Słabszy koniec udanego miesiąca

01.03.16

Dzisiejsza sesja kończyła miesiąc luty, który przerwał czarną serię dziewięciu spadkowych miesięcy na GPW, Indeks WIG20 na przestrzeni całego miesiąca wypracował wzrost o 2,5%, co jest relatywnie niezłym wynikiem na tle otoczenia,

Rozlane rzeki, podtopione pola i domy - oto idealne warunki do rozwoju najbardziej irytującej plagi. Polskę czeka bowiem w tym roku wielka inwazja komarów. Naukowcy twierdzą, że będzie ich dużo więcej niż w poprzednich latach. Niemcy, Francja, Hiszpania i Polska mają wziąć na siebie największy ciężar. Tego teoretycznie dzisiaj nikt nie zauważył ? indeks wskaźników wyprzedzających dla Chin pozostał w marcu w okolicach 9-miesięcznego minimum na 258,3 pkt,, a kolejna instytucja obniżyła prognozy tegorocznego wzrostu PKB,Jak walczyć z wypaleniem zawodowym? Co zrobić, kiedy praca przestaje przynosić nam satysfakcję? Na te pytania odpowiedział Paweł Blajer wraz z ekspertami w programie "Biznes dla ludzi" w TVN24 Biznes i Świat. Akcje odnotowały wczoraj dwuprocentowy spadek w związku z brakiem rozwiązania problemu pułapu długu Stanów Zjednoczonych, W dzisiejszym kalendarzu makroekonomicznym mamy sporo wydarzeń, jednak nie są one przesadnie interesujące, ponieważ inwestorzy i tak Fani znów nie mieli wątpliwości. Agnieszka Radwańska po raz drugi z rzędu została wybrana autorką najpiękniejszego zagrania roku w plebiscycie WTA. Polka zebrała prawie połowę głosów spośród czeterech finalistek.

Prokuratorzy z Wrocławia zbadają czy ktoś mógł poprzez swoje działania przyczynić się do nieumyślnego spowodowania śmierci żużlowca Lee Richardsona, który zmarł w niedzielę we Wrocławiu po wypadku podczas meczu Betardu Sparty Wrocław z PGE Marmą Rzeszów. - Zdarzenie trwało bardzo krótko. Wyglądało całkowicie niegroźnie - opowiada tymczasem w rozmowie z TVN24 kierownik tragicznych zawodów, Lucjan Korszek.

Poznaliśmy łączne koszty ratowania banku we Włoszech, Kwota przerosła oczywiście pierwsze szacunki, W nocy miała miejsce istotna anomalia na parze EUR/USD Aktor Hugh Jackman ponownie trafił na stół operacyjny.

Dobra wiadomość dla wszystkich kibiców. W piątkowym meczu Euro 2012 wygra Polska. Nowy przetarg na śmigłowce ogłoszony przez MON jest pełen niejasności.Wojewódzki konserwator zabytków będzie podlegał bezpośrednio ministrowi kultury, a warszawskie Krakowskie Przedmieście zostanie wyłączone spod władzy konserwatora stołecznego. Ptak uciekł z pokazów w Holandii. Po jednej stronie europejskie standardy i prawa człowieka. Po drugiej tajemnice wywiadów i praktyka brutalnej wojny. Czy poznamy prawdę o więzieniach CIA w Polsce?


RSS

Świąteczne życzenia wprost od polityków

29.12.10

– Tygodnikowi Wprost życzę rozwoju, a jego czytelnikom i internautom Wprost24 życzę tego, aby czerpali satysfakcję z czytania ciekawych artykułów i poznawania interesujących poglądów – mówi w rozmowie z Wprost24 Tadeusz Cymański, eurodeputowany PiS. Z kolei Małgorzata Kidawa-Błońska z PO życzy naszym czytelnikom, aby Wprost dalej się rozwijał i aby „wszyscy z niecierpliwością czekali na każdy poniedziałek, by iść do kiosku i kupić gazetę”. W przededniu świąt Bożego Narodzenia poprosiliśmy polityków o świąteczne życzenia, podsumowanie mijającego roku i o prognozy na rok 2011.
Fot. FORUM

RSS

Prokuratura bada taką hipotezę: Komórki przeszkodziły pilotom Tu-154?

15.05.10

"Proszę o wyłączenie telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych" - taki komunikat słychać na pokładach samolotów przed startem i lądowaniem. Ale w prezydenckim Tu-154 większość komórek działała tuż przed planowanym lądowaniem w Smoleńsku. Czy to one przeszkodziły pilotom?

RSS

Polski przemysł rośnie. Funt tańszy niż 5 zł

22.03.19

Produkcja przemysłowa rośnie szybciej od oczekiwań analityków, Spokój w Wielkiej Brytanii spowodował korektę na funcie brytyjskim, Dane z USA poniżej oczekiwań analityków

RSS

Ustalenia Macieja Dudy: Kto ochronił zabójcę generała Papały?

15.03.10

Przez ponad 12 lat policjanci i prokuratorzy badający sprawę zabójstwa gen. Papały ignorowali ślady krwi, które mógł zostawić zabójca. Nie wykonali badań - mimo polecenia prokuratora, który skontrolował ich pracę. Gdyby to zrobili, mogliby poznać, kim był morderca byłego szefa policji.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Getin Holding pozytywnie zaskakuje

29.08.10

Getin Holding opublikował w piątek wyniki za pierwsze półrocze tego roku, Zysk netto grupy finansowej w II kwartale wzrósł o 30,2% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku, sięgając 104,8 mln zł, Jest on również znacznie wyższy od oczekiwań, któ

RSS

Gen. Petelicki domaga się dymisji szefa MON

22.04.10

Natychmiastowego odwołania szefa resortu obrony Bogdana Klicha domaga się od premiera gen. Sławomir Petelicki. "Wprost" dotarł do listu otwartego, który pierwszy dowódca jednostki „GROM” wystosował w tej sprawie do Donalda Tuska.
Sławomir Petelicki (fot. Wprost)

RSS

To musiało boleć. Piłkarz Cracovii przyjął strzał na "podbrzusze"

29.07.13

Sławomir Szeliga z najwyższym poświęceniem zablokował strzał z dystansu Łukasza Trałki.

RSS

Eurodolar pozostaje w konsolidacji

15.04.11

Notowania eurodolara w dalszym ciągu pozostają w konsolidacji w przedziale 1,4400-1,4520, W czasie dzisiejszej sesji azjatyckiej kurs EUR/USD zszedł w okolice dolnej bandy przedziału wahań, jednak zbliżając się do otwarcia rynków w Europie notowania euro

RSS

Prezydent Syrii: Rząd nie zabija swego ludu

08.12.11

Prezydent Syrii Baszir el-Asad zaprzeczył, by tłumienie antyrządowych protestów w tym kraju odbywało się na rozkaz władz i zapewnił, że większość ofiar walk w Syrii to jego zwolennicy oraz żołnierze. "Nie zabijamy naszych ludzi" - oznajmił w wywiadzie dla ABC.

RSS

Ogrodzili ogródek na Długim Targu. Właścicielka dostała 50 tys. zł kary

22.12.13

Metalowe ogrodzenie z napisem "nielegalne zajęcie pasa drogowego" pojawiło się przed ogródkiem piwnym restauracji. Bramki postawił Zarząd Dróg i Zieleni, bo według urzędników, ogródek stoi nielegalnie.

RSS

Puchar Świata w biegach: Świetna Justyna Kowalczyk! Znów zwycięska

22.03.10

Piękny bieg i piękne zwycięstwo! Justyna Kowalczyk wygrała w szwedzkim Falun rywalizację na 2,5 kilometra techniką klasyczną, zaliczaną do klasyfikacji Pucharu Świata w biegach narciarskich. Polka pokonała swoją największą rywalkę - Norweżkę Marit Bjoergen.

RSS

Małe szanse na głębsze cięcie

08.10.14

Silne odreagowanie ostatniego umocnienia dolara, Kolejne bardzo słabe dane z Niemiec, Zmiana szefa banku centralnego w RPA powinna przystopować osłabienie randa, Interwencja banku centralnego Rosji, Mieszane sygnały z BOJ, Złoty tradycyjnie ,,,

RSS

W. Brytania: Koniec misji bojowej w Afganistanie do 2015 r.

01.09.10

Wicepremier Wielkiej Brytanii Nick Clegg potwierdził we wtorek, że brytyjska misja bojowa w Afganistanie zakończy się do 2015 roku.

RSS

Wykryła terrorystów, piorąc spodnie syna. Mieli obciąć głowę przechodniowi

15.12.15

Ujawniono nowe szczegóły.

RSS

Stacja rezygnuje z ich programu: Sekielski i Morozowski wypadają z TVN

15.02.10

Zła wiadomość dla fanów dziennikarstwa Tomasza Sekielskiego i Andrzeja Morozowskiego. TVN nie chce już pokazywać ich programu. "Teraz my!" spadnie z ramówki stacji w czerwcu. "Zastanawiamy się, co dalej ze sobą zrobić" - przyznaje Morozowski.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny