18 lat więzienia za zabójstwo pianistki

22.03.16

"Brutalny i niesprowokowany atak".

W wyniku wojny w Syrii swoje domy musiało opuścić ponad 9 mln Syryjczyków, czyli ponad 40 proc. obywateli. Co najmniej połowa z nich to dzieci - poinformował Urząd Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców (UNHCR). W czwartek uwagę inwestorów z powrotem zdominował temat Grecji, Zgodnie z informacjami przekazanymi przez szefa eurogrupy, Jeroena Dijsselbloema, w czasie wczorajszego spotkania ministrów finansów państw strefy euro, między Grecją a unijnymi ,,, Kurs EUR/USD wrócił powyżej 1,32 dolara, kontynuując rozpoczętą wczoraj wzrostową korektę wcześniejszych silnych spadków, Odbicie to nie przekłada się jednak na umocnienie złotego, Dalej traci on na wartości,Usain Bolt, najszybszy człowiek globu, odpadł z walki o złoto mistrzostw świata na królewskim dystansie stu metrów już po pierwszym falstarcie. Wszystko przez przepis obowiązujący od roku. Przeciwnicy są zdziwieni porażką Jamajczyka, a IAAF ogłosiła, że za tydzień podejmie dyskusje na temat zmiany reguły. Teraz sprinter jest jak saper - myli się tylko raz. Pierwsze Warszawskie Dyktando za nami. Niestety, zabawa zakończyła się kontrowersją. Barack Obama wyraził uznanie dla "odważnej" postawy Irakijczyków, którzy zdecydowali się wziąć udział w wyborach. Z pierwszych danych nadesłanych z 12 na 18 irackich prowincji wynika, że swój głos oddało około 50 procent obywateli tego kraju.
Głosowanie w Iraku zakończyło się o 15:00 naszego czasu. Uprawnionych do udziału w wyborach było 19 milionów mieszkańców tego kraju. Elekcję zakłóciły zamachy terrorystyczne, co mogło negatywnie wpłynąć na frekwencję. Pełne wyniki wyborów mają zostać przedstawione do 18 marca.
Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama złożył gratulacje Irakijczykom, którzy wzięli udział w wyborach. "Mam wielki szacunek dla mieszkańców tego kraju, których nie powstrzymały akty przemocy i skorzystali oni ze swego prawa do oddania głosu w wyborach" - napisał Obama w swym oświadczeniu. Amerykański prezydent wyraził też kondolencje Irakijczykom, którzy stracili dziś swoich bliskich w zamachach.
W Bagdadzie porządku pilnowało 200 tysięcy funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa. Nie byli oni jednak w stanie zapobiec serii ataków w stolicy. Łącznie w całym kraju zginęło 38 osób, a 110 zostało rannych.
Ze względu na zagrożenie zamachami, w wielu miastach Iraku zaostrzono środki bezpieczeństwa. W niektórych miejscach obowiązywała godzina policyjna, wprowadzono też całkowity zakaz poruszania się samochodami. Irackie władze wzmocniły również swoje siły na granicy z Iranem. Przejścia graniczne z tym krajem zostały zamknięte na czas głosowania.


Zalane domy, uszkodzone drogi i szlaki kolejowe, ewakuowani mieszkańcy - sytuacja powodziowa w województwie śląskim jest wciąż trudna, ale stabilna. Poziom wód po nocnych opadach nieznacznie wzrósł, ale rano już się obniżał. Powódź dotknęła w sumie 114 gmin.

Na początku bieżącego tygodnia rynki żyją weekendowymi doniesieniami o załamaniu się niemieckich rozmów koalicyjnych, Niemiecka partia FDP wycofała się z rozmów, co stawia Angelę Merkel w trudnym położeniu, Aktualnie niemiecka kanclerz ,,, Po pięciu bramkach, przepychankach i walce na całym boisku wygrali goście ze Szczecina.

Zbieranie znaczków to pasja, na której można zarobić. Okazuje się, że najdroższe marki pocztowe, które pamiętają jeszcze XIX wiek, potrafią osiągać zawrotne ceny. W Wielkiej Brytanii sprzedano kolekcję najstarszych polskich znaczków. Za naprawdę duże pieniądze. Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi podtrzymanie presji na PLN oraz inne waluty EM z uwagi na umacniającego się dolara, Złoty kwotowany jest następująco: 4,2125 PLN za euro, 3,5730 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6053 PLN,,,Trudna sytuacja finansowa nie wstrzymuje egzekucji, zwłaszcza jeśli wniosek o jej wstrzymanie jest źle lub słabo uzasadniony - potwierdza kolejny wyrok sądu, wydany na początku tego roku. Wydaje się, że zasilająca kasę Skarbu Państwa windykacja należności z tytułu podatku od towarów i usług będzie w 2018 r. nadal wzbudzać wiele emocji. Szokująca historia z Żołędowa koło Bydgoszczy. Policja bada sprawę. Pochodzą głównie z odtajnionych archiwów radzieckiego KGB.

RSS

Pragnął zobaczyć córeczkę przed śmiercią. Przyspieszyli poród

15.02.12

Amerykańskie media żyją niezwykle wzruszającą historią pewnej rodziny z Teksasu. Lekarze spełnili życzenie umierającego 52-letniego Marka Aulgera i przyspieszyli poród u jego żony. Dzięki temu ojciec nowonarodzonej dziewczynki mógł ją zobaczyć i potrzymać w ramionach tuż przed swoją śmiercią.

RSS

Szympansica nauczyła się 130 słów

08.07.11

Szympansy rozumieją niekompletne i przetworzone przez komputer słowa - wynika z badań amerykańskich naukowców przytoczonych przez portal BBC Nature. Badacze z uniwersytetu stanowego w Atlancie zajmowali się szympansicą Panzee odkąd skończyła osiem dni.

RSS

Iwan nowym dyrektorem kadry. "Orzełkowi się nie odmawia"

01.11.13

Jak poinformował PZPN nowym dyrektorem kadry ds. organizacyjnych został Tomasz Iwan. – Nie zastanawiałem się ani chwili nad tą propozycją. Reprezentacji i orzełkowi się nie odmawia - podkreślił 40-krotny reprezentant Polski.

RSS

Główny dyrygent WOŚP wręcza rózgę: Owsiak: Lekarze się pogorszyli

08.01.10

Przez 18 lat gry Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, lekarze pogorszyli się - uważa Jerzy Owsiak. Dyrygent WOŚP oskarża także część środowiska medycznego o "przeszkadzanie Orkiestrze". A o odomowie przyjęcia sprzętu od WOŚP przez jeden ze szpitali powiedział: "To dla mnie niemiłe".

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Krychowiak "turystą". Lewandowski szydzi

01.06.16

W poniedziałek reprezentacja pożegnała Arłamów.

RSS

Radwańskie odpadają także w deblu

01.08.12

Na 1/8 finału zakończyły swój udział w olimpijskim tenisowym turnieju deblistek siostry Agnieszka i Urszula Radwańskie. Przeszkodą nie do pokonania okazała się rozstawiona z numerem pierwszym amerykańska para Liezel Huber i Lisa Raymond. Polki przegrały 4:6, 6:7 (3-7).

RSS

Setka po polsku

08.11.11

W tym numerze naszego tygodnika prezentujemy listę 100 najbardziej wpływowych Polaków. To lista, z którą wielu, ich prawo, się nie zgodzi. Ale też nie ukrywamy – to lista subiektywna.
Tomasz Lis (fot. WhiteSmoke Studio)

RSS

Dramatyczny spadek wagi Schumachera. "Stracił 25 procent masy ciała"

22.03.14

Niemiec dramatycznie chudnie od czasu, gdy lekarze wprowadzili go w stan śpiączki.

RSS

Polacy wrócą z emigracji? "To, czego szukali, zacznie pojawiać się w Polsce"

29.05.17

Mówi prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezary Kaźmierczak.

RSS

Tydzień zmagań z próbą rozstrzygnięcia na koniec

22.04.12

1,30 poza zasięgiem sprzedających Pierwsze godziny handlu na eurodolarze w nowym tygodniu należały do strony podażowej, Inwestorzy z Azji kontynuowali trend zapoczątkowany w jeszcze w zeszły piątek poprzez co kurs EUR/USD obniżył się,

RSS

Jak odliczyć pełny VAT od zakupu auta osobowego? Ekspert odpowiada

22.01.14

Po 1 marca przedsiębiorcy nadal będą mogli kupić osobowe auto i odliczyć pełny podatek VAT. Jak to zrobić tłumaczył gość Pawła Blajera w programie "Biznes dla ludzi".

RSS

Czy czas na agresywne inwestycje w akcje chińskich gigantów paliwowych?

22.05.14

Spółki energetyczne z regionu Azji i Pacyfiku radzą sobie w tym roku stosunkowo dobrze, a w ciągu ostatnich 12 miesięcy cała grupa odnotowała wzrost o 9,5% (patrz wykres poniżej),

RSS

Inflacja w Polsce 4,6 proc.

15.01.12

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych były w grudniu o 4,6 proc, wyższe niż rok wcześniej wobec wzrostu o 4,8 proc, w listopadzie #8211; podał Główny Urząd Statystyczny,

RSS

Bez ruchów wyprzedzających

08.12.17

W ogólnym ujęciu w ostatnich godzinach rynek walutowy jest spokojny, a główne pary walutowe respektują dotychczasowe zakresy wahań, Widać brak chęci do silniejszego zaangażowania w obranie kierunku, czekając na wyklarowanie się sytuacji w ,,,

RSS

Ślizgają się po kałuży. Mistrzostwa na plaży

29.07.12

Zamiast wysokich fal, zwykła kałuża. Zawodnicy wskakują na sklejkę i ślizgają się na wodzie – tak w skrócie wygląda sport o nazwie skimboarding. Na plaży w Jelitkowie trwają Trzecie Otwarte Mistrzostwa Polski w tej nowej dyscyplinie.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny