Dolar - teraz czas na krótką korektę?

22.05.16

Japonia: Dynamika pożyczek gospodarstw domowych wyhamowała w I kwartale do 1,9 proc, r/r z 2,2 proc, r/r, Z kolei zamówienia na maszyny wzrosły w marcu o 5,5 proc, m/m i 3,2 proc, r/r (oczekiwano -2,0 proc, m/m i 0,8 proc, r/r), Po wczorajszych ,,,

Czy zaproszenie Donalda Tuska przez Władimira Putina na rocznicę zbrodni katyńskiej to przełom w stosunkach polsko-rosyjskich? Nic podobnego. "To część misternej gry dyplomatycznej, którą Kreml prowadzi wobec nas na arenie europejskiej" - ostrzega politolog i historyk Antoni Dudek. Temperatura w ciągu dnia do 24 st. C. Rozmowa dotyczyła rozpoczynającej się w środę w Montreux konferencji w sprawie Syrii.Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów jest szczególnym rodzajem dostawy, która uprawnia do zastosowania stawki 0%. W ustawie o VAT w art. 42, szczegółowo wymienione zostały warunki umożliwiające zastosowanie obniżonej stawki VAT dla WDT. Zmiany w konstytucji, przewidujące decentralizację, zostaną wprowadzone po zapewnieniu całkowitego bezpieczeństwa w zajętym przez prorosyjskich rebeliantów Donbasie - oświadczył prezydent Ukrainy Petro Poroszenko. Gdzie byłeś, panie prezydencie, gdy minister Macierewicz struktury dowódcze rozmontowywał, a doświadczonych oficerów na emerytury wysyłał?

Po wyborze Bronisława Komorowskiego na prezydenta PO zadeklarowała, że najbliższe 500 dni, jakie dzieli nas od wyborów parlamentarnych, poświęci na zmienianie państwa. Pozbawiona przeszkody w postaci weta prezydenta wywodzącego się z innego obozu politycznego Platforma deklaruje gotowość do rozpoczęcia wielkich zmian w polskiej polityce. W związku z tym Wprost24 postanowiło zapytać ekspertów, jakie zmiany są najważniejsze i czym w pierwszej kolejności powinno zająć się PO. Prof. Stanisław Gomułka, były wiceminister finansów, radzi rządowi na czym powinien się skoncentrować jeśli chodzi o kwestie gospodarcze.
Jacek Rostowski i Donald Tusk (fot. WPROST)

Wraz ze zbliżającym się końcem roku aktywność na rynkach zamiera, Dzisiaj sesja na GPW będzie skrócona, a za naszą zachodnią granicą w ogóle się one nie odbędzie, Wczoraj nieliczni inwestorzy obecni na rynku postanowili zrealizować spore tegoroczne zyski, 320 tysięcy ludzi ewakuowano z japońskich wybrzeży przed nadciągającym tsunami po potężnym trzęsieniu ziemi w Chile. Na szczęście fala miała tylko nieco ponad metr. W Chile tymczasem rośnie liczba ofiar wstrząsów. Władze przyznają, że są już setki zabitych.

Gen. Wiktor Mużenko prognozuje, że walki z prorosyjskimi separatystami nie potrwają już długo. Co najmniej jedna osoba została zastrzelona podczas rozpędzonego przez siły bezpieczeństwa marszu opozycji w Teheranie - podała agencja Fars obwiniając o to protestujących. W trakcie demonstracji w Iranie aresztowano dziesiątki ludzi. Masowe protesty miały też miejsce w Jemenie. Zainspirowani sukcesami rewolucji arabskich demonstranci domagali się dymisji prezydenta Alego Abd Allaha Salaha. Głowa państwa próbuje uniknąć rewolty na ulicach, dążąc do porozumienia z opozycją. Po drugiej stronie Oceanu rozpoczął się maraton publikacji danych makroekonomicznych, Rozczarowały zarówno dane z rynku nieruchomości, oddające koniunkturę w przemyśle, jak i nastroje konsumentów, Indeks cen domów SP Case #8211; Schiller tworzony w ,,,- Do 11 stycznia będziemy trwać na posterunku - mówił po środowym posiedzeniu zarządu Nowoczesnej. Lechia Gdańsk - Korona Kielce 1:2. Kto myślał, że Piotr Grzelczak pokazał pełni możliwości z Barceloną, ten był w błędzie! Spektakl na niebie trwał 6 minut.

RSS

Dożywotnie renty mundurowych: Tysiąc złotych za nadciśnienie policjanta

29.06.10

Wystarczy nadciśnienie, by mundurowy dostawał tysiąc złotych miesięcznie do końca życia. A dorabiać może do woli. Absurdalne przepisy powodują, że policjant, strażak i pogranicznik mogą przepracować jeden dzień, by mieć rentę do końca życia.

RSS

Hiszpania wyśle do Afganistanu pół tysiąca żołnierzy

22.02.10

Rząd hiszpański zatwierdził dziś, za zgodą parlamentu, decyzję o wysłaniu do Afganistanu, poczynając od końca marca tego roku, ponad pół tysiąca żołnierzy.

RSS

Lecisz Wizz Air, odpraw się wcześniej

22.06.12

W weekend pasażerowie Wizz Air nie będą mieli dostępu do systemu umożliwiającego rezerwację biletów oraz odprawy online.

RSS

Dziś dane z rynku pracy

08.10.18

Wydarzeniem piątkowej sesji będzie publikacja raportu z amerykańskiego rynku pracy, Po pozytywnym zaskoczeniu w postaci raportu ADP, dzisiejsze dane także powinny spełnić oczekiwania inwestorów, Konsensus rynkowy zakłada, że liczba nowych ,,,

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Eurodolar najwyżej od lutego

15.06.13

W ubiegłym tygodniu eurodolar kontynuował tren wzrostowy, Notowania ustanowiły maksimum na 1,3390, Impet aprecjacji euro jednak nieco wygasł, a na oscylatorach obliczanych dla interwału dziennego padły sygnały sprzedaży, Po przebiciu poziomu ,,,

RSS

Komórki (znów) rakotwórcze

01.06.11

Promieniowanie z telefonów komórkowych może spowodować raka - donosi Światowa Organizacja Zdrowia. WHO umieściła komórki w tej samej kategorii "zagrożenie rakotwórcze", co ołów, spaliny i chloroform. Wcześniej organizacja zapewniała konsumentów, że nie ma żadnych efektów ubocznych używania telefonów komórkowych.

RSS

Zderzenie peugeota z tramwajem. "Kierowca w stanie krytycznym"

29.04.15

RSS

Gdański stadion opóźniony

01.05.11

Prace na PGE Arena Gdańsk miały się zakończyć 30 kwietnia. Tymczasem potrwają jeszcze w maju. Budowlańcy zapewniają, że wszystko będzie gotowe przed towarzyskim meczem Polska - Francja, który zaplanowano na 9 czerwca.

RSS

Mladić pokłócił się w areszcie i z Serbami, i z Chorwatami

29.07.11

Po dwóch miesiącach w areszcie trybunału haskiego były dowódca Serbów bośniackich gen. Ratko Mladić jest skłócony ze wszystkimi osadzonymi: i z Serbami, i z Chorwatami, i z Bośniakami - informuje serbska gazeta "Press".

RSS

Polscy kadeci biją wszystkich

01.07.13

Rośnie kolejne złote pokolenie polskiej siatkówki - podopieczni Wiesława Czai od trzech kolejnych zwycięstw rozpoczęli rozgrywane w Meksyku mistrzostwa świata kadetów.

RSS

Obywatele walczą z władzą absurdem: W Rosji polują na niebieskie wiaderka

08.06.10

Zaczęło się od niewinnego happeningu przeciwko uprzywilejowaniu polityków na rosyjskich drogach. W walce o prawo do kogutów na dachach swoich samochodów władza wytoczyła najcięższą broń: ustawy i specjalne oddziały milicji. Po co? Aby walczyć z posiadaczami niebieskich wiaderek.

RSS

Forex: Rynek ropy w konsolidacji

22.03.12

Wtorek przyniósł nieznaczne osłabienie euro oraz większości głównych walut, Drobne umocnienie wartości dolara nie znalazło kontynuacji w środę rano, kiedy to sytuacja zdaje się być odwrotna, Przynajmniej chwilowo, mamy powrót apetytu na ryzyko, Do poranne

RSS

Dolar może dalej zyskiwać

08.02.18

USA / DANE: Deficyt handlowy w USA zwiększył się w grudniu do poziomu 53,1 mld USD, najwyższego od października 2008 r, ? tak wynika z opublikowanych wczoraj po południu danych

RSS

Warszawskie byki pojechały na wakacje

22.06.11

Jeszcze w minionym tygodniu GPW prężyła muskuły jako jedna z silniejszych giełd na świecie, Grecka tragedia była nam niestraszna, a spadki na innych parkietach przyjmowane były ze stoickim spokojem, W piątek wygasła jednak czerwcowa seria instrumentów poc

RSS

Rosjanie w Syrii niepokoją NATO. "Znaczne militarne umacnianie się"

01.03.16

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg powiedział, że Sojusz jest zaniepokojony umacnianiem się rosyjskiej obecności militarnej w Syrii. Szef NATO mówił o tym na konferencji prasowej w Kuwejcie.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny