W oczekiwaniu na posiedzenie ECB

22.04.16

Wydarzeniem dzisiejszego dnia jest posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego, które jest generalnie jednym z ważniejszych wydarzeń w tym tygodniu,

Wybierz najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl. Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka zaapelował w sobotę o większą wydajność białoruskiego rolnictwa. Temat ten podjął w drugim i ostatnim dniu dożynek odbywających się w Żłobinie w obwodzie homelskim, na południowym wschodzie kraju. - Donald Tusk powinien wziąć się do pracy i przejąć losem Polaków - oświadczyła Beata Kempa z PiS w "Rozmowie Rymanowskiego" w TVN24 i zażądała, by premier spotkał z przedstawicielami branży paliwowej w celu obniżenia cen paliwa. Iwona Śledzińska propozycję tę uznała za irracjonalną. - Nie wierzę w interwencję państwa w gospodarce rynkowej tego typu - wyjaśniła.W USA aktywność inwestorów mogła we wtorek zmniejszać śnieżyca, która miała zaatakować Nowy Jork, Rynek był od dłuższego już czasu dosyć słaby, więc byle sygnał mógł doprowadzić do spadku indeksów, A kilka takich sygnałów ,,, Lewis Hamilton po Grand Prix Węgier ma szczególne powody do zadowolenia. To już czwarte jego zwycięstwo na Hungaroringu, a pierwsze w tegorocznej rywalizacji o mistrzostwo świata. Napastnik, który przed południem z siekierą i młotkiem wtargnął do komendy policji w Częstochowie, to 42-letni rzemieślnik z tego miasta - ustaliła prokuratura. Mężczyzna został pięciokrotnie postrzelony przez policjantów. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Ministerstwo zdrowia Korei Południowej poinformowało w niedzielę o trzech nowych przypadkach wystąpienia wirusowego schorzenia dróg oddechowych MERS, podczas gdy ogólne tempo rozprzestrzeniania się choroby spadło. Od początku epidemii zachorowało już 169 osób.

W czasie dziękczynnych nieszporów za kończący się rok papież Franciszek w sobotę w Watykanie apelował o zapewnienie perspektyw i przyszłości młodym ludziom, którzy - jak dodał - są spychani na margines życia publicznego, dyskryminowani i zmuszani do emigracji. Na transfer zawodnika ekstraklasy do Manchesteru United szybko się nie zanosi, ale niech to będzie dowód na to, że Anglicy mają naszą piłkę na oku. W jednym z najpopularniejszych klubów świata wylądował właśnie Piotr Sadowski z akademii Lecha Poznań.

Wyjazd w Polskę zamiast zagranicznej wycieczki, książka zamiast codziennej prasy oraz dużo czasu dla rodziny zamiast sejmowych debat – tak swój urlop spędzają polscy politycy. O wakacyjnych planach rozmawialiśmy m.in. z Aleksandrem Kwaśniewskim, Grzegorzem Schetyną, Joachimem Brudzińskim i Joanną Kluzik-Rostkowską.
Aleksander Kwaśniewski lubi spędzać wolne chwile na tenisowym korcie (fot. FORUM) Wicepremier i minister gospodarki ma pomysł, jak ratować emerytury Polaków. Wystarczy zreformować Otwarte Fundusze Emerytalne na wzór Kas Rolniczych Ubezpieczeń Społecznych. "KRUS jest dobrym i prostym systemem" - mówi Waldemar Pawlak "Dziennikowi Gazecie Prawnej". Mogą zmienić przyzwyczajenia lekarzy i pacjentów ["Fakty z Zagranicy"].Do 50 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych zamachu samobójczego, do którego doszło w meczecie w północno-zachodnim Pakistanie - poinformowały lokalne władze. Bilans ofiar może być jeszcze wyższy. W budynku było ok. 300 osób. Trwa dobra seria Pogoni Szczecin. Piłkarze Kazimierza Moskala w meczu otwarcia 13. kolejki Lotto Ekstraklasy pewnie pokonali w Gdyni Arkę 3:0 i zbliżyli się do czołówki tabeli. Donald Tusk uważa, że w przedwyborczej debacie powinni się spotkać dwaj główni kandydaci. - Do prawdziwej debaty dochodzi między tymi, którzy są podejrzewani o zwycięstwo - stwierdził premier na briefingu prasowym. Przyznał, że nie dziwi się Bronisławowi Komorowskiemu, który nie chce wziąć udziału w spotkaniu czterech startujących, organizowanym przez TVP. - Telewizja publiczna zachowuje się jak sztab wyborczy jednego z kandydatów - dodał szef rządu.

RSS

Komentarz po sesji: Prawie 2-miesięczne minima na WIG20

08.08.19

W trakcie czwartkowego handlu WIG20 spadł o 1,61% , osuwając się na poziom 2240 pkt, ostatni raz obserwowany na początku czerwca br, MWIG40 stracił dziś 1,06%, a sWIG80 „oddałâ€ 0,28%, Obroty na szerokim rynku wyniosły niecałe 840 mln z ,,,

RSS

Dron nad budową metra: zobacz postęp prac

01.10.14

Film opublikował wykonawca II linii metra.

RSS

Komentarz PLN: FED nie wstrząsnął rynkami, PLN konsoliduje

29.07.16

Poranny, czwartkowy handel na rynku walutowym nie przynosi znaczącym zmian na wycenie PLN wobec zagranicznych dewiz, Złoty kwotowany jest na rynku następująco: 4,3680 PLN za euro, 3,9504 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0017 PLN względem franka,,,

RSS

"Jestem posłem. Możecie mnie pocałować w..."

29.10.10

Policjanci z warszawskiego Żoliborza zatrzymali do kontroli drogowej panią poseł Annę Sikorę z PiS, bo rozmawiała przez telefon w czasie jazdy. Jak pisze "Super Express", od razu zaczęła się awanturować.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Gdyńska radna tańczy na rurze

01.03.16

- Sport to zdrowie, a pole dance to normalna dyscyplina sportowa – przekonuje Marika Domozych, 20-letnia radna miasta Gdyni.

RSS

Politycy nie dbają o prawa kobiet?: Rząd zamyka departament ds. kobiet i rodziny

15.01.10

Z ministerstwa pracy znika departament do spraw kobiet, rodziny i przeciwdziałania dyskryminacji. Była to jedyna rządowa agencja, która nadzorowała przestrzeganie równości kobiet i mężczyzn, a za unijne pieniądze organizowała akcje społeczne, nawołujące Polki do aktywności na rynku pracy.

RSS

Wyniki banków w centrum uwagi

15.07.12

WYDARZENIE DNIA Piątkowa sesja na rynkach przebiegała spokojnie do czasu opublikowania wyników JP Morgan i otwarcia giełd w USA, Zapoczątkowało to długo nie widziany dynamiczny wzrost na rynku EUR/USD oraz odbicie za oceanem,

RSS

Skrócona lista kandydatów bez "Rewersu": Polski film nie dostanie Oscara. Znów

22.01.10

Świetne recenzje w Polsce, promocja za Oceanem i podobno żywa reakcja tamtejszej publiczności. I co? I nic. "Rewers" Borysa Lankosza nie znalazł się na skróconej liście kandydatów do Oscara w kategorii "film nieanglojęzyczny". Przegrał z obrazami m.in. z Kazachstanu, Peru i Bułgarii.

RSS

"Gazeta Polska" dotarała do pilota Jaka: Naprowadzili tupolewa na fałszywą ścieżkę?

01.07.10

"Gazeta Polska" dotarła do zeznań pilota Jaka-40 Piotra Wosztyla. Pilot słyszał komendy wydawane prezydenckiej maszynie przez wieżę w Smoleńsku. "Zejdźcie do 50 metrów" - padło z wieży. Według "Gazety Polskiej" kontrolerzy wiedzieli, że Tu-154 był na fałszywej ścieżce.

RSS

To może być rekordowy rok. Coraz więcej inwestycji zagranicznych w Polsce

01.06.14

Ten rok może być rekordowy, jeśli chodzi o przyciąganie do Polski inwestorów z obcym kapitałem.

RSS

Mariusz Błaszczak nie spotkał się z komisarzem UE. Bo był u prezesa

22.03.17

Komisarz Avramopoulos odrzucił propozycję spotkania z wiceszefem MSWiA.

RSS

Iran nie jest gotowy do rozmów na tematy nuklearne

01.11.10

Iran nie jest gotowy do omawiania swojego programu nuklearnego podczas rozmów z mocarstwami światowymi, do których może dojść w przyszłym miesiącu - oświadczył w niedzielę doradca prezydenta Iranu Mahmuda Ahmadineżada.

RSS

Cięższe czasy dla kredytobiorców walutowych?

29.05.19

Frank po raz kolejny zbliża się do wartości 3,85 złotego, Są to ważne poziomy, gdyż właśnie od nich w ciągu ostatniego roku już dwukrotnie odbijał się kurs, Zatem im bardziej będziemy się do nich zbliżać, tym większy niepokój może ,,,

RSS

Dlaczego Arabowie przegrywają wojny?

01.02.16

Miliardy petrodolarów na uzbrojenie to za mało.

RSS

"Przyszli wyładować agresję". "Mają prawo być źli"

29.07.15

O zakłóconym spotkaniu Ewy Kopacz w "Faktach po Faktach".

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny