"Nagraliśmy na samochodową kamerkę motocyklistę. Zginął 2 minuty później"

15.04.16

To był jego ostatni zjazd na tzw. patelniach - piszą dziennikarze "Tygodnika Podhalańskiego".

Trzej młodzi Brytyjczycy uznani za winnych. Poczekają kilka tygodni na mieszkania. Miniony tydzień przyniósł za oceanem publikację wielu ważny danych makroekonomicznych, ale to nie one kreowały nastroje inwestorów, Liczyły się tylko wieści z Chin i Irlandii, które przeważnie miały wydźwięk negatywny, czyli nie dziwić może korekcyjne nasJako przedstawiciela wnioskodawcę wskazano Stanisława Piotrowicza. Nastroje panujące dziś na większości giełd w niczym nie przypominały czwartkowego entuzjazmu, Nadal obowiązuje teza, że mieliśmy do czynienia jedynie z odreagowaniem, w ramach spadkowej korekty,

Informację i zdjęcie dostaliśmy na Kontakt 24.

To już ostatnie chwile ze Śląskiem Wrocław w takim stanie. Sekretarz miasta, które przejmuje zarządzanie klubem, zapowiedział, że pracę straci dyrektor sportowy, a po sezonie z Dolnym Śląskiem pożegna się bramkarz Marian Kelemen. Chcemy wzmocnić bezpieczeństwo i obronność w Unii Europejskiej. Będzie to też wzmocnieniem dla NATO - mówiła szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini na prezentacji dokumentu dotyczącego obronności. Ma on być początkiem dyskusji, jak wzmocnić obronę kontynentu.

Jerzy Szmajdziński ma pomysł na to, jak podnieść notowania Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W czasie konwencji w Opolu stwierdził, że teraz celem SLD powinno być pozyskanie głosów tych wyborców, którzy w obawie przez PiS zagłosowali na Platformę Obywatelską. Pierwszy raz od siedmiu lat obecny szef Microsoftu Steve Ballmer pozbywa się części swoich akcji - podaje BBC. Jak podkreśla, jest to spowodowany prywatną sytuacją finansową. - Polska nie była i nie jest oczkiem w głowie polityki amerykańskiej - mówi w rozmowie z Wprost24 amerykanista i były marszałek Senatu prof. Longin Pastusiak. Jego zdaniem, na spotkaniu z prezydentem Obamą strona polska powinna poruszyć przede wszystkim kwestie bezpieczeństwa i zniesienia wiz dla Polaków. Przyznaje jednak, że "nie spodziewa się żadnego przełomu".
Barack Obama (fot. White House)Jadący przez Niemcy pociąg z transportem odpadów radioaktywnych dotarł w nocy z niedzieli na poniedziałek do stacji przeładunkowej w Dannenbergu w Dolnej Saksonii. Tam pojemniki Castor zostaną załadowane na ciężarówki i przewiezione do magazynu w Gorleben. "Jest potrzeba, aby władza sądownicza oceniła działania premier w sprawie TK" - mówił w "Kropce nad i". - Jestem zwolennikiem bankructwa Grecji bez jej wychodzenia ze strefy euro - mówi w rozmowie z Ryszardem Holzerem Ryszard Petru, przewodniczący Towarzystwa Ekonomistów Polskich. Jego zdaniem taki scenariusz - po zredukowaniu o połowę greckich zobowiązań wynikających z wyemitowanych przez ten kraj obligacji - jest coraz bardziej realny.
Jeorjos Papandreu ma o czym myśleć - od przyszłości jego Grecji zależy przyszłość całej UE

RSS

Śladami słynnego ojca. Mick Schumacher zadebiutował w F3

15.04.17

Syn siedmiokrotnego mistrza świata Formuły 1 Niemca Michaela Schumachera - 18-letni Mick zadebiutował w zawodach rangi mistrzostw Europy Formule 3. Niemiec zajął ósmą lokatę na angielskim torze Silverstone.

RSS

Dolar wraca do łask

29.03.15

Słabość euro na większości ustawień (wyjątek to EUR/NOK, gdzie widać wpływ korekty na rynku ropy), a także wyraźne umocnienie się dolara ? tak wyglądał początek piątkowych notowań na rynku,

RSS

William i Kate przekładają miesiąc miodowy

01.05.11

Książę William i świeżo poślubiona mu Kate zdecydowali, że nie wyjadą od razu w podróż poślubną. Ten weekend spędzą w Wielkiej Brytanii, a potem książę wróci do pracy - poinformowały służby prasowe dworu. Para w sobotę około południa opuściła Pałac Buckingham i odleciała helikopterem w nieznanym kierunku.

RSS

United lepsi od United

08.10.12

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

10 najgorszych kontuzji polskiego sportu

29.01.14

Upadali, często bardzo boleśnie jak teraz Jakub Błaszczykowski, by potem stać się mocniejszymi.

RSS

Szukasz pracy? Pięć rzeczy, których nie możesz robić w sieci

01.02.16

Media społecznościowe odgrywają coraz większą rolę podczas rekrutacji.

RSS

Czechy - Tusk - nagroda

29.07.10

Premier Donald Tusk otrzymał w Pradze Nagrodę imienia Vaszka i Anny Marii Polak. Nagrodę tę otrzymuje co roku jeden z europejskich przywódców za zasługi na rzecz przemian demokratycznych i gospodarczych w Europie Środkowo-Wschodniej.
Donald Tusk dziękując za nagrodę powiedział między innymi, że wolność w gospodarce pomogła Polsce w zdaniu egzaminu w czasie światowego kryzysu gospodarczego. Premier Tusk podkreślił, że Polska jest jedynym krajem europejskim, który zanotował w tym czasie wzrost gospodarczy.
Nagrodę czeskich emigracyjnych działaczy antykomunistycznych imienia Vaszka i Anny Marii Polak przyznaje Amerykański Instytut Systemów Politycznych i
Ekonomicznych. Od roku 1995 Instytut organizuje w stolicy Czech letnie kursy z dziedziny nauk politycznych i ekonomicznych dla studentów z państw Europy
Środkowo-Wschodniej, Azji i USA. Wyróżniony dziś w audytorium Uniwersytetu Karola szef polskiego rządu znalazł się w gronie takich laureatów jak Lech Wałęsa, były premier Litwy Valdas Adamkus, były premier Hiszpanii Jose Maria Aznar czy obecny prezydent Czech Vaclav Klaus.

RSS

Brytyjczycy zabili swoich obywateli w Syrii. "W samoobronie"

08.09.15

Byli podejrzani o to, że przyłączyli się do Państwa Islamskiego.

RSS

Organ podatkowy nie może podstępem zwabiać podatnika do urzędu

15.03.18

Skuteczne zawiadomienie podatnika o wszczęciu wobec niego postępowania w sprawie o przestępstwo skarbowe oznacza zawieszenie biegu przedawnienia zobowiązania podatkowego, z którego niewykonaniem wiąże się podejrzenie popełnienia przestępstwa.

RSS

Polacy wśród badaczy jednego z największych nazistowskich obozów w Norwegii

29.06.14

W pobliżu obozu w Falstad znaleziono do tej pory szczątki 220 straconych w egzekucjach osób.

RSS

Będzie katolicko-narodowy komitet Kaczyńskiego

29.05.10

Mimo zmiany wizerunku Jarosław Kaczyński nie rezygnuje z elektoratu skupionego wokół Radia Maryja. W najbliższych dniach ma zostać przedstawiony komitet poparcia środowisk katolicko-narodowych dla kandydata PiS – wynika z ustaleń „Wprost”.
fot. Forum

RSS

Nowe rozporządzenie w sprawie komunikacji elektronicznej z ZUS

29.05.10

W dniu 20 maja 2010 r. weszło w życie nowe rozporządzenie dotyczące wymagań, jakie muszą spełnić płatnicy, którzy będą chcieli przekazywać dokumenty do ZUS, przez internet.

RSS

Poznaj najsprytniejsze taktyki sprzedaży

29.01.10

Ku uwadze sprzedawców z różnych branż. Te porady są bezcenne. - W życiu liczy się tylko jedno. Sprawić, że postawią swój podpis na linii przerywanej. finanse.wp.pl

RSS

Red Bulle przerwały passę Hamiltona. Na Monzie nie zabrakło niespodzianek

08.09.13

Sebastian Vettel wygrał kwalifikacje do niedzielnego Grand Prix Formuły 1 na legendarnym włoskim torze Monza. Niemiec wyprzedził swojego kolegę z zespołu Australijczyka Marka Webbera. Zaskakująco poza pierwszą dziesiątką znalazł się zdobywca czterech ostatnich pole position Lewis Hamilton.

RSS

Analiza techniczna: USDCAD

01.11.13

Na parze USDCAD od kilku miesięcy cena porusza się w trójkącie (niebieskie linie), Obecnie po silnym ruchu wzrostowym, znajdujemy się w klinie rozszerzającym, Sygnałem potwierdzającym odwrócenie trendu jest brak dojścia ceny do górnego ,,,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny