Paweł Śpiewak o sytuacji w PO: "Platformy nie stać na autorefleksję"

15.01.10

Błędy, jakie popełnia Platforma, są zawinione wyłącznie przez nią. To nie jest tak, że znalazła się w jakiejś nadzwyczajnej sytuacji. Słabnąca partia wymaga wzmocnienia. Będą nim wybory prezydenckie - mówi w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" Paweł Śpiewak, socjolog, były poseł PO.

Utrzymanie się nadal ujemnej luki popytowej wskazuje na relatywnie niską w najbliższych latach presję popytową w gospodarce, a tym samym ograniczony wpływ ożywienia koniunktury na wzrost inflacji - wynika z listopadowej projekcji NBP, ,,, Oslo, Zurych i Tokio najdroższymi miastami na świecie - wynika z raportu szwajcarskiego banku UBS. Jakim szefem Apple jest Tim Cook?Okazuje się, że pomysłowość komorników w ściąganiu długów nie zna granic. Problem w tym, że nie powstrzymują ich nawet granice prawa. Francuski minister ds, energii poinformował dziś, że USA poprosiły Francję o zgodę na ewentualne uwolnienie strategicznych rezerw ropy, Dziś też dziennik #8222;Le Monde#8221; cytował anonimowego przedstawiciela francuskich władz, który powiedział, ,,, Obywatelski projekt przywracający większe ulgi dla studentów na przejazdy już od 500 dni jest w Sejmie - przypominają studenci zrzeszeni w inicjatywie "Przywracamy ulgi dla studentów i uczniów", którzy przyszli pod Sejm.

Astronomiczna wygrana pójdzie na cele charytatywne.

W imigracyjnej dzielnicy Molenbeek antyterroryści odkryli w jednym z mieszkań arsenał broni, substancje chemiczne i ładunki wybuchowe - podają w sobotę belgijskie media. Policjanci z wydziału antykorupcyjnego przeprowadzili jedną z najbardziej niezwykłych operacji w historii stołecznego wymiaru sprawiedliwości. Dosłownie na gorącym uczynku zatrzymali prokuratora, który w zamian za seks obiecał podejrzanej umorzenie śledztwa - ustalił "DGP".

Butelki piwa z kilkunastu skrzynek wypadły z ciężarówki. Negatywne sygnału z piątkowej sesji zostały w dniu wczorajszym zanegowany przez nowy szczyt na indeksie SP500, Zamknięcie w dniu wczorajszym powyżej 1127 punktów oznaczało uruchomienie formacji odwróconej głowy z ramionami, Zamknięcie było jednak zdecy USA: Wskaźnik zaufania konsumentów Conference Board wzrósł do 118,9 pkt, w czerwcu z 117,6 pkt, miesiąc wcześniej, podał Conference Board, Konsensus rynkowy wynosił 116 pkt, Wskaźnik ocen sytuacji bieżącej wzrósł do 146,3 pkt, z 140,6 ,,,Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie kończyły nie tylko tydzień, ale również miesiąc i w każdej z tych perspektyw zakończenie daje nieco inny obraz rynku największych spółek, Szanse na to, by bateria rakiet Patriot pojawiła się w Polsce zgodnie z planem czyli w połowie kwietnia, są minimalne – nieoficjalnie dowiedział się „Wprost”. Powodem poślizgu są przeciągające się negocjacje w sprawie układu rozbrojeniowego START, zakończone dopiero w ubiegłym tygodniu.
fot. Wikipedia Chęć przejęcia kontroli nad postaciami gry internetowej była powodem napadu na 21-letniego mieszkańca Dąbrowy Górniczej. Policjanci zatrzymali trzech mieszkańców Katowic, którzy zmusili mężczyznę do podania hasła jego prywatnego konta w grze "Tibia".

RSS

Jeden kibic nie żyje, kilku ma rany kłute. Bójki w Madrycie

01.12.14

Przed niedzielnym meczem w Madrycie Atletico - Deportivo doszło do starć kibiców obu zespołów.

RSS

Burza zniszczyła ośrodek badań nad rakiem

08.07.11

Około miliona probówek zostało prawdopodobnie zniszczonych w kopenhaskim ośrodku badań nad rakiem. Wszystkiemu winne są padające ulewne deszcze w Danii. W czwartek woda podtopiła centrum badawcze.

RSS

Postrach Jarmarku Europa: Nigeryjska mafia. Szpetne żony i narkotyki

08.06.10

Po przyjeździe rozglądają się za polskimi żonami. "Trudno o tym mówić, ale są one mało atrakcyjne" - przyznaje urzędnik infiltrujący środowisko stadionowych handlarzy z Nigerii. Według informatora z policji, imigranci ci - wyglądający często jak "gangsta raperzy" - handlują też narkotykami.

RSS

Marcinkiewicz: inwestorzy boją się Kaczyńskiego

15.06.16

W "Kropce nad i" były premier Kazimierz Marcinkiewicz.

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Więcej optymizmu na rynku pszenicy

08.02.15

Po spadkowej środowej sesji, wczoraj na wykresie indeksu CRB było mniej nerwowo, Notowania tego indeksu w czwartek wzrosły o 1,22% do poziomu 223,17 pkt, Odbiciu cen surowców w górę sprzyjała sytuacja na rynku walutowym,

RSS

USA – porażka kompromisu Boehnera w sprawie długu i spowolnienie?

01.08.11

Spiker republikańskiej mniejszości w Izbie Reprezentantów, John Boehner, wraz z pozostałymi partyjnymi liderami powrócił do stołu rozmów, gdy jego planowi nie udało się wczoraj uzyskać wystarczającego poparcia, Tymczasem dziś popołudniu poznamy pierwsze s

RSS

Obama wypije kawę na "Alasce". Wałbrzyska porcelana w Białym Domu

22.12.12

54 części serwisu obiadowego i 39 - kawowego, wszystko z najwyższej jakości porcelany, ręcznie ozdobionej szczerym złotem.

RSS

Europa walczy o utrzymanie ratingów

01.04.13

Dziś w związku z Wielkim Piątkiem duża część giełd na świecie, w tym przede wszystkim w Europie, będzie nieczynna, Trudno także oczekiwać by na rynek walutowy miały wpływ publikowane dziś dane, które w większości są mało istotne,

RSS

Ropa: Presja spadkowa powinna się utrzymać

15.02.18

Opublikowane wczoraj wieczorem cotygodniowe dane API (Amerykańskiego Instytutu Paliw) nie były dobrą informacją dla rynku, Zapasy wzrosły bardziej niż oczekiwane przez uczestników rynku 2,6 mln baryłek, bo o 3,95 mln baryłek, W górę ,,,

RSS

Zapasy gazu ziemnego w USA po raz kolejny wzrosły, co spowodowało spadek cen gazu na amerykańskim rynku

15.06.15

Wczoraj liderem zniżek na rynkach surowcowych był gaz ziemny, Cena tego surowca w USA spadła o 3,2%, tym samym niwelując część imponujących wzrostów trwających od poniedziałku do środy,

RSS

Szykuje się kolejny spór z Brukselą. Stawką miliardy złotych w budżecie

29.09.16

Chodzi o organizację aukcji na częstotliwości superszybkiego internetu LTE.

RSS

Czy szumy kryją montaż?: "Nasz Dziennik" tropi spisek w Smoleńsku

08.07.10

Gazeta związana z ojcem Tadeuszem Rydzykiem nie ustaje w wysiłkach, by dowieść, że Rosjanie mataczą w śledztwie po katastrofie prezydenckiego Tu-154 koło Smoleńska. "Nasz Dziennik" pyta dlaczego szumią kopie nagrań z czarnych skrzynek i sugeruje, że to po to, by ukryć ślady montażu taśm.

RSS

Komórki (znów) rakotwórcze

01.06.11

Promieniowanie z telefonów komórkowych może spowodować raka - donosi Światowa Organizacja Zdrowia. WHO umieściła komórki w tej samej kategorii "zagrożenie rakotwórcze", co ołów, spaliny i chloroform. Wcześniej organizacja zapewniała konsumentów, że nie ma żadnych efektów ubocznych używania telefonów komórkowych.

RSS

Nergal nie obraził uczuć religijnych

29.06.10

Drąc Biblię na strzępy i rozsypując je śród fanów na koncercie, Adam "Nergal" Darski nie popełnił przestępstwa - orzekł Sąd Rejonowy w Gdyni, umarzając sprawę lidera zespołu Behemoth, oskarżonego o znieważenie uczuć religijnych. Prokuratura zapowiedziała odwołanie od tej decyzji.

RSS

Pierwszy przystanek "bronkobusa". Komorowski został burmistrzem i pszczelarzem

08.03.15

Prezydent ruszył w swój dwutygodniowy objazd "bronkobusem" po kraju.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny