Według sądu zabójstwo Niemcowa nie było zamachem na polityka

15.03.16

Sąd miejski Moskwy odrzucił skargę złożoną przez adwokata rodziny Borysa Niemcowa na decyzję sądu niższej instancji, który odmówił zakwalifikowania zabójstwa byłego wicepremiera Rosji jako zamachu na życie działacza politycznego lub społecznego.

Pełna lista nominacji do Oscarów 2014, newsy, zwiastuny filmów, sondy, sylwetki gwiazd i galerie zdjęć - wszystko to znajdziecie w specjalnym magazynie tvn24.pl. Wczorajsze nocne zmiany na rynku złotego, m,in, pod wpływem spadku cen EUR/USD doprowadziły kurs EUR/PLN w rejon cen obserwowanych ostatni raz w pierwszej połowie 2009 roku (w kwietniu) i już tylko krok nas dzieli od bariery 4,6000, - Wyciek ropy przemieszcza się w kierunku północnym i zagraża wybrzeżom Florydy - oświadczył gubernator stanu i ogłosił stan wyjątkowy w zachodniej części tego regionu. Nieco wcześniej amerykańskie władze ogłosiły, że do czasu rozwiązania sytuacji w Zatoce Meksykańskiej nie będzie żadnych nowych wierceń.Ostatni pełen tydzień maja kończy się spokojnym handlem na rynku złotego, Można wręcz odnieść wrażenie, że to uspokojenie jest nieco zadziwiające, Najprawdopodobniej nie jest to jednak trwały powrót do sesji z niewielką zmiennością sprzed dwóch ,,, Strona kościelna proponuje likwidację Funduszu Kościelnego i zastąpienie go możliwością dobrowolnego przekazania 1 proc. z PIT na rzecz wybranego Kościoła lub związku wyznaniowego - poinformował w piątek rzecznik Episkopatu ks. Józef Kloch. Materiał "Faktów" TVN.

Szkoda, że BMW kupują sobie tacy ludzie. Oto pirat, w dodatku pijany w sztok, nie opanował bawarskiej maszyny i wypadł z drogi, taranując wszystko co spotkał na chodniku. Było o włos od tragedii. Szczęśliwie delikwent wpadał w ręce policji i nie wywinie się sprawiedliwości. Dowody mamy na filmie.

Majówka nie była spokojnym okresem na rynku walut, Pomijając egzotyczne waluty z Antypodów, gdzie działo się najwięcej, sporą zmienność widzieliśmy także na największych rynkach, Pogarszające się nastroje sprawiły, że kurs EUR/USD ,,, - Joasia niewątpliwie przesadziła, ale przesadzają też ci, którzy na nią tak brutalnie napadają - mówił Daniel Olbrychski. Aktor wyznał też, że jest... "psychicznym gejem".

Przewodnicząca Rezerwy Federalnej (Fed), Janet Yellen, zaskoczyła uczestników rynku stwierdzając, że Stany Zjednoczone są na dobrej drodze do podniesienia poziomu stóp procentowych jeszcze przed końcem bieżącego roku, Koniec z wolną amerykanką na osiedlowych uliczkach i parkingach przy centrach handlowych. Rząd chce, by obowiązywały na nich przepisy kodeksu drogowego tak jak na normalnej ulicy. Ci, którzy je złamią, dostaną mandat. A nieprawidłowo zaparkowane pod blokiem auta zostaną odholowywane na koszt właściciela. Patrząc na WIG20 trudno mówić o hossie, W segmencie średnich i małych firm, co do jej istnienia nie ma wątpliwości, W szczegółowym podziale branżowym, prym wiodą spółki przemysłowe, jednak głównie te, które znajdują się bliżej ,,,Branżowy portal handlarzy mięsem z Argentyny tak zareagował na niedawne orzeczenie TK ws. rytualnego uboju. Na interwencję polskiego MSZ odpowiadać nie chce. Holenderska marynarka wojenna pokazała w piątek film nakręcony podczas odbijania niemieckiego statku z rąk piratów. Komandosom udało się uwolnić 15 członków załogi. Lekko ranny został jedynie jeden z nich. Szef komisji SZ rosyjskiej Dumy Konstantin Kosaczow powiedział w piątek, że z reakcji strony polskiej, w tym szefa MSZ Radosława Sikorskiego, odczytuje, że strona polska nie ma zastrzeżeń do przebiegu rosyjskiego śledztwa w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem.

RSS

Nowa atrakcja turystyczna: Czarnobyl

01.01.11

Elektrownia atomowa w Czarnobylu wciąż kojarzy się z największą katastrofa w dziejach energetyki jądrowej. Jednak niebawem ma stać się... atrakcją turystyczną. Ukraińskie władze zamierzaja otworzyć dla żądnych wrażeń strefę dotąd zamkniętą po katastrofie w 1986 roku.

RSS

Sprawa Olewnika: raport z miasteczka Twin Peaks

22.10.10

Dziewięć lat od porwania Krzysztofa Olewnika sprawa wciąż zaskakuje niespodziewanymi zwrotami akcji. Sejmowa komisja śledcza w listopadzie pokaże raport w tej sprawie. – Szykujemy wstrząsającą lekturę – mówi szef komisji.
(fot. P.Kubicki/REPORTER)

RSS

Niger: Wojsko przejęło całą władzę

22.02.10

Wojskowi, którzy dokonali wczoraj zamachu stanu w Nigrze, przejęli całą władzę i przetrzymują prezydenta Mamadou Tandję w koszarach, o 140 km od stolicy. Unia Afrykańska potępiła dziś zamach.

RSS

Polskie ceny i kurs wzrostowy Bitcoina

22.06.19

GUS podał najnowszy odczyt inflacji, Co prawda jest on wyższy, niż przewidywano, ale pułap 2,4% nie powinien być jeszcze powodem do niepokoju, Jednak rosnąca inflacja może zawężać możliwości kształtowania polityki stóp procentowych

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

2013 rokiem euro, 2014 - dolara

01.01.14

Rok 2013 to rok euro, Wspólna waluta zyskała do pozostałych z grona G-10 bez wyjątku, Kryzys zadłużeniowy jako motor notowań na rynku walutowym odszedł już do lamusa,

RSS

Irlandzkie referendum w sprawie paktu fiskalnego w centrum uwagi

01.06.12

Euro (EUR) odnotowało straty wobec większości głównych walut, Nastroje na rynku są coraz bardziej negatywne, Irlandia przeprowadzi dziś referendum czy zaakceptować pakt fiskalny, Według sondaży, zwolennicy paktu stanowią 57-60%,

RSS

Jutrzejsze informacje z nieformalnego spotkania Eurogrupy, to teraz główny element ryzyka dla rynków

15.09.12

Wygląda na to, że inwestorzy za dobrą monetę przyjęli informacje napływające z dzisiejszego na wpół-oficjalnego spotkania ministrów finansów (ECOFIN), dotyczące Grecji, Pojawiają się głosy, iż Atenom należy dać dodatkowy czas potrzebny na reformy, chociaż

RSS

Nie wiadomo, czy nasi rodacy są bezpieczni: Polacy w Chile? MSZ prosi o informacje

01.03.10

Nie wiadomo, co dzieje się z Polakami, którzy byli w Chile w czasie potężnego trzęsienia ziemi. Na razie nie ma informacji o tym, by ktoś z nich ucierpiał. Ale nasze MSZ nie ma kontaktu z placówką w Concepcion. Dlatego prosi o informacje o wszystkich Polakach przebywających w rejonie kataklizmu.

RSS

"Wings for Life": ogromny sukces Polaków, niesamowity wyczyn Szweda na wózku

08.05.17

Nieprawdopodobny finisz biegu "Wings for Life".

RSS

Separatyści blokują komisje wyborcze w Donbasie

22.05.14

RSS

Polak startuje z piątej linii: Kubica dziewiąty. Musi się postarać

15.03.10

Ciekawie zapowiada się debiut Roberta Kubicy w barwach teamu Renault. Polak w Grand Prix Bahrajnu wystartuje z piątej linii. Musi się postarać, żeby na mecie zdobyć dobrą lokatę. Dla Kubicy to jednak nic nowego. Początek sezonu Formuły 1 będzie wielkim widowiskiem.

RSS

Mnóstwo słów, zapewnień i deklaracji: Chcą, ale nic nie robią. Debaty nie będzie?

15.05.10

Debata jest ważna. Debata jest potrzebna. Debata musi się odbyć. Sztaby Bronisława Komorowskiego i Jarosława Kaczyńskiego są zgodne. I otwarte na rozmowy, na uzgadnianie szczegółów. Oba czekają na sygnał drugiej strony. I to nawet przed I turą wyborów. Jeśli taka sytuacja będzie trwała, zanosi się, że debaty możemy nie doczekać.

RSS

Stoch mówi Małyszem

08.08.11

Kamil Stoch zaczyna stylem wypowiedzi przypominać Adama Małysza w szczytowej formie. - Nie nastawiam się (...) na bezpośrednią konfrontację z Thomasem (Morgensternem - red.) czy innym zawodnikiem. Chcę wyeliminować błędy, które się u mnie pojawiają, złapać dobre czucie i pełną stabilność formy - powiedział lider polskich skoczków po odejściu Adama Małysza na sportową emeryturę po zajęciu drugiego miejsca w niedzielnym konkursie w Hinterzarten.

RSS

Wielka akcja w Stanach Zjednoczonych: FBI rozbiła rosyjską siatkę szpiegowską

01.07.10

Przez wiele lat wykradali tajemnice amerykańskiego rządu i przekazywali je swoim mocodawcom w Rosji. Czuli się niemal bezkarni. Ale nie zdawali sobie sprawy, że Federalne Biuro Śledcze depcze im po piętach. W końcu wpadli. Amerykanie rozbili groźną siatkę rosyjskich szpiegów.

RSS

"To brak szacunku dla Brazylii". Gorąca atmosfera przed meczem z Chile

29.06.14

Mimo awansu z pierwszego miejsca w grupie do 1/8 finału MŚ, atmosfera wokół ekipy Canarinhos wcale nie jest idealna. W ogniu krytyki znaleźli się Dani Alves czy Paulinho, a także sędziowie.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny