Senatorowie USA zaniepokojeni stanem demokracji w Polsce. Szydło odpowiada

15.02.16

"Zainteresowanie i dobra wola amerykańskich polityków nie może przekształcić się w pouczanie i narzucanie działań dotyczących wewnętrznych spraw mojej Ojczyzny" - pisze Szydło.

Wczorajsza przecena na Wall Street, która nie została wywołana żadnymi poważnymi czynnikami fundamentalnymi, sprawiła, że z technicznego punktu widzenia w USA wróciliśmy do punktu wyjścia, a poziom 2800 pkt, na SP500 dalej może być ,,, Składając w poniedziałek wizytę w Moskwie premier Izraela Benjamin Netanjahu oświadczył, iż celem jego rozmów z prezydentem Władimirem Putinem jest zapobieżenie zbrojnym starciom izraelsko-rosyjskim na Bliskim Wschodzie.Byłoby grubą nieostrożnością stwierdzenie, że eurodolar wróci zaraz tam, gdzie był, a cała historia z rozbiciem konsolidacji okaże się chwilową pomyłką, Bardzo wątpimy w taką opcję, Wydaje się, że doszło do poważnych zmian, ,,,

Czy ewentualne odłączenie Szkocji od Zjednoczonego Królestwa pociągnie za sobą negatywne skutki gospodarcze? Poranny, środowy handel na rynku FX przynosi podtrzymanie presji na złotego, którego wycena jest najniższa od 10-miesięcy, Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3394 PLN za euro, 3,7597 PLN wobec dolara, 3,7885 PLN względem franka ,,,

Jeden z najbogatszych ludzi na świecie ujawnił swój nowy projekt, którym chce podbić Kosmos. Współzałożyciel Microsoftu, Paul Allen, planuje zbudować największy samolot świata, który podczas startu ma ważyć 600 ton. Ładunkiem giganta będzie rakieta, która zostanie z dużej wysokości odpalona i poleci w kosmos.

Brytyjska policja opublikowała serię portretów pamięciowych. Szymon Ziółkowski był jednym z głównych polskich faworytów do medalu mistrzostw Europy w Barcelonie. Niestety - nawet najlepszy rzut w sezonie - na 77,99 m - nie dał mu miejsca na podium. Konkurs rzutu młotem stał na bardzo wysokim poziomie, a Polak zajął "tylko" piąte miejsce.

27-letni policjant, z dwoma promilami alkoholu we krwi, dachował i wpadł do kanału rzeki Kamienna w Jeleniej Górze. Błękitne niebo było tylko dla Obamy i Putina. Piątek będzie na rynkach finansowych dniem jednego wydarzenia, Będą nim miesięczne dane z amerykańskiego rynku pracy, Tradycyjnie raport ten będzie analizowany pod kątem prawdopodobieństwa grudniowej podwyżki stóp procentowych przez Fed,Czwarty wyścig Formuły 1 w tym sezonie za nami. W Bahrajnie zobaczyliśmy identyczne podium jak przed rokiem i znakomity występ Szkota, Paula Di Resty z Force India. Reporter TVN24 Sebastian Napieraj odwiedził prowizoryczny obóz dla uchodźców, który zorganizowano w hali sportowej. Były prezydent Stanów Zjednoczonych Jimmy Carter został zwolniony ze szpitala, czuje się dobrze - poinformowało prowadzone przez niego Centrum Cartera. 92-latek w czwartek został przewieziony karetką do szpitala w Winnipeg w Kanadzie z powodu odwodnienia.

RSS

(Nie)przeciętny Kowalski ukarał kieleckich turystów

08.04.14

Ruch - Korona 2:0. Piłkarze Korony przyjechali chyba do Chorzowa na wycieczkę, a przynajmniej tak zachowali się po godzinie gry. Ładne dośrodkowanie Daniela Dziwniela podziwiali z otwartymi oczami, więc do siatki trafił, po raz pierwszy w ekstraklasowej karierze, Jakub Kowalski. Kowalskich w Polsce w sumie sporo, ale takich z golem w najwyższej klasie rozgrywkowej już nie.

RSS

Wanda Nowicka ogłasza: kandyduję na prezydenta

22.02.15

RSS

Radosław Sikorski o szansach wyborczych: Komorowski wygra, bo jest...samcem Alfa?

01.07.10

"Prezes Kaczyński jest mocny w gębie wtedy, gdy jest wśród własnych wyznawców, a gdy przychodzi do starcia jak mężczyzna z męczyzną, przegrywa" - mówi Radosław Sikorski o debatach dwóch kandydatów na prezydenta. Jego zdaniem Bronisław Komorowski bije szefa PiS na głowę, bo jest...samcem Alfa.

RSS

Kolejna wpadka mistrzów świata. Tym razem stracili punkty u siebie

15.10.14

Przed początkiem eliminacji taką sytuacje trudno byłoby sobie wyobrazić.

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Na polskich lotniskach sprawdzą cię jeszcze dokładniej. Co się zmieniło?

08.03.15

Od początku marca bagaż podręczny na polskich lotniskach przechodzi bardziej szczegółową kontrolę.

RSS

Nerwowych oczekiwań ciąg dalszy

29.10.10

Im bliżej posiedzenia Federalnego Komitetu Otwartego Rynku tym większą nerwowość obserwować można na amerykańskich giełdach, Umiarkowane spadki na wczorajszej sesji wynikały z niepokoju, że Fed zdecyduje się na udzielenie mniejszego wsparcia dla gospodark

RSS

Ogrodzili plac Piłsudskiego. Remont do października

22.07.13

RSS

AMB: Komentarz tygodniowy

01.02.11

Najważniejsze informacje tego tygodnia z USA opublikowane zostaną w piątek, kiedy to poznamy dane z amerykańskiego rynku pracy, Wprawdzie rynek oczekuje lepszego aniżeli przed miesiącem odczytu, lecz ostatnie publikacje z tego rynku wciąż wskazują na dużą

RSS

Londyn i Warszawa jednym głosem o NATO

22.10.10

Polska i Wielka Brytania mówią jednym językiem o tym, jaka ma być rola NATO w przyszłości, lecz różnią się w podejściu do wspólnej europejskiej polityki obronności i bezpieczeństwa - oznajmił w Londynie minister obrony RP Bogdan Klich.

RSS

Śnieg niebezpiecznie obciąża budynki: Dach pękał. Dzieci uciekały z przedszkola

15.01.10

90 dzieci trzeba było ewakuować z przedszkola w miejscowości Koziegłowy koło Poznania. Obciążony warstwą śniegu dach zaczął niepokojąco trzeszczeć. To nie jedyny taki przypadek po ostatnich opadach. W Krakowie runął dach kamienicy. Niedaleko Piotrkowa Trybunalskiego zawalił się dom.

RSS

Federer spacerkiem rozpoczął pościg za Lendlem

08.01.16

RSS

Działacze Związku na wolności: Łukaszenka wypuścił Polaków z aresztu

22.02.10

Szef Rady Naczelnej Związku Polaków na Białorusi Andrzej Poczobut, wiceszef Związku Mieczysław Jaśkiewicz i rzecznik ZPB Igor Bancer zostali zwolnieni z aresztu. Wszyscy trzej odbywali kary pięciu dni pozbawienia wolności za udział w nielegalnym wiecu przed Domem Polskim w Grodnie 10 lutego.

RSS

Pompy, łodzie i elektrownie: Rosja wysyła pomoc powodzianom

29.05.10

Rosja wyśle we wtorek do Polski 18 pomp o dużej mocy, 34 łodzie i 5 mobilnych elektrowni. Pomoc tę do Warszawy dostarczy samolot transportowy Ił-76 należący do Ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych. Maszyna wystartuje z lotniska Ramienskoje pod Moskwą.

RSS

Ponowny zwrot na GBP/USD po stwierdzeniu Carneya, że nie jest fanem QE

29.09.13

W bardzo wczesnych godzinach porannych czasu brytyjskiego szef Bank of England Mark Carney oświadczył, że nie popiera luzowania ilościowego i nie widzi powodów, by je rozszerzać,

RSS

Papież poleci na Lesbos

08.04.16

Papież Franciszek poleci w sobotę 16 kwietnia na grecką wyspę Lesbos - ogłosił Watykan, potwierdzając wcześniejsze doniesienia o planowanej wizycie w miejscu, gdzie przebywają tysiące uchodźców, głównie z Syrii.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny