Cierpliwie czekają na zęby trzonowe. Trwa walka z czasem tenisistów

01.03.16

Przed meczem pierwszej rundy Grupy Światowej Pucharu Davisa z Argentyną, który w piątek rozpocznie się w Gdańsku, polscy tenisiści nie są w komplecie. Z drużyną trenuje Michał Przysiężny, natomiast Jerzy Janowicz powinien do niej dołączyć we wtorkowy wieczór.

Czwarty odcinek 11. edycji "Tańca z gwiazdami" okazał się pechowy dla Przemysława Salety. Sportowiec nieco lepiej radził sobie w ringu, niż na parkiecie i po słabych ocenach jury, bez wsparcia ze strony telewidzów pożegnał się z tanecznym show i marzeniami o Kryształowej Kuli.        Ponad 144 miliony złotych kosztował remont Arkad Kubickiego. Rewitalizacja zespołu architektonicznego położonego po wschodniej stronie Zamku Królewskiego w Warszawie zakończyła się po 14 latach prac.
       Otwarcie Arkad dla publiczności było najważniejszym wydarzeniem dla Zamku Królewskiego w 2009 roku. Jak zapewnia zastępca dyrektora Zamku Przemysław Mrozowski Arkady cieszą się dużą popularnością i są nową przestrzenią działań kulturalnych w Warszawie. Arkady żyją - uważa Mrozowski - to bardzo reprezentacyjne wnętrze.
       W Arkadach Kubickiego odbywają się między innymi koncerty, prezentacje, wystawy czy uroczystości rozdania nagród.
       Zdaniem Ziemowita Koźminskiego z Zamku Królewskiego komercyjna działalność tej budowli pozwala na podreperowanie budżetu instytucji. Wnętrza zamku są prestiżową lokalizacją. Zamek pełni funkcje wnętrz państwowych - podkreśla Koźmiński - odbywają się tu różne uroczystości o charakterze państwowym i komercyjnym.
       Głównym źródłem utrzymania Zamku Królewskiego w Warszawie jest dotacja z Ministerstwa Kultury. W 2009 roku z budżetu centralnego Zamek otrzymał ponad 22 miliony złotych.
 
Według sąsiadów chłopak był spokojny, nie sprawiający dotychczas problemów.We wtorek rano do stolicy Egiptu poleci samolot LOT, by zabrać stamtąd osoby, które chcą wrócić do Polski. Resort spraw zagranicznych prowadzi rozmowy z przewoźnikiem, by do Kairu poleciały też później kolejne samoloty - poinformował rzecznik MSZ Marcin Bosacki. Komu nazwisko Bachleda-Curuś kojarzy się tylko z piękną Alicją, powinien odwiedzić Zakopane. Tam każdy mu powie, że klan Curusiów liczy ponad sto osób. Jest tak bogaty i potężny, że trzęsie całym Podhalem.
Bayern Monachium wzmacnia skład przed nowym sezonem. W środę kontrakt z mistrzami Niemiec podpisał 22-letni francuski pomocnik Corentin Tolisso. Bayern, chcąc go pozyskać, sięgnął głęboko do kieszeni.Przy okazji negocjacji dot. brytyjskiej dopłaty do budżetu UE Polsce udało się uzyskać obietnice innych państw członkowskich ws. rozwiązania problemu spłaty zaległych rachunków w unijnej kasie – powiedział minister finansów Mateusz Szczurek po piątkowej radzie Ecofin. Znając wielu ludzi z PiS na eksponowanych stanowiskach uważam, że nie wytrzymają tego, co się dzieje - powiedziała znana socjolog w wywiadzie dla "Wprost".

W sieci pojawił się szokujący film, na którym widać jak dwuletni Ardi Rizal z Indonezji zaciąga się papierosem jak nałogowy palacz. To dziecko potrafi wypalić około 40 papiersów dziennie! Chłopiec jest tak uzależniony, że bez papierosa nie może normalnie funkcjonować. "Nie widzę problemu" - mówi jego ojciec. Na ulice miast Sudanu po raz kolejny wyszły tłumy zwolenników opozycji, którzy domagają się ustąpienia dyktatora Omara Baszira. Policja odpowiedziała gazem łzawiącym, gumowymi kulami i aresztowaniami. Kolejna odsłona skandalu z serwerem pocztowym Pani Hillary Clinton nie pomaga jej w sondażach, OPEC ponownie nie udało się porozumieć w sprawie ograniczenia wydobycia ropy naftowej, Dobre dane ze świataFuzje i konsolidacje banków najkorzystniejsze są dla akcjonariuszy, natomiast klienci mogą zapłacić wyższymi cenami usług bankowych - przyznają analitycy i ekonomiści, pytani o konsekwencje ewentualnych zapowiadanych fuzji na polskim rynku bankowym. Tego medalu nie spodziewali się chyba najwięksi optymiści. Nasze olimpijskie panczenistki - Katarzyna Bachleda-Curuś, Katarzyna Woźniak i Luiza Złotkowska - wywalczyły brąz w drużynowym wyścigu na dochodzenie. Złoto przypadło zawodniczkom z Niemiec. Prawie wszyscy o prawie wszystkich zdążyli powiedzieć coś niemądrego, niewłaściwego - tak Donald Tusk mówił o spekulacjach na temat przyczyn katastrofy pod Smoleńskiem. Premier ogłosił też, że na czele polskiej komisji badającej sprawę tragedii stanął szef MSWiA Jerzy Miller, a także zdradził prawdopodobną godzinę katastrofy.

RSS

Kukurydza w górę, ropa naftowa w dół

01.05.14

Podczas wczorajszej sesji na rynki towarowe powrócił optymizm, Indeks CRB, po dwóch sesjach spadkowych, we wtorek zyskał na wartości 0,65% i zakończył dzień na poziomie 311,85 pkt, Delikatnie spadły ceny złota, srebra, miedzi oraz ropy ,,,

RSS

Podbeskidzie wygrywa po karnym, którego nie powinno być!

29.03.14

Ruch Chorzów - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1. Na czystą pozycję wychodzi Jan Blażek. Jest faulowany, a rzut karny wykorzystuje Marek Sokołowski. Szkopuł w tym, że "jedenastki" być nie powinno.

RSS

Indeks S&P 500 o krok od maksimów

15.03.13

Początek sesji w USA przyniósł wzrost do bezpośredniej okolicy historycznych szczytów SP 500, w czym pomogły kolejne optymistyczne dane z rynku pracy, W tle odbywa się szczyt UE, a kurs EUR/USD wyznaczył nowe minimum, Rozpoczynający się w czwartek po poł

RSS

Marszałek powitany kaszalotem

15.06.10

Szalik reprezentacji Rosji, pluszowy kaszalot, trzy psy myśliwskie (wabiące się KGB, FSB i WSI), grosz rozciągany przez skąpych poznaniaków i okrzyki "Bronek szukasz jelenia". Między innymi takie "atrakcje" czekały dziś w Poznaniu na Bronisława Komorowskiego.

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Płynie do nas gorące powietrze znad Sahary. Nawet 35 stopni

08.06.14

Do Polski wracają upały.

RSS

Dzięki lepszym danym z Polski złoty uspokaja kredytobiorców

22.11.12

Francja straciła ocenę AAA na rzecz niższej AA1 w ratingu Moody?s, co pomimo wagi tego wydarzenia nie wpłynęło na rynki, GUS podał wczoraj bardzo dobre dane o produkcji przemysłowej w Polsce za październik, które umocniły polską ,,,

RSS

"Płyńcie w pokoju Chrystusa". Takiej pielgrzymki jeszcze nie widzieliście

22.06.15

- Symbolicznie płyniemy na Jasną Górę. Zrobimy prawie 4 tys. długości basenowych - mówią uczestnicy.

RSS

Lobbing, płatna protekcja? Brak znamion przestępstwa

08.12.11

Prokuratura rejonowa nie będzie wszczynać śledztwa w związku z zawiadomieniem Fundacji Pro o podejrzeniu popełnienia przestępstwa nielegalnego lobbingu i płatnej protekcji przez wicemarszałek Sejmu Wandę Nowicką - ogłosiła w środę stołeczna prokuratura okręgowa. Według Fundacji, działalność posłanki Ruchu Palikota służyła interesom koncernów farmaceutycznych.

RSS

Przełomowa operacja we Francji. Wszczepili "trwałe" sztuczne serce

22.12.13

W Paryżu po raz pierwszy na świecie wszczepiono pacjentowi sztuczne serce, które może działać nawet pięć lat – poinformowały w sobotę francuskie media. Według konstruktora aparatu - firmy Carmat - podobne operacje będą mogły odbywać się wkrótce także w Polsce.

RSS

Chłopcy Smudy wygrali 3:1: Polacy odzyskali honor. Pokonali Tajlandię

22.01.10

Piłkarska reprezentacja Polski przeszła kolejny sprawdzian. W turnieju o Puchar Króla podopieczni Franciszka Smudy zwyciężyli 3:1 z gospodarzami zawodów - Tajlandią. Polacy odzyskali honor po pierwszym meczu, w którym przegrali z piłkarzami z Danii.

RSS

Zatrudnienie w Ameryce wzrosło, byki odetchnęły

08.05.11

Po serii kiepskich danych i czwartkowym tąpnięciu na rynku surowców, piątek przyniósł lepsze wieści, W Stanach Zjednoczonych przybyło znacznie więcej miejsc pracy, niż się spodziewano,

RSS

Rzecznik Sądu Najwyższego: Tego aktu łaski nie ma. Proces zacznie się na nowo

01.06.17

"Wróci do etapu odwoławczego od skazującego wyroku sądu I instancji".

RSS

Złoty ma szanse szybko zejść poniżej 3,9350 zł za euro

22.10.10

Publikacja zapisków z wrześniowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej pokazała, iż drugi raz z rzędu postawiono pod głosowanie wniosek o podwyżkę stóp procentowych o 50 p,b,, który przepadł, To pokazuje, że obóz #8222;jastrzębi#8221; w RPP ,,,

RSS

Repatriacja złota

22.08.11

Dziś notowania złota osiągały kolejne rekordowe poziomy, Na porannym fixingu w Londynie ustalono cenę 1862 dolarów za uncję, Później obserwowaliśmy dalsze wzrosty notowań kruszcu, a jego cena może wkrótce przekroczyć poziom 1900 dolarów, Specjaliści inst

RSS

Inauguracja rynku akcji na giełdzie Sibex

22.01.10

Rumuńska giełda derywatów Sibex uruchomi w dniu 22 stycznia br, rynek akcji, co stworzy nowe możliwości współpracy i korzyści dla polskiego rynku kapitałowego, W piętnastą rocznicę uruchomienia rumuńskiej platformy obrotu instrumentami pochodnymi, ,,,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny