Paweł Śpiewak o sytuacji w PO: "Platformy nie stać na autorefleksję"

15.01.10

Błędy, jakie popełnia Platforma, są zawinione wyłącznie przez nią. To nie jest tak, że znalazła się w jakiejś nadzwyczajnej sytuacji. Słabnąca partia wymaga wzmocnienia. Będą nim wybory prezydenckie - mówi w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" Paweł Śpiewak, socjolog, były poseł PO.

Napadł na bank, sterroryzował pracowników, ukradł kilka tysięcy złotych, po czym... sam zgłosił się na policję i to z pieniędzmi. Jak tłumaczył, zrobiło mu się żal pracownicy, która go "obsługiwała". Gość "Faktów z zagranicy” w TVN24 BiS o prężeniu muskułów przez Moskwę i reakcji na to polskich władz.W środę wartość surowcowego indeksu CRB po raz kolejny spadła ? tym razem o 0,18% do poziomu 296,11 pkt, Był to efekt przede wszystkim spadku notowań surowców energetycznych ? ropa, będąca najważniejszym składnikiem tego agregatu, ,,, Tego się nikt nie spodziewał. Bardzo dobrze do tej pory grający w MŚ elity hokeiści USA zdecydowanie przegrali z niżej notowanymi Białorusinami 2:5. Amerykanów pokonała ich własna myśl szkoleniowa, bo przecież selekcjonerem białoruskiej reprezentacji jest trener zza oceanu. Estoński minister obrony o wtargnięciach Rosjan w przestrzeń powietrzną i morską państw UE i NATO.

Caroline Wozniacki pokonała Marię Szarapową 7:6 (7-4), 6:7 (5-7), 6:2 w pierwszym meczu Grupy Białej turnieju masters WTA Finals. Mecz Dunki polskiego pochodzenia z Rosjanką trwał ponad trzy godziny.

- Nie wypiszę się z Platformy, bo nie chcę robić demonstracji, ale, gdybym był poza nią, to bym się do niej nie zapisał – mówi „Wprost” Jan Rokita. Deklaruje też, że nie myśli o powrocie do polityki.
Jan Rokita Reguluje m.in.: kwestie dziedziczenia, wspólnego zaciągania kredytów oraz obowiązku alimentacyjnego.

Od piątkowego wieczoru. Policja z Nowej Soli zatrzymała 33-letniego mężczyznę. Podczas kontroli drogowej zaatakował on jednego z funkcjonariuszy niebezpiecznym narzędziem. Policjant trafił do szpitala. Policjanci zatrzymali rowerzystę, podejrzewając, że jest nietrzeźwy. Okazało się, że miał 0,6 promila alkoholu w organizmie. Nominacja nowego prymasa Polski zostanie ogłoszona 1 maja - wynika z informacji "Gazety Wyborczej". Obecny prymas, abp Henryk Muszyński skończył 77 lat i powinien już rozstać się z tytułem i archidiecezją gnieźnieńską.Ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski zostanie pochowany w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie - powiedział o. Eustachy Rakoczy, jasnogórski kapelan Żołnierzy Niepodległości. Kondolencje po masakrze w Newton na ręce Baracka Obamy przekazali prezydent Bronisław Komorowski i premier Donald Tusk. "Dzielimy ból i rozpacz ze wszystkimi, których dotknęła ta tragedia" - napisał prezydent. "Proszę o przyjęcie słów najgłębszego współczucia i żalu" - przekazał premier Tusk. To prawdopodobnie ofiary niemieckich nazistów - poinformowało w środę izraelskie radio.

RSS

Sensacja potwierdzona naukowo: Masz dużą pupę? Gratulujemy zdrowia!

15.01.10

To prawdziwa rewolucja, a zawdzięczamy ją naukowcom. Okazało się, że tłuszczyk w biodrach i udach ma niezwykle zbawienne właściwości. Sprawia, że jego właścicielki są okazami zdrowia. Przeczytaj, co takiego mają Jennifer Lopez i Beyonce, czego nigdy nie będą mogły mieć wychudzone modelki.

RSS

Komentarz Andrzeja Talagi: "Dziękujemy za solidarność"

15.04.10

Pogrzeb prezydenta Kaczyńskiego może stać się największym zjazdem światowych liderów na polskiej ziemi. Świat bowiem chce oddać hołd Polsce. Wcześniej pamięć prezydenta uczciła w bezprecedensowy sposób Rosja. Nie jesteśmy sami. Za taką postawę możemy być tylko wdzięczni.

RSS

Afganistan: Polacy uwolnili afgańskich policjantów

29.06.10

      Polscy żołnierze w Afganistanie uwolnili dwóch afgańskich policjantów przetrzymywanych w ciężkich warunkach przez talibów. Do porwania doszło ponad dwa tygodnie temu.
      Dwaj policjanci w wieku 20 i 22 lat byli przez ten czas zakuci w kajdany i przypięci łańcuchami do ścian. Z ich relacji wynika, że byli też brutalnie bici, jeśli próbowali stawiać opór. Co kilka dni talibowie przetransportowywali ich w inne miejsce.
      Wczoraj polskim żołnierzom udało się zlokalizować miejsce przetrzymywania zakładników. Żołnierze GROM - we współdziałaniu z Samodzielną Grupą Powietrzną - przeprowadzili operację, bezpiecznie uwalniając porwanych policjantów - czytamy w komunikacie wystosowanym przez Polski Kontyngent Wojskowy w Afganistanie.

RSS

"F*** the EU". Unia skonsternowana, ale "z zasady" nie komentuje

08.02.14

Komisja Europejska odmówiła komentowania treści rozmowy amerykańskich dyplomatów na temat Ukrainy.

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Ksiądz Popiełuszko wyniesiony na ołtarze: 140 tysięcy osób na mszy beatyfikacyjnej

08.06.10

W mszy beatyfikacyjnej, która odbyła się w niedzielę przed południem na pl. Piłsudskiego w Warszawie, brało udział ok. 140 tys. wiernych - wynika z danych policji. Pogotowie udzieliło pomocy ponad 30 osobom.

RSS

Syria: Protesty przeciw Asadowi, walki w środkowej części kraju

01.10.11

Dziesiątki tysięcy demonstrantów wyszły w piątek na ulice Syrii, domagając się odejścia prezydenta Baszara el-Asada. W środkowej części kraju trwają walki między siłami popierającymi Asada i powstańcami - poinformowali syryjscy działacze.

RSS

"W 15 minut ulicami zaczęły płynąć rzeki". Kolejny dzień z ulewami

29.05.14

Środa to kolejny dzień, który upływa pod znakiem pochmurnego nieba.

RSS

Powakacyjne rozmowy podatkowe

08.01.10

Pierwsze po wakacjach posiedzenie Sejmu mogą zdominować sprawy podatkowe. Zaplanowano na nim pierwsze czytania kilkunastu projektów zmian w ustawach podatkowych, przygotowanych zarówno przez rząd jak i sejmową komisję "Przyjazne Państwo".

RSS

Olimpijski konkurs na dużej skoczni: Fantastyczny Małysz znów pofrunął po srebro!

22.02.10

Adam Małysz jest wielki! Polak powtórzył wyczyn ze średniej skoczni i po raz drugi na igrzyskach olimpijskich w Vancouver wywalczył srebro! Wygrał fenomenalny Szwajcar Simon Ammann, a trzecie miejsce wywalczył Austiak Gregor Schlierenzauer. Identycznie wyglądało podium po pierwszym konkursie olimpijskim..

RSS

Japonia należy do Shinzo Abe

15.12.14

Partia Liberalno-Demokratyczna (PLD) japońskiego premiera Shinzo Abego odniosła zdecydowane zwycięstwo w niedzielnych przedterminowych wyborach parlamentarnych - wynika z sondaży exit polls.

RSS

Mieszane otwarcie w Europie

01.08.14

Świetne dane z amerykańskiej gospodarki sugerowały dobrą sesję na Wall Street, stało się jednak inaczej i rozbudziło to nadzieje na bardziej jastrzębie komunikaty ze strony Fed, Oświadczenie było mieszane i można je uznać za neutralne,

RSS

Opłaty manipulacyjne przy leasingu jako koszt podatkowy

15.06.10

Zawierając umowy leasingu przedsiębiorcy najczęściej zobowiązani są do wnoszenia na rzecz leasingodawcy pewnych opłat dodatkowych. Noszą one nazwy opłat wstępnych, manipulacyjnych, inicjalnych lub administracyjnych.

RSS

PKP Cargo podpisało umowę z Eneą na przewóz węgla

22.07.14

PKP Cargo podpisało ze spółką Enea umowy na przewóz 4,5 mln ton węgla - poinformowała w poniedziałek spółka. Transporty będą realizowane z kopalń śląskich oraz z lubelskiej Bogdanki do elektrowni Kozienice. Umowy obowiązują do połowy lipca 2015 roku.

RSS

PiS chce, by Gronkiewcz-Waltz przeprosiła za paraliż miasta spowodowany opadami śniegu

01.12.10

Radni PiS chcą, by prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz (PO) przeprosiła warszawiaków za poniedziałkowy paraliż miasta spowodowany opadami śniegu i obiecała, że to się nie powtórzy. Zarzuty polityków PiS wobec prezydent odpiera rzecznik ratusza.

RSS

Sterta kamieni na torach. "Zachwiał się na lewo i prawo"

08.06.11

Stertę kamieni i betonową płytę ułożył ktoś na torach na moście nad rzeką Świder w Otwocku. Chuligański wybryk mógł zakończyć się tragicznie. - Rozpędzony pociąg uderzył w to z impetem, zachwiał się na lewo i prawo, ale na szczęście nie wypadł z torów – relacjonuje na warszawa@tvn.pl internauta Maciek. Władze SKM twierdzą, że to nie pierwszy taki przypadek.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny