Dwa wojskowe samoloty. Aresztowani w Wielkiej Brytanii Polacy wracają do kraju

01.03.16

Dwa wojskowe samoloty przetransportowały 44 Polaków aresztowanych przez Scotland Yard w Wielkiej Brytanii. MateriałÂ "Faktów" TVN.

Ostatnie próby powstrzymania egzekucji Troya Davisa zawiodła. Pomimo wstawienia się wielu światowych autorytetów za mężczyzną skazanym za zabicie policjanta w 1989 roku, Sąd Najwyższy stanu Georgia nie wstawił się za Davisem. Egzekucja poprzez wstrzyknięcie trucizny odbędzie się w nocy czasu polskiego. Na dwa lata więzienia skazał w piątek stołeczny sąd Sławomira M., przyrodniego brata b. premiera Leszka Millera, oskarżonego o oszustwa na szkodę tzw. barona paliwowego Artura K. - poinformowano PAP w sądzie. Na poczet kary zaliczono dwuletni areszt skazanego.Wczorajsza sesja na rynku walutowym była względnie spokojna, na co wpływ miało święto Dnia Weterana, wobec czego najważniejsze rynki w Stanach Zjednoczonych nie funkcjonowały, Wczorajszy spokojny dzień nie oznacza nudy w tym tygodniu, gdyż ,,, Oczekuje wyjaśnień. W pierwszym kwartale zysk Alibaby wzrósł o 45 proc. rdr i wyniósł 2,8 mld dol. - poinformowała spółka. Chiński gigant z branży e-commerce podał także, że jego nowym prezesem zostanie Daniel Zhang, który swoje stanowisko objąć ma 10 maja.

Rodzina na swoim, czyli rządowy program dopłat do kredytów okazał się sukcesem. Stał się tak popularny, że rząd musi zmieniać jego zasady, bo nie stać go już na tak wielkie budżetowe wydatki. Minister Michał Boni wpadł więc na pomysł, jak sprawić, by mniej ludzi dostało pomoc od władz.

7,5 mld zł chce w 2019 r. uzyskać resort finansów z uszczelniania systemu. Choć to mniej, niż zakładano w tym roku, kwota nadal robi wrażenie. To będzie megaatrakcja dla wielbicieli jej talentu. Jedna z najpopularniejszych obecnie popowych wokalistek wystąpi w Polsce. Ciekawe tylko, czy ktoś przyjdzie na jej koncert, bo ceny biletów powalają: od 209 do 650 zł. Występ zaplanowano w listopadzie, w nowej Hali Gdańsk.

Kampania wyborcza przed tegorocznymi wyborami parlamentarnymi już się zaczęła. I wszystko wskazuje na to, że będzie ona brutalna, prowadzona bez żadnych skrupułów. Główni aktorzy na polskiej scenie politycznej - Prawo i Sprawiedliwość oraz Platforma Obywatelska skoncentrują się na wyjaśnianiu katastrofy smoleńskiej. Inne zagadnienia, sprawy społeczne i ekonomiczne, zejdą na plan dalszy. Mordercą gen. Marka Papały mógł być związany z mafią pruszkowską Igor Ł., pseudonim „Patyk” – wynika z analizy specjalnego zespołu policyjnego, do której treści dotarł „Wprost”. Mimo to, do dziś nie zrobiono nic, by sprawdzić faktyczny udział „Patyka” w sprawie.
Fot. Forum Donald Trump poparł koncepcję przedłużenia o 3 miesiące czasowego limitu długu rządu federalnego w USA, aby uniknąć niewypłacalności kraju, W efekcie indeksy giełdowe wzrosły ? mowa np, o Dow Jones Industrial, SP500 czy Nasdaq CompositeCo oznaczają te liczby wyjaśniał Paweł Blajer w magazynie "Biznes dla ludzi". Skarbówka bierze się za popularny portal aukcyjny. Kontrolerzy sprawdzą wszystkich sprzedających. Chcą bowiem znaleźć tych, którzy prowadzą sklepy, a nie płacą podatków. Użytkownicy portalu mogą więc trafić do więzienia nawet na dwa lata. Dług sektora instytucji rządowych i samorządowych przekroczył w czwartym kwartele zeszłego roku bilion złotych - wynika z piątkowego komunikatu Ministerstwa Finansów. Wiceminister finansów Piotr Nowak zapewnia, że dług jest pod kontrolą, a wielkość gospodarki zbliża się do dwóch bilionów zł.

RSS

Wlk. Brytania: Będzie wybuch na Słońcu. Co robić? Jest plan

22.06.11

Brytyjskie ministerstwo ds. spraw energii opracowuje plan na wypadek dotarcia do Ziemi spodziewanej w ciągu najbliższych lat niezwykle silnej burzy magnetycznej.

RSS

Podaż się wyczerpała

29.01.14

W trakcie dzisiejszej sesji WIG20 oscylował ponad wczorajszym dołkiem, Początek był obiecujący, lecz po otwarciu na plusie około 0,7 proc, wzrost nie był kontynuowany, Po 13-tej, wskutek schłodzenia, indeks niemal ?wyzerował?, Wrócił ,,,

RSS

Trzynastego wszystko zdarzyć się może

15.01.12

WYDARZENIE DNIA Najwyższa pora, by agencje ratingowe dokonały zapowiedzianych kilka tygodni temu obniżek ratingów i zamiast odwlekać nieuniknione, pozwoliły inwestorom dostosować ceny aktywów do nowych realiów,

RSS

Polacy biorą kredyty i zamykają lokaty

15.08.13

Po tym, jak w czerwcu wydawało się, że klienci pogodzili się z niskimi odsetkami, w lipcu znów ubyło oszczędności na bankowych depozytach, Gospodarstwa domowe wzięły jednak nieco więcej kredytów niż miesiąc wcześniej, W firmach lipiec ,,,

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Dwór opublikował oficjalne zdjęcia ślubne

01.05.11

Pałac Buckingham opublikował oficjalne ślubne zdjęcia Williama i Kate. Tymczasem nowożeńcy opuścili już królewską rezydencję helikopterem i odlecieli w nieznanym kierunku. Nie ujawniono też, gdzie spędzą swoje dwa miodowe tygodnie.

RSS

Zmiana lidera wśród tygodników opinii?: "Gość Niedzielny" pokonał "Politykę"

01.03.10

W grudniu Gość Niedzielny w kioskach i prenumeracie sprzedawał się lepiej niż Polityka. Czy to oznacza zmianę lidera w segmencie tygodników opinii? Wydawca Gościa Niedzielnego uważa, że tak, szefowie Polityki twierdzą, że oba pisma grają zupełnie w innych ligach.

RSS

Sytuacja zaczyna się poprawiać, ale na jak długo?

08.05.10

Piątkowa sesja jest jak na razie odwrotnością tego, co obserwowaliśmy w czwartek, Złoty sukcesywnie odrabia straty, czemu sprzyja poprawa nastrojów na światowych giełdach, Na rynki napłynęły pozytywne informacje z Niemiec #8211; tamtejszy parlament ,,,

RSS

GROM z Patalongiem od poniedziałku

15.08.10

Pułkownik Piotr Patalong obejmie w poniedziałek obowiązki Dowódcy Wojsk Specjalnych. Nazwiska jego zastępcy i nowego szefa sztabu DWS opinia publiczna ma - jak zapowiada szef MON - poznać niebawem.

RSS

Sporo bodźców, mało reakcji

01.03.12

WYDARZENIE DNIA Choć w środę w rynkowym otoczeniu działo się wiele, inwestorzy niezbyt się tym ekscytowali, Przez większą część dnia indeksy na europejskich parkietach zmieniały swoją wartość w niewielkim stopniu,

RSS

Niepotrzebnie wycięli tarczycę pani prezydent

08.01.12

Okazało się, że prezydent Argentyny nigdy nie miała raka, wbrew diagnozie postawionej pod koniec grudnia przez lekarzy. Przekonano się o tym niestety po fakcie, czyli usunięciu tarczycy Cristiny Fernandez. Prezydent ma wrócić do pracy do końca miesiąca.

RSS

Takiej chmury jeszcze tu nie widzieli. Wyglądała jak ogromny walec

08.06.17

Wyjątkowo rzadko spotykane zjawisko udało się sfilmować nad Ukrainą.

RSS

Fed znów straszy na rynkach

08.07.13

Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych zostały w całości podporządkowane wyczekiwaniu a później reakcjom rynków światowych na dane z amerykańskiego rynku pracy,

RSS

Nowy prezes IPN komentuje swoje słowa o Jedwabnem

22.07.16

Sejm przyjął ślubowanie dr. Jarosława Szarka, są już też wiceprezesi.

RSS

Trzy w jednym. Pięć rzeczy, które musisz wiedzieć o nowym dowodzie osobistym

08.10.16

Nowe dokumenty mają zacząć obowiązywać od 2018 roku.

RSS

Groził małopolskiemu biznesmenowi: Student-szantażysta w rękach policji

15.03.10

Student krakowskiej uczelni, który szantażował przedsiębiorcę z powiatu limanowskiego w Małopolsce, został zatrzymany przez policję. Mężczyzna żądał 15 tys. euro i groził, że jeśli ich nie otrzyma, to zabije biznesmena i jego rodzinę, a także podpali mu samochód.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny