Olechowski: gdybym był dzisiaj w rządzie, z trudem bym zasypiał

01.05.16

Były szef MSZ w "Faktach po Faktach" o sytuacji wokół TK.

Na razie walczymy z zaspami śniegu i mrozem, ale kiedyś nadejdzie odwilż i wtedy Polska spłynie wodą. Pojawiają się ostrzeżenia przed powodzią. Premier zwołał na poniedziałek nadzwyczajne spotkanie ministrów, wojewodów i przedstawicieli służb. Będą starali się przewidzieć, co może się wydarzyć, gdy nadejdzie ocieplenie. Dramatyczny obraz z lasu pod Ostrowem Wielkopolskim.UEFA wymierzyła kary dla Realu Madryt za słynną już aferę z meczu z Ajaxem. Dość symboliczne. Jerzy Dudek za przekazanie informacji od Jose Mourinho, który nakazał piłkarzom specjalnie złapać czerwone kartki, zapłaci 5 tys. euro. Portugalski szkoleniowiec został zawieszony na mecz Ligi Mistrzów z Auxerre, który o niczym nie decyduje. Kartkowicze dostali wyższe, ale też nie drakońskie kary. W drugim piątkowym spotkaniu Ekstraklasy Śląsk Wrocław zremisował bezbramkowo z Lechem Poznań. Oba zespoły stworzyły sobie kilka dobrych sytuacji do zdobycia gola, ale zabrakło im skuteczności. Mężczyzna opiekował się ogrodem w jednej z posiadłości w Alton w Wielkiej Brytanii.

Żarnowiec w województwie pomorskim wygrał wyścig o wartą grube miliardy inwestycję, która zmodernizuje polską energetykę. To tu powstanie pierwsza polska elektrownia atomowa. Mieszkańcy Żarnowca muszą już oswajać się z myślą, że niedaleko ich domów powstanie potężny reaktor jądrowy.

Urna zjechała do grobu. Chyba ze szczątkami męża pani Małgorzaty. Dzisiejszy dzień przyniósł publikację kolejnych danych ze strefy euro oraz z rynku pracy w USA, Publikacja zarówno danych o sprzedaży detalicznej w Niemczech, jak i inflacji w całej strefie euro sprzyjała słabości euro o poranku, Sprzedaż ,,,

Groźny wypadek w Poznaniu. W nowowybudowanym bloku spadła winda z czwartego piętra. Hamulec zadziałał dopiero przed poziomem "0". Kobieta, która była w środku jest w szoku. Napisaliśmy: "od niczego", Powiedzmy, że chodzi o prawie nic, bo jednak coś w dzisiejszym kalendarium mamy, ale niewiele, O 14:30 w Kanadzie pojawi się czerwcowy odczyt na temat sprzedaży w hurcie, natomiast o 16:30 poznamy australijski,,, Samorząd Studentów WPiA UJ stanął w obronie księdza Longchampsa.Wczoraj na rynkach towarowych królował kolor zielony, Notowania indeksu CRB znów pięły się w górę ? wczoraj zwyżka tego indeksu wyniosła pół procenta i doprowadziła jego wartość do poziomu 307,59 pkt, Rosyjski hipnotyzer Anatolij Kaszpirowski skierował internetowy apel do prezydenta Dmitrija Miedwiediewa. Skarży się w nim na "złośliwe ataki" ze strony Cerkwi prawosławnej i prosi szefa państwa o obronę. Kierowca, który w niedzielę w Kołobrzegu wjechał w przystanek, raniąc trzy stojące przy nim kobiety, mógł zrobić to celowo. Prokurator Okręgowy postawił mu zarzut usiłowania pozbawienia życia kobiet. Stan dwóch z trzech poszkodowanych jest nadal bardzo ciężki. Mężczyzna nie przyznaje się do winy. W chwili wypadku był pod wpływem środków odurzających.

RSS

Polski gigant paliwowy zwiększył sprzedaż w "niespotykanej dotychczas skali"

01.07.17

Priorytetem w rozpoczynającej się nowej, trzyletniej kadencji zarządu PKN Orlen będzie utrzymanie pozycji spółki w polskiej gospodarce – zapowiedział prezes płockiego koncernu Wojciech Jasiński.

RSS

Filmiki: Wielki okręt vs. wielka fala

15.06.13

RSS

Zderzenie autobusu z tramwajem. Wśród rannych dziecko

15.06.17

Wypadek w centrum Warszawy.

RSS

MSZ poprosiło Clinton, by nie składała kwiatów na Wawelu? "Bo kampania..."

01.07.10

Na wyraźną prośbę polskiego MSZ amerykańska sekretarz stanu Hillary Clinton miała zrezygnować z planów złożenia kwiatów na grobie Lecha i Marii Kaczyńskich - ustalili reporterzy RMF FM Marek Balawajder i Roman Osica.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

"Ma figlarny błysk w oku". Portret "ludzkiej" królowej na 88. urodziny

22.04.14

David Bailey ma na koncie m.in. portrety The Beatles, Romana Polańskiego, Johnny'ego Deppa i Kate Moss. To on zrobił najnowsze oficjalne zdjęcie Elżbiety II - z okazji jej 88. urodzin, które przypadają dzisiaj.

RSS

Czy Smoleń jeszcze może…

22.07.11

Mały, chudy, siwy, po udarach, tragediach, z papierosem w ustach, raczej siedzący niż chodzący, uzbrojony, biedny – walczy o chore dzieci. Bohdan Smoleń mówi Piotrowi Najsztubowi, dlaczego.
Bohdan Smoleń na planie (fot. Wojtek Wilczynski / Forum)

RSS

Grecja wciąż bez porozumienia

08.02.12

Kurs EUR/USD konsolidował się w przedziale 1,3090 #8211; 1,3170 w oczekiwaniu na wieści z Grecji, Na fali plotek o progresie w negocjacjach eurodolar zaczął testować górną bandę kanału #8211; 1,3215, w którym pozostaje od końca stycznia, Trwałe ,,,

RSS

Szybsze przejazdy, mniej spóźnień. PKP zakończyło remontu torów na ważnym odcinku

08.01.16

PKP Polskie Linie Kolejowe wyremontowała w ostatnich trzech latach linię kolejową Gliwice-Katowice.

RSS

Sony: Dane kart płatniczych były zaszyfrowane

29.04.11

Koncern Sony próbuje uspokoić użytkowników, zdenerwowanych możliwością przejęcia numerów ich kart kredytowych przez hakerów. Koncern podał, że dane kart w jego systemie PlayStation Network, do którego ostatnio się włamano, były przechowywane w postaci silnie zaszyfrowanych plików.

RSS

Juan Antonio Samaranch nie żyje

22.04.10

W klinice w Barcelonie zmarł w środę w wieku 89 lat Juan Antonio Samaranch, były przewodniczący Międzynardowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl). Funkcję pełnił od 1980 do 2001 roku.

RSS

Komorowski: 8 listopada powierzę misję Tuskowi

15.10.11

Prezydent Bronisław Komorowski poinformował dziś, że przewiduje, iż 8 listopada, w dniu pierwszego posiedzenia Sejmu, powierzy Donaldowi Tuskowi misję tworzenia rządu.

RSS

Profanacja i kompromitacja

08.08.10

Dobrze się stało, że wszystkie główne stacje informacyjne zarejestrowały minuta po minucie szopkę, jaka rozegrała się na Krakowskim Przedmieściu. Krzyż, postawiony w spontanicznym odruchu pamięci po tragicznie zmarłych w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia stał się obiektem manipulacji.

RSS

PiS jak AWS, PO jak UW?

15.03.10

Paweł Poncyljusz na Twitterze wieszczy koniec PiS-u. Adam Hofman przebąkuje o sojuszu z SLD. A Joachim Brudziński zaklina rzeczywistość i przekonuje, że to PO ma problem, bo chociaż sondaże dają partii Donalda Tuska 50 procent poparcia, to w wyborach sukcesem będzie dla niej przekroczenie 20 procent. Jaki jest wspólny mianownik dla tych wszystkich wypowiedzi?

RSS

Dług Grecji. Produkcja przemysłowa w Europie.

08.02.17

Perspektywy, które maluje Międzynarodowy Fundusz Walutowy na temat greckiego długu nie są wesołe, Słabe odczyty produkcji przemysłowej w Niemczech, Czechach i na Węgrzech, Rezerwy walutowe Chin

RSS

W rzekach wyschła woda, a strażacy walczą z pożarami

08.09.16

Dramat we Francji.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny