"Nagraliśmy na samochodową kamerkę motocyklistę. Zginął 2 minuty później"

15.04.16

To był jego ostatni zjazd na tzw. patelniach - piszą dziennikarze "Tygodnika Podhalańskiego".

Film dostaliśmy na Kontakt 24. 25-latka zatrzymali policjanci z Braniewa. To już pewne - jedną z dwóch osób, które przed katastrofą prezydenckiego samolotu weszły do kokpitu - był gen. Andrzej Błasik, dowódca Sił Powietrznych. Informację tę potwierdził w programie "Teraz My" Edmund Klich, szef Komisji Badania Wypadków Lotniczych. Kim była druga osoba?Czeka nas pochmurny, deszczowy dzień. Policjanci z Jarocina (woj. wielkopolskie) zatrzymali 32-latka. Srebrny krążek już w Kanadzie ma. Ale apetyt Adama Małysza i jego kibiców jest na pewno większy. Dziś "Orzeł z Wisły" staje przed kolejną szansą na wywalczenie olipijskiego medalu. Mało tego - do konkursu na dużej skoczni w Whistler zakwalifikowali się wszyscy nasi reprezentanci.

Samir Kuntar, od lat ścigany przez Izrael, w sobotę został zabity w ataku powietrznym na przedmieściach stolicy Syrii, Damaszku. Libański Hezbollah ogłosił, że to Izrael ponosi odpowiedzialność za śmierć jednego z jego przywódców wojskowych.

        Były komunistyczny dyktator Kuby Fidel Castro po raz pierwszy od czterech lat wziął udział w sesji kubańskiego parlamentu. Castro po raz kolejny pojawił się publicznie po dłuższym okresie odosobnienia.
        Obserwatorzy twierdzą, że Castro jest w dobrej formie. Gdy pojawił się w parlamencie musiano mu pomóc, by zajął miejsce ustawione na podwyższeniu.
        Komunistyczny dyktator wziął udział w specjalnej sesji parlamentu, na której debatowano nad jego ostrzeżeniami, że świat jest bliski wojny atomowej po ostatnich posunięciach Stanów Zjednoczonych względem Iranu.
         Fidel Castro w sierpniu skończy 84 lata. Formalnie od 2008 roku Kuba rządzona jest przez jego młodszego brata Castro Raula.

Rząd Portugalii wydał dekret podnoszący wiek emerytalny w tym kraju do 66 lat i 4 miesięcy. To o miesiąc dłużej w porównaniu z dotychczasowymi przepisami.

Minister sportu Witalij Mutko zaprzeczył, by rosyjski rząd miał powiązania z hakerami, którzy wykradli i opublikowali poufne dane Światowej Agencji Antydopingowej (WADA). Dotyczą one m.in. amerykańskich tenisistek Sereny i Venus Williams oraz gimnastyczki Simone Biles. Od kilku dni ropa naftowa i paliwa na światowych rynkach drożeją, jednak ten trend może się szybko odwrócić, co zależy od treśći mających się dziś ukazać raportów, Ostatnie podwyżki z giełd międzynarodowych spowodowały ruch w górę także w Polsce na rynku Prezes PiS jest otoczony przez grupę aparatczyków i dramatem jest, że takie osoby jak Marek Migalski, czy na przykład ja, nie mają dostępu do Jarosława Kaczyńskiego i porozumiewamy się z nim przez media - mówiła w Kontrwywiadzie RMF FM Jadwiga Staniszkis.Podczas niedzielnego konkursu skoków Japończyk zatrzymał się tuż przed progiem. "Zniesiemy limity, na każdym etapie leczenia onkologicznego". 5 procent różnicy.

RSS

Hamilton podpadł. "Anarchia nie działa w żadnej firmie"

29.11.16

Celowo spowalniał kolegę z teamu Nico Rosberga.

RSS

Bulterier powraca

15.09.10

Jarosław Kaczyński ma dla Jacka Kurskiego nowe zadanie. Zanim jednak partyjny bulterier znów pokaże kły, musi w ramach tresury dostać od prezesa lekcję posłuszeństwa - pisze Aleksandra Pawlicka. Jej artykuł o Jacku Kurskim będzie można przeczytać w najnowszym numerze tygodnika "Wprost".
Jacek Kurski (fot. WPROST)

RSS

Skorża: Byliśmy drużyną

29.07.11

Maciej Skorża po pokonaniu Gaziantepsoru umiarkowanie zadowolony. - Liczyliśmy, że zagrożenie z naszej strony będzie większe - przyznał szczerze trener warszawskiej Legii. Dodał, że przynajmniej obecnie, Liga Europejska jest dla niego ważniejsza od rozgrywek T-Mobile Ekstraklasy.

RSS

Protekcjonizm nie służy globalnym nastrojom

22.03.17

Zeszły tydzień przyniósł wyraźną poprawę nastrojów na globalnych rynkach akcji, Z kolei w trakcie weekendu w Niemczech spotykali się przedstawiciele państw G20, którzy tym razem nie wyrażali się w negatywny sposób wobec kwestii ,,,

RSS

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Kwaśniewski: zagłosuję na Komorowskiego

29.06.10

Aleksander Kwaśniewski oficjalnie się zdeklarował: - Zagłosuję na Bronisława Komorowskiego. I będę do tego zachęcał tych wyborców i polityków lewicy, którzy się jeszcze nie zdecydowali – stwierdził były prezydent w Kropce nad i.

RSS

Pierwsza ofiara zabójczego wirusa we Francji

29.05.13

W szpitalu w Lille zmarł mężczyzna zarażony nowym szczepem koronawirusa podobnego do SARS. To pierwsza śmiertelna ofiara wirusa we Francji, a 23. - potwierdzona przez WHO - na świecie.

RSS

Agonia

08.08.11

Wokół Andrzeja Leppera przez długie lata było głośno. Potem, cztery lata temu, nastał czas tylko niekiedy przerywanej ciszy. Lepper powoli gasł.
Andrzej Lepper, fot. tygodnik Wprost

RSS

Generał poparł kandydata SLD: Jaruzelski: Jestem z Napieralskim

08.05.10

"Fakt, że tu jestem, że jestem z Grzegorzem Napieralskim znaczy, że popieram jego kandydaturę" - powiedział generał Wojciech Jaruzelski po spotkaniu w Sejmie z kandydatem na prezydenta z SLD. Napieralski nie krył z tego powodu zadowolenia. "To wielki zaszczyt" - powiedział.

RSS

Sympozjum w Jackson Hole bez Mario Draghiego

29.08.12

WYDARZENIE DNIA Mario Draghi jednak nie pojawi się na seminarium w Jackson Hole i na sugestie odnośnie planu interwencji EBC trzeba będzie czekać co najmniej do 6 września, Główne rynki zasadniczo utrzymują się w konsolidacjach i ta sytuacja może ,,,

RSS

BM Alior Bank - GPW Tygodniowy

01.02.17

Miniony tydzień na krajowym rynku przyniósł dość mocne zwyżki na krajowym rynku, indeks WIG przyrósł o 3,9%, Patrząc na główne subindeksy nadal w dobrej formie pozostaje sektor bankowy, Rosnąca presja inflacyjna i oczekiwany w związku z ,,,

RSS

To musiało boleć. Piłkarz Cracovii przyjął strzał na "podbrzusze"

29.07.13

Sławomir Szeliga z najwyższym poświęceniem zablokował strzał z dystansu Łukasza Trałki.

RSS

Egipt: Żona Mubaraka miała atak serca

15.05.11

Suzanne Thabet, żona byłego prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka, dostała ataku serca i została umieszczona na oddziale intensywnej terapii w szpitalu w Szarm el-Szejk - poinformowała egipska telewizja państwowa.

RSS

Szybki przegląd kariery gwiazdy: Zobacz wszystkie rozbieranki Dody

08.01.10

Dorota Rabczewska nigdy nie ukrywała, że jest bezpruderyjną i lubiącą seks kobietą. Nie dziwi więc, że chętnie zrzuca ubrania w sesjach dla pism dla mężczyzn. Pierwszy raz rozebrała się w 2003 roku. Zobacz, jak prezentowała się wtedy i obejrzyj wszystkie następne rozbieranki Dody.

RSS

Jeden z największych ataków hakerów w historii. Przy użyciu kamer internetowych

01.10.16

Według najnowszego raportu firmy Symantec, cyberprzestępcy coraz częściej poszukują wrażliwych urządzeń.

RSS

Auta Roberta Lewandowskiego

01.08.16

Sprawdź, czym jeździ kapitan naszej reprezentacji.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny