Wycinką obudzili pszczoły. Nie przeżyły

01.03.16

Około 200 tysięcy pszczół pomarło na polu pod Wschową (Lubuskie). Owady wybudziły się podczas wycinki drzew.

- Kim pani jest? Po co pani przyszła? Nie będzie problemów? - zarzucił mnie pytaniami pracownik ambasady Korei Północnej, gdy przyszłam obejrzeć księgę kondolencyjną po śmierci Kim Dzong Ila. W drodze do żałobnej sali, gdzie ją wystawiono, "opiekują" się mną kolejni pracownicy placówki. W księdze zapisanych jest tylko kilka stron. Kto i co w niej napisał - to tajemnica. Gdy próbuję ją przejrzeć, zostaję wyrzucona z ambasady. Wciąż topnieje zadłużenie z tytułu kredytów konsumpcyjnych, Tymczasem coraz więcej banków decyduje się na kampanie reklamujące pożyczki gotówkowe, Jeśli instytucje finansowe nie zdecydują się na poluzowanie wymagań wobec kredytobiorców, to środki przeznacPokaz nonszalancji Justina Trudeau? Bezmyślność? Zagranie pod publiczkę? Przyszli pożegnać męża i ojca przed spaleniem, a w trumnie zobaczyli innego mężczyznę. Wtorek zaskoczył berlińczyków gwałtownymi opadami śniegu. Zamiast spodziewanego 1 cm, spadło pięć, przez co punktualna zazwyczaj komunikacja zanotowała spore opóźnienia. Miasto rzuciło do odśnieżania wszystkie swoje służby. Synoptycy uspokajają, że w najbliższych dniach, podobnie jak u nas, spodziewany jest znaczący wzrost temperatur.

Na straty w wysokości nawet 75 mln zł mogły narazić Wojsko Polskie osoby podejrzane w sprawie korupcji w wojsku. Wśród aresztowanych są m.in. płk Marek G. ze Sztabu Generalnego Wojska Polskiego oraz prezes zielonogórskiej firmy Hertz Systems.

Koniec wakacji nie mógł przynieść inwestorom więcej emocji, Trwa dyskusja związana z wychodzeniem FEDu z QE3, co nie wspiera rynków wschodzących, W tym tygodniu rynki te otrzymały dodatkowy cios w postaci wydarzeń związanych z Syrią, ,,, Ceny ropy zanurkowały wczoraj poniżej 30 dol. za baryłkę, czyli do poziomów najniższych od 12 lat. W czwartek rano ceny ropy bardzo delikatnie zwyżkują. Nastroi inwestorów nie poprawiają jednak dane płynące z amerykańskiego rynku oraz perspektywa zniesienia sankcji nałożonych na Iran, który po 10 latach przerwy wypuści na rynek dodatkowe miliony baryłek ropy.

Pod koniec kwietnia na pomniku Polsko-Rosyjskiego Braterstwa Broni w Oleśnicy pojawił się napis: "Za Kaczyńskiego - śmierć Ruskim". Na głowę rosyjskiego żołnierza włożono śmietnik, zaś w rękę polskiego żołnierza wetknięto biało-czerwoną flagę. Trzech wandali podejrzanych o dewastację pomnika złapała już policja. W weekend najładniejsza pogoda utrzyma się na północy kraju. Na pozostałym obszarze pojawią się opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu, chwilami intensywnego. Dodatkowo silnie powieje, co sprawi, że temperatura odczuwalna będzie niższa niż ta na termometrach. A ma być mroźno, miejscami nawet -7 st. C.

Krewkiego mężczyznę zatrzymali policjanci w Łebie (woj. pomorskie).Kandydatów na prezydenta kadrować jednakowo, w sondzie ulicznej dawać głos wszystkim stronom, a naczelną zasadą dziennikarzy uczynić uczciwość, rzetelność i bezstronność - takie zdania znajdują się w nowym przedwyborczym kodeksie etycznym TVP. Ci, którzy złamią zasady, mogą podobno stracić swój program. Już raz miał stanąć przed komisją hazardową, ale okazało się, że boli go gardło. Zwolnienie ma do końca stycznia, jednak Platforma obiecała, że się dziś pojawi. To będą prawdziwe komisyjne igrzyska. Dziś ma zeznawać Mirosław Drzewiecki - dla kolegów z branży hazardowej po prostu "Miro". Zdaniem Macieja Ptaszyńskiego, dyrektora generalnego Polskiej Izby Handlu, podatek od hipermarketów w formie zaproponowanej przez Prawo i Sprawiedliwość "może uderzyć w te sklepy i przedsiębiorców, których powinien chronić". - Jeżeli ustawodawca miałby wprowadzać jakieś rozwiązania w tym zakresie, to trzeba mądrze podejść do konstrukcji tego podatku. Tak żeby nie uderzyć w przedsiębiorców krajowych - stwierdził gość "Biznesu dla Ludzi".

RSS

"Polacy pognali Żydów do obozów". Portal handlarzy mięsem zdania nie zmieni

01.12.12

Branżowy portal handlarzy mięsem z Argentyny tak zareagował na niedawne orzeczenie TK ws. rytualnego uboju. Na interwencję polskiego MSZ odpowiadać nie chce.

RSS

Standard & Poor's tnie rating Ukrainy

29.01.14

"Niestabilność polityczna wzrosła znacząco"

RSS

Nokautuje nawet w sądzie

15.02.17

W ringu Deontay Wilder i Aleksander Powietkin się nie spotkali, bo ten drugi wpadł na dopingu. Musieli więc skonfrontować się sądzie. Wygrał amerykański mistrz nokautów i jego prawnicy.

RSS

Już nie poda kija Tigerowi

22.07.11

Sensacja w świecie golfa. Słynny Tiger Woods zwolnił z pracy swojego "caddie", czyli pomocnika odpowiedzialnego za podawanie kijów. Ze Steve'm Williamsem współpracował od 1999 roku. Nowozelandczyk jest, delikatnie mówiąc, niepocieszony.

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Francja: Francois Fillon ponownie premierem

15.11.10

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy ponownie powołał na stanowisko premiera Francois Fillona, który dzień wcześniej oficjalnie podał się do dymisji - poinformował w komunikacie Pałac Elizejski. W ciągu dnia oczekiwana jest rekonstrukcja rządu.

RSS

Zaskakujące wideo: Zobacz niezwykły koniec tuningu po polsku

15.03.10

Grupka chłopaków bawi się kamerąâ€Ś W oddali stoi niepozorny samochodzik - pewnie nieraz mijałeś go na ulicy. Niektórzy nazywają takie cuda wiejskim tuningiem. Krótka wymiana zdań, trzaśnięcie drzwiami i… No właśnie - zobacz zaskakujące zakończenie. Uwaga! Grozi spadnięciem z krzesła.

RSS

GPW najwyżej od 2007 roku

15.02.17

Dzisiejsza sesja była pod wpływem ciągle poprawiających się globalnych nastrojów, za czym w niemałej mierze stoi ponowna fascynacja Donaldem Trumpem oraz zapowiadanym przez niego zmianom w podatkach, Ponadto zmalała obawa o wzrost ,,,

RSS

Queen nie dla pana Przemka

08.07.12

Słucha ciężkiego metalu i uwielbia jeździć na koncerty. Wybierał się też na Queen, ale na ten koncert nie dotrze. Dlaczego?

RSS

Polsko-amerykańskie ćwiczenia to "odpowiedź na to, co dzieje się na wschodzie Europy"

22.03.15

Wielkie ćwiczenia polskich i amerykańskich żołnierzy.

RSS

Rozmowa z konstruktorem urządzenia: Te zagadki wyjaśni polska czarna skrzynka

29.04.10

Wiadomo już, że samolot był zbyt nisko. Parametry z rejestratorów wyjaśnią także, jakie było położenie samolotu, jak piloci sterowali maszyną, jak pracowały urządzenia pokładowe - tłumaczy Tomasz Tuchołka, jeden z konstruktorów polskiej czarnej skrzynki, która była w prezydenckim Tu-154.

RSS

Parlament Europejski szykuje debatę o Polsce. "To będzie malowanie nas na czarno"

08.12.15

- Prawie cały Parlament Europejski chce debaty o Polsce – powiedział w programie Świat w TVN24 Biznes i Świat europoseł PO Janusz Lewandowski.

RSS

Pijany kierowca potrącił pijanego pieszego

29.11.12

RSS

Nie jest to brat Mroczków ani Cugowskich: Zgadnij, czyim braciszkiem jest ten bysior

29.01.10

Talenty i predyspozycje bywają rodzinne. Jednak często zdarza się, że tylko jedno z rodzeństwa osiąga spektakularny sukces, choć wspólnie dążyli do celu. Tak właśnie stało się w przypadku przedstawionego na zdjęciu mężczyzny. Zgadnij, czyim jest bratem! A jest bratem wielkiej - nomen omen - persony.

RSS

Premiera Internet Explorera 9

15.03.11

Tej nocy odbędzie się premiera najnowszej przeglądarki internetowej koncernu Microsoft - Internet Explorer w wersji 9. Jak twierdzi Microsoft, nowa przeglądarka jest szybsza i bezpieczniejsza, a dla użytkownika stanowi "pakiet all-inclusive". To ostatnie stanowi aluzję do konkurenta, przeglądarki Firefox, której wiele funkcji dają dodatkowo instalowane rozszerzenia.

RSS

Wielkie śnieżyce we Włoszech. Nie żyją dwie osoby

29.02.16

Potężny niż nad Morzem Śródziemnym rządzi pogodą we Włoszech.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny