Wstrząsy w Japonii: dwie ofiary śmiertelne i setki rannych

15.04.16

W południowo-zachodniej Japonii w czwartek zatrzęsła się ziemia. Żywioł sprawił, ze zawaliło się kilka budynków. W wyniku trzęsienia ziemi zginęły dwie osoby, a setki trafiły do szpitala.

Barbara Dolniak z Nowoczesnej i Patryk Jaki (PiS) w "Kropce nad i" o reformie sądownictwa. "Umówiliśmy się, że tak będzie elegancko. On na mnie, ja na niego. Ale proszę was, nie róbcie tak jak ja" - mówił w Zielonej Górze Radosław Sikorski. Szef MSZ zagłosował już w prawyborach na kandydata PO w wyścigu o prezydenturę. I słowa danego rywalowi dotrzymał. Wdrożono przepisy zwiększające odporność banków na potencjalne zawirowania, Banki po przeglądach i stress-testach, mniej skłonne do ryzykownych działań, Jednak inwestorzy preferują obligacje korporacyjne niż dług z sektora bankowegoNadciąga wielka rewolucja w przepisach ruchu drogowego! Wszystko przez zmiany, jakie przyjął właśnie rząd. Młodzi kierowcy dostaną prawo jazdy na dwa lata. Mało tego, każdy doświadczony szofer będzie musiał wymienić "prawko" co 15 lat. Ciekawe kto zapłaci za wymianę? Jak zwykle kierowca? Wywołał burzę. Zrezygnował z funkcji. Brak regularności i miłość do słodyczy powodują, że bohaterka najnowszego odcinka "Pożegnania z wagą" wciąż przegrywa walkę z nadprogramowymi kilogramami.

Na wykresie dziennym eurodolara bardzo mocny jest opór w okolicach 4,17 zł, Od początku marca byki nie są w stanie go sforsować,

Teatr Krzysztofa Warlikowskiego staje się coraz bardziej bezkompromisowy. Kolejnym dowodem ma być „Koniec”, najbliższa premiera w warszawskim Nowym Teatrze.
fot. Wprost W opinii analityka rynków finansowych Pawła Cymcyka rekordowo niskie notowania dolara do franka to efekt niepewności związanej z dyskusją w Stanach Zjednoczonych o podwyższeniu limitu zadłużenia, Szwajcarska waluta wzmocniła się dziś w stosunku do dolara

Obowiązujące przepisy wyłączają wprost z kategorii kosztów podatkowych wydatki ponoszone przez przedsiębiorców na tzw. reprezentację. Ponieważ jednak nie definiują tego pojęcia, nie ustają kontrowersje wokół zakresu, jaki ono obejmuje. Najwięcej wątpliwości budzą wydatki ponoszone przez firmy na poczęstunki dla kontrahentów.

Odzew widzów na wspólną akcję CNN i TVN24 z okazji zbliżającej się rocznicy 25-lecia pierwszych wolnych wyborów w Polsce jest ogromny. W pierwszej połowie roku polskie władze wysłały 233 żądania do serwisu społecznościowego Facebook o ujawnienie danych dotyczących 158 kont.Komentarze brytyjskich mediów. Mogło dojść do atomowego uderzenia na Chiny i ZSRR. Zdobywca Pucharu Polski mocniejszy od mistrza w pierwszym akcencie sezonu.

RSS

Ashton: Unia będzie "bacznie śledzić" sprawę Chodorkowskiego

01.01.11

Unia Europejska będzie bacznie śledzić sprawę Michaiła Chodorkowskiego i Płatona Lebiediewa i poruszy tę kwestię w rozmowach z Rosją - powiedziała w czwartek szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton.

RSS

Janusz Lewandowski wyjaśnia:: "Barroso był zdeterminowany, by przyjechać"

22.04.10

Polski komisarz ds. budżetu Janusz Lewandowski zapewnił, że przewodniczącemu Komisji Europejskiej Jose Barroso bardzo zależało, by dotrzeć na pogrzeb pary prezydenckiej do Krakowa i niemal do północy w sobotę wydawało się to możliwe. "Byłem świadkiem determinacji Barroso" - mówi Lewandowski.

RSS

Mógł zostać bohaterem, doznał fatalnej kontuzji. Złamana ręka Grosickiego

15.11.14

Piłkarz w kraju przejdzie zabieg. Przerwa w grze potrwać może nawet 3 miesiące.

RSS

Fikołki małej niedźwiedzicy

01.08.16

Cisna szaleje z opiekunem.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Djoković nie pobije rekordu w Pekinie. Przegrał z kontuzją

29.09.16

Lider światowego rankingu tenisistów Novak Djoković z powodu kontuzji łokcia wycofał się z udziału w przyszłotygodniowym turnieju ATP Tour w Pekinie. Serb w stolicy Chin startował sześciokrotnie i za każdym razem triumfował w tej imprezie.

RSS

Silniki Mercedesa rządzą. Pole position dla Massy

22.06.14

Felipe Massa z zespołu Williams wywalczył pole position przed niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Austrii na Red Bull Ringu w Spielbergu.

RSS

Słabe dane z europejskiej gospodarki

15.02.13

Wszystkie główne europejskie indeksy giełdowe spadały w czwartek po publikacji serii słabych danych o kondycji europejskiej gospodarki,

RSS

Końcówka tygodnia dla wspólnej waluty

29.06.14

Poniedziałkowa sesja (23,06) na głównej parze walutowej to spadki kursu eurodolara, W głównej mierze odpowiedzialne za nie były słabsze od prognoz odczyty dotyczące indeksów PMI dla przemysłu i usług z najważniejszych europejskich ,,,

RSS

Skra i Jastrzębski w finale Pucharu Polski

22.01.12

Najlepsi z najlepszych zagrają w finale Pucharu Polski siatkarzy. Skra Bełchatów i Jastrzębski Węgiel pokonały w sobotnich półfinałach imprezy Asseco Resovię i Zaksę Kędzierzyn-Koźle odpowiednio 3:1 i 3:2 i między sobą zdecydują, kto z nich jest tuż za półmetkiem sezonu najlepszym w tym momencie zespołem siatkarskim w kraju. Do zwycięstw swoje ekipy poprowadzili Mariusz Wlazły i Michał Łasko.

RSS

Amerykanie mordowali afgańskich cywilów?

01.10.10

Drastyczne zarzuty o zbrodnie wojenne w Afganistanie wysunęły organa dochodzeniowe armii USA przeciw kilku amerykańskim żołnierzom. Dowodzącego nimi sierżanta oskarża się o podżeganie do mordowania afgańskich cywilów.

RSS

Organy podatkowe mają prawo do skargi pauliańskiej

15.08.18

Trybunał Konstytucyjny orzekł, że Skarb Państwa ma prawo żądać, aby sąd uznał za bezskuteczną czynność dłużnika, która doprowadziła do jego niewypłacalności. Oznacza to, że zbycie majątku w toku postępowania przed organem podatkowym z pokrzywdzeniem fiskusa może skutkować pozwaniem przed sąd cywilny osoby, która taki majątek nabyła. W takim wypadku to Skarb Państwa musi udowodnić, że podatnik działał z zamiarem pokrzywdzenia wierzyciela. Wcale nie oznacza to jednak, że podatnik może pozostać bierny i nie podejmować żadnych działań, by bronić swoich racji.

RSS

Młynarski: nie żyjemy w normalnym kraju

15.01.11

- My nie żyjemy w całkiem normalnym kraju. Jak się z chorym rozmawia, to najpierw trzeba go zapytać, czy on tę chorobę uznaje, czy on się zgadza, że on jest chory? My jesteśmy na etapie, w którym normalnie nie jest, a wszyscy uważają na ogół, że jest, że nie ma o czym mówić, że się nie ma czym przejmować. Ja uważam, że jest się czym przejmować - przyznaje w rozmowie z Piotrem Najsztubem Wojciech Młynarski.
Wojciech Młynarski (fot. FORUM)

RSS

Irańczycy dziękują US Navy

08.01.12

- To pozytywny humanitarny gest – oświadczył rzecznik irańskiego MSZ, odnosząc się do uwolnienia przez amerykański niszczyciel 13 Irańczyków, którzy zostali pojmani przez piratów. Zakładników odbił USS Kid, należący do eskorty lotniskowca USS John C. Stennis, czyli okrętu, który w ostatnich dniach stał się celem wielu werbalnych ataków ze strony Teheranu.

RSS

Znany reżyser ostrzega: Wajda za granicą: Niebezpieczny Kaczyński

08.07.10

Andrzej Wajda nie krył, kogo popiera w wyborach prezydenckich. Jego faworytem był Bronisław Komorowski. Wajda nawet mówił, że "te wybory to wojna domowa". Jednak nawet po wygranej marszałka reżyser nie wyzbył się emocji. "Kaczyński pozostaje niebezpieczny" - ostrzegał we Włoszech.

RSS

Recesja w Europie pogłębia się

15.02.13

W czwartek złoty traci na wartości względem wszystkich głównych walut, a najwięcej do amerykańskiego dolara, osiągając poziomy ostatnio obserwowane w drugiej połowie stycznia, Dziś największy wpływ na szeroki rynek miały odczyty PKB z eurolandu, a z kraju

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny