Na A2 zderzyły się tiry. Cegły zasypały autostradę

22.04.16

Całkowicie zablokowana jest nitka autostrady A2 w kierunku Świecka.

Prokuratura: brak dowodów. Samolot Wizz Air zawrócił do Warszawy. Blisko 22 godziny po wyciągnięciu pierwszego z 33 górników, uwięzionych w chilijskiej kopalni San Jose, dzięki metodycznie prowadzonej akcji na powierzchnię wyjechał rano ostatni z mężczyzn. Górnicy przeżyli pod ziemią rekordowych 69 dni.Polska wygrała w Wiśle inauguracyjny drużynowy konkurs FIS Letniej Grand Prix w skokach narciarskich. Drugie miejsce zajęła Norwegia, a trzecie Niemcy. Szef MSZ Radosław Sikorski we wtorkowej rozmowie z ministrem spraw zagranicznych Białorusi Siarhiejem Martynauem zażądał uwolnienia wszystkich zatrzymanych i aresztowanych działaczy opozycyjnych na Białorusi - poinformował rzecznik MSZ Marcin Bosacki. Poinformowała rodzina artysty.

Polscy przedsiębiorcy oczekują likwidacji podatkowych absurdów, które utrudniają im prowadzenie biznesu. Dlatego apelują, aby nowy rząd, który teraz powstanie wziął pod lupę przepisy ustawy o podatku dochodowym, a także ustawy o podatku od towarów i usług.

Początek tygodnia rozpoczął się od optymizmu na rynku ropy naftowej, pomimo fiaska niedzielnych negocjacji największych na świecie producentów tego surowca w trakcie rozmów w stolicy Kataru,

- PanowałÂ kompletny chaos. Wszyscy rzucili się do ucieczki. Na ziemi leżeli ludzie, wszędzie była krew - relacjonuje. Internauci okazują solidarność z poszkodowaną. Aprecjacja dolara względem wspólnej waluty europejskiej sięgnęła minimów, które pojawiły się na przełomie listopad i grudnia 2010 roku, A wszystko za sprawą licznych danych, które sprzyjają amerykańskiej gospodarce,Prezydent Francji Nicolas Sarkozy może mieć trudności z wprowadzeniem powszechnego zakazu noszenia tak zwanych burek. Na temat projektu ustawy w tej sprawie negatywnie wypowiedziała się Rada Państwa, będąca we Francji organem kontrolującym zgodność ustaw z konstytucją. Opinia tej instytucji państwowej nie ma jednak charakteru wiążącego.
Członkowie Rady Państwa podkreślili w wydanej przez ten organ opinii, że całkowity zakaz noszenia strojów zakrywających twarz nie opierałby się na „żadnym niepodważalnym fundamencie prawnym”. Co więcej, ustawa w tej sprawie, której projekt ma być rozważany na środowym posiedzeniu Rady Ministrów, byłaby „narażona na bardzo niepewny los” ze względu na możliwą sprzeczność z konstytucją.
Zdaniem Rady Państwa, jeśli kobieta nosi burkę z własnej woli, trudno jej tego zakazywać, powołując się na pojęcie „godności kobiet”. Właśnie to pojęcie jest bowiem cytowane w projekcie ustawy jako argument za zakazem. Rada opowiada się raczej za zakazem dotyczącym pewnych miejsc lub pewnych sytuacji, w których pokazanie swojej twarzy byłoby obowiązkowe ze względu na bezpieczeństwo lub na konieczność walki z oszustwami.
Urząd premiera Francji nieoficjalnie podaje, że rząd zamierza mimo wszystko kontynuować prace nad nową ustawą.
Od kiedy przyjechały na igrzyska do Vancouver, nie miały chwili, by wyskoczyć na miasto. Albo startowały, albo trenowały. Dlatego nasze panczenistki, które w sobotę wywalczyły brązowy medal w wyścigu drużynowym, sukces postanowiły uczcić wypadem na zakupy. Co, poza brązem, przywiozą do Polski?

RSS

Mąż zastrzelił żonę, potem siebie. Tragedia pod Grodziskiem Maz.

08.03.15

Strzały padły w miejscowości Odrano-Wola.

RSS

Sensacyjna Klaudia. Trafiła oszczepem w złoty medal

21.07.16

Złoty medal rekordem życiowym 57,59 m zdobyła Klaudia Maruszewska.

RSS

"Blatter, ustąp!". Platini zażądał, szef FIFA odmówił

29.05.15

Coraz gorętsza atmosfera przed piątkowymi wyborami.

RSS

Po co nam Patrioty?

08.07.10

Baterie rakiet Patriot w Polsce mogą mieć sens – jeśli tylko będą stacjonować w naszym kraju na stałe, będą uzbrojone, a przede wszystkim doprowadzą do stworzenia polskiego systemu obrony powietrznej.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Presja na spadek wartości złotego utrzymana

22.05.18

Ostatnie tygodnie były dla polskiego złotego wyjątkowo trudne ? notowania rodzimej waluty systematycznie, a podczas niektórych sesji nawet bardzo dynamicznie, spadały, O ile jeszcze miesiąc temu notowania indeksu BOSSAPLN oscylowały w ,,,

RSS

Samochód wjechał w wózek. Nie udało się uratować dwumiesięcznej dziewczynki

19.08.16

W środę została potrącona w okolicach Sochaczewa (Mazowsze).

RSS

"Nie spocznę, dopóki Macierewicz nie znajdzie się na śmietniku historii"

01.04.17

W "Faktach po Faktach" Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący PO, były minister obrony narodowej.

RSS

Padł rekord zimna

08.01.17

Tak mroźnego poranka tej zimy jeszcze nie było.

RSS

"Usłyszeliśmy wielki trzask, taki huk. Byłam pewna, że już na pewno tego nie przeżyję"

29.01.17

Materiał "Czarno na białym".

RSS

Łukomska-Pyżalska wycofuje Wartę. Były wiceprezes: rok pracy spuszczony w muszli klozetowej

15.06.14

W Poznaniu nie milkną echa rezygnacji Warty Poznań z walki o licencję na grę w II lidze.

RSS

Przekleństwo faworyta?: Włosi w szoku. Tylko remis z Nową Zelandią

22.06.10

Niemal każdy z faworytów zaliczył już na tym mundialu pokazową wpadkę. Tym razem padło na Włochów. Obrońcy tytułu sprzed czterech lat nie dali rady pokonać drużyny Nowej Zelandii. Więcej - dali sobie nawet wbić gola. Wyrównali dopiero po wątpliwym karnym. A to oznacza, że po dwóch meczach Italia ma tylko dwa punkty.

RSS

Co dalej z bieżącym tygodniem?

29.11.17

Eurodolar oscyluje nieco poniżej 1,19 ? w każdym razie w rejonie tego poziomu, Cóż, to oznacza, że dolar mimo wszystko trochę odzyskał w porównaniu z tym, co stracił na sesji wczorajszej, przynajmniej w ciągu dnia, Wtedy bowiem w ,,,

RSS

"Każdy, kto zadrze z szefem, ma przechlapane"

15.10.11

- Platforma to partia wodzowska i każdy, kto wejdzie w konflikt z przewodniczącym, ma przechlapane - powiedział w "Faktach po Faktach" Andrzej Olechowski. Według niego, "wypchnięcie" Grzegorza Schetyny nie jest mądrym posunięciem, bo to polityk popularny i cieszący się dobrą opinią.

RSS

"Tusk powinien wziąć się do pracy i przejąć losem Polaków"

15.12.10

- Donald Tusk powinien wziąć się do pracy i przejąć losem Polaków - oświadczyła Beata Kempa z PiS w "Rozmowie Rymanowskiego" w TVN24 i zażądała, by premier spotkał z przedstawicielami branży paliwowej w celu obniżenia cen paliwa. Iwona Śledzińska propozycję tę uznała za irracjonalną. - Nie wierzę w interwencję państwa w gospodarce rynkowej tego typu - wyjaśniła.

RSS

Holendrzy chcą skolonizować Marsa w 2023 roku

08.06.12

Przygotowania, a także sam pobyt ludzi na Marsie, będą transmitowane jako reality show.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny