Cierpliwie czekają na zęby trzonowe. Trwa walka z czasem tenisistów

01.03.16

Przed meczem pierwszej rundy Grupy Światowej Pucharu Davisa z Argentyną, który w piątek rozpocznie się w Gdańsku, polscy tenisiści nie są w komplecie. Z drużyną trenuje Michał Przysiężny, natomiast Jerzy Janowicz powinien do niej dołączyć we wtorkowy wieczór.

Spin doktorzy PiS usilnie przekonują: Mamy w Polsce tylko dwóch mężów stanu: Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego. Tusk już ma władzę, teraz czas na prezydenturę Kaczyńskiego. By ta logika miała sens, trzeba lidera PiS pokazać z innej niż dotychczas strony. Jako polityka stabilnego, przewidywalnego. Męża stanu właśnie. Prace nad przemianą trwają.
Jarosław Kaczyński (fot. FORUM) Wiceminister infrastruktury Juliusz Engelhardt, odpowiedzialny w resorcie za kolejnictwo, został odwołany ze stanowiska - poinformował premier Donald Tusk. Dodał, że jeszcze dziś może być znany nowy wiceminister, który ma uporządkować sytuację w PKP. Po wczorajszej decyzji agencji ratingowej SP o obniżeniu ratingu Hiszpanii euro osłabia się w stosunku do dolara, Po rozpoczęciu sesji na Starym Kontynencie kurs EUR/USD znajduje się przy poziomie 1,3170,W domu zmarłego znaleziono alkohol metylowy, ws. przyczyn śmierci nadal toczy się postępowanie. Nie ma wątpliwości, że J, Yellen zawiodła rynki, Jeszcze przed wczorajszym przesłuchaniem przed Komisje Bankową niektórzy liczyli, że po środowym wystąpieniu, które wywołało niepokój na rynkach, prezes amerykańskiej Rezerwy Federalnej ,,, "Gazeta Wyborcza" ujawnia kulisy pewnie ostatniej akcji CBA przed odwołaniem Mariusza Kamińskiego. Zmontowała ją w sierpniu 2009 tajna struktura - grupa operacyjna samodzielnego wydziału inspekcji (SWI). Dopadła ona Marka Ł., działacza społecznego, znajomego Kamińskiego ze studiów.

Można mieć wrażenie, iż dopiero co Europejski Bank Centralny wyciągnął ciężkie działa, obniżając stopy procentowe oraz decydując się na szereg działań mających zwiększyć ilość pieniądza w obrocie, a pośrednio także osłabić ,,,

Metro żąda naprawy, Siemens idzie do sądu. Jednym z głównych haseł głoszonych w kampanii wyborczej przez Andrzeja Dudę było wezwanie do wyprowadzenia Polski z "głównego nurtu" Unii Europejskiej i taka zmiana orientacji Polski, aby nasz kraj płynął "własnym, polskim nurtem". Nie jest tajemnicą, że owo "wyjście z głównego nurtu" odnosi się głównie do Niemiec.

Nowe dane z kluczowych gospodarek oraz zachowanie amerykańskiego rynku obligacji sprawiają, że obawy inwestorów nie ustępują, Wybierz wideo tygodnia w tvn24.pl.Ostatnio pojawiła się na jednym z meczów z innymi polskimi WAGs. Politycy Platformy chcą zaproponować Henryce Krzywonos start w przyszłorocznych wyborach do Senatu – wynika z informacji "Wprost". – To byłoby dobre dla Polski – twierdzi europoseł PO Krzysztof Lisek. – Nie ma mowy, nie wejdę do polityki – odpowiada Krzywonos.
Henryka Krzywonos, fot. Wprost Prokurator generalny Egiptu Abdel Meduid Mahmud zwrócił się do ministerstwa spraw zagranicznych, aby poprosiło obce państwa o zamrożenie aktywów obalonego prezydenta Hosniego Mubaraka i jego rodziny - poinformowała egipska TV.

RSS

Pseudokibice i pseudofeta. Liga przeprasza

15.05.13

Zamiast święta była zadyma. Chuligani PSG popsuli mistrzowską fetę i starli się z policją. W wyniku walk zniszczono wiele samochodów i przystanków, a ranne zostały 32 osoby. Za zamieszki przeprasza prezydent ligi francuskiej Frederic Thiriez, który wziął na siebie odpowiedzialność za niedzielne wydarzenia.

RSS

Podatek od prezentów. Kiedy płacić?

08.05.14

Maj to czas komunii, chrzcin i ślubów, a co za tym idzie także licznych prezentów.

RSS

Silniejsza od Dody

22.06.10

Była menedżerką Dody, dziś pracuje dla Edyty Górniak. Na Pudelkach i Plotkach pojawia się równie często, co jej pracodawczynie. Maja Szablewska to nowy gatunek w naszym show biznesie: promuje gwiazdy i sama staje się gwiazdą. Jak to się robi?
fot. Forum

RSS

Kością niezgody prywatyzacja szpitali: Sądowa dogrywka. Marszałek kontra szef PiS

22.06.10

Choć pierwsza tura wyborów zakończyła się w niedzielę o godzinie 20.00, to nie kończy się awantura o to, kto chce prywatyzacji służby zdrowia. Zanim kandydaci na prezydenta zmierzą się w debacie "jeden na jeden", spotkają się znowu w sądzie. Jeszcze dziś.

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Inwestorzy poszukują pozytywnych informacji

29.03.13

Wczorajsza sesja dla pary EURCAD była zdominowana przez niedźwiedzie, Deprecjacja euro nie jest dla nikogo zaskoczeniem, Niewielu ekspertów łudzi się, że niedzielne porozumienie cypryjskiego rządu z Trojką jest trwałym i efektywnym narzędziem w walce z kr

RSS

Osiem lat temu zastrzelili Politkowską. Kto zlecił zabójstwo?

08.10.14

Bliscy Anny Politkowskiej, jej przyjaciele, koledzy redakcyjni i dziennikarze innych mediów uczcili we wtorek przed siedzibą "Nowej Gaziety" w Moskwie pamięć zamordowanej komentatorki tego niezależnego pisma. 7 października przypada ósma rocznica jej śmierci.

RSS

Policja znalazła mężczyznę z wybiegu. "Sam zgłosił się do szpitala"

29.05.15

32-latek odmówił składania wyjaśnień.

RSS

"Na koniec osiwiałem", "to była prawdziwa gra nerwów"

01.07.16

Który piłkarz był najlepszy w walce z Portugalią? Czekamy na Wasze komentarze!

RSS

Większość propozycji była niecenzuralna: Konkurs na hasło. "PZPN i nie ma ch..."

08.03.10

To miała być kolejna próba ocieplenia wizerunku Polskiego Związku Piłki Nożnej. A wyszło jak zwykle. PZPN ogłosił konkurs na hasło promocyjne. Propozycje miały być zgłaszane mailowo. Skrzynka szybko się zapełniła, ale niestety większość pomysłów nie nadaje się w ogóle do publikacji.

RSS

Albo czarter, albo wypożyczenie: Będą nowe samoloty dla VIP-ów

15.04.10

"Podejmę decyzję, wybierając pomiędzy wypożyczeniem a czarterowaniem samolotów dla VIP-ów" - zapowiada minister obrony Bogdan Klich. Podkreśla, że "nowe samoloty będą, bo być muszą". Kolejne polskie rządy składają takie obietnice od 10 lat.

RSS

Pjongjang żąda egzekucji byłej prezydent Korei Południowej

29.06.17

Korea Północna zażądała wydania byłej prezydent Korei Południowej i ogłosiła, że domaga się jej stracenia. Według reżimu w Pjongjangu była prezydent Park Geun Hie miała uczestniczyć w spisku mającym na celu zamordowanie północnokoreańskiego przywódcy Kim Dzong Una.

RSS

Europa i USA z niepokojem spoglądają na Chiny

01.11.17

Poniedziałkowa sesja w Europie w dalszym ciągu przebiegała pod dyktando giełdowych byków, które od czwartkowej decyzji Europejskiego Banku Centralnego pozostają w natarciu

RSS

Czy czeka nas kolejna fala kryzysu?

29.01.16

Od początku roku trudna sytuacja w Chinach dotyka światowe rynki finansowe, Czy problem jest na tyle poważny, że w Polsce powinniśmy obawiać się kolejnej fali kryzysu? Odpowiada Piotr Lonczak, analityk Cinkciarz,pl,

RSS

4 promile, zakaz prowadzenia - wjechał w ogrodzenie

01.03.13

RSS

Niewielkie zmiany na rynku złotego

08.04.10

Złoty w środę osłabił się o 0,7 gr do dolara, za którego pod koniec handlu na rodzimym rynku miedzybankowym trzeba było zapłacić 2,8652 zł, i wzmocnił się o 0,5 gr do euro, co sprowadziło kurs wspólnej waluty do 3,8267 zł, Notowania polskiej waluty kszta

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny