Wałęsa: Wyjdę na barykady. Zakończę ten niedobry układ dla Polski

15.04.16

Były prezydent w "Faktach po Faktach".

53-latek stanął na głowie na środku boiska. 600 lat po bitwie pod Grunwaldem powinniśmy chyba zapytać, skąd wyjątkowa rola tego wydarzenia w polskiej mitologii? Dlaczego bardziej pamiętamy Grunwald niż inne historyczne fakty? I czy przez przypadek nie było tak, że Grunwald skutecznie „przypomniano” nam w latach PRL, bo było to na rękę ówczesnym władzom?
O 20-30 groszy spadły ceny podstawowych paliw na polskich stacjach benzynowych, Niestety, trend z kilku ostatnich tygodni już wyhamował i prawdopodobnie dość szybko się odwróci, Stanie się tak przede wszystkim w następstwie rosnącego popytu,,,Informację oraz nagranie zamieścił w serwisie Kontaktu 24 marcinkrakow100. W 57 tomach akt śledztwa smoleńskiego, do których dotarł „Wprost”, znajdują się stenogramy rozmów polskich oficerów dyżurnych monitorujących lot tupolewa. Wynika z nich, że nawet kilkanaście minut po zderzeniu samolotu z ziemią w Warszawie szukano jeszcze na mapie lotnisk zapasowych.
Fot. FORUM Specjalny sąd ds. zbrodni wojennych w Belgradzie otrzymał odwołanie byłego dowódcy sił Serbów bośniackich Ratko Mladicia od decyzji w sprawie przekazania go oenzetowskiemu trybunałowi w Hadze - poinformowała rzeczniczka sądu Duszica Ristić.

Prognoza pogody.

Jeżeli pretekstem do wieczorno-nocnego ruchu na rynkach miały być opublikowane przez agencję Reuters zarysy dzisiejszych dyskusji na szczycie Eurogrupy w Kopenhadze, to jest to pewne nieporozumienie, Podobnie jak tłumaczenia, iż inwestorzy z dużą uwagą w Około 240 tys. zł udało się zebrać podczas sobotniego Charytatywnego Balu Dziennikarzy - poinformowała organizująca imprezę fundacja. Pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie rodzin zastępczych oraz rodzinnych domów dziecka w najuboższych rejonach Polski.

Pierwsze oznaki pogorszenia pogody pojawią się już w środę. Będzie pochmurno, deszczowo, burzowo, wietrznie i chłodno. Ale prawdziwe załamanie przyjdzie w nocy ze środy na czwartek. Odważni, którzy wyjrzą wtedy przez okno, mogą zobaczyć... padający śnieg. Do tego gdzieniegdzie temperatura przy gruncie spadnie poniżej zera. Mamy niezwykłe połączenie letniego zastoju dla walut z grupy G10 i kryzysu na rynkach wschodzących, W przyszłym tygodniu może się zrobić gorąco również dla G10, zwłaszcza, że kalendarz ekonomiczny obfituje w wydarzenia, w tym posiedzenia ,,, Wczoraj wieczorem nastąpił krótki wysyp zakupów USD po ogłoszeniu planu fiskalnego prezydenta Obamy, który zyskuje na wiarygodności przekonując, że chce oddzielić ten plan od inicjatyw dotyczących podatku od osób fizycznych, co może ,,,Będą leczeni w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ul. Szaserów w Warszawie. Zwycięstwo Justyny Kowalczyk w trzecim etapie cyklu w biegach narciarskich Tour de Ski, sprincie w niemieckim Oberstdorfie, oceniono w Norwegii jako miażdżące. Szwedzkie media z kolei piszą, że główna rywalka Polki - Marit Bjoergen - została złamana psychicznie. Norweżka odpowiada: - To nie znaczy, że składam broń, ale Kowalczyk jest nieprawdopodobnie silna. Politykę zagraniczną powinien prowadzić rząd - zgodnie uważają Bronisław Komorowski i Radosław Sikorski. Różnią się oni natomiast, choćw niewielkim stopniu, w poglądach dotyczących używania prezydenckiego weta oraz w kwestiach światopoglądowych. Marszałek Sejmu i szef MSZ walczyli podczas prawyborczej debaty o poparcie PO w wyścigu do fotela prezydenta. Debata odbyła się w gmachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, bez udziału bez publiczności. Poprowadzili ją moderatorzy z Platformy - Joanna Mucha i wiceszef klubu Sławomir Nowak.
Radosław Sikorski popiera ograniczenie prezydenckiego prawa do weta. Szef dyplomacji zapowiedział, że nie korzystałby prawie nigdy z prawa do weta - chyba że ustawa naprawdę zagrażałaby państwu i obywatelom. Jego zdaniem ta procedura w obecnej formie daje możliwość - jak się wyraził - "wkładania kija w szprychy i przeszkadzania rządom".
Zdaniem Bronisława Komorowskiego, ograniczenie możliwości zgłaszania weta przez prezydenta jest słuszne, jednak czasem skorzystanie z tego prawa jest nieuniknione. Według Komorowskiego nie może być tak, iż prezydent nie zgadza się na daną ustawę tylko dlatego, że ma inne poglądy. Jego zdaniem taka sytuacja miała miejsce podczas sprawowania urzędu przez Lecha Kaczyńskiego. Marszałek Sejmu zauważył, że nawet jeśli kompetencje prezydenta zostaną konstytucyjnie ograniczone, to nie od najbliższej kadencji.
Bronisław Komorowski jest przeciwnikiem kary śmierci i eutanazji. Radosław Sikorski powiedział, że ma podobne poglądy światopoglądowe jak jego prawyborczy rywal. Obaj różnią się natomiast w podejściu do finansowania in vitro. Szef MSZ uważa, że dopóki Polska wciąż jest "krajem na dorobku" i problemem jest walka ze śmiertelnymi chorobami, metoda ta nie powinna być finansowana przez państwo. "A w przyszłości - zobaczymy" - dodał Radosław Sikorski. Zdaniem Bronisława Komorowskiego, in vitro powinno być refundowane, ale finansowanie powinno objąć te osoby, co do których - jak się wyraził - istnieje pewność, że dobrze wychowają swoje dzieci .
Zarówno Radosław Sikorski, jak i Bronisław Komorowski, gdyby zostali wybrani, prowadzenie polityki zagranicznej zostawiliby rządowi. Komorowski podkreślił, że zgodnie z konstytucją to rząd wyznacza kierunki polityki zagranicznej, a prezydent jedynie współdziała w tym zakresie. Mówił, że nie zamierza brać udziału w walkach "o krzesło lub samolot", bo to kompromituje państwo. Podkreślił, że prezydent może odgrywać ważną rolę wspomagającą w kształtowaniu relacji z innymi krajami, ale to MSZ powinien być głównym koordynatorem polityki zagranicznej. Także Sikorski podkreślał, że podstawowym zadaniem głowy państwa jest reprezentowanie narodu. Szef MSZ widzi jednak pole do popisu dla prezydenta w pewnych obszarach polityki zagranicznej. Szef dyplomacji uważa, że jeśli chodzi o spotkania Rady Europejskiej, to prezydent mógłby reprezentować Polskę wtedy, gdy byłaby mowa o polityce zagranicznej całej Wspólnoty. Głowa państwa powinna także reprezentować Polskę podczas szczytów NATO i wobec ONZ.
W pierwszą podróż zagraniczną obaj kandydaci mogliby pojechać do Brukseli. Jak podkreślali, pokazałoby to nasze zaangażowanie w Unii Europejskiej. Marszałek Sejmu wymienił też jako cel pierwszej podróży Wilno, bo jak wyjaśnił, krok ten przypomniałby, iż Polska współtworzy wspólnotę europejską wielu kultur i religii.
Obaj zapewniali, że po wygraniu wyborów prezydenckich ograniczą biurokrację w Kancelarii Prezydenta.
Politycy omówili też kwestię finansowania armii. Jak podkreślali, należy zachować ustawę przewidującą 1,95 procent PKB na obronność kraju. Bronisław Komorowski przypomniał, że to za jego rządów w resorcie obrony uchwalono ten projekt. Radosław Sikorski podkreślał z kolei, że Polacy wiedzą, jak ważne jest posiadanie dobrze wyposażonej, sprawnej armii. Dodał, że jeśli zostanie prezydentem, będzie zabiegał o reaktywację Rady Bezpieczeństwa Narodowego.


RSS

Czy ktoś groził żonie i dzieciom zabójcy?: Przed śmiercią "Iwan" bał się o rodzinę

08.01.10

Artur Zirajewski ps. Iwan, który zmarł w niedzielę zaraz po świętach otruł się lekami, by uciec ze z więziennego szpitala i chronić żonę i dzieci, którym ktoś groził w tajemniczym grypsie od jednego ze skazanych. To hipoteza policjantów, którzy rozpracowują sprawę zabójstwa generała Marka Papały.

RSS

Przeciętny kredytobiorca zwraca uwagę na ratę, a pomija oprocentowanie

15.12.12

Porównując oferty banków przeciętny kredytobiorca rzadziej patrzy na rzeczywiste oprocentowanie długu, niż markę banku, Najważniejsza jest natomiast wysokość miesięcznej raty i marża kredytowa ? wynika z ankiety przeprowadzonej wśród ,,,

RSS

"FAZ": Trochę jak za czasów zimnej wojny: Niemcy: Polska wciąż bardzo boi się Rosji

29.03.10

Radosław Sikorski domaga się od NATO przygotowania planów ewentualnej obrony Europy Środkowej przed atakiem z zewnątrz, a Bodgan Klich chce zorganizowania w naszym kraju w 2013 roku wielkich manewrów Sojuszu - pisze niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung". Jak dodaje, wszystko przez wciąż silne nad Wisłą obawy przed Rosją.

RSS

Polski przemysł rośnie. Funt tańszy niż 5 zł

22.03.19

Produkcja przemysłowa rośnie szybciej od oczekiwań analityków, Spokój w Wielkiej Brytanii spowodował korektę na funcie brytyjskim, Dane z USA poniżej oczekiwań analityków

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Wnuczka królowej zdobyła medal

01.08.12

Zara Phillips, wnuczka królowej Elżbiety II, zdobyła srebrny medal w drużynowym wszechstronnym konkursie konia wierzchowego. Brytyjczyków wyprzedzili Niemcy, brąz zdobyli reprezentanci Nowej Zelandii.

RSS

Złoty zyskał do dolara i franka

22.09.10

Złoty we wtorek lekko umocnił się do dolara i szwajcarskiego franka oraz osłabił do euro, O godzinie 19:47 kurs USD/PLN testował poziom 3,0084 zł (-0,7 gr), CHF/PLN 2,9923 zł (-0,8 gr), a EUR/PLN 3,9498 zł (+1 gr), Na rynku walutowym dominowała atmosfera

RSS

Kościół chce przyjmować uchodźców, polski rząd nie, a co myślą Polacy? Sondaż

01.06.17

Badanie CBOS.

RSS

"Szóstki" w Chojnicach, Sosnowcu i Wrocławiu

08.11.12

Za każdą - ponad 17 mln zł.

RSS

Dolarowy rajd trwa

22.10.16

Eurodolar nie ustaje w procesie obniżania swego kursu, a więc umacniania dolara kosztem euro, W największej ogólności zgadza się to z naszymi dawnymi i niedawnymi przewidywaniami, nawet jeśli podejrzewaliśmy, że przy 1,0950-60 (czyli mniej ,,,

RSS

Wypatrzył go kanadyjski badacz: Na Księżycu znaleźli radziecki pojazd

22.03.10

Kanadyjski badacz znalazł na udostępnionych przez NASA zdjęciach Księżyca radziecki automatyczny pojazd terenowy Łunochod 2, dostarczony na powierzchnię Srebrnego Globu 37 lat temu - poinformował Uniwersytet Zachodniego Ontario w mieście London.

RSS

Słaby dzień dla funta

29.11.17

We wczorajszych komentarzach zwracałem uwagę na spekulacje po ostatnim spotkaniu premier May z szefem Rady Europejskiej, Donaldem Tuskiem, które mogą nie ułatwić prac nad ostateczną propozycją, która powinna być skierowana do Brukseli do 4 ,,,

RSS

Trump przeciwny podwyżkom stóp przez Fed

22.08.18

Podczas poniedziałkowej sesji utrzymywały się nieco lepsze nastroje rynkowe, co ma związek z oczekiwaniem na wznowienie negocjacji handlowych między USA a Chinami, Co prawda dotychczasowe rozmowy nie były owocne, jednakże rynki liczą na jakieś,,,

RSS

Komentarz walutowo-makroekonomiczny

29.04.14

? Dane ekonomiczne opublikowane w zeszłym tygodniu po obu stronach Atlantyku w większości należy ocenić pozytywnie, Wyjątkiem są odczyty związane z rynkiem nieruchomości w USA; mam tutaj na myśli liczbę sprzedanych

RSS

Niespodziewany powrót optymizmu na rynek walutowy

01.09.10

Dzisiejsza sesja europejska była zaprzeczeniem wczorajszego dnia, Praktycznie od samego rana wspólna waluta zyskiwała na wartości i to mimo słabego zachowania giełd w Europie, Ponadto wzrostom nie sprzyjały też pojawiające się dane makro, ponieważ te ze S

RSS

Plaża z widokiem na "Grę o tron", błękitna Punta Rata

01.08.13

Bajkową scenerię docenił magazyn "Forbes". Ale to nie jedyna piękna plaża Chorwacji.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny