Woli być szefem MSZ niż europosłem. "Jeśli mam wybór"

22.04.16

Waszczykowski gratuluje Wojciechowskiemu.

Decyzja władz monetarnych z Singapuru powoduje większe zaniepokojenie w gospodarkach azjatyckich? IEA o bilansowaniu się podaży i popytu na ropę naftową, Dane z USA, Złoty wyraźnie słabszy do większości walut przed południem, Kierowca wielkiego litewskiego tira nie zauważył stojącej na poboczu ciężarówki. Z wielkim impetem uderzył prosto w tył polskiego auta, odbił się od niego i czołowo zderzył z toyotą. W tym tragicznym wypadku zginęły trzy osoby. Wszystkie jechały samochodem osobowym. Nie zostanie doradcą premier Ewy Kopacz, nie będzie pracował nad wizerunkiem Platformy Obywatelskiej.Rezerwa Federalna, Bank Rezerw Nowej Zelandii oraz Bank Japonii nie zaskoczyły pozostawiając parametry polityki monetarnej na niezmienionym poziomie, Brytyjscy śledczy zarządzili badania toksykologiczne zwłok Rosjanina, który pomagał międzynarodowym śledczym w rozpracowywaniu wielkiej afery korupcyjnej. Komisja Europejska poinformowała w niedzielę, że zwróciła się do władz amerykańskich o wyjaśnienia w sprawie doniesień o objęciu UE działalnością wywiadowczą przez amerykańską Agencję Bezpieczeństwa Narodowego (NSA).

Władysław Frasyniuk w Faktach po Faktach".

Otrzymaliśmy kilkanaście takich zgłoszeń. Sprawdziliśmy. Przygotowania do odbicia Mosulu.

Rodzaj nostalgii może nas ogarnąć, gdy spojrzymy na wykres kursu głównej pary walutowej, Oto bowiem jeszcze 21 października notowano kursy niewiele niższe niż 1,14, Ale w późniejszych tygodniach wszyscy zrobili swoje,        Sejmowa komisja śledcza powołana do wyjaśnienia sprawy porwania i śmierci Krzysztofa Olewnika zakończyła przesłuchanie Ryszarda Kalisza. Polityk Lewicy podkreślił, że do wiosny 2008 roku był przekonany, iż jako szef MSWiA zrobił w tej sprawie więcej niż to należało do jego obowiązków.
       Zeznając przed komisją przypomniał spotkanie z rodziną Olewników w 2004 roku, podczas którego zapewnił, że podejmie kroki w celu wyjaśnienia okoliczności śmierci Krzysztofa Olewnika. Dodał, że po tym spotkaniu był przekonany, iż jego deklaracje zadowoliły rodzinę Olewników.
       Ryszard Kalisz zaznaczył, że jako szef MSWiA nie mógł wnikać w akta sprawy prowadzone przez prokuraturę i policję. Gdyby tak zrobił to groziłby mu zarzut przekroczenia swoich uprawnień.
       Polityk Lewicy  po raz kolejny przeprosił rodzinę Olewników. Podkreślił, że jako były minister spraw wewnętrznych i administracji ponosi odpowiedzialność polityczną za cały okres kiedy był szefem MSWiA, za każdego niewykrytego sprawcę i stresy państwa Olewników.
       W kwietniu 2008 roku Włodzimierz Olewnik oskarżył polityków SLD, że błędy popełnione za rządów Leszka Millera doprowadziły do śmierci jego syna. Najbardziej ostre słowa padły wówczas pod adresem Ryszarda Kalisza, szefa MSWiA w rządzie Marka Belki. Olewnik zarzucił Kaliszowi, że nie znalazł czasu, aby porozmawiać z potrzebującą pomocy rodziną.
       Krzysztof Olewnik został porwany w październiku 2001 roku. Mężczyzna, mimo przekazania przez rodzinę okupu, został zamordowany w 2003 roku.
Legia jest już w Dortmundzie, gdzie we wtorek zagra z Borussią. Poprzednie spotkanie skończyło się pamiętnym 0:6, ale mistrzowie Polski podkreślają, że to już daleko za nimi. - Zapominamy o nim i patrzymy w przód - zapowiedział trener Jacek Magiera.Przez dobę ogrzewania nie będzie w 64 budynkach, m.in. w prywatnym szpitalu i dwóch przedszkolach. Lekarz próbował go łapać. Bezskutecznie. Zgodnie z oczekiwaniami, wczorajsza sesja była na rynku ropy naftowej wyjątkowo nerwowa za sprawą kluczowego wydarzenia na rynku tego surowca ? spotkania przedstawicieli OPEC w Wiedniu, dotyczącego przedłużenia porozumienia ws, cięć produkcji,,,

RSS

"Jeśli Rosja nam czymś grozi, to my traktujemy to poważnie"

15.12.11

- Nasze doświadczenia z ostatnich 300 lat nauczyły nas, że jeśli Rosja nam czymś grozi, to my traktujemy to poważnie - oświadczył szef dyplomacji Polski Radosław Sikorski w wywiadzie dla radia Echo Moskwy.

RSS

Ubezpieczenie płatności - czy fiskus zapuka dwa razy?

08.07.11

We współczesnej działalności rynkowej niemalże wszyscy przedsiębiorcy oferują sprzedaż swoich towarów bądź usług z odroczonym terminem płatności, co jednak wiąże się z ryzykiem, że nie otrzymają swojej należności w umówionym terminie, bądź nawet wcale.

RSS

USDPLN - nowe maksimum

01.06.12

Bykom udało się wczoraj na wykresie dziennym pary walutowej USDPLN wyrysować nowe maksimum, Dolar jest już na poziomie cen z marca 2009 roku,

RSS

Bank Anglii chroni. Co z niedzielami?

29.11.17

Wzrosły rezerwy na wypadek zawirowań w sektorze bankowym w USA, Słabsze dane z Europy, Trwa festiwal życzeń w sprawie wolnych niedziel w Polsce

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Sankcje w VAT

15.09.18

Obecnie obowiązujące przepisy o VAT przypisują ustalanie dodatkowego zobowiązania podatkowego podatnikowi, który nierzetelnie rozlicza podatek VAT. Zaniżenie przez podatnika zobowiązania podatkowego w związku ze złożoną przez niego deklaracją VAT skutkuje wymierzeniem przez organ podatkowy sankcji w wysokości 30 proc. kwoty zaniżenia tego zobowiązania. Należy podkreślić, że obowiązuje także sankcja w wysokości 20 proc. i 100 proc.

RSS

Pierwszy wyrok za pękające implanty

08.02.12

Hiszpański sąd wydal pierwszy wyrok w sprawie wadliwych implantów piersi, produkowanych we Francji. Zasądzono odszkodowanie w wysokości 7,5 tys. euro, które muszą zapłacić pacjentce z wszczepionym produktem firmy PIP (Poly Implant Prothese) chirurg plastyczny i klinika medycyny estetycznej, w której został wykonany zabieg.

RSS

Dalsze obniżki przed Bożym Narodzeniem?

15.12.12

Patrząc na sytuację na polskim rynku paliw nie można uniknąć wrażenia, że prawdopodobne są dalsze obniżki cen detalicznych, To byłby znakomity prezent w okresie świątecznym, który cechują liczne wyjazdy i podróże,

RSS

Piekło naszych dzieci

22.11.10

Na szkolny stres dobre jest pocięcie uda żyletką. Można to zrobić nawet na przerwie, w toalecie, a potem wrócić do klasy. Gdy nie da się sprostać oczekiwaniom rodziców, pomaga głodzenie się lub obżeranie do granic możliwości. Do gabinetów psychiatrycznych trafiają coraz młodsze dzieci.
fot. Wprost

RSS

Czy to już przesilenie?

29.05.11

Patrząc na dzisiejsze zachowanie się złotego, takie pytanie nasuwa się od razu, Do godz, 17:00 nasza waluta zdołała utrzymać ranne zdobycze i była generalnie nieco mocniejsza, niż wczoraj, Na rynku nadal jest cicho w kwestii ewentualnej aktywności banku B

RSS

Tak zdecydował marszałek Sejmu: Żałoba narodowa przedłużona do niedzieli

15.04.10

Ze względu na niedzielne uroczystości pogrzebowe prezydenckiej pary, marszałek Sejmu zdecydował o przedłużeniu żałoby narodowej do niedzieli do północy. W sobotę, tuż po katastrofie samolotu, Bronisław Komorowski ogłosił tygodniową żałobę. Miała zakończyć się w ten piątek.

RSS

Komu zagrażają znikający podatnicy i jakie są towary podwyższonego ryzyka?

29.05.17

W karuzelę podatkową mogą zostać wplątane firmy, które chcą działać uczciwie. Istnieją towary podwyższonego ryzyka, którymi handel może być związany z karuzelą VAT. Takimi towarami stały się metale kolorowe i telefony komórkowe, a ostatnio są nimi telewizory. Kary za udział w karuzeli bardzo wzrosły po wprowadzeniu rozszerzonej konfiskaty majątku.

RSS

Ksawery narobił strat, zaczyna się podliczanie. Część Polaków wciąż bez prądu

08.12.13

W najbliższych godzinach wiatr ma słabnąć.

RSS

PiS żąda uwolnienia Poczobuta

15.06.11

Szef PiS Jarosław Kaczyński stanął w obronie więzionego przez reżim Alaksandra Łukaszenki korespondenta "Gazety Wyborczej" i działacza Związku Polaków na Białorusi Andrzeja Poczobuta. PiS złoży w Sejmie projekt uchwały w sprawie pomocy dla niego.

RSS

Wszystkie działania ws. zwrotu wraku

22.12.12

MSZ publikuje kalendarium.

RSS

"Ufo", odwrócona tęcza i "stacja na Księżycu"

01.04.14

Kosmiczne zdjęcia Karkonoszy.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny