutnej stopy zwrotu w dążeniu do wyprac

RSS

Mniej biurokracji przy rozliczaniu podatku od nieruchomości

15.03.11

Podatnicy płacący podatek od nieruchomości mogą spodziewać się znacznych udogodnień. Ministerstwo Gospodarki chce wprowadzić ujednolicony wzór deklaracji związanych z rozliczaniem tego podatku.

RSS

Najlepszy z Jankesów piłkarzom Smudy nie strzeli

08.10.10

Franciszek Smuda wyjątkowo litościwy dla podopiecznych. Na prośbę piłkarzy odwołał pierwszy trening w "Wietrznym Mieście" i dał i odpocząć po 9-godzinnym locie. W czwartek litości już nie było. Widoki są optymistyczne - w sparingu z USA zabraknie najlepszego z Jankesów - Landona Donovana.

RSS

Jeden gol uratował Bayern. Wilki postraszyły w końcówce

08.02.17

To nie był mecz, który będzie w Monachium wspominać się latami. Piłkarze Bayernu zrobili po prostu swoje, pokonali VfL Wolfsburg 1:0 i awansowali do ćwierćfinału Pucharu Niemiec. Robert Lewandowski tym razem bez gola.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Umieściła w sieci fotomontaż z Tuskiem. MSZ: przeprowadziliśmy rozmowę z konsul honorową

29.04.17

Ministerstwo zastrzegło, że to "prywatne poglądy" konsul.

RSS

Kaczmarek: Mariusz Kamiński jest kozłem ofiarnym

01.04.15

Były minister spraw wewnętrznych i administracji w "Kropce nad i".

RSS

Zawieszenie broni

29.01.19

Government shutdown w USA został zawieszony, ale za 18 dni powróci, jeśli prezydent Trump nie dostanie swojego muru na granicy z Meksykiem, Z rozmrożenia administracji publicznej cieszą się przede wszystkim pracownicy sektora (otrzymają ,,,

RSS

Legia była w opałach. Obroniła się w dziesięciu

22.05.17

W Białymstoku Jagiellonia próbowała dopaść Legię.

RSS

Defekt u Kubicy i koniec marzeń. A było tak pięknie

01.08.15

Robert Kubica świetnie spisywał się w Rajdzie Finlandii, ale powstrzymała go awaria alternatora. Po pięciu odcinkach specjalnych polski kierowca był szósty. Niestety, z powodu defektu musiał się wycofać z rywalizacji.

RSS

Na utrzymanie mieszkania wydajemy dziś o 2,2% więcej niż przed rokiem

15.03.13

Inflacja maleje, a wraz z nią spada też dynamika wzrostu cen związanych z utrzymaniem mieszkania, Na to statystyczna czteroosobowa rodzina wydaje obecnie prawie 880 zł miesięcznie,

RSS

Znów zabraknie gospodarki: Komorowski-Kaczyński. Jakich użyją haków?

01.04.10

Szykując się do kampanii prezydenckiej wrogie sztaby szukają słabych stron przeciwnika. Już przypomina się wpadkę Komorowskiego, który Norwegię wymienił wśród krajów Unii i przebąkuje się coś o weryfikacji WSI. Sztabowcy marszałka zaatakują prezydenta za negatywne nastawienie m.in. do Rosji.

RSS

Głośny huk i alert w Białym Domu. Służby postawione w stan najwyższej gotowości

08.03.15

Prezydent z rodziną wyjechał w kolumnie pojazdów.

RSS

10 wskazówek jak trafić na stadion

08.06.12

Meczem Czechy-Rosja rozpocznie się w piątek Euro 2012 we Wrocławiu. Praktyczne wskazówki dla kibiców.

RSS

RCB w rozsypce: Ostrzegali przed powodzią. Nikt nie słuchał

29.05.10

Ostrzeżenia meteorologów o zbliżającej się powodzi nie zaalarmowały Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Instytucja ta od pół roku jest w rozsypce. Powódź mogłaby wyrządzić mniejsze szkody w Małopolsce i województwie świętokrzyskim, gdyby aktywniej już w weekend 15 i 16 maja w podwyższonej gotowości funkcjonowało MSWiA.

RSS

Afera ze zwolnieniem dziennikarza-milionera: Jak "Wprost" zatrudniał i zwalniał Króla

01.06.10

"Wprost" ma kolejny proces. Pozywającym nie jest obrażony bohater artykułu, ale były właściciel tygodnika Marek Król. Milioner pozywa za dyscyplinarne zwolnienie go z pracy (zwolniono go po tekście bijącym w Michnika i Wajdę). Jednak w aferze najciekawsze jest to, jak Król dostał pracę publicysty...

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny